wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
oficjalny zakaz jazdy pod dworcem Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafik1000 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4247 (60%)
Postów: 169
Wiek: 53

Raków

Post Pon 03 Lis 14, 13:29:53     oficjalny zakaz jazdy pod dworcem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj zauważyłem nowy znak. A miało być tak pięknie już prawie doszło do porozumienia z PKP.
https://lh6.googleusercontent.com/-0XxqBwpvweQ/VFdi5cOvSyI/AAAAAAAAKvI/He9-Km1T69Y/w435-h580-no/DSC_0055.jpg


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Pon 03 Lis 14, 14:25:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiem szczerze, że się nie dziwie.
Jest liczna grupa osób która pod przejściem spokojnie przejeżdża, mając na uwadze pieszych - ale też sporo osób jeździ jakby to był tor wyścigowy. Rycząc: "Z drogi!"
Sama zostałam przez jednego "takiego" zganiona za zbyt wolną jazdę i blokowanie...mu przejazdu. Mr. Green


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Reklama
nemoo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4470 (63%)
Postów: 62
Wiek: 46

Częstochowa Tysiąclecie

Post Pon 03 Lis 14, 15:30:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nagonka dopiero się zaczyna...
http://wczestochowie.pl/artykul/19263,sa-juz-koncepcje-budowy-centrow-przesiadkowych-przy-czestochowskich-dworcach

cyt. Wszystkie centra mają być połączone ścieżkami rowerowymi

czyli znowu nas olali ...ja chcę drogi rowerowe a nie jakieś ścieżki/śmieszki

a efektem tego będzie tam stałe dyżurowanie straży m. 24h/dobę z bloczkiem mandatowym w ręce.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Pon 03 Lis 14, 21:36:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

TeczowaMagia napisał:
Powiem szczerze, że się nie dziwie.
Jest liczna grupa osób która pod przejściem spokojnie przejeżdża, mając na uwadze pieszych - ale też sporo osób jeździ jakby to był tor wyścigowy. Rycząc: "Z drogi!"
Sama zostałam przez jednego "takiego" zganiona za zbyt wolną jazdę i blokowanie...mu przejazdu. Mr. Green


Trudno się dziwić , łatwiej postawić znak zakazu dla wszystkich niż łapać tych ścigantów stanowiących zagrożenie.
Biję się w pierś, sam tam przejeżdżam, ale zaraz odbijam na stronę przeciwną do zejścia z peronu.

Najgorsze jest to że spokojni ludzie szanujący przepisy a trochę w obawie przed mandatem zejdą z roweru, a ci mający wszystkie reguly w nosie przejadą byle szybciej nie przejmując się schodzącymi ludźmi z peronu.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
zbyszko61 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5421 (77%)
Postów: 210
Wiek: 62

Częstochowa-Raków

Post Pon 03 Lis 14, 23:18:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja tam się dziwię bo wystarczyło by zrobić ścieżkę rowerową po drugiej stronie tunelu i problem by zniknął.Dla dobrej ekipy budowlanej to dniówka roboty. Sam bym się podjął tego gdybym miał taką możliwość i materiały. Oczywiście łatwiej postawić znak i wlepiać mandaty.Co dzień tam jadę do pracy i uroczyście oświadczam że dalej jeżdzić będę odbijając w lewo zaraz po zjeżdzie. I mam gdzieś znaki...............ech.....szkoda słów. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
matiz9376



Status: Offline
Dni: 3848 (55%)
Postów: 70
Wiek: 30

Częstochowa - Stradom

Post Wto 04 Lis 14, 20:32:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja to miejsce już od dłuższego czasu objeżdżam jadąc wiaduktem w Alei Pokoju Smile


Matiz9376
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Sro 05 Lis 14, 9:51:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślicie, że Matyjaszczyk z Sikorą co rano przy kawie czytają Częstochowskie Forum Rowerowe żeby poznać bolączki i oczekiwania rowerzystów? Zamiast pisać tutaj lepiej przelać to na papier i wysłać albo zanieść do Urzędu Miasta, ewentualnie wysłać maila. To nic nie kosztuje a efekt może być zaskakujący. Może gdyby Urząd dostał co miesiąc kilkadziesiąt pism w sprawie infrastruktury rowerowej to szybciej wdrażałby to co w wielu miastach, już nie tylko na Zachodzie ale i w Polsce jest normą. A tak w opinii naszych drogowców najważniejsze są samochody a rowerzyści to tylko kilku oszołomów ze Śląskiej Inicjatywy Rowerowej, którzy domagają się, Bóg wie czego. Udało się małymi krokami wydeptać drogi asfaltowe (marny ten asfalt ale zawsze asfalt). Jest to co prawda kropla w morzu ale gdyby właśnie więcej osób zamiast marudzić na forum przelało owo marudzenie na papier, albo do maila, sprawy potoczyły by się szybciej.
Jak Matyjaszczyk dostanie kilkadziesiąt próśb o wykonanie przejazdu rowerowego pod tym wiaduktem to jest jakaś szansa przynajmniej, że coś się zadzieje. A tak, można napisać tutaj jeszcze 1000 postów i nic to nie da...


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 05 Lis 14, 20:15:00     Ja już napisałem... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Radny T. Blukacz napisał ... oto odpowiedź : "W odpowiedzi na interpelację Pana Radnego z dnia 11.04.2014r. w sprawie zalegalizowania ruchu rowerowego w tunelu pod dworcem PKP Raków w Częstochowie - uprzejmie informuję, że Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie w porozumieniu ze służbami PKP podejmie działania w celu rozwiązania tego problemu zgodnie z oczekiwaniami rowerzystów."


Zastępca Prezydenta
Miasta Częstochowy
(-) Mirosław Soborak " koniec cyt.

Ja napisałem 14 kwietnia i otrzymałem 15 maja taką odpowiedź :
...zarówno Rada Miasta jak i Prezydent Miasta z podległymi służbami nie posiadają kompetencji do ingerowania w tereny zarządzane przez PKP. koniec cyt. MZDiT obiecał ,że cyt. :...wystąpi do zarządcy terenu o przeanalizowanie możliwości legalnego przejazdu rowerzystów przez tunel.koniec cyt. Pismo MZDiT .WI>2214/14 podpisał Z-ca Dyr. P Kurkowski

Całość korespondencji ---->Masowa kontrola rowerów Policja vs My
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Pią 07 Lis 14, 21:19:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

endecjo....
pisz ty te swoje pisemka do urzędasów...może byś coś zrobił, w przeciwieństwie do ciebie kilka rzeczy udało nam się załatwić(wymusić) wspólnie, właśnie dzięki forum, gdzie były ustalone działania i nagłośnienie ich w mediach ogólnokrajowych.
Kolejnym razem wystarczył jeden telefon do gazety i wymalowali pięknie ścieżki w okolicach estakady...
Gwarantuję ci, że oni czytają...prasę i inne opiniotwórcze fora, i szlak ich trafia jedynie wtedy gdy trafisz w naprawdę czuły punkt(czyt. problem)

A co do przejazdu pod dworcem Raków...wszystko schodzi do projektu zjazdów lecz nie tylko w Częstochowie są one umieszczone po stronie schodów.
Masakra jest w Myszkowie, gdzie są specjalne rampy zjazdowe, zakazu nie ma, a rowerzyści śmigają zaraz przy schodach.
Druga strona medalu to ogólny zakaz jazdy rowerami, rolkami itp. po obiektach kolejowych...


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 07 Lis 14, 21:52:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czytają prasę /mają nawet rzecznika prasowego / ale szlag ich nie trafia. Przeczytali w Wyborczej http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,16210561,Mandaty_dla_cyklistow_za_jazde_pod_dworcem_PKP_Rakow_.html I co ? I od sześciu miesięcy nic się nie zmieniło ! O przepraszam ! Aby nie było wątpliwości parę dni temu po obu stronach tunelu umieszczono znaki B 9 Zakaz wjazdu rowerów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Nie 09 Lis 14, 13:50:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja napisałem 14 kwietnia i otrzymałem 15 maja taką odpowiedź :
...zarówno Rada Miasta jak i Prezydent Miasta z podległymi służbami nie posiadają kompetencji do ingerowania w tereny zarządzane przez PKP. koniec cyt. MZDiT obiecał ,że cyt. :...wystąpi do zarządcy terenu o przeanalizowanie możliwości legalnego przejazdu rowerzystów przez tunel.koniec cyt. Pismo MZDiT .WI>2214/14 podpisał Z-ca Dyr. P Kurkowski


No i co? Satysfakcjonuje Cię taka odpowiedź? Nie masz żadnych wątpliwości? Dowiedziałeś się jakie działania podjął MZDiT, żeby dogadać się z koleją? Wiesz kto i w jaki sposób zwracał się w tej sprawie do kolei? Przedstawili jakąś korespondencję w tej sprawie, którą od kolei otrzymali w odpowiedzi na swoje pismo? Wiesz kto postawił zakaz? Czy kolej, czy MZDiT? Wiesz w jaki sposób to zostało uzasadnione, że nie można tam puścić rowerzystów? Jakoś na chodnikach o szerokości mniejszej niż 2 m da się postawić znaki "droga dla rowerów i pieszych" i MZDiT nie widzi w tym żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa. Przekonuje Cię taka argumentacja, że nie można ingerować w tereny kolejowe? Czy jak będą budować wiadukt nad torami na przykład robiąc planowane przebicie ulicy Sobieskiego do ulicy Ogrodowej, to wierzysz, że też powiedzą, że nie mogą ingerować w tereny kolejowe i wiaduktu się nie da wybudować?

Niestety, pierwsza odpowiedź prawie zawsze jest konstruowana na odp... się. MZDiT liczy, że piszący się zniechęci i nie będzie mu się chciało drążyć tematu dalej. I niestety po raz kolejny ma chyba rację...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Nie 09 Lis 14, 16:11:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje . Nie należę do osób które łatwo się zniechęcają. Wręcz odwrotnie ! Szkoda, że na Forum wiele osób wylewa swoje żale a tylko nieliczni wysyłają pisma do instytucji utrudniających nam życie.
Kombryg! Postawiłeś słuszne pytania . Po odpowiedź zwróć się do MZDiT.
Ja też do nich napiszę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
rafik1000 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4247 (60%)
Postów: 169
Wiek: 53

Raków

Post Nie 09 Lis 14, 21:00:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem z Łukaszem Kotem - radnym z Częstochowy. Ustali termin spotkania z Zarządem Dróg na który jestem zaproszony. Spotkamy się trójstronnie i ustalimy strategię działania względem PKP. Poza tym Łukasz obiecał interwencję w straży miejskiej w sprawie karania rowerzystów. Zobaczymy co dalej z tego wyniknie.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Pon 10 Lis 14, 12:18:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piter napisał:
endecjo....
pisz ty te swoje pisemka do urzędasów...może byś coś zrobił, w przeciwieństwie do ciebie kilka rzeczy udało nam się załatwić(wymusić) wspólnie, właśnie dzięki forum, gdzie były ustalone działania i nagłośnienie ich w mediach ogólnokrajowych.
Kolejnym razem wystarczył jeden telefon do gazety i wymalowali pięknie ścieżki w okolicach estakady...
Gwarantuję ci, że oni czytają...prasę i inne opiniotwórcze fora, i szlak ich trafia jedynie wtedy gdy trafisz w naprawdę czuły punkt(czyt. problem)


Po pierwsze co rozumiesz przez pojęcie "dzięki nam"?
Po drugie, jakie to rzeczy udało "wam" się załatwić i nagłosnić w ogólnokrajowych mediach, bo chociaż śledze je często to jakoś umknęło to majej uwadze?
Po trzecie, rozumiem, że owe "piękne ścieżki" wymalowali ale na zdjęciu w gazecie do której dzwoniłeś, bo żadnych w terenie nie widziałem.
Po czwarte, domniemuję, że ten bubel który właśnie powstaje na Sobieskiego, jednostronny pas rowerowy na Kopernika czy wykostkowane badziewie w Dźbowie i Kiedrzynie to efekt lektury forum, podczas przerwy na kawę w MZDiT? Faktycznie szlag ich trafił...

Odnośnie przedmiotowego przejazdu. Dzwoniłem do PKP i dowiedziałem się, ze to oni zawiesili zakaz jazdy rowerem a nie miasto. Dlatego wszelkie pisma winno się kierować własnie do PKP. Miasto natomiast mogłoby np. partycypować w kosztach budowy pochylni po drugiej stronie a kolej zmieniłaby jedynie oznakowanie tunelu. Juz wystosowałem odpowiedznie pismo i dobrze byłoby, żeby zrobił to każdy komu na tym zależy, bo inaczej PKP dostaje ale tylko skargi pasażerów na rowerzystów.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4962 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Pon 10 Lis 14, 14:55:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety jedynie akcje podejmowane przez Jurczyka czy Blabla mają jakieś odbicie na Mzd. Co do tego co się udało zrobić Śląskiej Inicjatywie Rowerowej to plan był na to by upublicznić cała korespondencję z urzędami ale z racji wyborów przebudowa naszej strony internetowej musiała zaczekać by nie było komentarzy w stylu Pitera "robione pod politykę" bo jak Łukasz Kot ubiegam się o wybór na radnego.

Nie wiem czy zauważyłeś Piter obniżane krawężniki na drogach rowerowych? Tak to dzięki nam ten punkt wraz z kwotą 75000 złotych znalazł się w budżecie miasta i powoli jest to robione - po dokładną listę możesz zadzwonić do Blabla bo to Kamil czuwa nad tą listą mimo oporów w urzędzie. To po naszej interwencji zdjęto zakaz jazdy rowerów z wiaduktu nad PKP Raków, zlikwidowano zakaz jazdy na Niepodległości na jezdni. No i nie wiem czy słyszałeś coś o Standardach Rowerowych i asfaltowych drogach rowerowych?

To tak na marginesie.
Jeżeli Łukasz obiecał spotkanie w tej sprawie to dobrze, ale Lewandowski z MZD w tym przypadku niewiele może, bo decyzje są po stronie PKP. Już w maju wysyłał pismo do PKP by jakoś rozwiązać ten problem, ale sam nic nie może bo to ustalenia na szczeblu dyrektorskim, i też dyrektor MZD może zrobić przesunięcie w budżecie by można było wykonać prace związane z budową rampy po drugiej stronie schodów. Jeśli ktoś nie wierzy to niech się wybierze do pana Marka Lewandowskiego.

Pozdrawiam serdecznie i proszę o ostudzenie emocji - interesuje nas końcu to samo...

Notatka dodana przez Lukas:
To Forum rowerowe, a nie tablica wyborcza. Usunięto stopkę z linkiem do agitacji wyborczej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Wto 11 Lis 14, 9:57:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Endencja: jeżeli jest tak jak piszesz, to słabo śledzisz ogólnopolskie media, ponieważ sprawa o której pisał piter była nie tylko w TVP Katowice ale i w ogólnopolskim Teleexpresie. I tak, to dzięki nam udało się załatwić tą sprawę. Specjalnie nie piszę którą, poszukaj a znajdziesz. Życzę innym takiego oddźwięku w mediach.


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Sro 12 Lis 14, 13:27:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zupełnie jak 5 letnie dziecko "wiem ale nie powiem"...
Nawet jeśli, to rozumiem, że ta sprawa rozwiązała wszystkie bolączki naszej infrastruktury rowerowej? Dlaczego nie idziecie za ciosem i nie walczycie dalej? No i w dalszym ciągu nie wiem co oznacza tajemnicze sformułowanie "my", czy macie jakieś rowerowe stowarzyszenie, na czym polegają "wasze" działania?


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sro 12 Lis 14, 21:42:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie chce mi się z tobą gadać....


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Pią 21 Lis 14, 7:51:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co, za trudny zestaw pytań dostałeś?


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Pią 21 Lis 14, 12:10:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Endecja_czwa Pomogę Ci: Embarassed
No choćby..
klik <--forumowe uzgodnienia.

Wycinki prasowe:


Dla niedowidzących: Wink
-->duże
--> duże

kolejne akcje:
klik
...


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Pią 21 Lis 14, 14:45:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

endencja, po twoim ostatnim wpisie widzę, że dobrze zrobiłem nie brnąc w polemikę z kimś na poziomie przedszkolaka (nie obrażając części rozgarniętych przedszkolaków)


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Nie 07 Gru 14, 1:45:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

TeczowaMagia napisał:
Endecja_czwa Pomogę Ci:


No i na tym koniec? Kilka ładnych lat temu wymalowaliście parę przejazdów i od tamtej pory nasi włodarze zaczęli budować autostrady rowerowe, dostrzegając nagle potrzeby rowerzystów?
Chwała wam za to ale czy kogoś kto jest w stanie zebrać kilkaset osób na Masie nie stać na jakieś długofalowe działanie?


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
siwuch Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3974 (56%)
Postów: 253
Wiek: 61

zawiercie

Post Nie 07 Gru 14, 14:02:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze się taki nie urodził co by TOBIE dogodził.
A grzeczność nakazuje WAS pisać z wielkiej litery.Zauważ, że Magia pisała Ci Twisted Evil


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Nie 07 Gru 14, 20:34:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

siwuch napisał:
Jeszcze się taki nie urodził co by TOBIE dogodził.

I nawet nie będzie miał okazji, bo dogadzają mi, jak każdemu normalnemu facetowi, tylko kobiety Smile

siwuch napisał:
A grzeczność nakazuje WAS pisać z wielkiej litery.Zauważ, że Magia pisała Ci

Najmocniej WAS przepraszam za tą literówkę...


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 07 Gru 14, 21:34:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No widzisz Siwuch - każdy normalny facet wie, że dogadzać komuś to:
"spełniać czyjeś wymagania, życzenia, zachcianki; zadowalać kogoś"
Każdy normalny facet też wie, że do powyższego nie są potrzebne jedynie kobiety Laughing


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy