wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Good news :) na naszych oczach powstaje ścieżka :] Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5756 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Czw 19 Maj 11, 18:25:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wypowiedź z UM w sprawie Jagiellońskiej:

http://www.czestochowa.pl/miasto_1/sprostowania-odpowiedzi-na-krytyke/ad-vocem-sciezka-rowerowa-gw-z-12-i-17-maja

Twierdzą że rowerzyści się mylą i ścieżka jest ok, a racje ma anonimowy mieszkaniec, który roweru pewnie nawet nie posiada... Co do punktu trzeciego chyba coś im się pomyliło - to wjazd przecina ścieżkę a nie odwrotnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5935 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Czw 19 Maj 11, 19:06:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hehe... teraz to już się nawet nie wkurzyłem, teraz mnie to rozbawiło... Ubaw po pachwiny! Laughing

Oczywistym jest, że się nie przyznają, że odwalają tandetę. Ich argumenty są niepoważne - może dla laika z ciemnogrodu będą przekonujące, ale starego misia nie złapie się na sztuczny miód! W piśmie stwierdzają m.in., że "rozwiązania, które zostały zastosowane przy budowie ścieżki rowerowej przy ul. Jagiellońskiej są prawidłowe i zgodne z polskimi przepisami" oraz że [zastosowana kostka] "nie powinna mieć niekorzystnego wpływu na komfort jazdy rowerem - zarówno górskim, jak i miejskim."
To co, drodzy szosowcy? Sprzedajemy swoje szosówki? Bo za parę lat może nie dać się wyjechać z tego miasta. Laughing

Reszty nie chce mi się komentować. Jeśli w Polsce takie standardy są OK, to wypada zgłosić to dalej.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 19 Maj 11, 19:11:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

urzędnik napisał:
W Częstochowie kolor czarny przy wjazdach bramowych stosowany jest od wielu lat i wydaje się, że trzeba tu zachować konsekwencję.

Ależ oczywiście, że tak. Mimo że wjazdy na posesje przecinają ciągłość ścieżki i chodnika powodując chorobę morską z racji ciągłego bujania "góra - dół" oraz swoim kolorem sugerują kierowcom pierwszeństwo przed pieszymi i rowerzystami, tak już będzie w tym mieście do końca świata, bo taka jest tu tradycja... Dla mnie chodnik i ścieżka są odpowiednio dla pieszego i rowerzysty. Logiczne jest chyba że to wjeżdżający na posesję 4 razy dziennie kierowca powinien się dostosować do większości a nie odwrotnie. Ale tutaj trzeba mu maksymalnie obniżyć wjazd do bramy na kilkumetrowej szerokości chodnika i ścieżki (bo nie można zrobić tylko krótkiego skosu na samym zjeździe z jezdni) powodując powstanie rowerowo - chodnikowej sinusoidy.
urzędnik napisał:
opinia przedstawiciela „Masy Krytycznej” jest co najmniej przesadzona. Potwierdzeniem tego jest wypowiedź jednego z mieszkańców na zebraniu Rady Dzielnicy Wrzosowiak w dniu 12 maja, którego zdaniem do komfortu jazdy rowerem po ww. ścieżce nie można mieć zastrzeżeń.

No jakże by inaczej: autorytet anonimowego mieszkańca zwyciężył w konfrontacji z przedstawicielem Masy Krytycznej. Choć z definicji przedstawiciel to nie jednostka tylko reprezentant opinii pewnego środowiska.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG


Ostatnio zmieniony przez Poisonek dnia Czw 19 Maj 11, 19:16:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5756 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Czw 19 Maj 11, 19:12:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak mi się wydaje, że trzeba będzie napisać na to jakąś ripostę, zebrać podpisy na Masie i dostarczyć do UM. Ciekawe czy opinia setki rowerzystów także będzie przesadzona i będzie miała mniejsze znaczenie niż opinia anonimowego osobnika...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6859 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Czw 19 Maj 11, 19:22:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie natomiast ciekawi czy biorą na to jakąś dopłatę czy wszystko idzie z miejskiej kasy. Jeśli biorą dopłatę to może zwrócić się "do źródła"? Ta ignorancja przestaje być już zabawna. Chyba przestanę jeździć zielonymi chodnikami i narażając się na mandat będę jeździł ulicą ...


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5756 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Czw 19 Maj 11, 19:23:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Inwestycja chyba w 70% finansowana przez UE...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 19 Maj 11, 22:19:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Trzeba przy tym pamiętać, że w momencie opracowywania projektu inwestycji, czyli w latach 2007-2009 na
ścieżkach rowerowych w Częstochowie stosowano standardowo zieloną kostkę brukową. Zastosowanie
materiału bitumicznego wymagałoby więc zmian projektowych w zakresie materiału, konstrukcji, grubości
warstw i podbudowy - w miejscach, w których przebiega duża liczba sieci uzbrojenia podziemnego. Asfalt
kolorowy jest – o czym też warto wspomnieć - materiałem bardzo drogim.


to k...... dlaczego nie zmieniono tego w "momencie opracowywania projektu..." - co za matoły!

Cytat:
wydaje się, że trzeba tu zachować konsekwencję.


wydaje się.... miastem rządzą jacyś lunatycy...


ogólnie tekst jest pisany dla idiotów. Czy ci ludzie naprawdę niczego się nie boją? Czy oni naprawdę myślą, że ludzie są totalnymi kretynami?

Zbierzmy prześcieradła, spraye, gwizdki, rikszę - zgłośmy zgromadzenie na Śląskiej, zablokujmy skrzyżowanie jak kibole RKS'u, podajmy im pismo do łapsk. Ich ignorancja mnie zaczyna przerażać..

i to wcale nie po to żeby narobić hałasu... bo faktycznie jak tak będą robić kolejne drogi rowerowe, to legalnie z tego miasta nie będzie się dało wyjechać bez nerwicy!


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6859 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Czw 19 Maj 11, 22:36:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po zastanowieniu doszedłem do wniosku że nie warto jeszcze wysyłać wiadomości (w dużym uproszczeniu) do UE. Mam zamiar zapytać specjalistów z MZDiT:
1. Proszę podać nr. ustawy/rozporządzenia/przepisu nakazującego budować drogi rowerowe w kolorze ZIELONYM (w nawiązaniu do zielonego asfaltu)
2. Bardzo proszę o udokumentowanie że fazowana kostka zastosowana na tej drodze rowerowej różni się od fazowanej kostki zastosowanej na innych ścieżkach rowerowych
3. "Kolor ścieżki rowerowej przy przejeździe przez wjazdy bramowe powinien być zielony, a nie czarny. W Częstochowie kolor czarny przy wjazdach bramowych stosowany jest od wielu lat i wydaje się, że trzeba tu zachować konsekwencję" - tutaj nie chodzi o kolory ani co się komu "wydaje" tylko o zachowanie ciągłości ścieżki rowerowej. Proszę o podanie nr. ustawy/przepisu/rozporządzenia nakazującego przerywanie ścieżki rowerowej na dojazdach do posesji.
Zamierzam wysłać maila o przybliżonej treści do MZDiT, dw. GW, prezydenta miasta przeora Jasnej Góry a jak zajdzie potrzeba to i św. Piotra Wink Tylko zastanawiam się czy wysyłać go osobiście czy lepiej zrobić to "na konto" Masy Krytycznej/Częstochowskich rowerzystów?
Dopiero jak to nie przyniesie skutku (znowu nas oleją) napisałbym maila do instytucji wykładającej 70% kasy o wyjaśnienie dlaczego za ich pieniądze są budowane drogi rowerowe zagrażające zdrowi i życiu rowerzystów ... tak dla zasady, aby wiedzieli że nie żartujemy.
Jutro z ciekawości pojadę z aparatem i suwmiarką zmierzyć te 2mm i porównam do kostki na innych zielonych chodnikach.
Natomiast coś takiego zobaczyłem dzisiaj w 3 Aleji, po przeczytaniu nagłówka byłem przekonany że to reklama Częstochowskich ścieżek rowerowych Wink

Edit. Jestem za propozycją Lukasa, może jakaś akcja w stylu "Chcemy DRÓG rowerowych a nie zielonych chodników"

Moderowany przez pbm:
Inwestorem jest UM a nie MZDiT - oni nie mają nic do gadania w tej akurat sprawie. Pismo obalające te ich bzdurne argumenty jest w przygotowaniu... Szczegóły wkrótce



"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pią 20 Maj 11, 0:12:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

częstochowa to dobre miasto Very HappyVery HappyVery Happy: upadłem po lekturze i do tej pory nie mogę się podnieść


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 20 Maj 11, 9:03:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisałem pismo w odpowiedzi na infantylne sprostowanie Pana rzecznika. Upublicznię je na forum po konsultacji treści z pbm. Trzeba teraz zmobilizować jak największą liczbę rowerzystów do udziału w Masie i zebraniu podpisów pod pismem.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6859 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Pią 20 Maj 11, 11:36:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisałem wcześniej byłem z ciekawości zmierzyć fazę w kostce. Faktycznie jest nieco mniejsza niż w innych miejscach, co nie zmienia faktu że nadal jest to kostka i do tego z fazą a poza tym nie widziałem aby nie fazowana się wykruszała jak napisali w piśmie. Nie można tej sprawy tak zostawić, na Masie trzeba zebrać jak najwięcej podpisów.


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 20 Maj 11, 11:43:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Treść pisma/odpowiedzi na sprostowanie Pana Rzecznika, pod którym będziemy zbierać podpisy na najbliższej Masie. Im podpisów będzie więcej tym lepiej będzie obalić m.in. argument, że jakiś "mieszkaniec" nie widzi problemu ścieżki z kostki.

CZĘSTOCHOWSCY ROWERZYŚCI UCZESTNICY MASY KRYTYCZNEJ

W odpowiedzi na sprostowanie „ad vocem ścieżka rowerowa - GW z 12 i 17 maja” zamieszczone na stronie Urzędu Miasta w Częstochowie z dnia 17 maja 2011 roku i podpisanego przez Rzecznika prasowego UM Częstochowy Włodzimierza Tutaja, przedstawiciele i uczestnicy Częstochowskiej Masy Krytycznej wyrażają kategoryczny sprzeciw co do zawartych w w/w sprostowaniu opinii i twierdzeń:

1. Częstochowscy rowerzyści zdecydowanie stwierdzają, że kostka betonowa jest absolutnie nieodpowiednim materiałem do budowy ścieżek rowerowych. Sprzeciwiamy się powstawaniu w przyszłości ścieżek rowerowych budowanych z tego materiału. Nasze opinie co do licznych wad tego typu rozwiązania przedstawialiśmy już miejskim urzędnikom wielokrotnie – oczywiście bez spodziewanego przez nas efektu. Za skandaliczne i niedorzeczne uważamy cytowanie i branie pod uwagę jednostkowej opinii anonimowego mieszkańca dzielnicy „Wrzosowiak” w kwestii komfortu poruszania się rowerem po betonowej, fazowanej kostce a jednocześnie umniejszanie wagi opinii w tej kwestii przedstawiciela Częstochowskiej Masy Krytycznej. Przypominamy, że w myśl definicji słowa „przedstawiciel” jest to osoba reprezentująca w tym przypadku opinię szerszej grupy osób, co potwierdzają poniższe podpisy, a nie kreująca swoje własne poglądy jednostka. Zaznaczamy ponadto, że nie żądamy wykonywania ścieżek rowerowych z drogiego, kolorowego asfaltu. W 100% satysfakcjonujące dla nas jest wykonywanie ścieżek z tradycyjnego, taniego, czarnego asfaltu z zastrzeżeniem odpowiedniego oznakowania tak wykonanych ścieżek rowerowych znakami poziomymi i pionowymi.

2. Oczywistym i zrozumiałym dla każdego z nas rowerzystów jest fakt, że żaden pieszy w tym konkretnym przypadku nie będzie się poruszał po chodniku zgodnie z przecinającymi się pod kątem prostym liniami. Nie żyjemy w społeczeństwie zaprogramowanych cyborgów, tylko ludzi – istot rozumnych – którzy zawsze wybierają w swojej drodze z punktu A do punktu B rozwiązania najkrótsze i najszybsze. Widać to dokładnie na ścieżkach wydeptanych przez pieszych na trawnikach wewnątrz przecinających się pod kątem prostym chodników. Twierdzenie, że piesi będą przecinać ścieżkę rowerową pod kątem prostym świadczy o całkowitej nieznajomości realiów codzienności na częstochowskich ścieżkach rowerowych. My rowerzyści mamy do czynienia z tymi realiami na co dzień.

3. Zdecydowanie potwierdzamy, że „kolor ścieżki przy przejeździe przez wjazdy bramowe powinien być zielony, a nie czarny.” W tym przypadku zarówno rowerzysta na ścieżce jak i pieszy na chodniku mają bezwzględne pierwszeństwo przed wjeżdżającymi na teren posesji samochodami. Logiczne w tym wypadku powinno być takie projektowanie i wykonywanie chodników i ścieżek rowerowych, aby stanowiły jednolity ciąg a nie, jak to jest praktykowane w Częstochowie, przerywanie ich co kilka metrów wjazdami na posesje. To, że „w Częstochowie kolor czarny przy wjazdach bramowych stosowany jest od wielu lat i wydaje się, że trzeba tu zachować konsekwencję” absolutnie do nas nie przemawia i nie jest żadnym argumentem popierającym takie rozwiązanie. Złe rozwiązania należy eliminować z istniejących i planowanych odcinków ścieżek i chodników a nie powielać w nieskończoność raz popełniony błąd. Zaznaczamy, że kwestia przerywania ciągłości chodnika i ścieżki dotyczy również kwestii obniżania ich płaszczyzny na całej szerokości. Dla ułatwienia wjazdu na posesje wystarczyło by obniżyć początkowy fragment podjazdu. Tworzenie obniżenia na całej szerokości ścieżki i chodnika zdecydowanie pogarsza komfort korzystających z nich pieszych – np. matek z wózkami - i rowerzystów zmuszonych do częstego pokonywania poziomych, głębokich nierówności w formie zjazdów i podjazdów. A wydaje się oczywiste, że chodniki i ścieżki mają stwarzać komfort tym, którzy mają na nich większość i zdecydowane pierwszeństwo. Niestety nie wzięto tego pod uwagę np. przy nowo wykonanym chodniku i ścieżce rowerowej wzdłuż ulicy Orkana.

4. Biorąc pod uwagę powyższe punkty kategorycznie sprzeciwiamy się projektowaniu i wykonywaniu ścieżek rowerowych w formie bubli tworzonych w Częstochowie już od wielu lat, oraz marnowaniu tym samym publicznych pieniędzy na tego typu wadliwe inwestycje.

Z POWAŻANIEM
CZĘSTOCHOWSCY ROWERZYŚCI


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6898 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Sob 21 Maj 11, 17:38:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nagrałem dzisiaj przejazd po tej nowej drodze rowerowej (Jesienna, Orkana, Jagielońska). Wrzuca się to teraz na youtube, nie będę miał czasu a raczej dostępu do komputera aby zamieścić bezpośredniego linka, więc jeśli ktoś jest zainteresowany obejrzeniem co tam się wyprawia to zapraszam na mój kanał http://www.youtube.com/user/andrzejluda wieczorem powinien się pojawić film, jeśli internetu mi nie przerwie Smile


EDIT:

Link do filmu: http://youtu.be/jGoYkXlDFmw


http://luda.eu/ fotografia na zamówienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 21 Maj 11, 19:30:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Temat niezwiązany stricte z budową dróg rowerowych jako takich, ale dający narzędzie pozwalające wpływać na to jak się rządzi naszym miastem, a tym samym jak się wydaje nasze pieniądze..

http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,9639853,Pozwolcie_nam_wspolrzadzic.html

..polecam lekturę i maila do Przewodniczącego.

Uchwała nakazująca budowę dróg rowerowych wg wskazanych wytycznych i zgodnie z przepisami... to by było coś!


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5935 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pon 23 Maj 11, 15:02:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Treść pisma/odpowiedzi na sprostowanie Pana Rzecznika, pod którym będziemy zbierać podpisy na najbliższej Masie. [...]

Czy jest możliwość wcześniejszego podpisania tego pisma?


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Damian27 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4700 (67%)
Postów: 57
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Sro 25 Maj 11, 9:35:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gazeta też odpowiedziała na list UM:
http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,9655401,Magistrat_broni_drogi_antyrowerowej.html

I jeszcze jednen artykuł:
http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,9657112,Felieton__Prosto_w_oczy_po_czestochowsku.html

EDIT: ten komentarz mnie rozwalił Very Happy
http://forum.gazeta.pl/forum/w,55,125493775,125511270,Re_Magistrat_broni_drogi_antyrowerowej.html

EDIT2: w poniedziałek zamknięto B. Katynia i Jessienną - rusza budaowa torowiska na tym skrzyżowaniu i ... niestety ciągu pieszo rowerowego na ulicy zarówno Jesiennej i Rakowskiej jak i Bohaterów Katynia.
plan: http://tramwajbleszno.cba.pl/plany/tnb_odc_09-rak.png (jasno-błętkiny kolor na planie to ten nieszczęsny c.p.r.)

Jadąc od strony Wrzosowiaku ulicą BK, pewnie ciąg ten zacznie się mniej więcej na wyskokości postoju taksówek i ni będzie możliwości na niego wjechać (krawężnik ma tam jakieś 10 cm. Potem dojazd do torowiska i... na wg planu to chyba spowrotem na ulicę bo przejazdu już tam niema Sad
to samo w poprzek. Nie wiem czy jest taka możliwośc ale wg mnie lepiej było by nie robić tego ciągu na BK (aby leganie można było się poruszać po ulicy - będzie to znacznie bezpieczniejsze), natowmiast na Rakowskiej/Jesiennej zrobić porządną ścieżkę rowerową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5935 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sro 25 Maj 11, 11:14:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Damian27 napisał:
Nie wiem czy jest taka możliwośc ale wg mnie lepiej było by nie robić tego ciągu na BK (aby leganie można było się poruszać po ulicy - będzie to znacznie bezpieczniejsze)

Weź to powiedz urzędnikom... Uwierzą? Posłuchają? Nieee... Evil or Very Mad


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6859 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Sro 25 Maj 11, 16:58:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po remoncie zablokować ulicę na kilka godzin?


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6898 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Sro 25 Maj 11, 23:05:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

STi napisał:
Po remoncie zablokować ulicę na kilka godzin?

Zaraz tam blokować, wystarczy 10 rowerzystów przeprowadzających w kółko rowery na przejściu Smile


http://luda.eu/ fotografia na zamówienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5935 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sro 25 Maj 11, 23:29:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andrzej napisał:
STi napisał:
Po remoncie zablokować ulicę na kilka godzin?

Zaraz tam blokować, wystarczy 10 rowerzystów przeprowadzających w kółko rowery na przejściu Smile

Może jest to jakąś metodą, ale trąca leperiadą na kilometr. Protest odczują kierowcy nie mający nic wspólnego z inwestycją, a może też sami protestujący narażając się na interwencje służb porządkowych i niepotrzebne nerwy. Zaś urzędnicy będą w tym czasie płaszczyć tyłki na fotelach czekając końca dniówki.

Gdzieś w Polsce był kiedyś spektakularny protest - manifestacja od słów przeszła do czynów i chyba jakiegoś wójta wywieziono ze swojego lokum na taczce. Very Happy Długo się o tym opowiadało...

Jakkolwiek by nie patrzeć, takie akcje uważam za ostateczność. O ile w ogóle warto...


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 01 Cze 11, 8:15:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artykuł w dzisiejszej Gazecie o naszym proteście:
Gazeta.pl napisał:
Rowerzyści z Masy Krytycznej zebrali podpisy pod protestem. Skłoniła ich do tego arogancka - tak naprawdę wobec postulatów cyklistów - odpowiedź magistratu na artykuł w "Gazecie" o źle zaprojektowanej drodze rowerowej przy ul. Jagiellońskiej. Co więcej, Urząd chce powielać błędne rozwiązania w innych miejscach.

Urząd Miasta upiera się, że kostka - na Jagiellońskiej użyto typu ze zmniejszoną tzw. fazą - jest właściwym materiałem do budowy ścieżek rowerowych. W swojej polemice z "Gazetą" cytującą rowerzystów z kilku środowisk, magistrat podparł się opinią anonimowej osoby, która podczas rady dzielnicy Wrzosowiak nie miała zastrzeżeń co do komfortu jazdy rowerem po kostce. Tymczasem rowerzyści piszą: "Za skandaliczne i niedorzeczne uważamy cytowanie i branie pod uwagę jednostkowej opinii anonimowego mieszkańca (...) a jednocześnie umniejszanie wagi opinii przedstawiciela Częstochowskiej Masy Krytycznej. W myśl definicji słowa "przedstawiciel" jest to osoba reprezentująca szerszą grupę osób, co potwierdzają poniższe podpisy, a nie kreująca swoje własne poglądy jednostka". - Pod listem podczas piątkowej Masy Krytycznej (tradycyjny przejazd rowerami przez miasto) widnieje 130 autografów, ale zbieranie podpisów jeszcze trwa - mówi Paweł Szubert z Masy.

W polemice z "Gazetą" magistrat podtrzymał, że przeplatanie się pod kątem prostym biegnących równolegle ścieżki rowerowej i chodnika jest prawidłowe. Cykliści dowodzą natomiast, iż tylko na papierze wygląda to ładnie a piesi i tak nie będą w miejscu skręcać pod kątem 90 stopni. "Nie żyjemy w społeczeństwie zaprogramowanych cyborgów, tylko istot rozumnych, które zawsze wybierają w swojej drodze z punktu A do punktu B rozwiązania najkrótsze i najszybsze. Widać to na ścieżkach wydeptanych na trawnikach" - piszą rowerzyści.

Ale najbardziej poirytowało ich kurczowe trzymanie się przez miasto błędnych rozwiązań: "Zdecydowanie potwierdzamy, że kolor ścieżki przy przejeździe przez wjazdy bramowe powinien być zielony, a nie czarny. W tym przypadku tak rowerzysta na drodze rowerowej jak i pieszy na chodniku mają bezwzględne pierwszeństwo przed wjeżdżającymi na teren posesji samochodami. To, że w Częstochowie kolor czarny przy wjazdach bramowych stosowany jest od wielu lat i [jak napisał rzecznik magistratu Włodzimierz Tutaj]: wydaje się, że trzeba tu zachować konsekwencję - absolutnie do nas nie przemawia. Złe rozwiązania należy eliminować a nie powielać w nieskończoność raz popełniony błąd".

Pismo, kończące się słowami: "sprzeciwiamy się projektowaniu i wykonywaniu dróg rowerowych w formie bubli, oraz marnowaniu tym samym publicznych pieniędzy na tego typu wadliwe inwestycje" - zostanie złożone w kancelarii prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka.

Więcej... http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,9702639,Sknocilismy_i_knocic_bedziemy__Co__Drogi_rowerowe.html#ixzz1O0CLxY3u



Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 01 Cze 11, 9:14:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może na początek wysłać fotkę do teleexpresu albo zainteresować program typu uwaga. Oni lubią takie tematy i może podjęliby sprawę. Nagłośnienie w mediach dałoby nieźle po dupie urzędasom. Sądzę że powiadomienie Unii też w chodzi w grę (wstrzymanie kasy) ale nie wiem jak można by to przeprowadzić.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 06 Cze 11, 0:05:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jechałem dzisiaj tym szajsem. Człowieka ogarnia niemoc i wściekłość jednocześnie.

Ale o tym już było pisane itd. Spójrzcie co spotkałem na swojej drodze:





Mam pytanie - czy pojazd nr 1 jest prawidłowo zaparkowany?? Stoi w końcu nie na chodniku czy drodze dla rowerów a na podjeździe do posesji - więc chyba wszystko ok?? Jak myślicie??

Czy k.... o to chodzi tym debilom z UM i MZDiT?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5935 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pon 06 Cze 11, 10:23:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
Czy k.... o to chodzi tym debilom z UM i MZDiT?

Ktokolwiek by nie rządził w mieście, czy przewodził inwestycjom, to należy pamiętać, że jedno się nie zmienia nigdy. Jest to przepływ pieniądza. Ktoś kasę daje, a ktoś kasę bierze... resztę można sobie dopowiedzieć.

Czy można mówić o złośliwości ze strony władz? Przecież za taką inwestycję nie odpowiada jedna osoba (która by mogła przeoczyć to, czy tamto), ale cały sztab ludzi. Wydaje mi się, że coś w tym jest...

Co do 1. zdjęcia to pojazd IMO jest nieprawidłowo zaparkowany, bo mógł przynajmniej głębiej wjechać na podjazd w stronę posesji. Jak by nie patrzeć, utrudnia ruch. Może wyślij tę fotkę z zapytaniem do SM.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 22 Cze 11, 20:23:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jagiellońska na głównej w Demotywatorach!!!!!!!!!!
http://demotywatory.pl/3191646/Czestochowscy-budowlancy


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy