wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[pedały] - Pedały SPD Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 17 Lut 09, 15:45:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odkopuje temat.
Trzy- cztery lata temu klika osób z tego forum kupiło shimanowskie 520. Możecie opisać jak się sprawują ? Jakie są z nimi problemy i czy warto je zakupić? Muszę się szybko zastanowić bo może uda mi sie coś wyrwać z zeszłego sezonu po zeszłosezonowych cenach. Jak wiadomo shimano idzie w górę. Może jakieś inne SPD godne polecenia ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Wto 17 Lut 09, 16:00:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja kupiłem 540 w dobrej cenie, słyszałem, że w 520 są plastikowe elementy więc jeśli to prawda zużyją się znacznie szybciej, poza tym niezbędny specjalny klucz, żeby rozkręcić, wyczyścić i nasmarować. Może się mylę więc poczekaj na opinie użytkowników 520'ek.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6839 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Wto 17 Lut 09, 16:10:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jeżdżę na nich od 3 bodajże lat i poza luzem kiedyś w jednym z nich i obecnie w obu, nic się nie dzieje. Luz oczywiście da sie zlikwidować samemu. Tuleja jest plastikowa ale nie zmienia to faktu że zrobiłem na nich już ok. 15tys. km i jestem bardzo zadowolony (oczywiście cena gra tutaj olbrzymią rolę). A kolejne czekają sobie na wymianę w szafie. Ten specjalny klucz, o którym wspomina Szczepan to koszt rzędu kilku złotych więc nie ma o czym mówić. Od czasu do czasu wypadałoby też wymienić bloki chociaż ja akurat jeszcze tego nie robiłem.

Tu instrukcja jak kasować luzy (tak na wszelki wypadek)
http://news.bikeworld.pl/rower/artykul/1916/redir:3/


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 17 Lut 09, 19:20:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

15 tysięcy to całkiem nie mało. Czekam na resztę opinii o nich. Ludzie w internecie chwalą sobie te padła więc chyba się na nie zdecyduje.
Po jakim czasie pojawił Ci się luz ? I czy sprawia on jakiś dyskomfort podczas jazdy ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Wto 17 Lut 09, 22:02:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

realne 390 gram wagi to nie mało, ale jeśli nie buduje się lightbika to nie problem. widziałem na allegro nawet poniżej 70 zł nowe z blokami, to duża zaleta. około 6 lat jeżdżone, nie wiem jaki przebieg, nie ma luzu. są mocne, przy konkretnym upadku rowerka na bok nic się nie stało. dla porównania niemalże identyczne pedały z wyglądu authora - pogięte ośki i uczucie dziwnego wiosłowania, przy porównywalnym uderzeniu. dobry stosunek jakości do ceny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6839 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Wto 17 Lut 09, 22:45:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Luz pojawił się w ubiegłym roku jak przyłożyłem pedałem o jakiś korzeń w lesie-zlikwidowałem i było OK. Obecnie mam luz w obu ale też się da zlikwidować nie wiem tylko na jak długo. Zrobię to po serwisie, który ma aktualnie miejsce.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 18 Lut 09, 17:21:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co ma być to będzie Smile
Dziś kupiłem 520`ki za 78 zł u Rafała. Mam nadzieje że będę z nich zadowolony. Teraz poszukuje butów. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Czw 19 Lut 09, 12:40:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Shimano poza tym że ich system mi nie pasuje napewno są trwałe, niezawodne. o ile dobrze pamiętam 520 mają gorsze łożyskowanie niż wyższe modele ( takie samo jak 505??? ) ale jako że to Shimano nie powinno być z tym żadnych problemów no mogą się mniej płynnie obracać.
teraz jeszcze przydały by się buty Shimano do kompletu. fakt podrożały ale używałem kiedyś dawno temu ich butów i muszę powiedzieć że były bardzo trwałe. jeśli jakość się nie zmieniła napewno warto wziąć je pod uwagę. jakiś model z klamrą bym polecił. mam SiDi z klamerką i jest super. jeżdżąc z koleżanką która też ma buty tej marki ale na 3 rzepy co jakiś czas musi je sobie dociągać a ja nie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 19 Lut 09, 14:15:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do butów - to jeśli zdecydowałeś sie na spd to nie pakuj się czasem w buty z miękka podeszwą, dopiero dobre sztywne buty dają prawdziwą radość z jazdy w spd. Co do firmy butów, to wiadomo, że każdy będzie chwalił to co ma i mu się sprawdza, wiec zdecydować będziesz musiał i tak sam, warto jednak zwrócić uwagę na parę szczegółów - jak wspominał marsman, zapięcie to ważna rzecz, im więcej rzepów, czy klamerek tym lepiej pozwala to na lepsze dopasowanie buta do stopy, druga sprawa to protektor na podeszwie dobrze jeśli jest w miarę "agresywny" bo podchodzenie po śliskich liściach czy błotku w sztywnych bucikach stawia przed człowiekiem nowe wyzwania (jeśli bieżniki jest w miarę łagodny dobrze jak do zestawu dołączone są wkręcane kolce), dobrze jeśli but jest przewiewny w dosyć znaczny sposób poprawia o komfort użytkowania - to tyle co mi przychodzi do głowy, aaa i polecam jednak przed zakupem w internecie przymierzyć buty bo się bardzo można zdziwić - np. buty northwave są bardzo niskie na podbiciu,a sidi ma zaniżona numerację o tak mniej więcej o 1 rozmiar.


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 19 Lut 09, 14:50:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blabla napisał:
a sidi ma zaniżona numerację o tak mniej więcej o 1 rozmiar.

Podobnie ma shimano tylko w drugą stronę, trzeba dodać 1 do ichniejszego numerka, japońce chyba małe stopy mają.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Czw 19 Lut 09, 16:35:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dodam tylko tyle, że jeśli nie zależy Ci na super sportowym wyglądzie obuwia to warto rozważyć zakup modelu turystycznego tzw. trekkingowego, gdzie często podeszwa przyszywana bywa do wierzchu. jak wiadomo naderwana podeszwa to najczęstszy uraz butów spd z uwagi na ich zastosowanie (wypinanie). modele accenta chociaż nie piękne i nie lanserskie wyglądają solidnie przy niskim koszcie. dodam, że sam mam trekingowe sidi więc stronniczy nie jestem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 19 Lut 09, 16:46:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bikerx napisał:
jak wiadomo naderwana podeszwa to najczęstszy uraz butów spd z uwagi na ich zastosowanie (wypinanie)

Nie znam nikogo komu by taka podeszwa się naderwała (no chyba że się nikt nie chwali) więc uważam że to chybiony komentarz, wiadomo natomiast że im sztywniejsza podeszwa tym efektywniej pedałujesz ale gorzej chodzisz (i na odwrót) i chyba pod tym kątem trzeba wybierać buty.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Czw 19 Lut 09, 18:00:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
uważam że to chybiony komentarz

no to już znasz, mnie Smile jak pisałem wielokrotnie, moje wypowiedzi są przypadkami, które mnie spotkały lub o których coś wiem (że tak się stało).
Arka też możesz spytać jak swoje pierwsze buty spd, chyba adidas, skręcał na śruby ponieważ podeszwa totalnie odlazła.
wiadomo, że każdy kolejny model jest bardziej dopracowany od poprzedniego, ale taka przypadłość się zdarza.
niemniej moje buty mają już ok 7 lat. może tak się stało ponieważ to był niski model. chociaż patrząc po wieku chyba nie jest źle Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 19 Lut 09, 20:53:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na buty chce przeznaczyć ok 300 zł max 350. Myślę o jakichś SIDach.Tylko ciężko dostać SIDI z 3 rzepami w takiej cenie :/ Z shimano z wyglądu podobają mi się modele 085-86 ale niestety to but szosowy i podobno słabo się sprawdza w terenie:/ Musze popatrzeć co jest w mieście, poprzyjeżdżać i jaki już znajdę coś co mi pasuje to wtedy szukać w necie. Dzięki za rady na co mam zwracać szczegóły. Już nie mogę się doczekać aż stopnieją śniegi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pią 20 Lut 09, 0:16:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Podobnie ma shimano tylko w drugą stronę, trzeba dodać 1 do ichniejszego numerka, japońce chyba małe stopy mają.

no widziałem ze coś zamieszam z ta numeracją Twisted Evil , wiec wychodzi na to ze włosi maja podobnie do Japończyków małe stopy i trzeba brać buty o co najmniej rozmiar większe od naszego rozmiaru Very Happy


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 20 Lut 09, 8:14:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do SIDI to podobno przereklamowane buty (opinia szosowca) w tej cenie kupisz już niezły model shimano czy northwave'a.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 20 Lut 09, 12:25:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja polecam Shimano, mam takie od 3 sezonów, fakt faktem nie jeżdżę aż tak dużo, bo tu na ilość przejechanych kilometrów powinno się spojrzeć, a nie na wiek. Tak więc moje mogą mieć jakieś 8 może 9 tys kilometrów i wyglądają jak bardzo dobrze. Mają sztywną podeszwę i zapinane są na dwa rzepy, trzymają całkiem nieźle, choć nie mam porównania do innych bo to moje pierwsze, jednego jestem pewien, nie chciałbym sznurowanych turystycznych.
Mój model to SH-M072, czyli takie: http://www.probikes.pl/index.php?item=195
Ale jeśli chcesz wydać ok 300 zł to wybór masz nie mały. Choćby na Allegro


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6485 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Pią 20 Lut 09, 13:28:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do 350 zł znajdziesz na allegro super buciki z twardą carbonową podeszwą i zapięciem z klamrą na najwyższym pasku które trzyma lepiej niż najlepszy rzep. Firmy DiADORA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lisu



Status: Offline
Dni: 7001 (99%)
Postów: 144
Wiek: 35

Czestochowa-Zawodzie

Post Pią 20 Lut 09, 14:49:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mogę powiedzieć tylko to samo co wyżej, Shimano bardzo dobry but, Sidi faktycznie przereklamowane.Northwave równie dobre co Shimano.Stanowczo odradzam Scott'a, miałem model Team pojeździłem dwa tygodnie i popękały szwy, odesłane na gwarancje dostałem nową pare i historia się powtórzyła.Radzę jeszcze aby kupić buty już teraz, ponieważ na rok 2009 wszystko co "rowerowe" idzie w góre.Harfa podnosi ceny o 23% shimano o 33%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Pią 20 Lut 09, 19:56:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lisu napisał:
Shimano bardzo dobry but, Sidi faktycznie przereklamowane.Northwave równie dobre co Shimano.Stanowczo odradzam Scott'a

o Shimano już pisałem. co do Scott'a nic napisać nie mogę. napewno pierwsze modele Adidasa nie nadawaly się do użytku a jak z nowszymi??? nie znam nikogo kto by takich używal.
SiDi może i przereklamowane. nie wiem, mam najwyższy model butów tej firmy ale taki z przed lat ( model Tecno ) i jedyną usterką jest podeszwa która się odkleiła... na pięcie. napewno ceny zniechęcają do tej marki. no i są to ( nawet niższe modele ) buty mocno usportowione. malo wyściółki, lekkie, przewiewne. strasznie niewygodne ( na początku ) i strasznie efektywne. na początek polecałbym jednak shimano.
chyba że 661. maja w ofercie trochę bardziej uniwersalny but za ok 360pln. naprawdę może się podobać Smile klamra+dwa rzepy. firma też chyba jakaś taka lepsza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 20 Lut 09, 22:09:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takim razie zostały mi Shimano, Northwave i 661. Wiecie gdzie w Częstochowie lub okolicy można spotkać buty Northwave i 661? Wiem że Shimano puki co ma Rafał na stanie. Tylko ma modele 76, 86 to są odpowiedniki zeszłorocznych 75 i 85 tylko trochę się różnią wyglądem.SiDi będzie ciężko spotkać coś poniżej 350 z 3 klamrami poza tym na innych forach też ludzie piszą o podeszwach, że się odklejają. Wiem, że jest gwarancja ale oddam buty ale zastępczych nie dostane więc będę bez roweru przez jakiś czas. Accent mi się nie podoba, wolałbym uniknąć sznurówek.
Dziś obszedłem śląską i wieczorka. Rafała sprawdzałem jak kupowałem pedała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 20 Lut 09, 23:46:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Northwave kupowałem na Kościuszki, ale to już dość dawno. Co do moich doświadczeń, to miałem Adidasy w których faktycznie cholewka oderwała się od podeszwy i musiałem ją przymocować ponownie przy użyciu śrub. W modelu, który posiadałem była to raczej wada fabryczna, bo na dwa znane mi egzemplarze w obu wystąpił ten problem. Od chyba 4 sezonów używam Northwave. Test mój i outsidera znajdziesz na drugiej stronie w "Testach sprzętu".


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Pią 20 Lut 09, 23:47:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Shimano jest też na okólnej, Northwave to nartyrowery i może na ogrodowej bo kiedyś były. 661 na drogowców. tam też był spory wybór diadory. może znalazły by się u nich jakieś strsze modele różnych marek. zapytaj może coś się trafi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sob 21 Lut 09, 15:30:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Objechałem dziś wszystkie sklepy które podaliście. Efekt jest taki że 661 ani DIADORA nie pasują na moją nogę. Albo za luźne albo gdzieś uciskają. Northwave na kościuszki już nie ma. Jedynie na wolności ale jeszcze nie teraz. Tak więc zostaje mi Shimano do wyboru albo model M076:
http://www.allegro.pl/item560449635_buty_shimano_sh_m076_mtb_od_www_airbike_pl_wwa_41.html
albo M086:
http://www.allegro.pl/item555826620_nowe_buty_mtb_shimano_sh_m086_model_2009_43.html
Różnica 50 zł ale w 86 jest klamra i sztywniejsza podeszwa, bynajmniej takie mam wrażenie.Więc chyba wybiorę 86.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 24 Lut 09, 15:05:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś stałem się szczęśliwym (mam nadzieje) posiadaczem bucików Shimano M086. Od razu zamontowałem wszystko w biku:)

Butki mile mnie zaskoczyły bo po przykręceniu bloków nie "stukają" blokami o posadzkęSmile Wiem, że to stukanie ma swój klimat ale jak nie stukają to mogę bezpiecznie wejść do kuchni bez obawy, że zniszczę panele. Poza tym do długiego chodzenia i tak się nie nadają bo mają za sztywną podeszwę ale to plus. Za plus uważam również klamrę zamiast paska.

Pozostałe wrażenia z prób na klatce są takie, że o ile z wypinaniem nie mam problemów tak mam drobne problemy z trafieniem blokiem w pedał. Ale myślę że to przyjdzie z czasem.

Teraz czekam już tylko aż stopnieje śnieg i pierwsze testy w terenie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy