wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
100 Częstochowska Masa Krytyczna 27 czerwca 2014 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MK Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6526 (93%)
Postów: 178
Wiek: 33

Częstochowa - Raków

Post Czw 26 Cze 14, 20:11:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale ten czas leci, dopiero był jubileusz 50 Masy Surprised Całe szczęście, że pogoda powinna jutro sprzyjać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
MizuCycling



Status: Offline
Dni: 3562 (50%)
Postów: 1


Post Pią 27 Cze 14, 22:36:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze świeże zdjęcia z dzisiejszej Masy można obejrzeć tutaj - https://plus.google.com/photos/112937076709307076096/albums/6029700872065414049.
Zdjęcia są pomniejszone, ale gdyby ktoś chciał oryginał to pisać do mnie na maila: [email protected] (-;


Ostatnio zmieniony przez MizuCycling dnia Sob 28 Cze 14, 12:19:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sob 28 Cze 14, 6:41:34     Masa Krytyczna w Częstochowie i ... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Troszkę statystyki... 27.06.14 w Masach Krytycznych wzięło udział :
- Warszawa liczba ludności 1 725 000 ,uczestników 836 to jest 0,05% mieszkańców
- Łódź liczba ludności 711 000, uczestników 945 to jest 0,13 % mieszkańców
- Częstochowa liczba ludności 231 000 uczestników 821 to jest 0,33 % mieszkańców
- Tokio liczba ludności 32 000 000 uczestników- brak danych /może się wstydzą ? /
Telewizja kłamie statystyki nie... Wygraliśmy !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
zbyszko61 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5422 (77%)
Postów: 210
Wiek: 62

Częstochowa-Raków

Post Sob 28 Cze 14, 7:07:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,16233060.html?piano_t=1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
r3tr0 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3585 (51%)
Postów: 5
Wiek: 35

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Sob 28 Cze 14, 8:02:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ktoś chyba pomylił osoby wypowiadające się przez mikrofon... Chociaż może były jeszcze jakieś inne wywiady. Tak czy siak to była piękna masa. Smile zobaczyć tylu rowerzystów w jednym miejscu to czysta radość.

Ostatnio zmieniony przez r3tr0 dnia Sob 28 Cze 14, 12:27:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
anwi Kobieta



Status: Offline
Dni: 5354 (76%)
Postów: 122
Wiek: 69


Post Sob 28 Cze 14, 8:50:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widok tylu rowerzystów naraz był imponujący. Gratulacje i podziękowania dla organizatorów!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Sob 28 Cze 14, 9:03:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Również dołączam się do podziękowań.
Smile Rewelacja
To była MASA .


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Sob 28 Cze 14, 9:14:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dawno mnie nie było - pomyślałem "100 masa, żal nie jechać". Niestety - "kiedy śpisz złośliwość losu spuszcza Ci powietrze z kół i przebija dętkę". A jeszcze dzień wcześniej jak parkowałem sprzęt było ok.


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Abovo Kobieta



Status: Offline
Dni: 4798 (68%)
Postów: 228
Wiek: 50

Częstochowa- Północ

Post Sob 28 Cze 14, 9:19:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przez całą Mase wygladalam jak to dziecko ze szprychowki Very Happy Ogromna radość!!!
Dobra robota. Gratulacje dla wszyskich Very Happy Very Happy


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
marlotnik Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3907 (55%)
Postów: 55
Wiek: 30

Częstochowa Raków-Zachód

Post Sob 28 Cze 14, 10:51:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Również dziękuję organizatorom za wspaniały przejazd. Gdyby nas było tyle co masę było by coś wspaniałego. Jestem dumny z naszego miasta i z dzieciaków które z nami jechały, bo to one miały największą radość.Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sob 28 Cze 14, 12:17:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Było super. Dołączyłem dopiero w 1-szej Alei ale przy blokowaniu Krakowskiej myślałem, że gdzieś tam po drodze na Jasną Górę wybudowali niespodziewanie rondo, bo ciągnął się korowód i ciągnął aż kierowcy powyłączali silniki Very Happy.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Gaber Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3898 (55%)
Postów: 14

42-200

Post Sob 28 Cze 14, 12:41:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwszy raz jak nigdy było masowo i krytycznie Cool
Podziękowania organizatorom oraz niezawodnej policji, straży miejskiej w asekuracji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Sob 28 Cze 14, 13:38:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kierowcy.. w przeważającej większości - życzliwie.

Cześć plakatów posprzątane, kilka wlepek usuniętych.


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
rafik1000 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4247 (60%)
Postów: 169
Wiek: 53

Raków

Post Sob 28 Cze 14, 14:13:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masa mnie wczoraj zaskoczyła. Tak się dawno nie najeździłem aż w nocy skurcz walnął po nogach. A średnia wyszła coś koło 17 na godzinę. Niezły trening.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sob 28 Cze 14, 14:31:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja "Wyborczej" nie czytam. Jedyne autoryzowane wypowiedzi o Masie Krytycznej zamieszcza Częstochowskie Forum Rowerowe. Imprezę na Placu W. Biegańskiego prowadził Organizator Częstochowskiej Masy Krytycznej Arkadiusz Cierpiał Arektacana .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
krzara Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5416 (77%)
Postów: 742
Wiek: 71

Częstochowa

Post Sob 28 Cze 14, 14:51:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdy jechałem z Tysiąclecia na setną, jubileuszową, mijało mnie wielu rowerzystów jadących w przeciwnym kierunku. Są więc rezerwy i tysiąc pęknie. Czy dopiero na dwusetnej za 8 lat?
Gratuluję organizatorom. Dzięki nim każdy częstochowski biker wczoraj czuł się ważny i dumny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Sob 28 Cze 14, 16:55:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdy stałem i odpoczywałem zrobiłem kilka fotek Smile https://plus.google.com/photos/105861752940698356777/albums/6029975849551622001?banner=pwa&gpsrc=pwrd1


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
helenka Kobieta



Status: Offline
Dni: 4533 (64%)
Postów: 224
Wiek: 99

Trzech Wieszczy

Post Sob 28 Cze 14, 17:29:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gratulacje wszystkim Very Happy
Szczególne organizatorom Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Away
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 28 Cze 14, 23:48:01     Zdjęcia i filmy z 100. Częstochowskiej Masy Krytycznej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

To była REKORDOWA Masa Krytyczna! Jeszcze dziś nie mogę wyjść z podziwu dla naszego wczorajszego sukcesu - to miasto potrafi naprawdę żyć! Świetna impreza wczoraj wyszła i mam nadzieję, że kolejne edycje będą do niej bardzo zbliżone - zarówno pod względem frekwencji jak i pogody Wink)

Miałem zaszczyt uwiecznić to wszystko na moich zdjęciach i jednym filmie - który także jest rekordowy - bo trwa aż 8 i pół minuty - WOW! ;-D

Pamiętam jak projektowałem szprychówkę na 50. Masę Krytyczną - a tutaj już mamy za sobą 100-ą - dzięki wszystkim Organizatorom jak i uczestnikom - bo tylko dzięki Wam ta Masa ma taki kształt jaki ma obecnie Wink

Zgodnie z tradycję wrzucam na Forum:

Zdjęcia z przejazdu jubileuszowej, 100. Częstochowskiej Masy Krytycznej:

https://picasaweb.google.com/114165925513531413713/100CzestochowskaMasaKrytyczna27062014REKORDOWA?authuser=0&feat=directlink&noredirect=1

FILM:

- przejazd Masy I Aleją Najświętszej Maryi Panny:
https://www.youtube.com/watch?v=sjNWSissF4k




Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
grzech1991 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6176 (88%)
Postów: 18
Wiek: 32

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Nie 29 Cze 14, 16:19:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aż specjalnie na forum wróciłem z okazji masy. Zaznaczam, że byłem pierwszy raz na tego typu imprezie

Moje wrażania:
+ obstawa policji
+ pełen podziw dla organizatorów, za ich profesjonalizm i pracę
+ bardzo fajna trasa
+ pamiątkowy magnes
+ ogólnie dobrze zorganizowana impreza

Na minus:
- akcesoriów do roweru nie widziałem nawet, chyba wszyscy drapli garściami. Uważam, że jeśli organizatorzy robią to za darmo (obstawiają imprezę itd.) to oni je powinni dostać.
- co jakiś kawałek postoje rowerami do zera
- brak sceny, masa setna a ktoś stanął i nadaje przez małe głośniki
- chamstwo w śród pewnego kierowcy (oczywiście to minus dla niego, nie dla masy), widać na zdjęciu jak obstawiam auto aby nie odjechał Very Happy
- impreza, mimo starań słabo rozreklamowana. Ja widziałem tylko przez przypadek jak kolega kliknął, że może będzie na wydarzeniu. Ale pewnie jestem przypadkiem specjalnym Very Happy

No i w sumie tyle, a co do hasła rowery na drogę. Uważam, że rowery nie powinny jeździć drogami. Po prostu jest często tak wąska droga, że trudno rowerzystę wyminąć. Co innego na dwupasmówce czy b. szerokiej jednopasmówce (jak jest koło Bałtyku). Ale OK to moja opinia.

Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się być na kolejnej masie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 29 Cze 14, 17:24:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękujemy za opinię. A teraz riposta:
- gdyby organizatorom zależało na akcesoriach to wzięli by je sobie przed Masą. Nie po to załatwiłem gadżety ze sklepów żeby je rozdać tylko kolegom. Akcesoria miały być dla uczestników Masy a nie dla organizatorów. Robimy to za darmo od wielu lat - dobrze nam z tym i nie chcemy z tego tytułu czerpać jakichkolwiek profitów.
- Masą rządzą te same prawa na ulicy jak w normalnym ruchu drogowym. Jeśli z Placu wyjżdża 800 ludzi to nic dziwnego że zaczyna się wszystko korkować. Były na trasie przewężenia i stąd zatory. Poza tym w Masie jadą dzieci na malutkich rowerkach - tempo ma być dostosowane do nich.
- Masa nie posiada finansów na wynajęcie sceny czy nagłośnienia. Nie mamy sztabu ludzi do rozłożenia i złożenia tych elementów. Poza tym nie wydaje mi się, żeby ktoś czegoś nie słyszał podczas imprezy.
- Słabo rozreklamowana??? Nie wiem co można zrobić więcej:
a) 10 minutowy wywiad w TV ORION
b) 2 relacje - zapowiedzi w radio
c) oplakatowane wszystkie sklepy rowerowe w Czestochowie oraz drogi rowerowe w mieście i szlaki wylotowe na Jurę
d) informacja ze strony na FB: tylko w ostatnim tygodniu informaje zamieszczane na profilu Masy o 100 edycji dotarły do 9962 osób...
e) rozdano kilkaset ulotek informacyjnych rowerzystom w Częstochowie
f) informacja i zaproszenie na Masę dotarły do wszystkich szkół w Częstochowie (około setki). większości klubów sportowych, osób ze świata nauki i kultury rozpoznawalnych w Częstochowie.
g) artykuły w prasie (m.in. Gazeta Wyborcza) i częstochowskich portalach internetowych.

I to tyle.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Nie 29 Cze 14, 17:47:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Akcesoria: - odblaski i dzwonki rozdawane były dzieciom Smile miały pierwszeństwo!


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
grzech1991 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6176 (88%)
Postów: 18
Wiek: 32

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Nie 29 Cze 14, 18:26:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Arku:
- no ja rozumiem, ale z tego co widziałem (z daleka) to ludzie drapli jak by chleb rozdawali. Takie to troche chamskie i prostackie (piszę tutaj o tym co widziałem i co sądzę o tych ludziach). Chociaż, zapewne inaczej tego nie dało się zrobić
- trochę jednak szkoda, że prędkość masy jest dostosowana do mniejszości (dzieci). Ale rozumiem, chcecie (czy chcesz) aby każdy był zadowolony
- absolutnie nie chodziło mi o to, aby organizatorów obciążać kosztami. To miasto, czy nasz prezydent powinien o to zadbać. Bo to przykre, że kasa jest na masę nie potrzebnych rzeczy a na taką imprezę nie ma.

Co do reklamy, do mnie jest b. ciężko trafić. Nie przeglądam for rowerowych, nie oglądam żadnej telewizji, nie chodzę ogólnie do sklepów rowerowych. Dopiero jak wczoraj jechałem, czyli dzień po. Widziałem naklejony plakat przy ul. Bór. Może był wcześniej, ale fakt, że dawno tam rowerem nie jechałem.

Do szkoły nie chodzę, a na FB mam tyle fanpage polubionych (blisko 2k), że treść wybrana wyświetla mi się.

Ale zdaje sobie sprawę, że to akurat mój problem. Najlepsza i tak jest poczta pantoflowa i plakaty (jak dla mnie).

Trochę już zbyt odbiegam od tematu.

Wiadomo jak się skończyła sytuacja z tą zieloną skodą? Gość dostał chociaż mandat z brak blachy? I zasadniczo jak doszło do potrącenia? Ja dopiero widziałem od momentu jak wyszedł i chciał nastukać pomocnikowi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5435 (77%)
Postów: 174


Post Nie 29 Cze 14, 20:02:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dawno mnie nie było na Masie jak i na Forum, ale takiej wyjątkowej Masy nie mogłem opuścić Smile

Co to dużo pisać... było FANTASTYCZNIE. Pogoda dopisała, frekwencja jeszcze bardziej. Gratulacje i podziękowania dla Organizatorów Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marlotnik Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3907 (55%)
Postów: 55
Wiek: 30

Częstochowa Raków-Zachód

Post Nie 29 Cze 14, 20:54:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem Arek jako przedstawiciel Masy oraz reszta organizatorów dała z Siebie wszystko aby ta masa powstała i jak dla mnie było super. Dziękuję Wszystkim za wspólne kręcenie. Jeśli ktoś ma pretensje o coś do organizatorów, niech sam zacznie organizować takie imprezy, nie narzekajmy, tylko cieszmy się że możemy być współuczestnikami Masy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy