wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Centrum miasta Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
t3d1 (usunięty)







Post Sro 16 Kwi 08, 18:34:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie szukałem mojego postu gdzie pisałem o tej sytuacji kawał czau temu, ale nie mogłem wyszperać.
Ciekawe, pisze gazeta, straż miejska i policja dobrze wiedzą jaka jest sytuacja.
Czemu nikt nic z tym nie robi ?
Czemu nikt nie przejdzie i grzecznie powie, Panie ale tu jest ścieżka rowerowa i nie wolno tu handlować, tym razem upomnienie następnym mandat w wysokości 250zł.
Zaryzykuje koleś czy pójdzie na drugą stronę ?
Jeszcze jak jest chłodno to nie ma problemy ale latem tak się w godzinach przedpołudniowych nie da przejechać tyle ludzi.
Ja nie mam nic przeciwko osobom sprzedającym looz, ale nie na ścieżce.
Powrót do góry
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Sro 16 Kwi 08, 20:40:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

at to taki paradoks... moze by to do mr palikota zglosic? Laughing mowia w gadajacym pudle ze ziebraja takie pomysly Rolling Eyes




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Reklama
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Sob 19 Kwi 08, 18:47:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no i o targowisku na sciezce rowerowej mowili w dzisiejszym wydaniu kuriera w tvp katowice, o konkretnym rozwiazaniu tego problemu nie wspomniano... (http://ww6.tvp.pl/16313,20080419699606.strona)




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 21 Kwi 08, 17:53:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To bardzo dobrze że Radny porusza problemy rowerzystów /mieszkańców
Częstochowy / na łamach prasy.
Krytycznych wobec Miejskiego Zarządu Dróg publikacji prasowych było wiele.
I co ? I nic ! Nawet Radni są bezradni !
Dlaczego w tak powszechnie krytykowanym M Z D nic nie można zmienić ?
To pytanie stawiam naszym Radnym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 04 Cze 08, 20:08:44     Przegląd ścieżek rowerowych i nie tylko... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj odbył sie pierwszy w tym roku i mam nadzieję że nie ostatni przegląd ścieżek rowerowych. Miejsce akcji ul Faradaya, Legionów,uczestnicy : dwaj
przedstawiciele MZD ,Radni, Policjant i dwaj rowerzyści.Idąc zgodnie z przepisami obok ścieżki rowerowej opisaliśmy ich stan, zrobione zostały zdjęcia.
W paru miejscach brak znaku informującego o zbliżaniu sie do ścieżki rowerowej, bardzo mało oznaczeń poziomych /piktogramy "z rowerem"/, brak było tych oznaczeń obok przejść dla pieszych i przystanków autobusowych, zbyt
wysokie krawężniki,zieleń zarastająca ścieżki i ich pobocza.Podsumowując można stwierdzić że przeglądane dzisiaj ścieżki są super na tle pozostałych !
Bardzo dobrze że Radni "wyciągnęli" urzędników z biura aby mogli w terenie
posłuchać cierpkich uwag mieszkańców miasta. Uwag może bardziej niż cierpkich usłyszeli Panowie z MZD sporo, ale czy to coś radykalnie poprawi ?
Ja wątpię !
Na samym początku spotkania staliśmy obok zarośniętej wysokimi chwastami ścieżki wykonanej z kostki. Panowie z MZD uznali że usunięcie trawy to sprawa skomplikowana. I wtedy padło z naszej strony pytanie.
Czy nie lepiej budować ścieżki asfaltowe na których trawa nie wyrośnie ?
I tu usłyszeliśmy znaną odpowiedż .Na konkretne pytania dodatkowe padły
odpowiedzi mało profesjonalne. Podczas całego spotkania "wylewaliśmy" na głowy biednych urzędników wszystkie żale częstochowskich rowerzystów!
Po prawie trzech godzinach rozmów odniosłem wrażenie że główny problem
nie tkwi w braku pieniędzy w miejskiej kasie, w braku sprzętu i materiałów
do wykonania przyjaznych dla użytkowników ścieżek rowerowych. Problem
tkwi w głowach ! Problem ten nazwałem roboczo "syndromem ciągu pielgrzymkowo-pieszego". Nie chodzi tu tylko o jazdę po Alejach !
Oczywiście istnieje szereg nieprecyzyjnych, nieprzemyślanych przepisów ograniczających działania urzędników. Ale w innych miastach naszego Kraju
mimo to udało sie zrobić bardzo wiele w temacie ROWER. A więc można !
O tym też mówiliśmy. Ale z jakim skutkiem ?
Jeśli wspólnie z Radnymi nie "odpuścimy tematu " to może ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 05 Cze 08, 7:22:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilka uwag do sciezki na Niepodległości a właściwie ciągu pieszo-rowerowego:
Gałęzie drzew zaczynają wyrastać na ścieżkę (coroczny problem) głównie przy wjeździe i zjeździe na wiadukt gdzie ścieżka jest najwęższa co znacznie utrudnia jazdę i mijanie się rowerów.
Wysoki żywopłot rosnący przy domu towarowym znacznie utrudnia a właściwie uniemożliwia zorientowanie się czy wyjeżdża jakiś samochód, niby jest to tylko wjazd ale wielu kierowców i tak tędy wyjeżdża (uciążliwe gdy jedziemy od strony centrum w kier. Rakowa).
O braku znaków poziomych dla samochodów pod wiaduktem (estakadą) już pisałem.
O ogólnym stanie tej pseudo ścieżki nie ma co pisać, brak przejazdów rowerowych przez jezdnię których jest kilka po drodze wymusza działania niezgodne z kodeksem drogowym Wink

Dla pracowników mzd proponuję załatwić rowery na czas tego przeglądu, chodząc nie doznają oni wielu ciekawych przeżyć, gdy się przejadą ścieżkami które budują może ich olśni Twisted Evil


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Czw 05 Cze 08, 7:50:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

+ do tego dodałbym jeszcze jeden problem, tu tez Nasz Miasto mogłoby coś zrobić: kierowcy parkujący na ścieżkach rowerowych! przykładu nie trzeba daleko szukać, np. Legionów i inne miejsca w mieście, bo z osobami chodzącymi po ścieżkach rowerowych z pieskami i innymi "zwierzopodobnymi" postaciami się nie wygra...




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Czw 05 Cze 08, 9:51:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 08:12 05.06.2008 ----------

Zapomniałem dodać że zapytałem Pana z M Z D dlaczego Zarząd posiadając
wykonany przez rowerzystów rok temu opis ścieżki z Rakowa do Reala nie zrobił nic aby podnieść bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych na tej ruchliwej ścieżce ?
Zamiast konkretnej odpowiedzi Pan poprosił o numery pism wysłanych do MZD.
Ustaliłem że numery naszych pism podam dzisiaj telefonicznie do MZD.

---------- 09:51 ----------

Jako organizacja służebna wobec mieszkańców i gości naszego miasta
dążymy do doskonalenia jakości realizowanych usług w celu zaspokojenia ich wymagań potrzeb i oczekiwań. /koniec cytatu/
Kto mógł tak pięknie napisać o swojej misji w służeniu mieszkańcom Częstochowy ? Ten wzruszający akt służebności umieścił na stronie int. MZD styczniu 2006 roku jej Dyrektor mgr K. Augustyn.

Jak tylko wzruszenie mi przeszło, a przeszło szybko zadzwoniłem do Pana
S. Sosnowskiego v-ce dyr MZD i podałem numery pism dot. stanu ścieżek
rowerowych. Obiecał powiadomić mnie telefonicznie o wyniku analiz naszych pism !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Sro 11 Cze 08, 23:53:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od dłuższego czasu myślałem iż władze w naszym mieście niewiele robią dla rowerzystów. Dzisiaj jadę, patrzę i nie wierzę własnym oczom. Nie wiem jak mogłem być tak zaślepiony i krótkowzroczny. Gdy zobaczyłem pięknie wykoszoną trawę na ścieżce rowerowej przy ul. Legionów, pomyślałem TO JEST TO! Zrozumiałem iż władze naszego miasta wraz z MZD stworzyły dla nas rowerzystów unikalną i (jeszcze) niepowtarzalną ścieżkę rowerową. Toż to rewelacja, ostatni krzyk mody. Inne kraje i miasta mogą nam pozazdrościć tak wspaniałej inicjatywy władz. A wszystko to dla nas, rowerzystów. Ten nowy rodzaj ścieżki jest wprost rewelacyjny i powinniśmy go opatentować, aby nikt nie skopiował tego pomysłu! Nowy typ ścieżki jest wprost genialny. Wymienię tylko kilka z mnóstwa zalet tego rodzaju ścieżek, gdyż można by je wymieniać praktycznie w nieskończoność.
Po pierwsze ścieżka jest w 100 % ekologiczna, jest samoodnawialna, nie nagrzewa się od promieni słonecznych tak jak przestarzałe ścieżki asfaltowe, jest „łagodniejsza” dla ogumienia, itd. itp.
Żeby było ciekawiej nie doszukałem się żadnych wad tego typu rozwiązania!
Od tej pory „Zielone dla rowerów” nabrało dla mnie całkiem nowego znaczenia. xD

Może jednak ten post lepiej pasuje do tematu "Dobry dowcip" Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 12 Cze 08, 0:20:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co by było gdybyśmy mieli, tak jak wszędzie, czyli czerwone ścieżki rowerowe?

Wtedy by musieli farbować trawę! A tak to nasz MZD pomyślał o wszystkim.. tak długofalowo i dlatego mamy zielone ścieżki!

No STi, dzięki Twojemu postowi naprawdę wiele się wyjaśnia.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Czw 12 Cze 08, 12:22:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to chyba znaczy ze tam rowerzysci nie jezdząSmile łał odkrycie! Laughing Cool




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 16 Cze 08, 17:15:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiejsza Wyborcza:

Cytat:
Rozpoczęła się budowa drugiej w ścisłym centrum ścieżki rowerowej - spod ratusza na Stradom. Niestety, po drodze czyha pułapka: wiadukt, na którym jest znak "zakaz jazdy rowerów".
Budowa ścieżek rowerowych w śródmieściu oznacza zmianę w filozofii ich wytyczania. Jeszcze kilka lat temu władze miasta upierały się, że nie powinny one prowadzić do centrum, lecz w kierunkach poprzecznych (np. z Północy na Parkitkę). Tymczasem rower służy nie tylko rekreacji, ale jako środek codziennego transportu. A celem podróży do pracy czy szkoły jest najczęściej śródmieście.

Pierwsza ścieżka dotarła do Alej w tym roku wzdłuż ul. Kilińskiego. Brakuje tu wprawdzie 100-metrowego odcinka przy kościele św. Jakuba, ale da się przejechać chodnikiem. Teraz rozpoczęto budowę drogi rowerowej wybiegającej z pl. Biegańskiego na południe - po lewej stronie ul. Nowowiejskiego w kierunku Stradomia.

Na początkowym odcinku do ul. Waszyngtona rowerzyści będą dzielić chodnik z pieszymi. Miejsca jest tu tak mało, że nie da się wydzielić odrębnych pasów dla jednych i drugich. Ale dalej, od skweru Solidarności, jest już szeroko. Droga dla rowerów powstanie tradycyjnie, z zielonej kostki, choć inne miasta powoli odchodzą od tego materiału. Wygodniej jeździ się po asfalcie.

Mimo tej niedoskonałości, nowa ścieżka zachęci rowerzystów do jazdy z centrum do dzielnicy Trzech Wieszczów oraz na Stradom. Ale tam czyha pułapka: wiadukt, na którym jest znak "zakaz jazdy rowerów". Na dodatek z tabliczką "dotyczy także chodników". A innej drogi nie ma.

O tym kuriozum już pisaliśmy. Zakaz ustawiono, ponieważ na jezdni jest dla rowerzystów niebezpiecznie. Chodniki zaś okazały się zbyt wąskie, by wpuścić na nie jednoślady - tak w każdym razie twierdzą drogowcy. "To prawda, że chodnik między barierkami jest dosyć wąski, niemniej jednak nie ma tam problemu z wyminięciem się" - ripostuje w liście do redakcji Czytelnik podpisujący się jako "Łamiący Przepisy Rowerzysta".

Kilka miesięcy temu ujawniliśmy, że Zarząd Dróg zastanawia się nad zlikwidowaniem jednego z pasów na wiadukcie, by wygospodarować miejsce na ścieżkę rowerową. - Zrobiliśmy pomiary ruchu i takie rozwiązanie nie wchodzi jednak w grę. Zbyt mocno zmniejszyłaby się przepustowość wiaduktu - powiedział nam dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Kazimierz Augustyn. Ale zaraz dodał: - Mamy inny pomysł.

Nie jest nim - jak sugerowało wielu Czytelników - dospawanie po bokach wiaduktu platform, które udźwignęłyby drogę rowerową. Powód: duży koszt. Zarząd Dróg myśli o radarze. - Bo gdyby kierowcy trzymali się przepisowych 50 czy 60 km/godz., rowerem można by bezpiecznie jeździć jezdnią. Przykład innego wiaduktu, na ul. Jagiellońskiej, pokazuje, że radar temperuje zapędy kierowców: samochody jadą tam 50 km/godz., jak nigdzie indziej - wyjaśnia dyr. Augustyn.

Kiedy staną radary na wiadukcie na Stradomiu - nie wiadomo.

Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa



Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Pon 16 Cze 08, 18:00:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

debile...przykład ulicy jagiellońskiej...tylko że akurat tam jest ścieżka rowerowa przez wiadukt, a fotoradar od wielu tygodni zamalowany jest farbą i kierowcy już nie jeżdżą 50/h, tylko jak dawniej - ile się da! proponuje pana Augustyna wsadzić na rower i niech pojeździ trochę po wiadukcie na Jagiellońskiej (ale nie ścieżką, tylko asfaltem), niech zobaczy co nam rowerzystom szykuje przy przeprawie na stradom...


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Gergely



Status: Offline
Dni: 5900 (84%)
Postów: 32


Post Wto 17 Cze 08, 7:03:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy nie byłoby prościej pozwolić na jazdę rowerem tylko jedną stroną wiaduktu np. wschodnią? Moim zdaniem jest tam mniejszy ruch pieszych niż na chodniku od strony dworca PKP Stradom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Wto 17 Cze 08, 10:29:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, polski sposoby na poprawienie bezpieczeństwa:
- zamiast naprawa nawierzchni - znak uwaga koleiny lub wyboje
- zamiast przebudowy drogi - ograniczenie plus fotoradar,
itp.
widzę, że fotoradar znajduje coraz szersze zastosowanie, jako środek zastępczy zamiast ścieżki rowerowej .... ach ta uniwersalność :/

A co do częstochowskich ścieżek, to budowane są w taki sposób, z takim pomysłem, że osobiście wolę jeździć po ulicach


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 26 Cze 08, 15:25:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś dość sporo jeździłem po mieście i oto co zaobserwowałem:
1. Na ścieżce wzdłuż Faraday`a dość sporo wymalowanych rowerków. Po obu stronach ulicy, zarówno na długości ścieżki jak i przy przejazdach. Wymalowane śluzy przy przejazdach przez uliczki dochodzących do Faraday`a.
2. Na odcinku od przystanku tramwajowego przy Promenadzie do samej Promenady wymalowane białą farbą grube, białe krechy oznaczające ścieżkę rowerową.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 03 Lip 08, 21:05:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...I dalej na Promenadzie, wzdłuż centrum handlowego, pociągnięte od jej początku do zjazdu na ścieżkę w stronę Reala (pod mostem dla tramwajów - tam gdzie na ścieżce stoją handlujący pietruszką...) i do ścieżki wzdłuż całej Promenady grube, białe krechy z wymalowanymi rowerkami.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Czw 03 Lip 08, 21:21:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja bardzo proszę szanowny MZD o wymalowanie takiego pasu przy przystanku tramwajowym przed estakadą....ludziska są tak rozbestwione ,że już zupełnie nie reagują , nawet na ostre hamowanie - ostatnio pewien dziadzio skwitował: "..Taaa, ścieżka , no i dobrze..." - normalnie totalna poracha.Dobrze ,że choć krzory podcieli na odpowiednią wysokość.

..może to przeczyta ktoś z MZD Neutral


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Czw 03 Lip 08, 22:07:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
..może to przeczyta ktoś z MZD

... e nie sądze do nich tylko pismo obrazkowe przemawia Laughing




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Wto 29 Lip 08, 19:35:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W "Życiu Częstochowskim" z 28 lipca materiał o częstochowskich ścieżkach
rowerowych pt Ścieżki rowerowe na dwoję z plusem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Wto 29 Lip 08, 20:57:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w GW też coś w tym temacie http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,5496462,Radni_zostali_kontrolerami_sciezek_rowerowych.html z reszta ostatnio bylo pisane tutaj na rzecz sprawy...




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 01 Sie 08, 7:48:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powstaje ścieżka przy Nowowiejskiego. Wymalowano nawet zielone przejazdy
w miejscach skrzyżowania z jezdnią. Ale niestety tak jak z innymi ścieżkami
zaczęto ale nie skończono ! Konieczne są białe piktogramy na ścieżce oraz
na zielonych przejazdach przez jezdnię. Na skrzyżowaniach Nowowiejskiego
z Kopernika i Focha jest masa wypadków /obserwuję bo tam mieszkam/ więc
trzeba jak najszybciej namalować piktogramy i ustawić znaki aby nie doszło do nieszczęścia. Brak oznaczeń poziomych już powoduje niepotrzebne spięcia z
pieszymi. Tu apeluję do Radnych o dopilnowanie tej sprawy, namalowanie
piktogramów niewiele kosztuje a ma duży wpływ na bezpieczeństwo !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
sforza Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6200 (88%)
Postów: 72

Częstochowa - Zacisze

Post Sro 06 Sie 08, 8:46:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyżby ta nowo powstała ścieżka miałaby się skończyć w pobliżu ulicy Sobieskiego?
Czyli na Stradom dalej asfaltem.... ;-(


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
KrzYchU Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5717 (81%)
Postów: 7

Częstochowa - Stradom

Post Sob 09 Sie 08, 16:51:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moze na stradom to pociagna jak sie uporaja z wiaduktem na monte cassino. Tak mi sie wydaje, a zakaz jazdy rowerem na tym moscie to smiech na sali, bo przejezdzam tam kilkanascie razy w ciagu tygodnia i policjanci czy straznicy miejscy nic sobie z tego nie robia. Widza i jada dalej... .Na stradomiu juz jest kawalek kostki dla rowerow kolo stacji 1,2,3 na rogu jagiellonskiej i Boh MCS, ale tylko tam bo jak stawiali stacje paliw to kostke zrobili od strzala, z mysla o tym ze w przyszlosci ich to nie minie.


Kross Level A4
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
sforza Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6200 (88%)
Postów: 72

Częstochowa - Zacisze

Post Sob 09 Sie 08, 21:17:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem na ulicy Korczaka jest dość wąsko na ścieżkę rowerową.
Także o ścieżce na Stradom trza zapomnieć.
A swoją drogą czy jest jakiś przepis w prawie drogowym mówiącym o minimalnej
szerokości ścieżki rowerowej?

Myślę, że warto się zastanowić nad koncepcją poprowadzenia ścieżki rowerowej
np. dalej wzdłuż ulicy Sobieskiego w kierunku dworca PKS, następnie wzdłuż ulicy
Wolności w kierunku ronda, gdzie połączyłaby się z istniejąca ścieżką biegnąca
wzdłuż al. Niepodległości. W ten oto sposób mogłaby powstać chyba jedna z
najdłuższych ścieżek rowerowych w Częstochowie Wink, moglibyśmy wtedy przejechać
prawie z dworca Częstochowa Raków do Ratusza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy