wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Książki - co czytacie? Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Czw 07 Mar 13, 16:15:31     Książki - co czytacie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poniewaz mamy na forum zbliżone tematy o filmach czy muzyce, proponuje taki temat o literaturze głównie rowerowej ale i nie tylko.

Umieszczajmy tu pozycje godne polecenia, po które warto sięgnąć.

A więc zaczynam:

"Podręcznik przygody rowerowej" Robert Maciąg, Anna Maciąg.
Tak naprawdę jest to zbiór opisów wypraw bądź ich części wielu autorów. Czyta się jednym tchem. Polecam





"Makaron w sakwach" czyli rowerem przez Andy i Kordyliery Piotr Strzeżysz. Polecam




Aktualnie czytam "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd" autorstwa Kazimierza Nowaka Wielkiego Podróżnika, który samotnie przemierzył Afrykę w latach 30-tych XXwieku. Rewelacja





Ostatnio zmieniony przez voit dnia Czw 07 Mar 13, 21:41:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Czw 07 Mar 13, 16:50:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to trochę "... ale i nie tylko" Cool



Niedawno skończyłem, genialna historia. Postapokaliptyczne wydarzenia ulokowane w moskiewskim metrze. Historia młodego chłopaczka który wyrusza w podróż tunelami z misją uratowania resztek ludzkości. Naprawdę dobrze się to czyta i na końcu żałujemy że to już koniec. Na szczęście jest kontynuacja (Metro2034) która z opinii w sieci nie jest już taka dobra ale równie warta przeczytania. Kupiłem w pakiecie z pierwszą częścią i czeka obecnie na swoją kolej.



Dopiero zaczynam, niewiele mogę powiedzieć ale początek zaczyna się bardzo interesująco. Czas Zmierzchu kupiłem w afekcie zabijając nudę w Matrasie. Zachwycony w/w książką Glukhovskiego kupiłem w ciemno i póki co nie żałuje.



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Reklama
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Czw 07 Mar 13, 20:59:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedawno przeczytała:

Powieść niezwykle humorystyczna z odrobiną fantastyki o trupiobladej postaci w czarnych szatach z kosą Smile
Poleca.


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Kasik Kobieta



Status: Offline
Dni: 4744 (67%)
Postów: 45
Wiek: 30

Raków

Post Czw 07 Mar 13, 21:23:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam czytać, zaraz po rowerze to najlepsze zajęcie.
Jeśli chodzi o jakieś lżejsze to wszelkie thrillery/kryminały itd Wink
Właśnie się zabrałam wczoraj za to. Lubię Jego styl pisania

Jeśli coś cięższego to już kończę czytać Wink
Traktat ateologiczny- fizyka metafizyki.



Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pią 08 Mar 13, 20:51:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu wspominałem

A z alternatywnej historii świata polecam opowiadania o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie

OTO ŚWIAT, w którym Chrystus zstąpił z krzyża i surowo ukarał swych prześladowców. Świat gdzie słowa modlitwy brzmią: "i daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom". Świat, w którym "nasz Pan i jego Apostołowie wyrżnęli w pień pół Jerozolimy".
OTO ON - inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary.



Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
mario66 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5037 (71%)
Postów: 151
Wiek: 57

Częstochowa , Raków

Post Sob 09 Mar 13, 2:16:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przygody Inkwizytora rzeczywiście niezłe .
Ja polecam chwalonego ostatnio Grzędowicza i jego powieść " Pan lodowego ogrodu ".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
darsji Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4652 (66%)
Postów: 25

3W

Post Nie 17 Mar 13, 18:47:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jan van Helsing - Ręce precz od tej książki polecam tą pozycje, można po niej wysnuć fajne refleksje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
skate_style Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5136 (73%)
Postów: 156
Wiek: 32


Post Nie 17 Mar 13, 23:46:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem



Mimo, że Cejrowski ma dosyć kontrowersyjne poglądy w niektórych sprawach i nie zawsze się z gościem zgadzam, to trzeba przyznać, że do pisania książek ma talent.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Pon 18 Mar 13, 8:33:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Muszę sięgnąć po tę pozycję Cejrowskiego. Ja polecam tego autora Podróżnik WC




Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Faki Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5808 (82%)
Postów: 237
Wiek: 60

London, Wembley

Post Pon 18 Mar 13, 23:13:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem wszystko Pana Cejrowskiego, uwielbiam go nie tylko za poglądy
http://www.youtube.com/watch?v=FOF9QLggco8 ale również za talent literacki


Na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Gość







Post Sro 17 Kwi 13, 20:15:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja uwielbiam Bibligorafie czytać Smile
Powrót do góry
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Sro 17 Kwi 13, 20:46:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

castan99 napisał:
Ja uwielbiam Bibligorafie czytać Smile


Bibligorafie, taaa....

Kurde nie wiem co to takiego, a przecież w szkole byłem prymasem. Very Happy


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
helenka Kobieta



Status: Offline
Dni: 4532 (64%)
Postów: 224
Wiek: 99

Trzech Wieszczy

Post Czw 18 Kwi 13, 13:16:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Również polecam Cejrowskiego.
Świetne książki Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Saksofoni



Status: Offline
Dni: 4005 (57%)
Postów: 3


Post Wto 23 Kwi 13, 21:23:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam "Trzynaście powodów" Jay'a Ashera. Książka opowiada o traumatycznych przeżyciach i ich wpływie na życie. Warto przeczytać. Wink


Czytam więc jestem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
femina007



Status: Offline
Dni: 3972 (56%)
Postów: 4


Post Sob 25 Maj 13, 22:40:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam "Proszę o prawo do śmierci" Vincenta Humberta. Książka o życiu, śmierci, cierpieniu i miłości bez granic. Warto przeczytać.


Witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Wto 15 Paź 13, 17:30:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam, czyta się jak sensację ale niestety fikcja to nie jest.

Aleksander Litwinienko "Przestępcy z Łubianki"




W książce "Przestępcy z Łubianki ", Aleksander Litwinienko opowiada o dniu powszednim FSB- o korupcji, rekiecie, związkach ze światem przestępczym, uprowadzeniach i zabójstwach na zlecenie, o sposobach zarabiania pieniędzy... Poznajemy dwudziestoletnią drogę: od kursanta Wyższej Szkoły KGB, do zastępcy naczelnika supertajnego Wydziału FSB do Zwalczania Grup Przestępczych, od wierzącego w słuszność swojej pracy młodego idealisty, do człowieka, który rzucił wyzwanie wszechmogącej FSB.

Aleksander Litwinienko cieszył się, że jego książka ukaże się w Polsce. Czekał na spotkanie z polskimi czytelnikami. Jednak długie ręce rosyjskich specsłużb dosięgły go w Londynie. Został otruty. Jego zdjęcie ze szpitala obiegło cały świat. Trzy dni przed śmiercią przysłał do nas, polskiego wydawcy książki sms: "Spieszcie się, chciałbym przed śmiercią ją zobaczyć". Niestety nie zdążył - zmarł 23 listopada 2006 r.

Umierając oskarżył Władimira Putina: "Może ci się uda uciszyć mnie, ale ta cisza ma wysoką cenę. Pokazałeś, że jesteś tak barbarzyński i bezwzględny, jak twierdzą twoi najbardziej wrodzy krytycy. Okrzyki protestu z całego świata będą dźwięczeć w pańskich uszach, panie Putin, przez resztę pańskiego życia. Oby Bóg wybaczył ci, co zrobiłeś".



Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Wto 31 Gru 13, 10:10:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilka miesięcy temu stałem się posiadaczem czytnika e-booków i gorąco polecam to rozwiązanie lubiącym czytać w każdej wolnej chwili.

Ostatnio, oczywiście między innymi, przeczytałem tę pozycję. Ocenę, jak bardzo fikcja literacka odbiega od realiów pozostawiam czytelnikowi.



Jak w każdym thrillerze tak i w „Obywatelu” jest zbrodniarz i jego ofiary. Tyle że morderca to nie bandyta, lecz mściciel. A prawdziwymi zbrodniarzami są ci, którym wymierza sprawiedliwość – funkcjonariusze byłej policji politycznej, których sądy nie potrafią lub nie chcą skazać za popełnione czyny. Wszyscy kiedyś byli członkami Eskadry, specjalnej grupy operacyjno-dochodzeniowej SB do zwalczania opozycji. Z rąk mściciela giną tak, jak niegdyś oni mordowali działaczy podziemia i „zwykłych” członków Solidarności. Ich jedyną szansą na ocalenie jest publiczne przyznanie się do winy.

Jaką to rzeczywistość opisał autor? Oto III RP, schyłek pierwszej dekady XXI w. Zbrodniarze z byłej SB – bezpośredni wykonawcy oraz ich mocodawcy – żyją wygodnie i bezpiecznie, usadowieni w różnego rodzaju fundacjach i spółkach, a jeśli tak się zdarzy, że trafią przed oblicze sądu, są uznawani za niewinnych. Media z gorliwą aprobatą przyjmują te wyroki, krzycząc o chorej ustawie lustracyjnej i niegodnym politycznym odwecie. Szef SB zostaje uznany za głównego architekta odnowy a wszyscy, którzy mówią coś o patriotyzmie, racji stanu czy etosie – to nienawistnicy i nieudacznicy. Jedna wpływowa prywatna telewizja należy do byłego cinkciarza, druga do zagranicznego koncernu zaś gazety nie dość gorliwie popierające obowiązującą polityczną modę wegetują w swoim niepoprawnie politycznym getcie.

Ewa Zarzycka


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kasiner



Status: Offline
Dni: 3710 (53%)
Postów: 6


Post Czw 30 Sty 14, 21:30:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

metro 2033 Niedawno skończyłam, historia zajebiscie ulozona:)Smile wydarzenia ulokowane w moskiewskim metrze.chłopak który wyrusza w podróż tunelami z misją uratowania ludzi, ktorych jest malo. ksiazka naprawde godna polecenia! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Sob 07 Cze 14, 0:13:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie można się oderwać. Polecam





Młody amerykański pracownik agencji humanitarnej, Billy Colenso, zostaje brutalnie zamordowany na terenie dawnej Jugosławii. Jego dziadek, kanadyjski miliarder Steve Edmond, pragnie zemsty. Poszukując zabójców Billy’ego, nawiązuje kontakt z byłym żołnierzem tajnej jednostki armii USA, prawnikiem Calem Dexterem, znanym w pewnych kręgach jako "Mściciel", który podejmuje się zadania schwytania zabójcy i dostarczenia go wymiarowi sprawiedliwości. Z Belgradu trop prowadzi na Bliski Wschód i dalej do dżungli Ameryki Centralnej. Wkrótce Dexter sam staje się zwierzyną.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Wto 25 Lis 14, 16:54:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnie "wciągnąłem" kilka pozycji John'a Grishama

- "Czas Zabijania"
- "Malowany dom"
- "Zawodowiec"
- "Testament"

teraz zacząłem "Prawnika"

Całkiem niezłe, można poczytać.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kirk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3498 (50%)
Postów: 26
Wiek: 37

Częstochowa / Ostatni Grosz

Post Sob 31 Sty 15, 19:04:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie skończyłem czytać Zaginione królestwa Normana Daviesa



Napradwe polecam jeśli ktoś lubi historie opowiedziana w bardzo ciekawy sposób
Shocked


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sob 31 Sty 15, 20:54:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie odstawiłem i polecam. Początek trochę mnie zniechęcił, ale po paru stronach zaczęło wciągać.



Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Jakubek



Status: Offline
Dni: 3552 (50%)
Postów: 9


Post Sro 11 Lut 15, 17:43:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kryminał "Zwierciadło pęka w odłamków stos" Agata Christie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Czw 12 Lut 15, 22:31:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a co tam dawno tu nie pisalem ale podziele sie z Wami opinia o ksiazce ktora zrobila na mnie poztywne wrazenie...


czyta sie jednym tchem, fascynujaca ksiazka dla "masochistow"Very Happy
swietna opowiesc o nieprawdopodobnych wrecz mozliwoscach ludzkiego organizmu,to ile potrafi zniesc jezeli jest tylko sila woli, rowniez olbrzymiej przyjazni i walce do konca aby osiagnac dany cel, ksiazka z tych co zdecydowanie motywuja do podejmowania "karkolomnych " wyzwan chodz po jej przeczytaniu moze byc cos jeszczze "gorszego, trudniejszego co mozasobie wymyslec, lub w czym mozna wziac udzial?".... z reszta jesli macie ochote sami przeczytajce, odkleic sie od niej przez 5 dni nie moglem...




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
frontnow



Status: Offline
Dni: 3308 (47%)
Postów: 3


Post Nie 08 Mar 15, 19:43:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem "Na tropie jednorożca" Mike Resnicka



Bawiłem się super przy książce. Została napisana z przymrużeniem oka. Ponżej krótka notka o czym jest.

"Sylwestrowy wieczór, godzina 20.35, Manhattan, biuro prywatnego detektywa, Johna Justina Mallory'ego. Mallory ukrył się tu przed oprychami i gospodarzem domu, namolnie domagającym się zaległego czynszu. Popijając bourbona, wspomina wypadki minionego, nie najlepszego dlań roku, gdy nagle zjawia się tajemniczy elf, oświadczający, że potrzebuje pomocy w odnalezieniu skradzionego jednorożca.
Kiedy do detektywa dociera w końcu, że mały zielony stwór nie jest wytworem jego wyobraźni i nie zniknie wraz z upojeniem alkoholowym, wysłuchuje pełnej pasji przemowy o tym, że uprowadzona magiczna istota musi zostać odnaleziona przed upływem nocy. W przeciwnym razie..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy