wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Gdy auta parkują na ścieżkach Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sro 31 Mar 10, 20:37:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do wlepek to gdzieś ktoś pisał (może i w tym temacie), że nie można lepić na karoserii bo to uszkodzenie mienia, nie można na lusterka bo grozi spowodowaniem wypadku i tak samo z szybami. Ja tam wolałbym na początek jednak władać ulotki za wycieraczkę. Ale na recydywę to wlepki.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 31 Mar 10, 20:41:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedy przejdziecie od teorii do praktyki ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Reklama
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 31 Mar 10, 21:23:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aha... i jeśli to coś zmienia - to była kobieta Laughing


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Sro 31 Mar 10, 21:44:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Aha... i jeśli to coś zmienia - to była kobieta

radykalnie zmienia Exclamation
..poza tym kobieta i takie texty Exclamation Question
..no w takim przypadku pozbyłbym się moiej wrodzonej kultury osobistej Very Happy i powiedziałbym co o niej myślę Twisted Evil
Na przyszłość Arku od takich danych zaczyna się posta Exclamation
Moim ciągle skromnym zdaniem Kobiety powinny jedynie kierować wózkami i to na Alei lub Promenadzie, bo na chodniku to już jest zagrożenie.

Temat prężny, ale
jurczyk napisał:
Kiedy przejdziecie od teorii do praktyki ???

z tym, że lepiej najpierw lajtowo, a później z odrobiną "zdecydowania".
Forumowicze patrząc po powyższych postach zmierzają w dobrym kierunku tzn.
Więcej kultury bo agresja to zachowanie prostackie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 31 Mar 10, 22:20:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedy przejdziecie od teorii do kulturalnego, nieagresywnego i nieprostackiego działania ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Sro 31 Mar 10, 22:25:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też jestem zwolennikiem kulturalnego upominania gamoni łażących po ścieżkach ale co zrobić jak pomimo tego upominania gamoń jest dalej gamoniem...?


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Czw 01 Kwi 10, 0:17:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tym temacie czytamy:
Naklejać? Jakim klejem,Na lusterko ,Na szybę,...
Porysować karoserię ?Gwożdziem, rylcem, nie rysować...
Wezwać Straż Miejską ? przez telefon , osobiście , nie wzywać,napisać do nich...
Zawiadomić Policję? E nie przyjadą, telefonicznie, przyjadą i nic...
Wlepy ? Duże, klejone , papier czy tworzywo...
Zrobić zdjecia ? Jakim aparatem, komórką,lustrzanką ,komu wysłać...
Rozmawiać z kierowcami? E, pobiją, nie warto , trzeba koniecznie,kulturalnie...
Ulotki ? Za wycieraczkę,pod szybę, w rurę wydechową, nie warto, papier drogi...
A wszystko kończy się tradycyjnym :wyjadę z tego miasta, pielgrzymka mi przeszkodzi, idę na uczelnię, będzie padać itd , itd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
tekla Kobieta



Status: Offline
Dni: 5420 (77%)
Postów: 36


Post Czw 01 Kwi 10, 0:30:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bikerx napisał:
Moim ciągle skromnym zdaniem Kobiety powinny jedynie kierować wózkami i to na Alei lub Promenadzie, bo na chodniku to już jest zagrożenie.

Nie skomentuję tego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kouczan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5111 (72%)
Postów: 24

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Czw 01 Kwi 10, 20:15:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak usunąć samochód ze ścieżki rowerowej.

Procedura żmudna, ale ciekawe czy byłaby skuteczna u nas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pią 02 Kwi 10, 19:07:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Warto spróbować. A ten tekst ostrzeżenie dla kierowców bomba.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Pią 02 Kwi 10, 20:09:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tekst do kierowcy jest ok , ale składając te wszystkie papiery trzeba dodac do tego jeszcze wizytę w sądzie , no chyba ,że straż miejska przejmie za nas całą sprawę.Ale po ostatniej pogadance ze strażnikami raczej wychodzi na to , że to właśnie ten kto robi fotę i ten komu "to-auto" przeszkadza , czyli rowerzysta-donosiciel idzie sobie na sprawę z kierowcą - trochę szczerze mówiąc - PORACHA! Ja osobiście jestem fanem vlepek.I stosowałem je w zeszłym sezonie kilkanaście razy...z wielką radością.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Pią 02 Kwi 10, 20:56:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piter napisał:
wychodzi na to , że to właśnie ten kto robi fotę i ten komu "to-auto" przeszkadza , czyli rowerzysta-donosiciel idzie sobie na sprawę z kierowcą - trochę szczerze mówiąc - PORACHA!

W zasadzie jest to logiczne. Straż Miejska poinformowana o wykroczeniu wykorzystuje aparat prawny, który jest jej dostępny czyli sporządza wniosek o ukaranie do Sądu Grodzkiego. Na tym jej rola się kończy. Rowerzysta jest bezpośrednim świadkiem zdarzenia, który potwierdza ten fakt zeznając pod odpowiedzialnością karną za poświadczenie nieprawdy.
Jest to zasadne ponieważ foty mogą być manipulowane, a nikt do takiej sprawy nie powoła biegłego, który prawdopodobnie i tak jednoznacznie nie potwierdziłby autentyczności zdjęcia. A świadek to świadek - zawsze kłamcy można odbić piłeczkę.
Jeśli F-sz SM przybywa na miejsce i widzi wskazaną sytuację to nie przejmuje on od nas roli świadka lecz osoby, która potwierdza, że mamy rację i sporządządza stosowne dokumenty.
I tak my jesteśmy głównym świadkiem, chociaż jeśli kierowca bezczelnie by się wymigiwał/nie przyznawał to wówczas Sąd na świadka dodatkowego/posiłkowego powoła strażnika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 03 Kwi 10, 17:57:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakie ścierwo dzisiaj spotkałem!

Ładna pogoda, Wielka Sobota - miała być spokojna przejażdżka po mieście.

Jadę sobie spokojnie dróżką pod Galerią i na nagle widzę auto na drodze dla rowerów - na całej szerokość stanął - zostawił może z 30cm. Podjeżdżam i patrzę, że cwel w środku siedzi i gada przez telefon. Otwiera szybę i uprzejmie go informuję, że stoi na drodze dla rowerów, a parking jest tuż obok w Galerii. On do mnie tekst "a nie przejedziesz?" - o_0

Tłumaczę cwelowi łysemu, że zadzwonię po straż miejską albo podjadę tuż obok na komisariat, a ten do mnie nagle "to wypie*dalaj k*rwa dzi*ko, pedale jeb*ny" - e? Shocked - no jak mi to ścierwo w sekundzie podniosło ciśnienie...

na szybko zrobiłem zdjęcie cwela j*banego i postanowiłem zgłosić sprawę do naszych organów ścigania - słyszałem, że komisariat na Strażackiej ma być przenoszony, ale nie wiedziałem, że już jest! A tabliczka nadal wisi! Dzwonię więc na 112 i proszę o połączenie ze strażakami - czekam, czekam, a cwel odjeżdża. No to gnę na Krakowską do siedziby strażaków, przyjmuje mnie jakiś komendant i tłumaczę mu całą sytuację.

Co wyszło? Stanęło na tym, że jeśli chodzi o słowa tego cwela to mogę zgłosić sprawę na Policję o zniesławienie (nie wiem z jakim skutkiem..), a kwestię mandatu mogę zgłosić u nich albo też od razu na Policji - z tym, że jakiś ich organ musi to zdjęcie najpierw ocenić czy jest miarodajne itd. No i potem sprawa w sądzie - czyli SAM na SAM ze ścierwem - jako że nie było świadków to sprawa raczej jest bez szans.

Tak to wygląda w praktyce... zachciało mi się prawa i sprawiedliwości.. następnym razem sam wymierzę takiemu ścierwu sprawiedliwość... numery zapamiętałem..

-- edit ---
aha - i co do kwestii znieważenia, to rozwiążę ją we własnym zakresie jeśli spotkam jeszcze tę Primerę na takich numerach - a co do sprawy mandatu - to się zastanowię i po Świętach podejmę decyzję czy startować z tą sprawą.
----

Spokojnych Świąt...


---- ULOTKA DLA WSZYSTKICH ----

To ww. ścierwo wkurzyło mnie do tego stopnia, że sporządziłem ulotkę, którą będę wsadzał wszystkim tym, którzy parkują na drogach dla rowerów. Każdy może ją sobie pobrać stąd:

http://lukwoz.republika.pl/ftp/droga_rowerowa-ulotka.pdf

"Kierowco, to droga dla rowerów!
Zaparkowałeś/aś nieprawidłowo, co obniża wygodę i bezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Czy wiesz, że dla skierowania wniosku o ukaranie Cię wystarczy zdjęcie (które właśnie zostało zrobione) i ustne zgłoszenie w oddziale Straży Miejskiej? Nie parkuj na drogach dla rowerów! Mandat lub usługi blacharsko-lakiernicze to co najmniej kilkaset złotych – na drugi raz pomyśl!"

Treść częściowo zaczerpnąłem z któregoś z linku od Was (http://www.zm.org.pl/?a=miedzyparkowa-095) - drukujcie i działajcie!


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Vieri Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5354 (76%)
Postów: 131
Wiek: 33

Częstochowa - Wyczerpy

Post Sob 03 Kwi 10, 19:35:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podawać numery rejestracyjne, kolor i markę pojazdu!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 03 Kwi 10, 19:39:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdjęcie wrzucę jak odzyskam kabel USB


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sob 03 Kwi 10, 21:38:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No nareszcie konkretne działanie ! Tylko nie dyskutujcie o ulotce !!! Jest super
Wydrukujcie, potnijcie i używajcie ! Zdjęcia samochodów z zatkniętymi ulotkami mile widziane na Forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
kouczan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5111 (72%)
Postów: 24

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Sob 03 Kwi 10, 21:56:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miejmy nadzieję, że będą tego efekty! Z własnego doświadczenia wiem, że użycie w takich przypadkach słów proszę i dziękuję odnosi zamierzony skutek, dlatego pozwoliłem sobie zmodyfikować notkę na własne potrzeby:

Kierowco, to droga dla rowerów!
Zaparkowałeś/aś nieprawidłowo, co obniża wygodę i bezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Czy wiesz, że dla skierowania wniosku o ukaranie Cię wystarczy zdjęcie (które właśnie zostało zrobione) i ustne zgłoszenie w oddziale Straży Miejskiej? Następnym razem proszę pomyśl i zaparkuj na miejscu do tego przeznaczonym. Dziękuje!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sob 03 Kwi 10, 22:04:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeszcze raz...

No nareszcie konkretne działanie ! Tylko nie dyskutujcie o ulotce !!! Jest super
Wydrukujcie, potnijcie i używajcie ! Zdjęcia samochodów z zatkniętymi ulotkami mile widziane na Forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 04 Kwi 10, 0:35:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kouczan napisał:
Z własnego doświadczenia wiem, że użycie w takich przypadkach słów proszę i dziękuję odnosi zamierzony skutek


Ja mam z goła inne doświadczenia.

kouczan napisał:
Następnym razem proszę pomyśl i zaparkuj na miejscu do tego przeznaczonym. Dziękuje!


a teksty w stylu

"wypierdal*aj ku*wa, dz*wko, pedale j*bany"

nie są w moim światopoglądzie na równi jeśli chodzi o kulturę osobistą i dlatego zrobiłem taką a nie inną ulotkę. Oczywiście możesz używać swojej (inni też), ale ja już swoją wydrukowałem i będę jej używał na każdym możliwym kroku.

Zresztą, spazmów człowiek dostaje jak dzień w dzień (podczas dojazdów do pracy) widzi te same pojazdy w tych samych miejscach - i nawet jeśli się człowiekowi zwraca uwagę kulturalnie, tak jak ja dzisiaj, to w odpowiedzi w 3/4 przypadków dostajesz mięsem.

Z czasem przygotuję też drugi wariant ulotki - dla tych, którzy dostali tę pierwszą i nadal mają wszystko w dupie. Będzie soczysta i konkretna - tak samo jak konkretny jest problem parkowania samochodów na drogach dla rowerów.

I tak jak pisał Jurczyk - do roboty. Weźmy to w swoje ręce i więcej róbmy, a mniej teoretyzujmy. Nieważne metody i teksty na ulotkach - ważne niech będą efekty.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kouczan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5111 (72%)
Postów: 24

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Nie 04 Kwi 10, 16:51:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze to właśnie działać i przez to działanie uświadamiać kierowców. Ja zmieniłem treść ulotki, gdyż podobnie mnie kiedyś zwrócono uwagę, że parkuję tam gdzie nie powinienem. Wydaje mi się, że ludzie szybciej reagują na słowo 'proszę' i 'dziękuję' (no może poza wyżej opisanym przypadkiem); może to podejście naiwne, ale co tam. Zresztą nie treść najważniejsza, ważniejsze działanie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Nie 04 Kwi 10, 21:27:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mnie się zdaje, że nia ma różnicy. Obojętnie czy grzecznie upominam, czy opierd... i tak to zlewają i tak.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 04 Kwi 10, 23:17:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zgodnie z obietnicą zdjęcie z wczoraj:



no i pierwsza ulotka za wycieraczką:




Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5233 (74%)
Postów: 251


Post Nie 04 Kwi 10, 23:42:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szkoda, że nie widać tego typa za kierownicą Sad ale istotne są numery Smile co do drugiego auta - to w słonecznej kalifornii (SKL) chyba nie maja ścieżek rowerowych i stąd takie zachowanie zresztą nasze buraki nie są lepsze co widać na wcześniejszym zdjęciu.

Ostatnio zmieniony przez jeziu dnia Nie 04 Kwi 10, 23:47:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
Vieri Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5354 (76%)
Postów: 131
Wiek: 33

Częstochowa - Wyczerpy

Post Nie 04 Kwi 10, 23:46:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bo generalnie kolega Lukasz pajaca zamazał Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 09 Kwi 10, 22:13:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to proszę Państwa wlepkowe i ulotkowe El Dorado. Samochody zaparkowana na nie oznakowanej wprawdzie (przy okazji sugestia do MZD) ale zieloniutkiej ścieżce rowerowej w okolicy Galerii Jurajskiej. Odcinek pomiędzy mostem nad Wartą przy wieżyczce więziennej a dawnym komisariatem policji na Strażackiej:



Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
Strona 13 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy