wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
oficjalny zakaz jazdy pod dworcem Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4468 (63%)
Postów: 158
Wiek: 54

Częstochowa-Tysiąclecie

Post Nie 07 Gru 14, 22:46:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie karmić trolla Mr. Green


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 15 Kwi 15, 23:48:19     Wracając do tematu... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Radni po wyborach zapomnieli o sprawie legalizacji przejazdu rowerzystów przez tunel obok PKP Raków... Ja nie zapomniałem ! Napisałem :
Jan Jurczyk
42-200 Częstochowa
Częstochowa15.04.15





Miejski Zarząd Dróg i Transportu
w Częstochowie



Dokładnie rok temu zwróciłem się do MZDiT w sprawie zalegalizowania przejazdu rowerzystów przez tunel obok dworca PKP Raków. Tunel stanowi własność PKP ale z-ca Dyrektora MZDiT Pan Piotr Kurkowski w piśmie MZDiT.WI.2214-1/14 napisał cyt.:
"MZDiT wystąpi do zarządcy terenu z prośbą o przeanalizowanie możliwości legalnego przejazdu rowerzystów przez tunel" koniec cyt.
Przez rok nic się w tej sprawie nie zmieniło !

Panie Dyrektorze ! W pierwszą rocznicę złożenia pisma proszę o informację jakie działania podjęto aby przejazd zalegalizować ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Reklama
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Wto 21 Kwi 15, 16:42:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyszło słoneczko więc Straż Miejska wyruszyła na łowy ! Dzisiaj ok szesnastej zobaczyłem patrol czekający na rowerzystów w tunelu obok dworca PKP Raków ! Nie dałem się złapać... A tyle było obietnic ze strony SLD przed wyborami. I co ?
I gówno !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
EdytKa Kobieta



Status: Offline
Dni: 4564 (65%)
Postów: 521
Wiek: 37

Częstochowa - Wrzosowiak

Post Wto 21 Kwi 15, 17:05:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W zeszły wtorek również stali i łapali rowerzystów pod dworcem na Rakowie


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
zbyszko61 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5421 (77%)
Postów: 210
Wiek: 62

Częstochowa-Raków

Post Wto 21 Kwi 15, 17:21:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Janek oboje wiemy co znaczy obietnica SLD. Pod tunelem (jako że jeżdżę tam co dzień)widziałem ostatnio wszystkich przedstawicieli prawa, od straży miejskiej przez SOK po Policję. Do tej pory zawsze jakoś udaje mi się ich ominąć jednak zdaje sobie sprawę że w końcu będę musiał z nimi pogadać Wink


http://zbychu.eu/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Wto 21 Kwi 15, 18:39:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poza wysłaniem pisma podjąłem jeszcze inne działania aby sprawę przejazdu ostatecznie rozwiązać. Na razie to tajemnica !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Wto 21 Kwi 15, 22:42:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jechałem dzisiaj do Katowic i zwróciło moją uwagę, że na peronach na stacji Raków stoi coś co wygląda jak stojaki rowerowe w kształcie odwróconego "U".

Jeśli to rzeczywiście jest parking dla rowerów to czegoś nie kumam. Z jednej strony ustawiamy stojaki dla rowerów, a z drugiej zakazujemy rowerzystom przejazdu i robimy polowania?

Pomroczność jasna, rozdwojenie jaźni, metoda kija i marchewki??

A może inna spółka zarządza peronami, a inna schodami i tunelem pod stacją?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sro 22 Kwi 15, 23:17:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety to są stojaki...piękne, z nierdzewnych rurek, szkoda ,że stoją tam już jakiś czas i mało kto o nich wie. Dlatego ,że stoją za "strefą oddawania moczu" , czyli za zejściem z peronu. Nie mam pojęcia , co za debil wydał taką decyzję o ich montażu właśnie w tym miejscu, ale chętnie bym się dowiedział i ciekawe czy to jakiś omnibus z urzędu miasta , czy jego kolega ze spółki kolejowej.
A co do przejazdu pod Dworcem, to biorąc pod uwagę poziom wyobraźni większości rowerzystów jestem za utrzymaniem zakazu....szczególnie gdy przechodzę czasami tamtędy z dzieciakami. Ciekawe kiedy ktoś tam zostanie poważnie poturbowany schodząc z peronu, bo zdecydowana większość z nas sadzi bezmyślnie wzdłuż ściany przy której są zjazdy...

Wystarczyłoby je przenieść na przeciwną ścianę, a po stronie gdzie są zejścia-wejścia na perony postawić po kilka słupków, pieszy spokojnie się prześlizgnie, nawet z tobołkami, ale pewnie też zawsze znajdzie się też jakiś amator slalomu...jednak byłoby chyba bezpieczniej.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Sob 25 Kwi 15, 10:07:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Doskonale Cię rozumiem i podzielam Twoje zdanie w kwestii rowerzystów jeżdżących chodnikami. Uważam, że w Częstochowie piesi są najbardziej dyskryminowaną grupą. Pomijam kwestie, że idąc z dzieckiem nie mogę się czuć bezpiecznie na żadnym chodniku, ani na żadnym "ciągu pieszo-rowerowym" w mieście. Wiele razy po prostu nieźle się wystraszyłem kiedy szedłem prosto, a nagle z za pleców śmignął mi rower z prędkością ze 20 km/h. Uważam, że po chodnikach nie powinno nic jeździć i powinny być w całości dla pieszych, żeby mogli sobie swobodnie rozmawiać idąc obok siebie, pozwolić dziecku na chodzenie slalomem itp. Pieszy na chodniku powinien się czuć swobodnie, a nie jak zwierzę w dżungli, które musi mieć oczy dokoła głowy i cały czas być gotowe do ucieczki (uskoczenia przed rowerem). Miejsce do jeżdżenia rowerami powinno być wydzielane z jezdni, a nie wyznaczone kosztem zabierania miejsca pieszym albo poprzez ustawianie na chodniku znaków "droga dla rowerów i pieszych".

Z drugiej strony irytuje mnie pewna, hm... nazwijmy to niekonsekwencja w działaniach naszych włodarzy i specjalistów od dróg. W miejscach takich jak wiadukt w Alei Niepodległości po stronie wschodniej szerokość chodnika jest mniejsza w wielu miejscach niż 1,5 m. Na Wałach Dwernickiego między Cmentarną a Fieldorfa-Nila jest wąski chodnik, który w wielu miejscach nie ma nawet dwóch metrów, a jeszcze stoją na nim słupy. Od ruchliwej jezdni oddziela go tylko krawężnik. W takich miejscach zarządca drogi ustawił znaki droga dla rowerów i uważa, że to jest bezpieczne i w porządku (pomijam, że jest to niezgodne z obowiązującym prawem).

Natomiast każdy widzi jaki szeroki jest tunel pod dworcem PKP na Rakowie. Myślę, że jedynie w Alejach jest ciąg pieszo-rowerowy o zbliżonej szerokości. Jak sam napisałeś niewielkim nakładem można tam zorganizować ruch pieszych i rowerzystów, w taki sposób że nie będą sobie przeszkadzać i będzie to bezpieczne dla wszystkich. Ale "niedasię" bo to niebezpieczne, krowy przestaną dawać mleko, tunel się zawali i pieron wie jeszcze co. Urządza się tam łapanki i polowania na rowerzystów, a biorąc pod uwagę ile osób jeździ tamtędy do pracy można sobie nieźle poprawić wykrywalność wykroczeń.

Przypuszczam, że te same osoby które twierdzą, że mimo "dołożenia wszelkich starań" nie mogą przekonać PKP do zezwolenia na jazdę tamtędy rowerem, nie miałyby żadnego problemu z dogadaniem się z tą instytucją gdyby chodziło o budowę nowej ulicy i wykonanie tunelu albo wiaduktu dla samochodów nad/pod torami kolejowymi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Skowronek Kobieta



Status: Offline
Dni: 3898 (55%)
Postów: 75
Wiek: 41

Częstochowa

Post Sob 25 Kwi 15, 19:22:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fakt, większość rowerzystów ma gdzieś pieszych i kodeks drogowy także. A tymczasem wystarczy odrobina kultury i nikt sobie przeszkadzał nie będzie. Przyznaję, często jeżdżę chodnikami ale ostrożnie i z zachowaniem art.33 punkt 6 kodeksu drogowego Wink Wówczas i piesi są milsi, miejsce nieraz zrobią gdy ciasno... Wydaje mi się, że to chamstwo jest problemem nie wąski chodnik...


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Sob 25 Kwi 15, 20:05:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skowronek napisał:
Fakt, większość rowerzystów ma gdzieś pieszych i kodeks drogowy także. A tymczasem wystarczy odrobina kultury i nikt sobie przeszkadzał nie będzie. Przyznaję, często jeżdżę chodnikami ale ostrożnie i z zachowaniem art.33 punkt 6 kodeksu drogowego Wink Wówczas i piesi są milsi, miejsce nieraz zrobią gdy ciasno... Wydaje mi się, że to chamstwo jest problemem nie wąski chodnik...


Daria poruszyłaś sedno sprawy. Mieszanka kultury, zdrowego rozsądku i życzliwości rozwiązałoby wiele problemów pieszo-rowerowych, i ... nie tylko takich.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 29 Kwi 15, 20:39:46     Legalizacja przejazdu przez tunel dworca PKP Raków... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czas najwyższy poznać kto /imię i nazwisko / zaprojektował i zatwierdził projekt zjazdu do tunelu PKP. Czas poznać ile ta inwestycja kosztowała oraz jak obecnie MZDiT ma zamiar ten problem rozwiązać.
Aby uniknąć ogólnych odpowiedzi MZDiT w oparciu o Ustawę o dostępie do informacji publicznej zadałem MZDiT cztery pytania. Pismo składam jutro w MZDiT.
.......................................................................................................
Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie


Kilka lat temu istniał "dziki" zjazd do tunelu pod dworcem PKP Raków, zjazd był zgodnie z logiką po lewej stronie a więc daleko od schodów na perony.
Miejski Zarząd Dróg wybudował po prawej stronie ( bliżej schodów na perony ) zjazd do tunelu z kostki brukowej. W tunelu po obu stronach wykonano podjazdy i umieszczono stalowe bariery. Na zjeździe
namalowano piktogramy z rowerem i ustawiono znak C13.
W ubiegłym roku PKP umieściło nad tunelem znak B1 zakaz ruchu.

Na podstawie Art. 2 i 3 Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej Dz. U.
Nr 112 poz 1198 zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji publicznej w następującym zakresie :
1) Kto zaprojektował i kto zatwierdził projekt /imię nazwisko, stan. służbowe / zjazdu obok dworca PKPRaków . Art.5 pkt.2 Ustawy z 6IX.2001 r.
2) Czy budowa zjazdu i urządzeń wewnątrz tunelu była uzgodniona z PKP ?
Proszę w oparciu o Art. 3 p. 1, 2 Ustawy z 6IX.2001 o udostępnienie stosownej dokumentacji .

3) Jaki był koszt budowy zjazdu oraz urządzeń wewnątrz tunelu ?

4) W piśmie MZDiT WI.2214-1/14 otrzymałem informację ,że MZDiT wystąpi do PKP z prośbą o
umożliwienie legalnego przejazdu rowerzystów. Proszę w oparciu o Art. 3 p. 1, 2 Ustawy z 6.IX.
2001 r. o udostępnienie korespondencji MZDiT z PKP dotyczącej tego tematu.





[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Wto 19 Maj 15, 23:19:21     c.d. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 22:55 19.05.2015 ----------

Otrzymałem odpowiedź z MZDiT na zapytania skierowane w oparciu o Ustawę o dostępie do informacji publicznej :
..............................................................................................................
W odpowiedzi na pismo z dn.15.04.2015 r. w sprawie
zalegalizowania przejazdu rowerzystów przez tunel pod
dworcem "PKP Raków"-uprzejmie informuję,że Miejski
Zarząd Dróg i Transportu występował do PKP o działania
,które umożliwiłyby ruch rowerowy pod dworcem.
Mimo pozytywnych "sygnałów" ze strony PKP bez
konkretnych działań z ich strony jako właściciela terenu
-MZDiT nie posiada kompetencji do rozwiązania tego
problemu.
Dodatkowo informuję,że przedmiotowe miejsce jest
przewidywane do przebudowy w ramach " Koncepcji budowy
węzłów przesiadkowych " .Realizacja tego zamierzenia będzie
możliwa po uzyskaniu dofinansowania w ramach RPO
(Niskoemisyjny transport miejski na lata 2014 -2020 ).
W ramach budowy węzła przesiadkowego przewidziana jest
również budowa ciągu rowerowego.

Kopia: Z-ca DYREKTORA
inż.Stanisław Sosnowski
a/a
K. L.
............................................................................................................

---------- 23:19 ----------

Odpowiedź zupełnie nie na temat ! Zadałem cztery konkretne pytania i na te pytania będę domagał się udzielenia mi odpowiedzi zgodnie z przepisami Ustawy o dostępie do inf. publicznej. Dałem MZDiT jeszcze jedną szansę wysyłając pismo przypominające o konieczności udzielenia konkretnych odpowiedzi. Jeśli i to nie poskutkuje wykorzystam drogę odwoławczą z sądową włącznie. Skargę na bezczynność organu wnosi się do właściwego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, za pośrednictwem organu, który nie udostępnił informacji publicznej
Przepis art. 23 przewiduje grzywnę, karę ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku, dla tego kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej.
...........................................................................................................










Częstochowa 16.05.15


Pan Mariusz Sikora
Dyrektor Miejskiego Zarządu
Dróg i Transportu w Częstochowie


W dniu 15.04.2015 roku na podstawie Ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej Dz.U. 2001 Nr 112 poz. 1198
złożyłem wniosek o udzielenie mi informacji przez MZDiT w Częstochowie.
W dniu 15 maja 2015 r otrzymałem pismo MZDiT.55120.2-22/15 sporządzone przez K.L. i podpisane przez Zastępcę Dyrektora Pana
Stanisława Sosnowskiego.
We wniosku zadałem 4 pytania na żadne z nich w w/w piśmie MZDiT nie otrzymałem odpowiedzi !
Proszę o rozpatrzenie mojego wniosku zgodnie z przepisami Ustawy z 6.9.2001 r. i udzielenie odpowiedzi na cztery zadane we wniosku pytania.

...........................................................................................................






.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Sro 20 Maj 15, 20:38:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakie to piękne, sama poezja: "występował" otrzymywał "sygnały":

Podkręcił MZDiT wąsa, chrząknął znacząco;

Zadrżała PKP, poruszyła się, odsłoniła kawałek powabnej łydki;

MZDiT zakręcił się w fotelu, zarumienił na twarzy;

Spąsowiała PKP, zadrżała, powabne piersi poruszyły się pod suknią;

Skoczył MZDiT, nuże PKP całować po rękach i stopach;

Odsunęła go PKP od siebie i wydyszała: Mój najdroższy wiesz jaka moja dewiza: "powoli, powoli ale za to bezpiecznie", nie możemy tak bez żadnego zabezpieczenia;

Zmarkotniał MZDiT: Moja najsłodsza, wiesz, że będziemy musieli poczekać na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2098-2099, zrobić przetarg, wybrać wykonawcę, wykonać projekt i dopiero wtedy postawimy automat na prezerwatywy;

Z rozpaczą PKP wykrzyknęła: Mój kochany, do tego czasu zamienię się w rdzę i pył. Nigdy nasza miłość nie znajdzie spełnienia...

Zatrzymajmy się na chwilę, urońmy łzę nad nieszczęsnych kochanków losem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Czw 21 Maj 15, 21:25:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem co bierzesz, ale podziel się Laughing sorry że nie w temacie...


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Nie 27 Mar 16, 13:15:15     Reporterzy Absurdów drogowych TVN Turbo w Częstochowie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Częstochowscy rowerzyści pisali do Prezydenta K.Matyjaszczyka, MZDiT ,do społecznego konsultanta d.s. komunikacji rowerowej do Radnych w sprawie tunelu pod dworcem PKP Raków i innych absurdów utrudniających życie częstochowianom . I co ? I nic ! Aż wreszcie wszystkie niezałatwione sprawy dotarły do reporterów TVN Turbo program Absurdy drogowe .Dzisiaj o 12:15 cała Polska zobaczyła jak władze miasta "dbają" o mieszkańców ! Powtórka we środę o 17:30.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sro 30 Mar 16, 18:10:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem. Pokazano tylko dwa miejsca, ale za to dziury obskurne. Bardziej niż same absurdy uderzyły mnie syf i wszechobecne bazgroły na elewacjach. Poruszając się tam często już staram się tego zauważać. A tymczasem miasto tonące w śmieciach, bazgrołach i psich odchodach jest ubogacane przez kompetentnych inaczej urzędników... "Cierpienie to brama do zbawienia" - jak zauważyli na wstępie programu prowadzący. Ha!


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy