wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
ul. Kopernika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alex-kopia Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5302 (75%)
Postów: 23

Częstochowa-śródmieście/Essen

Post Pon 06 Paź 14, 9:17:46     ul. Kopernika Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedy po raz pierwszy przeczytałem w internecie o „pasie dla rowerów” na ulicy Kopernika, pomyślałem, że to żart. Gdy naocznie przekonałem się, że faktycznie wymalowano pas tylko po jednej stronie ulicy (!), do śmiechu już mi nie było. Ale pas rowerowy na ulicy jednokierunkowej w kierunku ruchu samochodów? To już zupełne kuriozum! A taki bubel powstał na Kopernika pomiędzy Nowowiejskiego a Śląską. Załamałem się zupełnie. Właśnie w tworzeniu infrastruktury rowerowej cofnęliśmy się o dobre dziesięć lat!

Jest to smutne tym bardziej, że opracowane z mozołem i przyjęte zarządzeniem prezydenta Częstochowy nr 1835/13 z dnia 20 grudnia 2013 roku Wytyczne do projektowania, wykonania i utrzymania dróg dla rowerów w Częstochowie potocznie zwanymi. „standardami rowerowymi”, okazały się jedynie nikomu niepotrzebną makulaturą, a tzw. „społeczny” konsultant ds. infrastruktury rowerowej mianowany przez tegoż prezydenta – to taka sama fikcja jak „standardy”. Nie dziwię się więc, że na Kongresie Rozwoju Ruchu Rowerowego, który odbył się w Sejmie 22-23 września br. Częstochowa nie była oficjalnie reprezentowana. I chyba nawet lepiej, bo gdyby zaprezentować częstochowskie rozwiązania na ogólnopolskim forum, wstyd byłby jeszcze większy, a ja chyba schowałbym się pod stół.

Nie wiem co powoduje, że w Warszawie, Krakowie i Gdańsku, ba w Radomiu i Lublinie do kwestii rowerowych podchodzi się poważnie i ze znawstwem, podczas gdy u nas od lat powstają wyłącznie buble. Wcale nie potrafimy korzystać z możliwości jakie już daje znowelizowany kodeks drogowy, a jak już gdzieś pojawi się droga dla rowerów, to rowerzyści dla swojej wygody i bezpieczeństwa unikają jej jak diabeł święconej wody... A co będzie za parę miesięcy? - bo to jeszcze nie koniec zmian w kodeksie i możliwości otwarcia miast dla rowerów będą jeszcze większe. Nadchodzi bowiem prawdziwa rowerowa rewolucja – o czym mowa była na Kongresie. Tylko patrząc na poczynania włodarzy naszego miasta nie wiem, czy nie ominie ona Częstochowy szerokim łukiem.

A moglibyśmy być pierwsi w regionie. Za te same pieniądze przy okazji remontu ulicy Kopernika na jej jednokierunkowym odcinku można było wyznaczyć tzw. kontrapas czyli pas dla ruchu rowerów „pod prąd”. Możliwości takie daje i kodeks drogowy i częstochowskie standardy rowerowe! Rozwiązanie takie z powodzeniem od kilku już lat stosowane jest w wielu polskich miastach. Ba, takie kontrapasy można było wyznaczyć także na Waszyngtona, Garibaldiego, Katedralnej... - na ulicach także (przynajmniej w części) jednokierunkowych i świeżo wyremontowanych. Byłoby to ze wszech miar pożyteczne dla częstochowskich cyklistów i efektywne (a nie efekciarskie) otwarcie miasta dla jednośladów.

A tak, mamy standardy i mamy „konsultanta”. Miało być fajnie, a wyszło jak zwykle.


www.obywatelenarowery.pl
www.miastadlaludzi.pl
www.alex-kopia.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Czw 16 Paź 14, 14:21:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to prawda, że wywalili cię ze Śląskiej Rowerowej Inicjatywy za sabotaż? Tak słyszałem.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Reklama
alex-kopia Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5302 (75%)
Postów: 23

Częstochowa-śródmieście/Essen

Post Czw 16 Paź 14, 15:15:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Takie doszły mnie słuchy, że maju mnie wyrzucili. Ale oficjalnie nie dostałem zawiadomienia... Wiem za to, że SIR przestał praktycznie istnieć jako organizacja... Składa się wyłącznie z zarządu (Rajczyk z Częstochowy, Jędrzejczak z Warszawy i jeszcze jakiś gościu z Katowic).
Ostatnia moja aktywność w SIR to pismo skierowane do członków zarządu w sprawie Rajczyka na wniosek chłopaków z Masy Krytycznej... Skarżyli się na niego, że nie można się z nim dogadać i że to rzutuje na kontakty z mzdit... To było chyba na początku roku. Ale odpowiedzi żadnej nie dostałem... Dla mnie formuła SIR jako organizacji ogólno-śląskiej się nie sprawdziła choć był czas, kiedy zapowiadało się, że coś z tego będzie. Jako założyciel SIR trochę żałuję, ale to już tylko historia...
A czemu pytasz?


www.obywatelenarowery.pl
www.miastadlaludzi.pl
www.alex-kopia.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Pią 17 Paź 14, 0:19:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Po pierwsze - nie pierze się brudów publicznie, dlatego o tym nie trąbiliśmy na lewo i prawo łącznie z zawiadomieniami do prasy.
http://rowerowy.slask.pl/aktualnoci/30-usunieciealeksandrakopii
Uchwała zarządu jest na stronie Stowarzyszenia o czym wiesz, więc jesteś zawiadomiony. Skoro tak to możesz się odwołać do instancji wyższej jaką jest Walne Zgromadzenie, ale nie sądzę byś był tym zainteresowany patrząc na Twoją aktywność w Stowarzyszeniu.
Po drugie - ten jeszcze jeden gościu z Katowic to Maciej Smykowski którego sam zapraszałeś do ŚIR.
Po trzecie - twoje pismo, które najpierw rozesłałeś do mediów a dopiero później do zarządu zostało rozpatrzone i poddałem się osądowi na Walnym Zgromadzeniu. O Walnym byłeś powiadomiony.
Po czwarte - przedstaw proszę ową skargę Masy na mnie. I wyjaśnij jaką śmieszkę rowerową broniłeś na Wolności. Bo to robota w stylu który w pierwszym poście tak ciężko krytykujesz, choć na Wolności chodziło o zabranie chodnika pieszym i zepchnięciu ich na ściany kamienic, podczas gdy ŚIR stara się w tym miejscu o wytyczenie normalnych pasów dla rowerów ze zbyt szerokiej jezdni (a chyba takie rozwiązania zamierzasz propagować w swojej kampanii wyborczej).
Po piąte - pierwsze słyszę byś Ty był przeciwny ogólno-śląskiej działalności stowarzyszenia skoro forsowałeś federalizację śląskich stowarzyszeń rowerowych i ekologicznych pod wspólnym szyldem Śląskiej Inicjatywy Rowerowej czemu to ja byłem przeciwny.
Po szóste - powodzenia w wyborach. Oczywiście gdybyś mnie na fejsie nie zablokował już tak dawno temu to można by polemizować wzajemnie swoje wizje transportu Smile

POzdrawiam Smile

ps.: Skoro tak wszędzie krytykujesz tego niedobrego rowerowego urzędnika to chciałbym Ci przypomnieć, że to właśnie Kamil Drabiński jest nieoficjalnym oficerem rowerowym, więc zejdź z niego bo mimo swoich normalnych obowiązków robi dużo w sprawie rowerów w MZD.

Notatka dodana przez Lukas:
To Forum rowerowe, a nie tablica wyborcza. Usunięto stopkę z linkiem do agitacji wyborczej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sob 18 Paź 14, 17:37:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co to jest śmieszka?? Question


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Sob 18 Paź 14, 21:24:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

śmieszka rowerowa to wybryk częstochowskich drogowców, którzy sprawiają, że z tego czegoś bardziej się śmiać można niż po tym normalnie jeździć rowerem.

Notatka dodana przez Lukas:
To Forum rowerowe, a nie tablica wyborcza. Usunięto stopkę z linkiem do agitacji wyborczej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy