wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Good news :) na naszych oczach powstaje ścieżka :] Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Pon 26 Paź 09, 12:48:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzieliście tą nową ścieżkę obok pawilonów na Dekabrystów?
Śmiech na sali, po co było ja wogóle robić? Jadąc w stronę Parkitki z prawej strony wychodzą ludzie z pawilonów a z lewej gdzie ma odbywać się ruch pieszy stoją latarnie i parkują z ukosa samochody (chociaż parking jest równoległy). Dodatkowo na wysokości banku stoi wiata autobusowa i lampa co przy obecności osób oczekujących na autobus praktycznie uniemożliwia przejazd rowerem.
Wybudowali ją chyba tylko po to, żeby formalnie zabronić jazdy po ulicy.
Jeszcze raz żenada i tyle...


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pon 26 Paź 09, 16:43:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem już przyjemność nią jechać. W niedziele, więc problemów z mijankami nie było. Tak przy okazji to pociągnęli ją do wysokości Dąbrowskiego. Jeszcze jakieś 100 metrów i plan wykonany.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pon 26 Paź 09, 19:48:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

endecja_czwa napisał:
Widzieliście tą nową ścieżkę obok pawilonów na Dekabrystów?
[...]
Wybudowali ją chyba tylko po to, żeby formalnie zabronić jazdy po ulicy.

Też tak myślę.

Pozornie rowerzyści mogą się cieszyć, że przybywa ścieżek rowerowych. Lecz w większości to są niedoróbki i buble. Osobiście wolę jeździć ulicą w tym mieście, niż po tym co serwuje MZD rowerzystom (szczególnie, gdy wsiadam na kolarzówkę!!). Jednocześnie znam i rozumiem ludzi, którzy się boją jeździć po ulicy rowerami. Dla nich istniał zawsze chodnik, teraz będą mieli trochę lepiej.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Nie 08 Lis 09, 15:58:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odnośnie wiaduktu na Stradomiu. Wiecie może czy jezdnią też można jeździć rowerem, czy tylko chodnikiem?
Moderowany przez arektacana:
OT!!! Tego typu pytanie równie dobrze można zadać w shout box`ie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Nie 04 Lip 10, 19:08:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobiega końca remont ulicy Dekabrystów a wraz z nim powstało nam rowerowe połączenie z parkitką. Na odcinku od Sowińskiego do Okólnej mamy "osobną" drogę rowerową i chodnik a króciutki fragment od Okólnej do Szajnowicza-Iwanowa to tak lubiany Twisted Evil przez wszystkich ciąg pieszo-rowerowy.



Może ta szara kostka, która odziela chodnik od rowerdrogi okaże się dobrym pomysłem i zarówno rowerzyści jak i piesi nie będą sobie wchodzić w paradę. Wyjdzie w praniu.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Vieri Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5354 (76%)
Postów: 131
Wiek: 33

Częstochowa - Wyczerpy

Post Pon 05 Lip 10, 12:05:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A kostka z fazą jest? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Wto 06 Lip 10, 7:57:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I tak pojawi się problem, bo niedaleko jest zakład kosmetyczny i odkąd pamiętam zawsze parkowały tam samochody.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sro 07 Lip 10, 6:50:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Vieri napisał:
A kostka z fazą jest? Laughing

Tak jest z tej "lepszej" fazowanej.

endecja_czwa - łoj wykrakałeś. Dziś rano wracam z pracy i pierwsze czerwone autko sobie stoi.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5756 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Sro 07 Lip 10, 7:05:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 07:05 07.07.2010 ----------

W sprawie tej ścieżki złożyłem już do MZDiT pewne pismo: http://czlug.icis.pcz.pl/~pbm/sc.pdf

Pismo trafiło do MZDiT w ubiegły wtorek czy środę (nie chce mi się sprawdzać na kopii Wink) - odpowiedzi nadal nie ma...

---------- 07:05 ----------

Jak coś się pojawi na pewno dam znac...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Czw 08 Lip 10, 7:49:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Urząd ma 30 dni na odpowiedź na tego tupu pismo.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Czw 22 Lip 10, 22:19:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie ukończyli budowy a już widać że będzie kolejny bubel na całej linii - mowa o remontowanej ulicy Legionów. Nie dość że nie będzie ścieżki tylko ciąg pieszo rowerowy to na dokładkę jak zwykle prowadzi do nikąd i urywa się znienacka

tutaj zapewne będzie wiata przystanku?

Podobny przypadek nieopodal - ścieżka rowerowa na kamieniołomie na Zawodziu - kilkaset metrów (nie wiem dokładnie nie mierzyłem) i oczywiście musi się przecinać z jezdnią.
Jak mają robić coś takiego to niech lepiej nie robią WCALE :/ Nie jeżdżę po wytworach ścieżkopodobnych.

Odbiegając od tematu, MZD się kiedyś tłumaczył że nie mają maszyn aby robić ścieżki asfaltowe. Na ul. Olsztyńskiej ostatnio łatali dziury i mieli taki ładny mały walec - w sam raz na ścieżki rowerowe ...



"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pią 23 Lip 10, 7:44:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

STi napisał:
Jak mają robić coś takiego to niech lepiej nie robią WCALE :/ Nie jeżdżę po wytworach ścieżkopodobnych.

Zgadzam się w 100%. Co gorsza, jeden z drugim debilem, urzędnicze zakute łby, wypowie się medialnie, że teraz rowerzyści mają i będą mieli gdzie jeździć... No, jakby do tej pory nie było ulic w tym mieście?! Jednak teraz widać, że miejsca do jeżdżenia zaczyna ubywać! Mam jeździć po takim chodniczku? W świetle przepisów muszę... Tylko patrzeć, kiedy dzielni stróże prawa wymyślą akcję "bezpieczny rowerzysta" i będą karać za nie jeżdżenie po tych "ścieżkach".

Powtarzam po raz enty: to, co obserwujemy, to zaplanowana akcja wyrzucenia rowerzystów z dróg publicznych! Nóż w kieszeni się otwiera!


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Pią 23 Lip 10, 7:45:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze gorsze badziwie powstaje na remontowanym odcinku ul. św. Jadwigi


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6898 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Pią 23 Lip 10, 8:04:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

STi napisał:

Odbiegając od tematu, MZD się kiedyś tłumaczył że nie mają maszyn aby robić ścieżki asfaltowe. Na ul. Olsztyńskiej ostatnio łatali dziury i mieli taki ładny mały walec - w sam raz na ścieżki rowerowe ...

Takie małe walce to posiadają nawet firmy robiące instalacje wodno-kanalizacyjne a tym bardziej firmy które wyłącznie zajmują się drogami


http://luda.eu/ fotografia na zamówienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sro 17 Lis 10, 22:10:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://tramwajbleszno.prv.pl/
I przy okazji budowy drugiej "nitki" powstaje produkt ścierzkopodobny. W galeri jest sporo zdjęć m. in. takie
http://picasaweb.google.com/115651472283060118198/BudowaTnB7#5536461130037627314
Ech... Dobrze, że tam tramwaj będzie jeździł bo rowerem to może być ciężko Evil or Very Mad


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Czw 18 Lis 10, 18:08:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Abstrahując od badziewnej nawierzchni, nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego wszystkie nowo budowane drogi rowerowe są poprzecinane wjazdami do bram z innego materiału (czarna fazowana kostka). Tutaj jeszcze nie widać żeby wjazd był obniżony, ale na przykład to co zrobiono w ulicy Drzewnej woła o pomstę do nieba. Droga rowerowa składa się praktycznie z samych wjazdów bramowych i pochylni. Cholery można dostać jadąc tamtędy i podskakując w górę i w dół. Zgodnie z przepisami to samochód zjeżdżając z drogi do bramy przejeżdża przez drogę dla rowerów i musi ustąpić pierwszeństwa rowerzyście. Powinno to być odzwierciedlone w postaci konstrukcji drogi dla rowerów, która nie powinna być poprzerywana, a tworzyć jedną całość. A tutaj wszystko na odwrót, tak jakby rowerzyści jadąc drogą dla rowerów przejeżdżali przez skrzyżowanie z drogą publiczną na każdym wjeździe do bramy. I jeszcze potrafią głąby wymalować w takich miejscach pasy oznaczające przejazd dla rowerzystów, jak na Kilińskiego lub wspomnianej Drzewnej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Czw 18 Lis 10, 20:37:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kombryg napisał:
nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego

Nie ty jeden
Dziwi jeszcze fakt - jak zauważył kolega, który mi przesłał to info, że przy tej szerokości jest ciąg pieszo-rowerowy a nie jak na AK czy Dekabrystów.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pon 17 Sty 11, 19:16:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mr. Dry napisał:
http://tramwajbleszno.prv.pl/
I przy okazji budowy drugiej "nitki" powstaje produkt ścierzkopodobny. W galeri jest sporo zdjęć m. in. takie
http://picasaweb.google.com/115651472283060118198/BudowaTnB7#5536461130037627314
Ech... Dobrze, że tam tramwaj będzie jeździł bo rowerem to może być ciężko

Dzisiaj tam przejeżdżałem, zobaczyłem jak postępy prac idą. Z budowy nowej nitki linii tramwajowej jestem zadowolony. Natomiast pasiasty chodniczek pieszo-rowerowy rozku*wia mnie na maleńkie atomy. Gdy skończą tam remont, wysypią na to 20 ton piachu, dostawią stosowne znaki informujące... Nie muszę chyba pisać co to w następstwie oznacza.

Drugie kuriozalne rozwiązanie to "ścieżki" koło ronda na ul. Brata Alberta. W jednym choćby tylko miejscu: zielony chodniczek wali bez mała w czyjąś posesję, gwałtownie zakręca pod kątem prostym przy parkanie, by zaraz ponownie skręcić ostro... Na szczęście po 20 metrach znika.

Tego człowieczka, co wymyślił chodniczki dla rowerzystów i wszystkich po kolei zatwierdzających ten pomysł, powinno się surowo ukarać. Bo wiecie, o co chodzi; wcześniej czy później ktoś rowerowej braci powie:
Chcieliście ścieżki rowerowe - macie. Teraz się odpier...


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Sob 22 Sty 11, 18:41:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chcieliście ścieżki rowerowe - macie. Teraz się odpier...


Ja tam nie chcę żadnych ścieżek rowerowych, tylko porządnych DRÓG dla rowerów, a jeszcze lepiej tego żeby w ulicach były wyznaczone pasy dla rowerów, tak jak się to robi w normalnych krajach. I żeby podobnie jak w wielu krajach Europy przepisy nie zabraniały jazdy po jezdni wtedy kiedy obok jest wykonana droga dla rowerów. W takim wypadku buble w postaci "ścieżek rowerowych" straciłyby sens bytu. O taką zmianę przepisów trzeba walczyć.

W trakcie świąt byłem w małej miejscowości pod Londynem, wzdłuż większości dróg są wyznaczone wspólne drogi dla rowerów i pieszych obok ulicy, a jednocześnie na ulicy jest pas dla autobusów taksówek i rowerów, albo pas tylko dla rowerów. Jeśli ktoś nie lubi może jechać chodnikiem, a jeśli chce to ulicą. Chodniki i drogi rowerowe w większości z asfaltu, żeby piesi się nie potykali i to często z dodatkiem chyba gumy albo jakiegoś składnika, który nadaje nawierzchni własności antypoślizgowe.
Barierki przy jezdni są wykonane w taki sposób żeby można było przypiąć do nich rower i są tabliczki o tym informujące. A część słupów oświetleniowych ma przyspawane specjalne elementy do przypięcia ramy roweru. Poza tym jest mnóstwo "zwykłych" parkingów dla rowerów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Nie 23 Sty 11, 2:38:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uważam, że w tym temacie przed Polską długa droga. A przed samą Cz-wą chyba jeszcze dłuższa, bo - jak to napisał już ktoś na forum - nawet kolory tych "ścieżek" są tutaj pomylone. Chyba nie ma na terenie naszego pięknego miasta czegoś, co by spełniało wymogi drogi rowerowej... Jedyny znany mi kawałek asfaltu (pomijając promenadę) dla rowerzystów to nitka przy szosie na Olsztyn. Tyle, że bez dobrego zjazdu nań (proszę popatrzeć z punktu widzenia szosowca) i formalnie to nie droga rowerowa, bo rowerowo-rolkowa.

Tyle marudzenia. Podzielam zdanie przedmówcy.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pon 21 Mar 11, 19:25:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tym razem obrazek spoza miasta. Chodzi o modernizację drogi Masłońskie (zalew) - Żarki Letnisko - ...i dalej nie wiem, bo już nie jechałem. Temat pewnie jest znany bardziej objeżdżonym osobom. Ja w tym roku dopiero miałem możliwość tam jechać (a właściwie obowiązek w świetle prawa).



Co tu dużo pisać - 2 zdjęcia z grubsza obrazują wybudowaną na tym odcinku "ścieżkę". Tym razem chodniczek z kostki niefazowanej w kolorze czerwonym. Pomijając resztki śniegu i masę piachu... nierówności odczuwa się już na tak krótkim odcinku. I pomyśleć, że można tam było zrobić drogę rowerową z prawdziwego zdarzenia, asfaltową, biegnącą osobno, czy w tzw. kontrapasie... bo jest ku temu miejsce!

Moje przemyślenia nie są optymistyczne; sądzę, że w tym temacie nie dogonimy Europy.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6839 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Pon 21 Mar 11, 19:40:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To nie jest ścieżka rowerowa tylko ciąg pieszo - rowerowy. Od początku budowy zerkałem na nią przejeżdżając tam od czasu do czasu. Masz oczywiście całkowitą rację. Zepsuli to dokumentnie. A prowadzi do Nadwarcia czyli poprzecznej DW Koziegłowy - Żarki.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pon 21 Mar 11, 19:59:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Jacku na info! Tak podejrzewałem, że do Nadwarcia dociągnięte to zostało.

Masz też rację, że jest to ciąg pieszo-rowerowy. Aczkolwiek na małym odcinku między Żarkami Letniskiem a Masłońskiem zrobiono podział: chodniczek szary po zach. stronie drogi, a czerwony - po wschodniej.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
MK Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6525 (93%)
Postów: 178
Wiek: 33

Częstochowa - Raków

Post Pon 11 Kwi 11, 18:40:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jadąc autobusem zauważyłem, że przy Simply Markecie (pomiędzy KFC a CH Jagiellończycy) powstaje droga rowerowa. Na 100% nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że ścieżka na długości kilku metrów jest koloru czerwonego i znajduje się z lewej strony chodnika, a dalej zamienia się z chodnikiem i jest zielona o_o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pon 11 Kwi 11, 18:56:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Droga to mocne słowo! Tamtejszy chodniczek dla rowerzystów, wybrukowany przez Simply, jest koloru czerwonego. I tyle. Ot, tak, żeby "zresetować" poruszających się tam pieszych i rowerzystów.
____________
Przechodziłem tam dzisiaj, nic nowego nie powstaje.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy