wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Droga rowerowa na al. Wolności? Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy na al. Wolności wolisz ciąg rowerowo-pieszy czy pasy dla rowerów bądź inne rozwiązanie?
Chcę ciągu pieszo - rowerowego pomiędzy torowiskiem a kamienicami (strona wschodnia)
0%
 0%  [ 0 ]
Chcę pasów dla rowerów na jezdni al. Wolności wraz z elementami zniechęcającymi dla kierowców
100%
 100%  [ 32 ]
Chcę innego rozwiązania -> opisz je w poście szczegółowo
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 32

Autor Wiadomość
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Nie 23 Mar 14, 12:19:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W sumie na MIROWSKIEJ takie pasy już są w niektórych miejscach tylko trzeba domalować rower (chyba, że za wąskie sąRazz). Ale tak czy inaczej rowerem można sobie spokojnie jechać

To nie są pasy dla rowerów i wcale tak spokojnie się tam po nich nie jeździ.
To raczej miejsce dla samochodów poza linią jezdni na zaparkowanie pół na pół z chodnikiem -aby nie zastawiać pieszym całego przejścia i nie utrudniać ruchu na jezdni.

Przy krawężniku są studzienki, zbierają się śmieci, piach, kamienie itd.. co przewęża i tak wspomniany wąski pas jazdy.
Powyższe sytuacje sprawiają, że rowerzysta trzymający się tego pasa jak typowo rowerowego zmuszony jest do niebezpiecznych manewrów; czyli nagłego wyjechania na jezdnie co jest moim zdaniem bardziej niebezpieczne niż trzymanie się ciut dalej od krawężnika. Na ulicy Mirowskiej jak i na większości ulic w mieście kierowca, aby bezpiecznie wyprzedzić musi przeciąć przeciwny pas, więc czy trochę większy łuk tak boli?
Na ul. Mirowskiej pouczył mnie pewien kierowca że wspomniane miejsce za linią przerywaną jest pasem dla rowerów i nie powinnam wyjeżdżać z tej strefy. Myślę, że tak sądzi wielu kierowców (iż to bezpieczna rowerowa strefa) i stąd tak częste wyprzedzanie o milimetry. Taka nauczka - spadaj na swój pas jak go masz.
Nic by się nie stało jakby na jezdniach były wymalowane pasy rowerowe po których jeździłyby samochody, ale w momencie kiedy pojawia się rowerzysta ma on pierwszeństwo bezwzględne.

Cóż.. dla niektórych kierowców to wciąż nie do udźwignięcia.. Wink
Ale jest lepiej.. jest!


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
matiz9376



Status: Offline
Dni: 3848 (55%)
Postów: 70
Wiek: 30

Częstochowa - Stradom

Post Pon 24 Mar 14, 2:49:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To nie są pasy dla rowerów i wcale tak spokojnie się tam po nich nie jeździ.


Tak to nie są pasy, nie precyzyjnie się wyraziłem. Tak, nieprecyzyjnie bardzo. Ale w każdym razie zawsze lepiej się jedzie po takim czymś i mniej "spowalnia" ruch rowerem niż gdy jest wąska jezdnia (przykład ul. Sabinowskiej). Nawet jeśli przekroczymy tę linię to zawsze lepiej. Sam jechałem parę razy po Mirowskiej i korzystałem z tego "pasa" i też omijałem samochody które tam parkowały, nawet jeśli według prawnych przepisów powinienem jechać po jezdni.
Zgodzę się też z tym, że nagła zmiana kierunku jazdy jest niebezpieczna bo sam nie jestem tego zwolennikiem w takich przypadkach czy jak są kałuże itp. Trzeba się upewnić jeśli się taki manewr wykonuje jeśli już.
Cytat:
Przy krawężniku są studzienki, zbierają się śmieci, piach, kamienie itd.. co przewęża i tak wspomniany wąski pas jazdy.

Śmieci, gałęzie itp. się zbierają i na św. Barbary na pasie rowerowym.. Ale nic nie poradzimy.

Cytat:
Nic by się nie stało jakby na jezdniach były wymalowane pasy rowerowe po których jeździłyby samochody, ale w momencie kiedy pojawia się rowerzysta ma on pierwszeństwo bezwzględne.


Może coś i w tym jest, ale w sumie i tak to by był pas rowerowo-samochodowy i tak wtedy auto musi wyprzedzać i przecinać przeciwny pas ruchu jeśli jezdnia jest za wąska.
Tak jakby nie patrzeć tam gdzie nie mamy zakazu i możemy jechać jezdnią to stwarzamy sobie sami taki "pozorny, nieoznaczony" pas rowerowy, bo przecież trzymamy się przy prawej krawędzi jezdni.

A może nie potrzebujemy ani pasów ani ścieżek rowerowych tylko braku zakazów i szerszych ulic..tak nie wszędzie się tak da.


Wracając do tematu.
Al. Wolności jest szeroka i jadąc tam przy prawej krawędzi nie czuję się niebezpiecznie jak jestem wyprzedzany przez samochody i z reguły im tam nie przeszkadzam. Bo jezdnia szeroka;)


Matiz9376
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5935 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sro 02 Kwi 14, 10:29:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przy krawężniku są studzienki, zbierają się śmieci, piach, kamienie itd.. co przewęża i tak wspomniany wąski pas jazdy.


matiz9376 napisał:
Śmieci, gałęzie itp. się zbierają i na św. Barbary na pasie rowerowym.. Ale nic nie poradzimy.


Martwicie się pół kilometrowym pasem rowerowym, że kilka gałązek spadło i tam leży w towarzystwie piachu i śmieci... Całe miasto jest zasyfione i co kawałek leżą szkła od potłuczonych butelek! Sześćdziesiąt kamer monitoringu niby funkcjonuje, a szkła jest coraz więcej. Czy ja, ku**a, fakirem jestem, aby po tym jeździć?

Takiego syfu jak teraz, to w tym mieście chyba jeszcze nie było. Wszystkie ścieżki i ciągi pieszo-rowerowe - jako że są bardziej chodnikami, niż jezdniami - borykają się z tym problemem. Ludzie nie dorośli do zachowań, które wymusza nie tyle XXI wiek, co samo bycie człowiekiem stojącym na pewnym poziomie kultury i cywilizacji. Krótko mówiąc: marność nad marnościami. Gdyby przeprowadzić ranking zasyfienia miast polskich, to Cz-wa znalazłaby się wysoko - zresztą sam bym zagłosował, bo już oczu momentami nie wiem gdzie odwracać, by śmieci i dziadostwa nie widzieć.

Dygresja. Aleję Niepodległości powinno się ograniczyć do skrzyżowania z ulicą Bór. To, co jest dalej, nijak nie przypomina alei. Polecam przejechanie się "kojcem" przy linii tramwajowej w poniedziałkowy ranek, wśród szkieł i rzygowin... Ostatnio pusta butelka stała na barierce wiaduktu. U nas na forum też jest taki jeden, co butelki lubi zostawiać w różnych miejscach, np. na środku drogi... Koniec dygresji.

Jeśli nie chcecie borykać się z syfem chodników i ciągów rowerowo-podobnych, to tylko jazda ulicą ma sens. Nie ma się co łudzić - w najbliższym czasie nic się nie poprawi w temacie kultury osobistej mieszkańców tego miasta. Tak jak trawniki będą nadal zasrane, tak syf będzie walał się na chodnikach, ścieżkach, itp.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
nemoo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4470 (63%)
Postów: 62
Wiek: 46

Częstochowa Tysiąclecie

Post Sro 02 Kwi 14, 19:55:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja (i pewnie wiele osób) niestety zaczynam nienawidzić przemysłu opakowań zwrotnych (butelek szklanych).... na rzecz plastyków...

w akcie desperacji ( kilka przebitych dętek przez szkła na ścieżkach rowerowych)

nie będę już więcej jeździł ścieżkami rowerowymi po (naszym) mieście.

Z premedytacją będę jeździł (czystym) środkiem jezdni ......

ps. chyba że cudownie posprzątają te ścieżki.... i zlikwidują krawężniki oraz rynsztoki....


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4962 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Sro 16 Kwi 14, 7:57:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wśród zadań zarządu dróg jest utrzymanie porządku w pasie drogowym. ktoś poruszał tam już ten temat?
jeżeli nie, to wskażcie konkretnie miejsca czy odcinki które wymagają pilnego sprzątania to sprawdzę czy da się tam coś wskórać...


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
rafik1000 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4247 (60%)
Postów: 169
Wiek: 53

Raków

Post Czw 24 Kwi 14, 18:23:11     Nowa ścieżka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PKP zafundowało nam nowy szlak rowerowy na dworcu na Rakowie:
https://lh3.googleusercontent.com/-FLKmo38gOVA/U1k5ZTCoMDI/AAAAAAAAGwA/UhwVhIF-3Qo/w702-h527-no/Zdj%25C4%2599cie-0031.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-Irh2_VOx3dw/U1k5X_z68FI/AAAAAAAAGv4/k1a93FsbNt4/w702-h527-no/Zdj%25C4%2599cie-0030.jpg

Córki za jakość zdjęć ale robione telefonem.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Czw 24 Kwi 14, 22:59:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Te żółte "szyny" dla rowerów...A samotna matka lub ojciec / o dziadkach nie wspomnę / z dzieckiem w wózku muszą ten wózek brać pod pachę i wnosić po schodach.Wystarczyło zamontować dwa szersze ceowniki po jednej stronie schodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
nemoo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4470 (63%)
Postów: 62
Wiek: 46

Częstochowa Tysiąclecie

Post Pią 25 Kwi 14, 12:11:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to ja zgłupiałem.. czy to nie w tym tunelu podobno nie wolno poruszać się z rowerem?

chyba że to podpucha.... a za rogiem stoją strażnicy miejscy (teksasu)
z wyciągniętym bloczkiem mandatowym....


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pią 25 Kwi 14, 22:36:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nemoo napisał:
nie wolno poruszać się z rowerem?

Z rowerem poruszać się wolno, nie wolno natomiast poruszać się na rowerze.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy