wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
liczenie rowerzystów Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Czw 22 Maj 14, 7:49:29     liczenie rowerzystów Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Często słyszę, zwłaszcza od pracowników MZDiT, którzy powinni na tym znać się najlepiej, że tych rowerów to jeździ garstka, promil, mało, niewiele itd itp. Wygląda na to, ze niektórzy rowerzyści także podzielają tą opinię.
Postanowiłem zatem samemu sprawdzić w miarę możliwości ile tych rowerzystów jest i namówić do takiego sprawdzania jak najwięcej osób.
Ponieważ pracujemy, mamy swoje prywatne życia to siłą rzeczy będą to pomiary wyrywkowe i losowe. Namawiam gorąco wszystkich żeby się przyłączyli, być może wtedy uda się przeprowadzić to liczenie bardziej kompleksowo, w dłuższym czasie i nikt nam rowerzystom nie będzię już rzucał w twarz, że dla "garstki" oszołomów nie ma sensu nic robić.

Wyniki liczenia tu przedstawiane NALEŻY kopiować i wykorzystywać, pod warunkiem, że zostaną one wykorzystane w staraniach o lepszą infrastrukturę rowerową i do przekonywania malkontentów, twierdzących że ludzie na rowerach "nie jeźdżą" do pracy, szkoły i na co dzień.

A to na początek:

data: 20 maja 2014 r. (wtorek)
warunki: słonecznie, niewielkie zachmurzenie, bez opadów, 23°C (wg zegara na "Energetyku")
profil pomiarowy: przekrój Alei Kościuszki na wysokości zaślepionego wylotu ulicy Lelewela
czas: 17:11 do 17:45

17:11 do 17:15:

10 rowerów/10 rowerzystów, w tym:
1 dziecko na rowerku
wszyscy jechali chodnikami

17:15 do 17:30:

39 rowerów/40 rowerzystów, w tym:
1 dziecko na rowerku;
1 dziecko wiezione w przyczepce;
3 rowery/3 rowerzystów jechało jezdnią, reszta chodnikami

17:30 do 17:45:

49 rowerów/50 rowerzystów, w tym:
2 dzieci na rowerkach;
1 dziecko w przyczepce (holowane koło z siedziskiem);
2 rowery/2 rowerzystów jechało po jezdni, reszta chodnikami

uwagi: jako rowerzystę liczyłem każdą osobę przewożoną rowerem lub w przyczepce
dziecko - dzieci w wieku wczesnoszkolnym, przedszkolnym lub młodsze (tak do 10 lat) - ocena wieku oczywiście subiektywna Smile, starsze dzieci liczyłem jako "rowerzystów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Czw 22 Maj 14, 21:48:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od siebie dodam, że w zakładzie, w którym pracuję jest stojak na około 20 rowerów. O ile jeszcze dwa lata temu (bo jakieś pięć lat wstecz byłem temu byłem jedynym oszołomem) nie miałem problemów spokojnie zostawić tam rower to od zeszłego roku mam problem aby go wcisnąć. Tak więc bez kozery tylko na tej podstawie mogę stwierdzić, że liczba częstochowskich rowerzystów wzrosła o jakieś 2500% Smile.

Od poniedziałku do środy między 14:10 a 14:20 jadąć DDR wzdłuż Dekabrystów mijałem troje tych samych cyklistów. Od dłuższego czasu ze względu na remont wiaduktu na Warszawskiej wracam tamtędy a że pracuję na 3 zmiany więc mam ogląd na stałych bywalców zielonych chodników.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Sro 28 Maj 14, 8:49:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tym samym czasie co komobyg liczyłem rowerzystów na Al. Wolności przy "węgloboku". W przeciągu pół godziny przejechało 87 rowerzystów w tym 3 dzieci przewożonych w fotelikach. 17 rowerzystów jechało po jezdni.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sro 28 Maj 14, 16:04:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

26-V-2014, między 17:10 a 17:22, od ulicy Orkana na wysokości Gajowej przez Jagiellońską i Niepodległości aż do ronda naliczyłem 50 rowerów. Przy czym jedno dziecko w trakcie nauki jazdy bez kółek z kijem z tyłu, jedna kobieta z dzieckiem w foteliku a drugim na własnym rowerze, 6 rowerów przypiętych pod marketami. Tylko jeden rower miał spore sakwy więc być może przyjezdny, tylko jeden, ostatni rowerzysta, miał kask, tylko jeden wyglądał na takiego co to rower służy mu też do innych celów niż tylko przemieszczanie się po mieście. Każdy korzystał z DDR.
Później po wizycie w pewnym serwisie już nie liczyłem ale zanim dotarłem do domu to 10-ciu minąłem na pewno.
Wieczorem, między 21:30 a 21:40, od krzyżówki Kilińskiego i JPII poprzez Warszawską do Morsztyna:
Troje rowerzystów.


27-V-2014, między 6:15 a 6:25, od Wałów Dwernickiego na wysokości Fieldorfa-Nila przez Dekabrystów i Kilińskiego:
Troje dorosłych rowerzystów.

28-V-2014, między 6:05 a 6:15, trasa jak wyżej:
Jeden rowerzysta.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Sro 28 Maj 14, 16:26:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Macie jakieś dowody? Very Happy
Może niech "policjant" na monitoringu liczy..


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Czw 29 Maj 14, 0:26:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To wszystko co piszecie to amatorszczyzna. A tu trzeba naukowo ! Jest w Częstochowie parę wyższych uczelni, są kierunki których studenci mogą w ramach prac licencjackich czy magisterskich zbadać ten i inne problemy dotyczące ruchu rowerowego , samochodowego w naszym mieście. Zrobią to wszystko za darmo !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 29 Maj 14, 0:29:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można by również powołać komisję śledczą...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4746 (67%)
Postów: 174
Wiek: 40

Częstochowa 1000-lecie

Post Czw 29 Maj 14, 7:25:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Można by również powołać komisję śledczą...

tak to zdecydowania najlepszy pomysł Wink
na przewodniczącego komisji proponowałbym niezawodnego Antonia Razz


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Czw 29 Maj 14, 7:55:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Te cyferki które Państwo przytaczają, obrazują bardziej natężenie ruchu w sektorach w których liczenie się odbyło niż wiarygodną liczbę samych rowerzystów.


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Czw 29 Maj 14, 9:23:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jurczyk napisał:
To wszystko co piszecie to amatorszczyzna. A tu trzeba naukowo !

Żeby umieć liczyć nie potrzeba żadnej "naukowości" Smile A niby jak liczy się natężenie ruchu? Właśnie poprzez liczenie ilości przejeżdżających pojazdów w określonym miejscu i czasie. Czy do policzenia uczestników Masy Krytycznej zatrudniani są studenci piszący licencjaty? Smile
TeczowaMagia napisał:
Macie jakieś dowody? Very Happy

Mamy swoje wyniki pomiarów w przeciwieństwie do MZDiT które chociaż jest do tego zobowiązane, nie wykonuje takich badań.

TeczowaMagia napisał:
Te cyferki które Państwo przytaczają, obrazują bardziej natężenie ruchu w sektorach w których liczenie się odbyło niż wiarygodną liczbę samych rowerzystów.

Chodziło właśnie o konkretne miejsca a nie ogólną liczbę rowerzystów w Częstochowie.

arektacana napisał:
Można by również powołać komisję śledczą...

Zamiast się wyśmiewać lepiej zrobić cokolwiek żeby mieć jakikolwiek argument i obraz sytuacji dla siebie samego, jeśli się jakimiś kwestiami zajmuje.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Czw 29 Maj 14, 10:07:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja ciągle uważam, że bardziej wiarygodne byłoby uwiecznienie tego natężenia na filmie. Zwłaszcza, jeżeli miałyby te badania być w przyszłości komuś przedstawiane..
Bo równie dobrze ja teraz wpiszę, że na ul. Rocha od 6:30 do 9:25 naliczyłam 352 rowerzystów - a kto mi udowodni że nie? Very Happy
Proponuję zamieszczać filmiki - sama też coś spróbuję nakręcić. Potem zmontuje się to w logiczną całość?


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Czw 29 Maj 14, 10:17:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

TeczowaMagia napisał:
Zwłaszcza, jeżeli miałyby te badania być w przyszłości komuś przedstawiane..

Jeśli np jakiś pracownik Miejskiego Zarządu Dziur i Turbulencji powiedziałby mi, że te badania są nieprawdziwe to poprosiłbym go o podanie właściwych danych...Smile


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Czw 29 Maj 14, 10:19:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To Pan się chce ograniczać tylko do MZDiT?
Myślałam, ze pójdziemy z tym do Strasburga? Confused


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Czw 29 Maj 14, 14:02:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście,że samo liczenie rowerzystów to sprawa prosta. Policzymy i co dalej ?
Pisanie nawet najbardziej jadowitych uwag o MZDiT na Forum nic nie zmieni.
Argumentem w dyskusji o ruchu drogowym w Częstochowie może być tylko fachowe opracowanie. Opracowania takie sporo kosztują więc nikt ich nie zleca.
Prace naukowe są recenzowane przez fachowców mogą więc być pomocne MZDiT w opracowaniu koncepcji ruchu drogowego w Częstochowie.
Napiszę w tej sprawie pisemko do MZDiT zobaczymy co odpowiedzą.
Tylko w jednym punkcie zgadzam się z Przedmówcami- ilość rowerzystek i rowerzystów rośnie ! I to cieszy bardzo w ten deszczowy majowy dzień.
Jutro Masa liczymy rowerzystów i na rowerzystów...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Czw 29 Maj 14, 21:22:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm, widzę że wątek się rozrósł. Nie na taki odzew szczerze mówiąc liczyłem Sad
Takie słowne przepychanki i dysputy na pewno się nie przysłużą interesom rowerzystów.

jurczyk napisał:
Oczywiście,że samo liczenie rowerzystów to sprawa prosta. Policzymy i co dalej ?
Pisanie nawet najbardziej jadowitych uwag o MZDiT na Forum nic nie zmieni.
Argumentem w dyskusji o ruchu drogowym w Częstochowie może być tylko fachowe opracowanie. Opracowania takie sporo kosztują więc nikt ich nie zleca.
Prace naukowe są recenzowane przez fachowców mogą więc być pomocne MZDiT w opracowaniu koncepcji ruchu drogowego w Częstochowie.
Napiszę w tej sprawie pisemko do MZDiT zobaczymy co odpowiedzą.


Chciałbym przytoczyć dwa fakty:

"Dodatkowo informujemy, że nie wykonujemy kompleksowych pomiarów ruchu pieszego i rowerowego na terenie miasta Częstochowy" - to cytat z pisma MZDiT. Skan wysłaliśmy także do ciebie 28 marca 2014 r. poszukaj w poczcie.

Po drugie: za każdym razem kiedy pada jakaś uwaga na temat, tego że zaprojektowane rozwiązanie utrudnia ruch albo pogarsza bezpieczeństwo rowerzystów z ust pracowników MZDiT pada odpowiedź, że przecież tam i tak żadni rowerzyści nie jeżdżą, albo że jeździ ich garstka, jeden na godzinę albo mniej itp.

Chodzi o to, żebyśmy mieli twarde argumenty w postaci liczb, które przeciwstawimy takiemu gadaniu, że "ja jak jeżdżę po ulicy takiej czy takiej, to tam żadnych rowerów nie widzę". Bo tylko takie argumenty ma w tej chwili MZDiT, jak sam przyznaje.

Nie będę mówił jak jest bo każdy sam widzi, osoby występujące na tym forum nie urodziły się wczoraj i już jakiś czas na tym świecie żyją. Jest takie powiedzonko, że "umiesz liczyć - licz na siebie". Jeśli rowerzyści sami się nie policzą i nie pokażą, że należy się z nimi liczyć to nie mają co liczyć na kompetentne instytucje, naukowców, specjalistów czy kogo tam jeszcze sobie wymyślimy. To się nazywa inicjatywa społeczna i jest jedynym sposobem, żeby na władzach coś wymóc. W innym wypadku jeszcze nasze wnuki mogą sobie czekać i liczyć, że wreszcie ktoś zwróci uwagę na rowerzystów i zacznie coś projektować dla ich potrzeb i wymagań, a nie dla wygody kierowców, po to żeby wyrzucić rowery z jezdni i zrobić samochodom miejsce do jeszcze szybszej jazdy.


jurczyk napisał:
To wszystko co piszecie to amatorszczyzna. A tu trzeba naukowo !



Pomiary ruchu dokonuje się właśnie w taki sposób, że w wybranych miejscach na najważniejszych ulicach liczy się liczbę przejeżdżających pojazdów i przechodzących pieszych. Nie ma innej metodyki. Jeśli bardzo chcesz moja żona obiecała, że zastosuje do naszych wyników kilka różnych metod aproksymacyjnych i analizę statystycznąSmile Tylko najpierw trzeba by się zmobilizować i dostarczyć więcej danych z różnych miejsc.

Najlepszą metodą pomiaru byłoby jednoczesne (albo w zbliżonym okresie czasu na przykład w ciągu kilku następujących po sobie dni o tych samych porach) liczenie pojazdów i pieszych w różnych miejscach sieci komunikacyjnej. Dałoby to nie tylko pojęcie o wielkości ruchu ale i o tym jak on się rozkłada. Tak się przeprowadza kompleksowe pomiary ruchu.

Jeśli nawet MZDiT zrobi takie pomiary to zleci to firmie, która wygra przetarg, bo będzie prawdopodobnie najtańsza. Będą tam liczyć rowerzystów ludzie tacy sami jak my, a nie żadni naukowcy.

TeczowaMagia napisał:
Ja ciągle uważam, że bardziej wiarygodne byłoby uwiecznienie tego natężenia na filmie.


W postępowaniach administracyjnych (czyli potocznie mówiąc w sprawach urzędowych) dowodem jest dokument w postaci podpisanego oświadczenia, wniosku itp. Jeśli ktoś pisze, że w danym czasie policzył przejeżdżające rowery i się pod tym podpisuje to składa oświadczenie pod rygorem odpowiedzialności karnej za poświadczanie nieprawdy. Urząd ma obowiązek to przyjąć, albo musi wykazać, że dana osoba podała fałszywą informację. Film też można spreparować i nie jest żadnym dowodem, zwłaszcza w dobie mediów cyfrowych. Jak daleko mielibyśmy się posunąć w tym udowadnianiu? Zebrać kilku "mężów zaufania" i spisać protokół? A może licząć pieszych i rowerzystów poprosić kilku z nich o podpisy? A może nie kilku tylko kilkunastu? A może każdego? Można podważyć każde zeznanie świadków, każdy dowód. Chodzi o to, żebyśmy mieli twarde argumenty w postaci liczb, które przeciwstawimy takiemu gadaniu, że "ja jak jeżdżę po ulicy takiej czy takiej, to tam żadnych rowerów nie widzę". Bo tylko takie argumenty ma w tej chwili MZDiT, jak sam przyznaje nie liczy ani rowerzystów, ani pieszych.
Jak MZDiT nie będzie chciał przyjąć do wiadomości wyników naszego liczenia, to nie pomoże nawet rekomendacja Prezydenta RP. Natomiast o filmowaniu myślałem już wcześniej ale z innego powodu. Dla jednej osoby jest praktycznie niemożliwe policzenie samochodów, rowerów i pieszych na ruchliwej ulicy. Można za to postawić na statywie kamerę i potem na spokojnie obejrzeć film na ekranie i wszystko policzyć.

Tyle tylko, że albo będziemy dalej dyskutować, kłócić się i ośmieszać, albo poświęcimy trochę czasu zbierzemy się do kupy i zrobimy coś dla samych siebie, to znaczy dla osób które na co dzień jeżdżą (głównie) na rowerach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 30 Maj 14, 13:42:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Posluchajcie Jurczyka dobrze prawi. Niestety ale zbyt upraszczacie. Sam gdybym był Urzędnikiem nie brałbym pod uwagę Waszych wyliczeń. Wprawdzie nawet w profesjonalnych opracowaniach często student lub wynajęty człowiek siedzi i liczy (obecnie raczej odpowiedni sprzęt np kamera) ale robi to zgodnie z tzw. metodyką (czyli zgodnie z zasadami statystyki, matematyki itd.). Wasze dane świadczą tylko o tym że dnia tego i tego, o tej i o tej godzinie przejechało paru rowerzystów, a w inny dzień może już nie. Więc jeśli chcecie na własną rękę dowiedzcie się jak to robią firmy wyspecjalizowane lub uczelnie. I jeszcze jeden problem uczelnia lub firma daje jednak gwarancję poprawności danych, Wy nie możecie tego zrobić.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Pią 30 Maj 14, 16:39:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po tym ostatnim komentarzu ręce mi opadły i kompletnie zwątpiłem Smile

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać:

Prawdziwy wyspecjalizowany naukowiec jak zobaczy 34 rowerzystów, którzy w ciągu godziny przejechali przez profil pomiarowy to wie, że nie należy temu ufać, ponieważ do dyspozycji miał tylko tak ułomne przyrządy pomiarowe jak własne oczy i mózg. Dlatego bierze jeszcze pod uwagę temperaturę i datę (22 maja/23 stopnie). Stąd wie, że otrzymany wynik należy pomnożyć przez 0,54671978618987949876549841894651671654869, a następnie podnieść do potęgi 0,974198879498748897848948798489456198448974 i to dopiero daje wynik, który z poziomem ufności 0,9365358946548948489498798197948979489 można uznać za miarodajne rzeczywiste natężenie ruchu rowerów.

Podobnie jeśli wiemy, że zgodnie z przepisami dwukierunkowa droga dla rowerów ma mieć co najmniej dwa metry szerokości, a z pomiaru za pomocą miarki budowlanej wyszło nam tylko 1,62 m to nie znaczy to, że projektant złamał przepisy. Taki pomiar jest nieważny ponieważ nie został wykonany przez specjalistyczną firmę, za pomocą akredytowanego przyrządu pomiarowego. Ponadto w pomiarze nie uwzględniono efektu paralaksy, przyspieszenia Coriolisa, wpływu szerokości geograficznej, rozszerzalności cieplnej materiału miarki i współczynnika różnicującego w wysokości 0,56467461867515645615645649845156451564546932451. Dlatego nie można krytykować MZDiT i narzekać, że droga jest za wąska. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 30 Maj 14, 17:02:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gazeta Wyborcza napisała dzisiaj o Rynku Wieluńskim cyt. : Studenci architektury Politechniki Śląskiej w ramach zajęć dydaktycznych z urbanistyki zastanawiają się więc, co można zrobić z tak wielką przestrzenią funkcjonującą dziś jako parking.

Zaczęli od badań obejmujących kwestie społeczne i gospodarcze. - Pokusa, by zachęcić turystów do odwiedzenia Rynku Wieluńskiego, była ogromna i większość zespołów tym się zajęła. Ale jednocześnie studenci analizowali powiązanie z okolicznymi terenami mieszkaniowymi - mówi dr Marek Janik z Politechniki Śląskiej.

Cały tekst: http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,16060761,Studenci_architektury__Na_srodku_Rynku_Wielunskiego.html#ixzz33D9Gtuwr
Pismo do MZDiT napiszę po Masie Krytycznej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
arusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4468 (63%)
Postów: 158
Wiek: 54

Częstochowa-Tysiąclecie

Post Nie 01 Cze 14, 1:38:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja popieram opinie Kombyrga.Myslę że w tej dyskusji nie chodzi o metodykę liczenia rowerzystów tylko o sam fakt zwrócenia uwagi ilu nas jest w naszym miescie.A z każdym miesiącem i rokiem widocznie nas przybywa, tylko niektórzy twardogłowi w urzędach tego faktu nie zauważają.Dlatego też mylę że takie inicjatywy jak liczenie rowerzystów są ze wszech miar wskazane.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
rafik1000 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4247 (60%)
Postów: 169
Wiek: 53

Raków

Post Nie 01 Cze 14, 20:05:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja dzisiaj przy okazji oczekiwania na kuzynkę policzyłem rowerzystów pod dworcem na Rakowie. Od 12.05 do 12.18 przejechało 37 rowerów w tym cztery z dziećmi czyli 41 osób. Dodatkowo miałem zwarcie z Panem który obdzwonił mojego 1,5 rocznego syna bo mu na ścieżce stał w przejściu pod dworcem i utrudniał przejazd. Jako rowerzysta wiem że jazda tam jest niedozwolona a dzisiaj jako pieszy o mało się z nim nie pobiłem bo gościu ostrymi słowami tłumaczył mi ze jest na ścieżce rowerowej i my mu zastawiamy drogę.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Wto 03 Cze 14, 9:12:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

data: 21 maja 2014 r. (środa)
warunki: słonecznie, bez opadów, małe zachmurzenie, temperatura powyżej, 20°C
profil pomiarowy: kładka dla pieszych i rowerzystów nad Aleją Jana Pawła II, liczyłem tylko rowerzystów i pieszych, przechodzących i przejeżdżających z jednej strony Alei Jana Pawła II na drugą. Pomijałem osoby, które weszły/wjechały na kładkę i skręciły w bok, albo poruszały się w kierunku odwrotnym, tj. weszły wjechały na kładkę bocznymi schodami, a potem zeszły/zjechały z kładki podjazdami nie przechodząc/przejeżdżając na drugą stronę ulicy.

czas: 15:50 do 16:30

15:50 do 16:00:

10 rowerów/11 rowerzystów, w tym:
1 dziecko w foteliku;

22 pieszych

16:00 do 16:15:

24 rowery/25 rowerzystów, w tym:
1 dziecko w foteliku;

52 pieszych, w tym:
3 dzieci;
1 dziecko w wózku

16:15 do 16:30:

5/6 rowerzystów, w tym:
1 dziecko w przyczepce (holowane siodełko z dyszlem);
50 pieszych, w tym:
3 dzieci w wózkach

uwagi: jako rowerzystę liczyłem każdą osobę przewożoną rowerem lub w przyczepce
dziecko - dzieci w wieku przedszkolnym lub młodsze - ocena wieku oczywiście subiektywna Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Wto 03 Cze 14, 9:49:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

30-V-2014, 6:10 - 6:20, lekka mżawka, od Wałów Dwernickiego na wysokości Fieldorfa-Nila przez Dekabrystów do Dąbrowskiego:
6 rowerzystów przy czym jeden dziadek na Dekabrystów nie jechał DDR i jedna pani jechała wzdłuż AK w kierunku centrum.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Wto 03 Cze 14, 18:09:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedziela 1 czerwca - bar "Leśny" między 11.15-12.20
przez bar przewinęlo się:
19 rowerzystów na "góralach"
36 na szosówkach
2 rowerzystów na miejskich

ulicą przy Leśnym i ścieżką rowerową wzdłuż niej przemknęło albo 33, albo 34 rowerzystów i rowerzystek oraz kilkoro dzieci.



Dziś
pasaż pieszo rowerowy między Bór a Równoległą - godzina 14.38, jedna rowerzystka - Krystyna, jadąca z centrum, i ja w przeciwną stronę.


W drugim tygodniu czerwca będę liczył tylko rowerzystów na czerwonych rowerach.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Sro 04 Cze 14, 15:47:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piter nie bądź taki licz też tych na białych.


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Faki Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5809 (82%)
Postów: 237
Wiek: 60

London, Wembley

Post Pią 06 Cze 14, 9:25:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piter,
w drodze do pracy minęło mnie 339 szosówek, 117 MtB, 168 autobusów
liczyłem tylko czerwone Smile
Pozdrower


Na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy