wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Good news :) na naszych oczach powstaje ścieżka :] Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 18 Lis 14, 16:03:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Samoobsługowe stacje naprawy rowerów znajdują się jeszcze przy CH Jagiellończycy (od strony estakady obok paczkomatu InPost), na rogu ulic Jagiellońskiej i Monte Cassino oraz na Promendzie Czesława Niemena (przy ul. Kiedrzyńskiej).


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Pią 21 Lis 14, 8:10:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mr. Dry napisał:
zrobiono oficjalny przejazd przez ulicę Wilsona.


Skoro tak, to gdzie jest ten przejazd, bo ja widzę tylko kawałek zielonego chodnika z jednej i drugiej strony zakończonego wysokim krawężnikiem i jezdnią dla samochodów. Tak naprawdę jest to mega niebezpieczne miejsce, szczególnie dla osób jadących rowerem od strony "energetyka", bo wypadają nagle z górki i zza zakrętu wprost pod koła skręcającego w ul. Wilsona samochodu. Kierowcy aut nie mają żadnych znaków ostrzegawczych o rowerzystach i żadnego przejazdu rowerowego naniesionego na jezdnię. Dodatkową pułapką są wspomniane wcześniej krawężniki, które mogą skutecznie utrudnić "ucieczkę" z tego domniemanego przejazdu rowerowego. To nic innego jak kolejny bubel, zrobiony tylko dlatego, że komuś na magazynie zalegało trochę zielonej kostki.
Żeby miało to ręce i nogi należałoby najpierw wymalować ów przejazd, obniżyć krawężniki do poziomu jezdni dla aut, przed przejazdem zrobić samochodom próg zwalniający oraz dać odpowiednie znaki ostrzegawcze. Ale dla MZDiT to chyba za trudne...
Mr. Dry napisał:
Wygląda to ładnie i funkcjonalnie

Ładnie to wygląda ale o 3 nad ranem jak nie chodzą po tym piesi, bo za dnia jak zaczynają spacerować tamtędy ludzie (szczególnie po tym bublu na Sobieskiego) to już nie jest ani ładne ani funkcjonalne. Ale tak to jest jak tradycyjnie ddrk-ę łączy się z chodnikiem albo robi jego kosztem.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Reklama
siwuch Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3974 (56%)
Postów: 253
Wiek: 61

zawiercie

Post Pią 21 Lis 14, 8:43:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może trza trochę wyluzować, bo ja wyczułem w wypowiedzi Bartka nutkę sarkazmu. Jak tak będziesz wszystko na serio brać , to w następnym sezonie zawał masz murowany Shocked


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pią 21 Lis 14, 13:02:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

endecja_czwa napisał:
Skoro tak, to gdzie jest ten przejazd, bo ja widzę tylko kawałek zielonego chodnika z jednej i drugiej strony zakończonego wysokim krawężnikiem

Eeech... Czytać w całości i ze zrozumieniem to się nie chce.
Mr. Dry napisał:
...może do tej pory zrobili porządek z krawężnikami.

Choć w sumie mea culpa bo miast "zrobiono" winienem użyć "robią". Posypię głowę popiołem i na przyszłość postaram się jaśniej wyrażać swe myśli i poglądy.
Dziś widziałem, że rozkopali krawężniki, więc idzie ku dobremu. Poczekamy, zobaczymy jak to będzie. Sądzę, że odpowiednie oznakowanie się pojawi i to być może łącznie z lustrem, o którym w jakimś poście już wspominałem.
endecja_czwa napisał:
Ładnie to wygląda ale o 3 nad ranem...


Pluj jadem na pieszych ile wlezie. Ja mógłbym, ale nie będę, na rowerzystów jeżdżących po chodnikach i przeciskających się między pieszymi, bramami i autami, często gęsto uszkadzając te ostatnie. Zrozum chłopie, że nie ma złotego środka, który ot tak z dnia na dzień sprawi, że nie będziemy sobie przeszkadzać. Na to trzeba czasu.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Pią 21 Lis 14, 13:32:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Złoty środek został zastosowany na ul. św. Barbary.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sob 22 Lis 14, 15:44:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siła argumentu potężna. Ja również uważam, że takie rozwiązanie jest najlepszym i włodarze mogli tak to zorganizować na Sobieskiego i Śląskiej. Czasu jednak nie cofniemy ale przynajmniej widać, że możliwe jest robienie DDR-ów z asfaltu i niemal bez krawężników. Tylko, że rozwiązania z Barbary nie da się przenieść np. na JP2. Pozostaje mieć nadzieję, że jak już/jeśli zrobią remont obecnego ciągu P-R to wyleją asfalt. Kolejną kwestią, którą podnosisz jest konflikt pieszy - rowerzysta, a zapominasz o kierowcach parkujących na DDR-ach. Nie wiem jak na Barbary ale na Kopernika widziałem takie rzeczy. Z kierowcami też musimy dojść do ładu ale na to również potrzeba czasu.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Sob 22 Lis 14, 16:21:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

endecja_czwa napisał:
Złoty środek został zastosowany na ul. św. Barbary.


Ok, dla rowerzysty poruszającego się szybko to wspaniałe rozwiązanie, ale już dla rodzica z przyczepką mniej. Z 10-12-letnim dzieckiem obok też nieco w strachu bo auta blisko.
Złoty środek to w tym przypadku nieco naciągane twierdzenie.
Dla mnie, oczywiście o ile jest to możliwe jest takie rozwiazanie, optymalna sytuacja jest przy Jagiellońskiej.

W mojej ocenie ścieżki czy drogi rowerowe nie mają służyć do pędzenia nimi na złamanie karku, a umożliwić rowerzystom (wszystkim, tym najstarszym też) bezpieczne i bezkolizyjne poruszanie się po mieście rowerem.

Doceniajmy każdą inicjatywę, nie potępiajmy w czambuł niedociągnięć, a podpowiadajmy korzystne rozwiązania.
Nie da się w kilka lat osiągnąć tego co w Holandii czy wielu innych, bardziej sprzyjających rowerzystom, krajach UE.




Ostatnio zmieniony przez voit dnia Sob 28 Mar 15, 9:32:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 22 Lis 14, 16:50:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

voit napisał:
W mojej ocenie ścieżki czy drogi rowerowe nie mają służyć do pędzenia nimi na złamanie karku, a umożliwić rowerzystom (wszystkim, tym najstarszym też) bezpieczne i bezkolizyjne poruszanie się po mieście rowerem.

Dokładnie Wojtek. I nie tylko starszym. Moja żona za żadne skarby nie wjedzie na ulicę jeśli obok będzie możliwość poruszania się na DDR. Poza tym same rozwiązania to nie wszystko. Jest jeszcze mentalność wszystkich uczestników ruchu.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Wto 25 Lis 14, 20:46:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie optymalna infrastruktura to taka, która daje mi możliwość wyboru co do sposobu poruszania się i środka komunikacji. Taka dzięki której mogę szybko, sprawnie i bezpiecznie docierać rowerem do pracy i wszędzie tam gdzie chcę. Takie rozwiązanie, które jest dobierane nie ze względów politycznych ale przez doświadczonego projektanta odpowiednio do klasy drogi, jej roli w sieci komunikacyjnej, przewidywanego natężenia ruchu, prędkości dopuszczalnej samochodów i innych obiektywnych i mierzalnych parametrów, z uwzględnieniem potrzeb wszystkich użytkowników i specyfiki poszczególnych grup użytkowników drogi, wynikającej ze sposobu ich poruszania się. To może być wydzielona z jezdni droga dla rowerów, może być pas dla rowerów wymalowany na jezdni, może być pas dodatkowo oddzielony od samochodów, na przykład pasem do parkowania równoległego, może być "wariant duński" czyli obustronne jednokierunkowe drogi dla rowerów oddzielone krawężnikami od jezdni i od chodnika. To może być nawet wspólna droga pieszo-rowerowa, pod warunkiem, że jest wystarczająco szeroka, a natężenia ruchu pieszych i rowerzystów nie są na niej duże. Może to być i droga rowerowa idąca obok chodnika, pod warunkiem jednak, że piesi mają wystarczającą szerokość, żeby mogli iść obok siebie, mijać się z osobami idącymi z naprzeciwka i czuć się przy tym bezpiecznie i nie musieć schodzić na trawnik albo drogę dla rowerów. Czasem optymalnym rozwiązaniem jest po prostu brak jakiegokolwiek "rozwiązania".

Optymalnym rozwiązaniem nie można nazywać spychania przez zarządcę drogi do ciasnego getta, gdzie rowerzyści tłoczą się razem z pieszymi, psami, wózkami dziecięcymi, gdzie piesi i rowerzyści z powodu ciasnoty szturchają się łokciami, wzajemnie sobie przeszkadzają, utrudniają życie i stanowią zagrożenie jedni dla drugich. Podczas gdy kierowcy mogą sobie jeździć jak szaleni po odgrodzonych, szerokich i wydzielonych autostradach w środku miasta.

Takie właśnie getto powstaje, jak się pieszym zabiera ponad połowę chodnika i wciska tam drogę dla rowerów, bez żadnej separacji, ani bufora bezpieczeństwa, jednocześnie zostawiając pieszym "ogryzek" chodnika, na którym z trudem mogą się minąć dwie osoby, ani nie ma miejsca, żeby bezpiecznie pchać wózek albo iść za rękę z dziećmi/żoną/kochanką/dziewczyną... Takie getto powstaje jak się na takim "ogryzku" chodnika stawia jeszcze wiatę przystankową przy której gromadzi się tłum pasażerów oczekujących na autobusy podmiejskie, którą można ominąć tylko idąc po drodze dla rowerów. Takie getto powstaje jak się stawia budy handlowe, w taki sposób, że kolejka klientów musi stać na drodze dla rowerów. Jak się do tego wszystkiego dorzuca słupy, podpory znaków drogowych, kosze na śmieci i inne przeszkody ustawione na chodniku. Jak się co chwilę krzyżuje chodnik z drogą dla rowerów. Jak się sadzi drzewa, w taki sposób, że kiedy trochę podrosną to gałęzie będą walić rowerzystów po oczach. Jak się robi światła, gdzie piesi i rowerzyści muszą wciskać przyciski, a potem stać, czekając kilka minut aż przestaną jechać samochody i się zapali dla nich zielone światło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Wto 25 Lis 14, 23:35:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mr. Dry napisał:
Wygląda to ładnie i funkcjonalnie































"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Sro 26 Lis 14, 12:24:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No nie jest idealnie, ale mnie się dobrze jeździ, ścieżka wyprowadziła mnie, aż na Stradom.. Świetnie. Słupki przydają się do podparcia, rynsztoki za bardzo nie wadzą.. co do pieszych.. cóż, tyle lat mieli ścieżkę tylko dla siebie, więc ciężko zmienić przyzwyczajenia - dobra propaganda z uśmiechem na ustach i ulotką w ręku zdziała cuda Smile jak jeszcze dorzuci się cukierka zawiniętego w papierek na którym jest rower... Inicjatywa, inicjatywa.. tylko komu by się chciało?



"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
arusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4468 (63%)
Postów: 158
Wiek: 54

Częstochowa-Tysiąclecie

Post Sro 03 Gru 14, 14:53:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Droga rowerowa wzdłuż Dekabrystów w końcu zyskuje ciągłość na całym odcinku.Dziś rano jadąc do pracy widziałem prace przy przejeździe na skrzyżowaniu Dekabrystów z AK.Oprócz tego wczoraj obniżono krawężniki na przejeździe przez AK do szpitala.Zawsze to coś.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Sob 06 Gru 14, 12:46:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po trzech latach pism i zawracania głów w urzędach budują w końcu przejazd nad tunelem. Choć przyznam, że opór materii był straszny, bo co chwila padały pomysły a to dostosować przejście podziemne do ruchu rowerów z czego byłby pewnie efekt ten sam jak pod dworcem pkp na Rakowie, albo wybudowanie kładki z pochylniami w bliżej nieokreślonej przyszłości bo nie stać miasta na takie fanaberie Wink

To kolejny przykład na to, że upór wobec urzędników jest skuteczny i wszystko w końcu może się udać. Tak więc zachęcam do tego aby przedstawiać w urzędach problemy na jakie się natykamy a w końcu zaczną one znikać.

Natomiast obniżanie krawężników jakie można zobaczyć w wielu punktach miasta wynika z zapisanych w budżecie miasta 75 tysięcy na poprawianie infrastruktury rowerowej, które to środki nie znalazły się tam znikąd tylko radny Kot na naszą prośbę wywalczył by było to zapisane na poziomie budżetu miasta a nie w mzd.


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Nie 07 Gru 14, 1:36:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

TeczowaMagia napisał:
No nie jest idealnie

Skoro władza wydaje nasze pieniądze, to idealnie robić nie musi, ale przynajmniej powinna wykonywać, w tym wypadku infrastrukturę rowerową, tak, żeby dążyć do najnowocześniejszych znanych rozwiązań. Tutaj natomiast nie zrobiono nic, żeby choć trochę zbliżyć się do ideału. Dla samochodów szerokie i proste jezdnie a dla rowerzystów....
TeczowaMagia napisał:
ścieżka wyprowadziła mnie, aż na Stradom

Cieszy mnie, że ścieżka wyprowadziła Cię tam gdzie chciałaś, ale co z tymi którzy chcieliby być wyprowadzeni np w stronę ul. Śląskiej albo w stronę centrum, jadąc Al. Wolności, albo chcieliby dostać się na nią skręcając właśnie ze wspomnianej AL. Wolności?

TeczowaMagia napisał:
Słupki przydają się do podparcia

Słupki, na których zamieszczono przyciski są niezgodne z prawem.

TeczowaMagia napisał:
rynsztoki za bardzo nie wadzą

To wjedź sobie w taki rynsztok wąskim kołem.
TeczowaMagia napisał:
co do pieszych.. cóż, tyle lat mieli ścieżkę tylko dla siebie

Więc dlaczego im to odebrano? Nie ma miejsca na jezdni np. na pas dla rowerów?

TeczowaMagia napisał:
jak jeszcze dorzuci się cukierka

Zważając na tłumy jakie się niemal codziennie tamtędy przewalają, to mam nadzieję, że dobrze zarabiasz, bo wydasz fortunę na cukierki:) A efekt będzie żaden...


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Czw 11 Gru 14, 13:51:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem


Takie cudo powstaje na Morsztyna po odkopaniu starego, zarośniętego trawą i chaszczami chodnika. Na chwilę obecną będzie to bubel do kwadratu bo zaczynać się będzie przy ulicy Piotra Skargi a kończyć przy bramie "pepoż" CF Gomma. Ostatnich 20 metrów już nie pociągną. Z drugiej strony zaś mamy przejazd kolejowy. Niby za nim aż do Warszawskiej mają zrobić chodnik i DDR ale pozostaje jeszcze kwestia przejazdu i pewnie różowo nie będzie bo teren należy do PKP Mad .


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Pią 12 Gru 14, 9:31:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jest jakaś farsa! Proponuję, żeby każdy chociaż wrzucił sobie widok ul. Morsztyna na Google Street View. Podczas gdy większość wykostkowanych cudów rowerowych w tym mieście zaczyna przypominać kartofliska, zamiast je reperować, to oni wydają nasze pieniądze na rzeczy kompletnie niepotrzebne. Ręce opadają!


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Pią 12 Gru 14, 10:49:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy się śmiać, czy płakać...

Bareja wiecznie aktualny.

Pewnie dlatego, ze tak źle Częstochowa wypadła w "rowerowym" rankingu miast Gazety Wyborczej.

Teraz pewnie MZDiT dostał przykaz: wykonać 300% normy!

Nie ważne gdzie, nie ważne jak, nie ważne czy z sensem, ma być wybudowane tyle a tyle kilometrów nowych dróg dla rowerów. Żeby się statystyka poprawiła i żebyśmy skoczyli pięć oczek do góry w rankingu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sob 13 Gru 14, 0:06:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do tego chodnika i DDR to doszły mnie słuchy, że to z powodu remontu ulicy Morsztyna. Asfalt położą ale trza jeszcze coś dorzucić by się opłacało. Tak naprawdę to gdyby zaistniały dwa warunki czyli zrobienie tych ostatnich metrów i przez torowisko to w przy planowanej DDR na Warszawskiej nie byłaby to zła koncepcja. Zarówno do Gommy jak i do Sili dojeżdża sporo rowerzystów.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Nie 14 Gru 14, 20:34:18     A na Rakowie... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oto odpowiedź Zarządu :

Szanowni Obywatele !

Odpowiadając na wniosek mieszkańców dotyczący wybudowania chodnika dla pieszych obok torów tramwajowych w Alei Pokoju wyjaśniamy,że nie można zrealizować tej inwestycji. Władze miasta w trosce o zdrowie mieszkańców celowo kierują ruch pieszych na dłuższą drogę wyposażoną w schody. Ruch na świeżym powietrzu korzystnie wpływa na układ oddechowy i układ krążenia a zdrowie mieszkańców jest priorytetem naszego działania.Poza tym istnieje obawa ,że po takim chodniku mogą zacząć jeździć rowerzyści spychając pieszych pod jadące tramwaje. Kawałki betonu odpadające z objętychch opieką konserwatora zabytkowych słupów trakcji tramwajowej mogą zagrozić zdrowiu lub życiu pieszych. Psy oddające podczas spaceru mocz na w/w słupy mogą przyczynić się do ich zniszczenia. W okresie kampanii wyborczych kandydaci wieszając na słupach swoje podobizny mogą podobnie jak psy przyspieszyć degradację wyżej wzmiankowanych słupów.
Dziękujemy za poruszenie interesującego tematu, prosimy o nadsyłanie dalszych wniosków , które będą dla nas
inspiracją dla dalszej wytężonej pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców !

Z wyrazami szacunku !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pią 26 Gru 14, 17:50:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

endecja_czwa napisał:
...większość wykostkowanych cudów rowerowych w tym mieście zaczyna przypominać kartofliska, zamiast je reperować, to oni wydają nasze pieniądze na rzeczy kompletnie niepotrzebne. Ręce opadają!


Niedawno widziałem jak rozkopali chodnik i DDR po południowej stronie Okulickiego między Łódzką a Szajnowicza-Iwanowa.

Ostatnio zakończył się remont A.K. i fragmentu Kiedrzyńskiej przy promenadzie. Dostaliśmy rondo, piękne przejazdy przez jezdnię z pie****mi przyciskami i taką oto spleśniałą wisienką na torcie ze zgniłych jaj.



Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
rafik1000 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4247 (60%)
Postów: 169
Wiek: 53

Raków

Post Pią 26 Gru 14, 17:56:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartku trochę MTB przyda się nawet w mieście a Ty marudzisz Laughing


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6485 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Pią 26 Gru 14, 18:04:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Patrząc na drogę w rabatkę i wytarte pasy to kawał gówna jest.


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Pią 27 Mar 15, 23:36:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,84749,17667396,Al__Wolnosci__To__smieszka__a_nie_sciezka_rowerowa.html#BoxLokCzeImg

Nie no, powstaje następny bubel...


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Sob 28 Mar 15, 9:37:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

endecja_czwa napisał:
http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,84749,17667396,Al__Wolnosci__To__smieszka__a_nie_sciezka_rowerowa.html#BoxLokCzeImg

Nie no, powstaje następny bubel...


A Ty jakbyś to widział? Ale weż pod uwagę potrzeby wszystkich rowerzystów, tych starszych i tych z dziećmi też.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Sob 28 Mar 15, 10:37:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

voit napisał:
A Ty jakbyś to widział?


Ja bym wyasfaltował całość i ustawił znaki C-16 z tabliczką T-22 "nie dotyczy rowerów". Na jezdni natomiast wyznaczyłbym pasy dla rowerów albo nic nie robił. Wtedy zadowoleni byliby ci którzy chcą na rowerze przemieszczać się szybko i sprawnie oraz "rowerowcy chodnikowcy".


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy