wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[pedały] - Pedały SPD Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 14 Lis 05, 13:17:32     [pedały] - Pedały SPD Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i stało się, lada moment przyjdą moje pierwsze buty do spd. Teraz zastanawiam się nad pedałami. Jest pewien problem ponieważ w tygodniu nie będę jeździł w spd'ach (do pracy) tylko w zwykłych butach. Gdzieś słyszałem że są jakieś nakładki na pedały które umożliwiają jazdę w zwykłych butach ale ja nic na ten temat nie wiem. Są też pedały spd z platformami lub takie z jednej strony spd z drugiej zwykłe. Z doświadczenia wiem że jak coś jest wielofunkcyjne to zazwyczaj nie nadaje się do niczego. Macie jakieś doświadczenia? Tak się zastanawiam czy nie najlepiej będzie po prostu zmieniać pedały ( Sad ale ja leniwy jestem). Miło by było gdyby też ktoś napisał jaki typ w granicach stuparu zł np shimano 520 czy 540.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 14 Lis 05, 13:39:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wiec tak... moimi następnymi pedałami będą Shimano PD 520 i te bym polecił - są tanie i lekkie (np.: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71984904 ) , no ale jeśli chcesz jeździć w tygodniu w zwykłym obuwiu to może być trochę męczące. Nakładki na pedały są, ale mimo że kosztują tylko ok. 10 zł to w całości wykonane są z tworzywa sztucznego, a zasada ich zakładania polega na tym, że w środku takiej nakładki, mającej kształt platformy jest identyczny blok który mocuje sie do buta, tyle że z ...plastyku. Tak więc kilka wpięć i wypięć takiej nakładki i masz po bloku - poprostu się wytrze. Jest model Shimano (nie pamiętam jaki) który ma z jednej strony spd z drugiej zwykłą platformę. Dość długo jeździł na takim modelu nasz wspólny znajomy Adam Dura. Nie narzekał. Przed wyjazdem do Irlandii Adam jeździł też z pół roku na 520 i też był bardzo zadowolony. Tak że widzisz musisz się zastanowić i sam dokonać wyboru...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 14 Lis 05, 16:19:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
Tak się zastanawiam czy nie najlepiej będzie po prostu zmieniać pedały


Ja może nie mam doświadczenia z spd, ale jeśli chodzi o ten pomysł to stanowczo bym odradził, częste wkręcanie wykręcanie nie robi dobrze gwintom, szczególnie tym w korbie i może się okazać, że któregoś pięknego dnia poprostu go wyrwiesz podczas jazdy :/
W takim wypadku chyba najpepsze będą platformy z zatrzaskami.

Co do pedałków to jeszcze mam pytanko czy warto brać wellgo Question
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71152354
gość chce za nie 50 zł, sprawdzałem w sklepach i kosztują ok 130 zł, a to są nówki Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6839 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Pon 14 Lis 05, 16:42:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 15:39 14.11.2005 ----------

Ja właśnie kupiłem spd -520. Jak się jeździ nie wiem bo nie mam odpowiednich butów ale te pedałki na allegro są po ok. 90zł. Ci, którzy z nich korzystali chwalą je sobie - jest na ich temat sporo pozytywnych opinii. Ale jak masz trochę więcej kasy możesz kupić 540tki - podobno jeszcze lepsze.

---------- 15:42 ----------

outsider napisał:
lada moment przyjdą moje pierwsze buty do spd


Jakie to będą buciki?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 15 Lis 05, 13:11:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 07:15 15.11.2005 ----------

BUTY SETTE EXCEL model podstawowy firmy sette:

Sette Excel Mt Shoe - Enhanced Riding Performance

The Sette Excel Mt. Shoe is a lightweight shoe that provides riders with enhanced riding performance. Made rugged for MTB use where it matters including: cooling breathable mesh, reinforced heel cup, rugged sole and two hook and loop straps. The Excel has an aggressive gripping outsole that includes toe studs and is SPD compatible.

---------- 12:11 ----------

Wyszukałem coś takiego PD-M424:
http://cyklotur.com/go/_info/?id=3386&sess_id=9c2cae274bd4dcaebc297a37e46527e3
http://arnik.freshsite.pl/popup_image.php?pID=1419
Wygladają na platformy ale przystosowane do spd i to dwustronnie, czy ktoś może coś na ten temat powiedzieć ?


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6740 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Wto 15 Lis 05, 15:14:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a tu masz spd shimano 520 z nakładkami Smile http://allegro.pl/show_item.php?item=70534992
może niezbyt pięknie to wygląda ale czasem trzeba się poświęcić Wink

ja na twoim miejscu brał bym chyba coś w tym stylu : http://allegro.pl/show_item.php?item=70643881

i jeszcze te wmiare fajne Smile : http://allegro.pl/show_item.php?item=71161827

pozdro Smile

btw : napisz jak już cos zakupsz Smile


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sro 16 Lis 05, 0:50:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:

http://arnik.freshsite.pl/popup_image.php?pID=1419
Wygladają na platformy ale przystosowane do spd i to dwustronnie, czy ktoś może coś na ten temat powiedzieć ?


ja bym się bał bo to chyba plastik

btw: na zakupy u Arniego możesz liczyć Smile



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 21 Lis 05, 0:32:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też się muszę pochwalić, wprawdzie bez bloków, ale za to jaka kasa Very Happy

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72357224


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pon 21 Lis 05, 13:07:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan przebiłeś wszystkich na aukcji Exclamation Twisted Evil za tą cenę to jak za darmo choć boje się wellgo (luzy), moje platformy miały już fabryczne luzy Laughing ale to podobno normalka w tych modelach Wink



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 21 Lis 05, 17:06:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MonteRochee napisał:
szczepan przebiłeś wszystkich na aukcji Exclamation Twisted Evil za tą cenę to jak za darmo



Przebiłem bo wiedziałem co robię, poprzednią edycję, kiedy nie osiągnąlem ceny minimalnej też miałem najwyżej, skontaktowałem się z Gościem i wiedziałem ile Go satysfakcjonuje. Trzy ostanite (pode mną) oferty to moi ludzie, dzięki którym cena minimalna została osiągnięta Very Happy
Thx 4 all za pomoc Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Wto 24 Sty 06, 12:39:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, w tym roku postanowiłem dołączyć do grona użytkowników spd, z początku głowiłem się nad wyborem butów - podobnie jak outsider miałem problem bo również codziennie do pracy smigam rowerkiem, jednak postanowiłem to olać i nie sugerować sie tym dlatego wybór padł na buty ze sztywna podeszwą ( do pracy musze sobie przynieść obuwie zmienne Smile ), ponieważ buty już zakupiłem do zestawu brakuje mi już tylko pedałów, no i tu mam problem bo nie wiem co mam wybrać. Dokładnie to chce wybrac pomiędzy shimano 520/540 a time alium, no i nie wiem co wybrać,i za jedna i za druga propozycja kryje się sporo plusów jak i minusów, chciałbym się dowiedziec co wy myslicie na ten temat i czy ktoś z was jezdził na timach???


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 24 Sty 06, 13:24:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja w końcu zakupiłem vp-133 z platformami. Mechanizm zapinający trochę wystaje ponad platrformę więc nie wiem do końca jak będzie się jeździć w zwykłych butach. W ostateczności też wezmę obuwie zmienne i już.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Wto 31 Sty 06, 11:20:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jest ciekawa propozycja, szczególnie patrząc na cenę, no tylko, że te plastki :/
http://bike-center.home.pl/product_info.php?cPath=85&products_id=56


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Wto 31 Sty 06, 14:54:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki za linka, cena całkiem spoko, ci kolesie sprzedają chyba też na allegro, tej nakładki to i tak bym nie stosował ( ale dobrze że jest w zestawie bo czasem może się przydać) co do pedałów to ciągle sie jeszcze zastanawiam czy shimano czy time, musze się w końcu na coś zdecydwować , bo czym więcej opini czytam na necie tym bardziej nie wiem co wybrać Smile


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 01 Lut 06, 14:15:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem te 520 są spoko. Sam zamierzam je zakupić, bo moje 535 już dogorywają. Jeździ na nich (520) dwóch moich kumpli i sobie chwalą. A co do tych platform to zapomnij... kiedyś byłem u Wieczorka i po wpięciu i wypięciu tej platformy w pedał efekt był opłakany. To jest zwykłe tworzywo, które po tej operacji mocno się odkształciło. Myślę że kilka takich wpięć i z plastikowego bloku nic by nie zostało...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 01 Lut 06, 14:54:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
To jest zwykłe tworzywo, które po tej operacji mocno się odkształciło. Myślę że kilka takich wpięć i z plastikowego bloku nic by nie zostało...


mnie się wydaje, że jak się nie będzie na siłę wypinać to się nie zniszczy, jak się sprężynę delikatnie odegnie np śrubokrętem, to blok sam wypada i się nie niszczy, wiem bo tak wypinałem bloki nieprzykręcone do butów, spręzyna się nie niszczy i blok wychodzi luźno. nie zmienia to jednak faktu, że jest to rozwiązanie raczej prowizoryczne


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 01 Lut 06, 15:09:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wsumie tak ale przed karzdym wyjazdem w teren wypinać nakładke śrubokrętem to troche kłopotliwe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 01 Lut 06, 15:16:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
wypinać nakładke śrubokrętem to troche kłopotliwe


Wcale nie Exclamation tyle samo roboty co wypięcie - wtyrwanie jej ręcznie tyle tylko, że potrzebujemy coś do oggięcia spręzyny, coś z czego można zrobić dzwignię


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Sro 01 Lut 06, 16:34:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżdzę na sh 520 już jakiś czas i bardzo sobie je chwalę. Wcześniej miałem pedałki Authora i mam jakieś porównanie. 520 wypadają o niebo lepiej. Mają szerszy stopień regulacji wypięcia i są dość twarde co potwierdził upadek, nic się nie stało oprócz niewielkich zarysowań. Authory tej próby nie przetrzymały i po prostu wygięła się oś. To też było powodem wymiany. Waga 380g może na kolana nie powala, ale i nie przeraża. Proponuję Koledze jeśli chce pedałów używać w mieszanych warunkach przejrzeć katalogi. Można znaleźć ciekawe propozycje producentów oferujących spd z platformą jednocześnie. Shimano, BBB, VP i to za rozsądne pieniądze. Myślę, że w praktyce podważanie i kombinowanie na inne sposoby jest kłopotliwe.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 02 Lut 06, 13:57:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to decyzja zapadła będą to shimano 520 - zadecydowała właśnie ta regulacja wypięcia, która na początku przygody z spd napewno się przyda,

arektacana napisał:
A co do tych platform to zapomnij...


mix spd z platformą odrzuciłem już na wstępie rozważań o zakupie pedałów, a tą nakładkę traktowałem jak bonus, z którego może okazjonalnie skorzystam np. kiedy buty spd będą mokre i w czymś trzeba będzie pedałować do pracy


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Czw 02 Lut 06, 14:16:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o platformę to kiedyś myślałem coby dokupić dodatkowe bloki i przykręcić do nich jakiś element np. z alu i w razie potrzeby wpinać tego rodzaju podpórkę, ale nie mam zdolności technicznych więc zaniechałem. Może ktoś spróbuje. Ja mam drugi rower na słabszych częściach do pracy itp. więc nie miałem dużej potrzeby realizować tego pomysłu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 01 Mar 06, 16:03:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak wkręcić bloki żeby nie popsuc kolan? Jest jakiś sposób czy tylko doświadczalnie?


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Sro 01 Mar 06, 17:32:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam taki sposób, że zaczynałem od najlżejszego ustawienia i sprawdzałem czy noga przy minimalnych odchyleniach na boki za szybko( przypadkowo) nie wyskakuje z bloku. Jeśli tak się działo to po jednej pozycji dokręcałem. Finalnie ustawiłem tak żeby wypięcie było miękkie, ale nie przypadkowe.W moim przypadku jest to 3 pozycja(licząc od -) w SH 520(ale to kwestia indywidualna). Zajmuje chwilę (nawet w domu, bo chodzi o kilkukrotne wpięcia i wypięcia) a się sprawdza. Trzy sezony jeżdzę na spd-ach i nie odczuwam żadnych dolegliwości związanych z ich użytkowaniem Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 02 Mar 06, 7:54:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, ale mi chodzi nie tyle o wypięcie ile o miejsce wkręcenia bloków w but, nie wiem czy wkręcacie bardziej do przodu czy do tyłu?


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 02 Mar 06, 12:40:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 11:38 02.03.2006 ----------

Nie ma to praktycznie żadnego wpływu na pracę stawu kolanowego. Wazne jest, żeby blok był przykręcony równolegle do osi podłużnej stopy - żeby po wpięciu but nie "skręcał" do wewnątrz lub na zewnątrz. Problemy z kolanami pojawiają się najczęściej przy użytkowaniu padałów zatrzaskowych z bardzo małym lub całkiem zerowym kątem wypięcia. Ja spotkałem się z takimi opiniami u ludzi, którzy użytkowali pedały Look`a lub Time`a. W padałach Shimano kąt wypięcia, o ile mnie pamięć nie myli, to 5* co w zupełności zapewnia swobodną pracę stawu kolanowego.

---------- 11:40 ----------

A tak przy okazji to dzisiaj dotarły do mnie SPD 520 Very Happy Very Happy Very Happy


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy