wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Anulowanie mandatu ze straży miejskiej. Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6934 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 26 Lip 05, 22:44:35     Anulowanie mandatu ze straży miejskiej. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Czy ktoś wie w jaki sposób można anulować mandat? Zostałem spisany przez straż miejską za przejazd rowerem przez pasy... pomijam fakt, że oprócz mnie przez te same pasy przejeżdżał inny gość..., czekałem na zielone światło.. i pomału przejechałem, nawet pieszych nie było na pasach...

nie jestem karany, ba, nigdy nawet nie zostałem wylegitymowany czy zatrzymany przez policję czy straż miejską. Prosiłem strażnika o pouczenie, bo mnie nie stać na ten mandat.. niestety bezskutecznie. Przyjąłem go, bo bałem się, że będę musiał płacić za rozprawę w sądzie.

Kwota to 50zł.. ale chyba każdy student ceni swoje pieniądze, więc chciałbym aby ta kara została anulowana. Wie ktoś gdzie mam się zgłosić? Na komisariat? Z kim rozmawiać etc.? Może ktoś z rowerzystów był w podobnej sytuacji?

Czasu mało, więc proszę o szybką odpowiedź Smile

PS. od tej pory będę za zlikwidowaniem strażników miejskich. Do tej pory mi to wisiało.. ale przestało...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7017 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Wto 26 Lip 05, 23:47:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ogolnie... poroniony pomysl zeby nie mozna przejezdzac przez pasy tylko prowadzic.. szybciej i bezpieczniej jest przejechac a nie prowadzic rower..

ciekawe co zrobic zeby zlikwidowac ten poje***y przepis?

mandatu raczej nie anulujesz.. co najwyrzej mozesz go odpracowac (strzyzenie trawnikow itp. )..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6928 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Sro 27 Lip 05, 0:05:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bezpieczniej jest przejechac niz przeprowadzic rower po pasach, wiem z wlasnego doswiadczenia :]


http://luda.eu/ fotografia na zamówienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 27 Lip 05, 7:14:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 07:10 27.07.2005 ----------

Prawo jest prawem i twardzi, wysportowani i nie bojący się nikogo i niczego, pełni zapału strażnicy miejscy stoją na jego straży. Żaden rowerzysta przejeżdżający na pasach, żadna babcia sprzedająca pietruszkę i żaden samochód bez karty parkingowej nie unikną kary. Tylko gdy stoi grupa dresów to my boczkiem boczkiem, żeby ich nie denerwować, tych prawych obywateli naszego miasta.

---------- 07:14 ----------

Lukas, tak na marginesie po co się zatrzymywałeś? Trzeba było dać nogę, te ćwoki nawet biegać nie umieją, nie raz widziałem jak goście im zwiewali a ci biegli z 5m i koniec Laughing Laughing


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7082 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Sro 27 Lip 05, 9:04:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
Lukas, tak na marginesie po co się zatrzymywałeś? Trzeba było dać nogę, te ćwoki nawet biegać nie umieją, nie raz widziałem jak goście im zwiewali a ci biegli z 5m i koniec Laughing Laughing


Laughing Laughing Laughing

Niestety taka prawda. Może to niezbyt etyczne (a policja inwigiluje forum Wink), ale trzeba było wiać. Rejestracji przecież by nie spisali. Laughing


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6934 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sro 27 Lip 05, 11:31:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
---------- 07:10 27.07.2005 ----------

Prawo jest prawem i twardzi, wysportowani i nie bojący się nikogo i niczego, pełni zapału strażnicy miejscy stoją na jego straży. Żaden rowerzysta przejeżdżający na pasach, żadna babcia sprzedająca pietruszkę i żaden samochód bez karty parkingowej nie unikną kary. Tylko gdy stoi grupa dresów to my boczkiem boczkiem, żeby ich nie denerwować, tych prawych obywateli naszego miasta.

---------- 07:14 ----------

Lukas, tak na marginesie po co się zatrzymywałeś? Trzeba było dać nogę, te ćwoki nawet biegać nie umieją, nie raz widziałem jak goście im zwiewali a ci biegli z 5m i koniec Laughing Laughing



I tutaj masz rację - podczas spisywania mandatu dostali wezwanie, że kogoś biją w 3 Aleji... to wiecie co strażnik odpowiedział? "Ja jeszcze nie skończyłem" i odmówił interwencji... no comments.

Też uważam, jak ktoś wcześniej napisał, że ten przepis jest poroniony - każdy przejeżdża przez pasy rowerem. Przecież trudno będąc w mieście co 20 metrów schodzić z rowerów tylko po to, żeby zaraz na niego wsiąść i za kolejne 20 metrów z niego schodzić... ale te pustaki ze straży miejskiej tego nei rozumieją!! Rowerzyści to dla nich łatwy łup jeśli chodzi o kasę, tak samo jak babcie z pietruszką.


Dlaczego nei uciekałem? Bo oni byli samochodem - a na dodatek, gdy podjechałem pod auto to koleś powiadomił centralę, że mnie mają i żeby anulować zgłoszenie...


Będę myślał jak wpłynąć na zmianę tego przepisu o pasach, bo to jest chory przepis. Zbliżają się wybory to te grube świnie politycy będą łasi na takie prośby i może będziemy mieli szansę na wygranie z tym systemem!

Teraz moja motywacja na jazdę na Masy wzrosła conajmniej kilkadziesiąt razy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 27 Lip 05, 11:46:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety ale musze Cię rozczarować bo to są przepisy z ruchu drogowego (chyba) więc potrzebana była by zmiana kodeksu drogowego a to jest cholernie trudne co nie znaczy niemożliwe. Od kilku lat walczą o to niektórzy ludzie i od czasu do czasu coś się udaje:
http://www.rowery.org.pl/rowery.htm
Jako jednostka masz raczej marne szanse.
Wracając do meritum, mandatu nie anulujesz możesz się tylko odwołać w ciągu 7 dni tak jak ci napisali na forum częstochowskim ale wg prawa wykroczenie było i na nic się odwołanie nie zda. Niestety tym razem musisz wybulić Sad i pamiętaj, rowerem spokojnie ucikniesz przed autem: chodnik, brama, wąska uliczka itd Twisted Evil


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7082 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Sro 27 Lip 05, 13:38:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
pamiętaj, rowerem spokojnie ucikniesz przed autem: chodnik, brama, wąska uliczka itd

Dokładnie. W przestrzeni miejskiej na rowerze samochód nie ma z tobą szans. Pierwszy lepszy szus przez bramy czy w jakiś chodnik i już mogą ci pomachać na pożegnanie.


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6906 (98%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Sro 27 Lip 05, 16:20:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...no cóż,mandacik będziesz musiał zapłacić,ale to dobrze ci zrobi....następnym razem oczy dookoła głowy,i uważać na "panów straszników" Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Thomaszek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 44
Wiek: 34

Częstochowa - Parkitka

Post Sro 27 Lip 05, 18:20:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy niepelnoletni moze odpracowac np. koszac trawnik? Bo chcialbym sie przejechac taka kosiarka elektryczna z czterema kolkami i kierownica - maja kilka takich Wink. Tylko co by tu wymyslec, zeby dali mandat Wink...


::: http://famails.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7019 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 29 Lip 05, 9:49:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A nic wystarczy jeździć normalnie a zawsze się znajdzie pretekst na mandat Wink


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6979 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 27 Paź 05, 11:46:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiedzmy, że traktujemy ten temat jako czara goryczy na temat naszej kochanej sraży wiejskiej...
Jadę sobie wczoraj ze Sportowej na Aleję Pokoju. Dojeżdżam do przejścia dla pieszych koło A-dong`a. Widzę, że po drugiej stronie przejścia stoi dwóch pajacyków w faruszkach i czekają na biedne ofiary. Czując przez mocz, że mogą być kłopoty przejechałem przejście dla pieszych maksymalnie z boku, tak że byłem około 1 metra od najbliższego przechodnia. Doszedłem do pochopnego wniosku, że pan pajacyk zaobserwuje jak ostrożnie potraktowałem przechodniów i nie zauważy w moim karygodnym czynie dużej szkodliwości społecznej. Ale gdzie tam... Usłyszałem nieznoszące sprzeciwu: "Proszę się zatrzymać!!!" i już pan pajacyk podążał w moją stronę. Mając w swoim mniemaniu czyste sumienie - przecież nie stworzyłem ŻADNEGO zagrożenia dla innych uczestników ruchu, wyminąłem obu pajacyków patrząc przy okazji z żenadą i niesmakiem na ich pełne bezgranicznego zdziwienia twarze. Pojechałem dalej z nieodpartym i utwierdzonym przekonaniem o marnotrawieniu naszych podatkowych pieniędzy na utrzymywanie służb wytwale walczących ze śmiertelnym zagrożeniem jakie stważają rowerzyści tudzież babcie handlujące pietruszką... Jeśli czyta to jakiś pan pajacyk: OPAMIĘTAJCIE SIĘ LUDZIE!!! Czy naprawdę wasze mózgi muszą funkcjonować zaprogramowane jakimiś oderwanymi od rzeczywistości przepisami? Czy nie pozostaje w was odrobina zdrowego rozsądku pozwalająca na interpretacje danych bzdurnych przepisów i dostosowanie ich do życiowych realiów? Czy naprawdę trzeba zgnębić tego biednego rowerzystę który spokojnie chciał przejechać przez przejście nie przeszkadzając broń Boże pieszym, a wydaje mu się debilizmem zsiadanie z roweru po to aby w pełnym kolarskim rynsztunku, ku uciesze przechodniów przeprowadzić swój rower po 20 metrowym odcinku pasów? Pomyślcie nad tym, czy naprawdę nie ma w was tej odrobiny ludzkiej życzliwości pozwalającej czasem na niezauważanie pewnych mało znaczących dla istnienia tego miasta spraw? Wydaje mi się, że było by to korzystne dla obu stron. A zwłaszcza dla was. Może bylibyście wtedy postrzegani trochę bardziej życzliwie i może wtedy z waszych działań śmiało by sie trochę mniej ludzi...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 27 Paź 05, 11:54:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj Arek, to tylko pobożne życzenia, panowie muszą wykonać norme dzienną mandatów i najłatwiej tam, gdzie sprzeciw będzie znikomy a więc u normalnych obywateli. Przecież inaczej mogą się narazić i jeszcze dostać po ryju. Zobacz w twoim przypadku nawet nie byli przygotowani na to że się nie zatrzymasz i rozumiem że nie podjeli interwencji, to ci odważni i wysportowani faceci Mr. Green. To tylko swiadczy o tym że są niepotrzebni ale miasto dzięki nim ma chyba niezły dochód i tak kólko się zamyka.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7042 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Czw 27 Paź 05, 13:07:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Popieram Arecki Mr. Green Niezły wywód, miło sie czyta Wink


Cytat:
naszej kochanej sraży wiejskiej...


Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6906 (98%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Czw 27 Paź 05, 15:54:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Arek , to było rozsądne zachowanie z twojej strony..BRAWO!!!....pewnie gdybyś się zatrzymał to zmierzch by cię zastał na tłumaczeniu "IM" twojego zachowania , lecz i tak , domyślam się , rozstałbys się z "miłymi panami"... ściśkając w ręku mandat......(różowy??) Laughing


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7083 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Czw 27 Paź 05, 18:00:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze zrobiłeś. Ostatnio ostro wzięli się na tym obszarze za spisywanie rowerzystów Mad Dziwię się tym co się zatrzymują - to logiczne, że nie mają cię jak dogonić.

Zrobiłbym dokładnie tak jak ty Arek i jeszcze bym im pewnie coś krzyknął Surprised

Very Happy


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6928 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Czw 27 Paź 05, 18:08:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zrobiłbym dokładnie tak jak ty Arek i jeszcze bym im pewnie coś krzykną

ja jednak pozostane przy metodzie: jak mnie beda wolac to udaje ze nie slysze Smile


http://luda.eu/ fotografia na zamówienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7019 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 27 Paź 05, 19:11:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BRAWO dla obywatela Arka Exclamation, Straż Miejską trzeba olać Exclamation
Ja szczerze mówiąc chyba bym się też nie zatrzymał, choć pierwszy odruch jest taki, że czlowiek chce się zatrzymać :/
a strażuchy to wykorzystują ...

Pajace ...


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6979 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 28 Paź 05, 13:36:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
Straż Miejską trzeba olać


Może niekoniecznie, ale niech naprawdę zajmą się tym całym syfem, który dzieje się wokół nas - pijakami lejącymi po klatkach czy wiatach przystankowych, tabunami zakapturzonych nastolatków przejście obok których wieczorną porą przyprawia moją żone o zawał serca, obwieszonymi złotem cyganami oferującymi pod sezamem "artykuły z drugiej ręki", czy też innymi sprawami przy których można sobie pobrudzioć rączki. Ale nie... lepiej odrobić pańszczyznę przed komendantem wykazując się mandatami za "gigantyczne przestępstwa rowerowo - handlowe", bo przecież jeszcze są te groźne emerytki dorabiające do kolosalnych emerytur pietruszką czy gruszkami. Skoro zdecydowali się na służbę społeczeństwu tego miasta, to niech to robią dla niego a nie przeciw niemu...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6979 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 16 Mar 06, 13:47:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A tu trochę inny mandacik. Ku przestrodze coby "bez trzymanki" po ulicach nie pomykać...
http://www.bikefoto.pl/foto_big/13401.jpg


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7019 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 16 Mar 06, 14:25:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja od pewnego czasu nie jeżdżę, bez trzymanki Very Happy niektórzy wiedzą od kiedy Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6919 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 16 Mar 06, 16:26:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o ile pamiętam na styczniowej masie ktoś z nas został upomniany za jazdę bez trzymanki przez kilka sekund (krzyczał do kolegi ) Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7083 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Czw 16 Mar 06, 18:36:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
o ile pamiętam na styczniowej masie ktoś z nas został upomniany za jazdę bez trzymanki przez kilka sekund (krzyczał do kolegi ) Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Ciekawe kto i do kogo krzyczał... Laughing :p Wink

szczepan napisał:
Ja od pewnego czasu nie jeżdżę, bez trzymanki Very Happy niektórzy wiedzą od kiedy Very Happy

Zdarzają się, sam miałem :/ . Od tamtej pory dużo, dużo ostrożniejszy jestem.

Dziwi mnie, że właściciel mandatu dał się zatrzymać (no chyba, że się wywalił Laughing ).


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7081 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 16 Mar 06, 21:10:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
"bez trzymanki" po ulicach nie pomykać...
http://www.bikefoto.pl/foto_big/13401.jpg


heheh mam taki sam mandat, ale za przechodzenie Smile



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6919 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 16 Mar 06, 21:15:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

za przechodzienie bez trzymanki Question Laughing Laughing to musi być ciekawe Wink jak piszesz to pisz dokładniej :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy