wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[amortyzator] - Jaki AMOREK ?!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gulczas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7069 (100%)
Postów: 8
Wiek: 38

Cz-wa - Centrum

Post Pon 24 Sty 05, 21:09:22     [amortyzator] - Jaki AMOREK ?! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siema wszystkim! Mam problem. Zamierzam sobie kupic jakis amorek na 1/8 cala. Tylko chcialbym zeby amorek byl w miare tani i dobry. Podajcie jakies propozycje i ceny jak znacie Smile Z góry THX!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7069 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Wto 25 Sty 05, 17:15:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam tymczasowo do zajeżdzania Suntoura xc-60 75mm.
Powiem ogólnie, że "kolo" jakoś dla mnie jest az za wytrzymały Very Happy
A kupisz go za nie wiecej niż 200 PLN.
W sumie to żadna rewelacja ten sprzęt jedynie co ma to regulacje twardosci.
zalezy co chcesz jeździc tez...



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Reklama
chromo



Status: Offline
Dni: 7040 (100%)
Postów: 22

cz-wa RAKÓW

Post Wto 25 Sty 05, 21:24:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tanie amory to praktycnie tylko 2 firmy RST i Suntour jeszcze jest zoom ale wedlug mnie odpada.obie firmy robia amorki tylko do MTB wiec w innych dyscyplinach siadaja bardzo szybko. do suntour'ka jest troche gorzej z czesciami. ja polecam za okolo 300-350 zl kupic RST omega SL na rok '05 maja w jednej goleni elastomer i sprezyne a w drugiej olej i sprezyne, golenie sa tez poszerzone. powinien sporo wytrzymac. wedlug mnie za to cene sie opłaca.


<<<bike trial>>>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
dziki000



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 41

czestochowa - dzbów

Post Wto 08 Lut 05, 22:07:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam RST MOZO PRO już kilka ładnych sezonów, na takie katowanie jakie przeszedł był wart wydanychpieniędzy. Najczęściej szaleje na zjazdach w sokolich górach, zielonej górze, złotym potoku, bystrzanowicach. Polecam RST.


Paweł - http://www.greenprogs.friko.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7071 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Sro 09 Lut 05, 20:27:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no i ja tez zajexdxm rst i dobic go nie moge (swietne sprzety robia - moze dlatego)


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7030 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sro 09 Lut 05, 20:31:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

też muszę sobie kupić bo aktualnie jeżdżę na sztywno... ale jak już ktoś na tym forum napisał to "od 300 PLN"... Confused w miarę dobry ofkoz... ale ja mogę mieć i średni... Cool


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
dziki000



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 41

czestochowa - dzbów

Post Sro 09 Lut 05, 21:53:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Amortyzator jest tym elementem od którego zalezy bezposrednio zdrowie i zycie rowerzysty. Ja bym sobie jednak darowal amorek za 200-300PLN. Jak sie zabic to z klasa Smile. Ale tak na powaznie, cena minimalna ktora moim zdaniem nalezy przeznaczyc na amora do niezbyt ekstremalnego zjazdu to jakies 800PLN. Taki amortyzator ma wbudowany tlumik i faktycznie spelnia swoja role. Tanie amortyzatory pozbawione elementu tlumiacego, charakteryzuja sie tym, ze odbijaja z taka sila z jaka zostaly dobite. I tu sie pojawia takie zjawisko ze kolo zamiast trzymac sie drogi to skacze po niej. Czego efektem jest znacznie mniejsza przyczepnosc, pomyslcie co sie dzieje na lukach Smile.
W moim amortyzatorze sa elastomery i tlumiki w obu goleniach.

Pozdrawiam.


Paweł - http://www.greenprogs.friko.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7005 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Czw 10 Lut 05, 0:35:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak chcesz to mam do sprzedania Manitou Axel 80mm. olej/sprerzyna ... ma wymieniony tlumik na nowy i jest nowy olej.. przebieg: 1500km. cena do uzgodnienia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7030 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Czw 10 Lut 05, 9:08:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moje możliwości nie są zbyt duże... znając życie to je przekroczy.... :/


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
rowerzysta Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7002 (99%)
Postów: 4

Częstochowa - Raków - Al. Pokoju

Post Nie 13 Lut 05, 17:23:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jeżdżę na RST Capa T4, ogólnie w porządku, tylko cholernie często się zaciera. Nie mam dużego doświadczenia, wcześniej jeździłem na sztywniaku. Ale komfort jazdy, nawet z takim RST, jest nieporównywalnie większy. No i bezpieczeństwo, rower prowadzi się dużo pewniej, szczegónie na łukach na miękkich, wyboistych nawierzchniach. Zamierzam zmienić na Rock Shoxa Judy XC, może Pilota XC, albo jakiegoś Suntoura Axona. Zależy od funduszy. Co byście polecili?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7071 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Nie 13 Lut 05, 17:31:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ja w dalszym ciagu polecam rst co do konkretnego modelu to nie powiem bo to zalezy od zasobnosci kasy jaka planujesz wydac na ten cel....

no chyba ze rock schock


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
dziki000



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 41

czestochowa - dzbów

Post Nie 13 Lut 05, 18:05:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A zaciera sie bo slizgi trzeba smarowac i zabezpieczyc ochraniaczem z pianki lub gumy przed zabrudzeniami. Ja do smarowania swojego RST MOZO PRO uzywam czerownego FinishLine'a. Tem smar jest dobry do tego typu zastosowan bo przed posmarowaniem elementu jest zadszy niz woda, a pozniej rozcienczalnik z niego odparowuje i zostaje element pokryty cieniutka warstwa smaru. Przez to ze jest zadki dostaje sie to wnetrza amortyzatorai smarowanie jest skuteczne.

Pozdro.


Paweł - http://www.greenprogs.friko.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7069 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pon 14 Lut 05, 0:29:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...a ja bym nie kupił tanich modeli RST, słyszałem, że są kruche i łapią straszne luzy...



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
dziki000



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 41

czestochowa - dzbów

Post Pon 14 Lut 05, 0:43:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...a kto tu mówi o tanich modelach Very Happy...


Paweł - http://www.greenprogs.friko.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7007 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 12 Wrz 05, 17:37:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobra muszę odświeżyć temat:

Muszę się zdecydować właściwie pomiędzy trzema modelami, podoby skok, podobna cena.
Mam do wyboru za moje fundusze:
Sr Suntor XCP 75 z blokadą skoku w manetce
RST Gila SL z blokadą skoku na goleni
RST Omega SL z blokadą skoku na goleni,

Właściwie to muszę się zdecydować pomiędzy Suntorem a RST bo gila od omegi z tego co wiem to różni się grubością goleni (omega ma grubsze) i materiałem goleni dolnych (gila ma aluminiowe, a omega magnezowe).

Co byście mi polecili, na czym jeździcie lub jeździliście i czy jesteście zadowoleni, najlepiej jakby ktoś miał doświadczenie zarówno z Suntorem jak i RST


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6907 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 13 Wrz 05, 14:07:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja osobiście polecam Suntor XCP 75 bo sam go używam tyle że bez blokady i jestem z niego dumny fakt że mam na nim tylko 1000 km ale zero luzu trochę sie zmięknął ale tu regulacja twardości naprawdę działa w porównaniu z tym co miałem w RST capa T5 z którego nie byłem zadowolony (zajechałem go na 800 km) niemiałem okazji katować w/w amory więc nie będę ich porównywał ale ,,75” mogę polecić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy