wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Drogi rowerowe wzdłuż ul. Jagiellońskiej i Boh. M.Cassino Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matiz9376Status: Offline
Dni: 2133 (40%)
Postów: 70
Wiek: 25

Częstochowa - Stradom

Post Wto 17 Gru 13, 1:25:47     Drogi rowerowe wzdłuż ul. Jagiellońskiej i Boh. M.Cassino Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powstające drogi rowerowe na Stradomiu.
Projekt:


Ścieżka wzdłuż Jagiellońskiej:


Ścieżka wzdłuż Boh. Monte Cassino:


Na zdjęciach można sobie pooglądać jak to wygląda w pełni. Wszystkie miejsca, gdzie powstały nowe drogi rowerowe Smile

Prace jeszcze nie w pełni ukończone, ale już zakazy powstawiane. Drogi asfaltowe więc z prawdziwego zdarzenia, do tego krawężniki nawet ładnie obniżone, tam gdzie się dało w miarę brak sinusoid, przystanki autobusowe przestawione, barierki. Nawet te "rewolucyjne" miejsca przyłączenia się do Ruchu Drogowego - np. zjazd z wiaduktu w ulicę Piastowską. No i ścieżki po jednej stronie.
Szkoda, że całej Jagiellońskiej tak nie zbudowali.
Jedyne co niezbyt fortunnie wyszło to wiadukt na którym pojawił się zakaz, a na którym wciąż nie taka równa nawierzchnia i ciąg pieszo-rowerowy, więc pieszy ma pierwszeństwo i więcej niż 15km/h się nie wyciągnie.. jeszcze mógłbym się przyczepić że trochę niefajnie, że nie rozpoczęli kłaść asfaltu od samego początku Boh. Monte Cassino (ul. Słowackiego).
Ale tak ogólnie projekt jak najbardziej OK. Smile


Matiz9376
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marlotnik MężczyznaStatus: Offline
Dni: 2192 (41%)
Postów: 55
Wiek: 26

Częstochowa Raków-Zachód

Post Wto 17 Gru 13, 17:56:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze jestem zadowolony z tego projektu. Cieszy mnie fakt że coraz więcej jest ścieżek rowerowych w Częstochowie. Oby tak dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Reklama
matiz9376Status: Offline
Dni: 2133 (40%)
Postów: 70
Wiek: 25

Częstochowa - Stradom

Post Wto 17 Gru 13, 23:06:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedyny tylko feralny ten wiadukt którego nie da się poszerzyć ani nic zrobić, reszta jak najbardziej spoko! Wreszcie zamiast nierówności mamy asfaltową ścieżkę rowerową Smile na sporych odcinkach i nie tak daleko centrum Smile
Korytarz Północny czy ul. Legionów to jednak odcinki, trochę obrzeżaSmile


Matiz9376
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
kombryg MężczyznaStatus: Offline
Dni: 3394 (64%)
Postów: 79
Wiek: 47

Częstochowa-Północ

Post Sro 18 Gru 13, 18:06:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze inwestycja nie skończona, a już się wykonawca nie mógł doczekać, żeby wreszcie zakazać rowerzystom jazdy po jezdni. I kto wie czy to nie był jeden z jej głównych celów - rowerzystów wywalić z jezdni, żeby kierowcom nie przeszkadzali.

Jeśli ktoś uważa, że marudzę i narzekam, to proszę, żeby spróbował się przejść spacerkiem po tym ogryzku chodnika, który pozostawiono tam pieszym trzymając za rękę małe dziecko, przy jadących obok rowerzystach.

Ciekawy też jestem w jaki sposób mam teraz pokonać ten odcinek, jeśli na drodze dla rowerów i pieszych będą leżeć zwały śniegu? Bo jakoś nie wierzę, żeby MZDiT pofatygował się z odśnieżaniem.

No i w jaki sposób dostać się na przykład do ulicy 1-maja, albo do budynków które są po drugiej stronie ulicy niż droga dla rowerów nie korzystając przy tym z jezdni?

Z drugiej strony muszę przyznać, że na tle dotychczasowej częstochowskiej mizerii ta droga dla rowerów to prawdziwa rewolucja. Jednakże w porównaniu z tym co robi się w tej chwili w wielu innych miastach Polski - nie ma rewelacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
marlotnik MężczyznaStatus: Offline
Dni: 2192 (41%)
Postów: 55
Wiek: 26

Częstochowa Raków-Zachód

Post Sro 18 Gru 13, 19:12:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie jazda do ronda mickiewicza nie jest prosta. Jadąc wzdłuż linii tramwajowej jest fajna droga wyłożona kostką dla rowerzystów i pieszych. Wszystko fajnie ale gdy kończy się ona dojeżdzamy do ulicy ostatni grosz. W tym momencie kończy się ścieżka i jest most. Ani po jednej stronie nie ma możliwości przejazdu czyli kontynuując jazdę po tej samej stronie, po drugiej jest ok tylko na moście też nieraz ciężko się zmieścić jeśli ktoś idzie w tym samym kierunku w którym my jedziemy. Dlatego czasami mam chęć jechać ulicą tylko że nie można i pies pogrzebany. Sam fakt przechodzenia na drugą stronę gdzie jest trochę szerzej nie jest zadowalający... Potem dojazd do 1 maja i jazda wzdłuż linii tramwajowej ? Tylko jak jechać ? Ani po jedenej stronie nie ma dobrej drogi ani po drugiej. musimy borykać się z omijaniem pieszych. Zostaje tylko jazda po ulicy Smile Częstochowa poprawia się pod względem ścieżek rowerowych ale minie jeszcze dużo czasu za nim będziemy mogli porównać się do innych miast Smile Cierpliwość zostanie w końcu wynagrodzona Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
piter MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5161 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 45

częstochowa-raków

Post Sro 18 Gru 13, 23:14:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

marlotnik napisał:
No właśnie jazda do ronda mickiewicza nie jest prosta. Jadąc wzdłuż linii tramwajowej jest fajna droga wyłożona kostką dla rowerzystów i pieszych. Wszystko fajnie ale gdy kończy się ona dojeżdzamy do ulicy ostatni grosz. W tym momencie kończy się ścieżka i jest most.


To już są herezje...nie ma ulicy Ostatni Grosz...ścieżka się nie kończy - po obu stronach masz dopuszczony ruch pieszy i rowerowy a jak trudno ci ominąć pieszego to zejdź z roweru nim sobie napytasz biedy, bo wystarczy się tamtędy przejść na piechotę i poczuć się jak pieszy - nóż w kieszeni się otwiera, bo debili na 2 kółkach nie brakuje - a piesi mają pierwszeństwo....


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
endecja_czwa MężczyznaStatus: Offline
Dni: 3578 (67%)
Postów: 373
Wiek: 42


Post Czw 19 Gru 13, 8:00:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie ta inwestycja to wywalenie pieniędzy w błoto. Porównując czas przejazdu jezdnią i tym czymś, jezdnia wygrywa. Nie można było trochę poszerzyć jezdni, nieco zwęzić pasów dla aut i wykonać tego jak w ul. św. Barbary? Już miałem ostatnio spięcie z pieszymi, na Monte Casino, którzy stwierdzili, że ten chodnik to jakaś kpina i nie będą po tym chodzić bo jest za wąski.
Skoro jednak nasi "geniusze" z MZDiT musieli "uszczęśliwiać" cyklistów drogą rowerową to mogli zarówno chodnik jak i samą drogę zrobić o wiele szerszą, na co jest miejsce albo w ogóle je odseparować. A tak mamy prawie identyczne buble jakie serwowano nam do tej pory.
Jedynym plusem jest nawierzchnia z asfaltu i zjazd na jezdnię ul. Goszczyńskiego.
Nie należy zapomnieć o lampie na środku ddr-ki na wiadukcie, po którym i bez tego, jazda jest strasznie niebezpieczna i uciążliwa.
Generalnie kolejna inwestycja, której głównym celem jest wywalenie rowerzystów z jezdni.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
marlotnik MężczyznaStatus: Offline
Dni: 2192 (41%)
Postów: 55
Wiek: 26

Częstochowa Raków-Zachód

Post Czw 19 Gru 13, 12:32:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nieporozumienie. Chodziło mi o dzielnice ostatni gorsz Smile Pomyłka. Chodzi mi to że jadąc rowerem na moście ciężko nie kiedy jest przejechać jak ludzie idą, bo jest wąsko na moście. A starsze osoby też nieraz wyzywają kiedy chce przejechać. Wiem z doświadczenia. Zazwyczaj jadę lewą stroną gdzie jest więcej miejsca Wink Żeby nie było że narzekam. Bo tak nie jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
ŻdżysźliśmStatus: Offline
Dni: 2037 (38%)
Postów: 1


Post Czw 19 Gru 13, 14:49:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A dlaczego tak wzbraniasz się przed tym, żeby ktoś czasem nie pomyślał, że narzekasz? Gdyby więcej osób pisało, dzwoniło, zgłaszało czyli wywierało ciągły nacisk na decydentów, być może takie poronione pomysły jak łączenie ruchu pieszego i rowerowego, czy nakazywanie jazdy po wąskich wiaduktach nie miałyby miejsca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
matiz9376Status: Offline
Dni: 2133 (40%)
Postów: 70
Wiek: 25

Częstochowa - Stradom

Post Pią 20 Gru 13, 1:15:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie OGROMNYM nieporozumieniem jest walnięcie ZAKAZU ROWERÓW przed wiaduktem Boh. Monte Cassino jak się jedzie od miasta w stronę Stradomia (po drugiej stronie NIE MA ZAKAZU, bo nie budowali ścieżek za i przed wiaduktem).
I właśnie: TO ŻE WYBUDOWALI ŚCIEŻKI "za" i "przed" wiaduktem (aaa i kawałek: wjazd i zjazd z wiaduktu) nie oznacza, że mogli tam walnąć zakaz, dla mnie to trochę nieporozumienie, bo nie dość że wiadukt na tym odcinku jest nieco nierówny w pewnych miejscach, to jeszcze wąski i pieszy ma pierwszeństwo.. Ścieżka "przed" i "za" wiaduktem jest jak najbardziej OK, ale nie sam wiadukt..
Wiem, że kiedyś już była walka o ten wiadukt, chodziło bardziej o możliwość jazdy chodnikiem.. teraz nasuwają się pytania, czy tam w ogólne można było jeździć jezdnią póki nie walnęli (w poniedziałek 16.12.2013) tego zakazu.

Co do Niepodległości - tam do zakazu się przyzwyczaiłem już, choć rzeczywiście czasami chciałoby się pokonywać wiadukt jezdnią, bo jest trochę wąsko i czasem trzeba hamować by ustąpić pieszemu (który po obu stronach ma pierwszeństwo). Jak się jedzie z Rakowa od Estakady do tego wiaduktu (po stronie linii tramwajowej) - kostka (szkoda, że nie asfalt) nawet OK, nie wliczając w to kilku miejsc gdzie są "wyboje"...
Po drugiej stronie - trochę gorzej. Da się jechać, też jest asfalt, ale popękany, krawężniki czy po prostu nierówności..aż rodzi się pytanie JAK TO NAZWAĆ ŚCIEŻKĄ ROWEROWĄ? tzn. CIĄGIEM PIESZO-ROWEROWYM...
Tak naprawdę. Jest to chore.
Na Niepodległości (drodze NIE KRAJOWEJ, nawet nie wojewódzkiej, po prostu miastowej czy jak to się tam zwie) mamy ZAKAZ [ NA CAŁEJ DŁUGOŚCI ] mimo tego, że tam jest taka ścieżka o takim stanie (czyli znośna, ale nie taka świetna jak te nowe na Stradomiu), a na STRADOMIU wzdłuż Boh. Monte Cassino gdzie mamy DROGĘ KRAJOWĄ "43" (czyli poruszają się tam tiry, polskie busy itd.) nie było nigdy zakazu, a jeszcze dwa miesiące temu gdy nie było tych ścieżek to stan tej nawierzchni był praktycznie taki sam.

Co do projektu na Stradomiu - całkiem OK. Krawężniki nawet w niektórych miejscach jeszcze dopracowywali Smile Powstało coś innowacyjnego wreszcie!!Smile

Może rzeczywiście już dali zakazy wcześniej, ale prace są na ukończeniu wytrwamy Smile
Co do zimy, też trochę się boję tego, bo ścieżek często nie odśnieżają. Czy wtedy można jechać po ulicy jak jest zakaz na jezdni?


Matiz9376
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
kombryg MężczyznaStatus: Offline
Dni: 3394 (64%)
Postów: 79
Wiek: 47

Częstochowa-Północ

Post Pią 20 Gru 13, 12:19:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do wiaduktu - zastanawiam się nad paroma rzeczami:

Jak to się ma do obowiązującego w Polsce prawa?
Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie wymogów technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie, dwukierunkowa "ścieżka rowerowa" powinna mieć co najmniej 2 m szerokości, a po obu stronach dodatkową wolną przestrzeń, tzw "skrajnię" o szerokości 0,2 m. Czyli razem powinno być pozostawione co najmniej 2,4 m wolnej przestrzeni. Jeśli po drodze dla rowerów dopuszczony ma być ruch pieszych to powinna być ona odpowiednio szersza. Na wiadukcie jest wg mojej oceny około 1,5 m szerokości między barierkami (przy najbliższej okazji zabiorę miarkę i zmierzę dokładnie).
Rower wg prawa o ruchu drogowym to pojazd napędzany siłą mięśni o szerokości do 90 cm. Łatwo sobie policzyć, że dwa takie rowery na wiadukcie się nie wyminą, a jezdnią nie wolno nimi jechać, trzeba się przeciskać wąskim chodniczkiem między barierkami.
Nie ma niestety żadnej instytucji, do której można byłoby zaskarżyć decyzje o takiej organizacji ruchu. No chyba, ze dojdzie do nieszczęścia, na przykład ktoś zawadzi o barierkę i spadnie na tory, wtedy być może prokurator się zainteresuje, kto dopuścił tam ruch rowerów niezgodnie z przepisami. Była w Polsce podobna sprawa - rowerzysta, który zabił się uderzając o słup stojący na drodze dla rowerów. Prokuratura "upomniała" urząd miasta, że buduje drogi dla rowerów niezgodnie z przepisami. Pracownicy MZDiT mogą więc raczej spać spokojnie.

W związku z tym zastanawiam się:
Kiedy wiozę córkę w przyczepce mamy około 80 cm szerokości, są przyczepki szersze, dwuosobowe. Łatwo sobie wyobrazić, że kiedy napotkam jadącego z naprzeciwka rowerzystę z przyczepką, matkę z szerokim wózkiem dla dzieci (bliźniaki), a może osobę niepełnosprawną na wózku to w żadnym razie nie damy rady się wyminąć. Wiadukt jest tak ukształtowany, że z jego jednej strony nie widać co jest po drugiej stronie. Więc najpewniej spotkamy się gdzieś na środku. I co wtedy mamy robić? Wyjąć dzieci i postawić je na jezdni, a wózki próbować przenieść górą? Wzywać Policję, bo to w końcu ona zatwierdziła taką organizację ruchu, żeby zablokowała ruch na wiadukcie i pomogła nam się przedostać? A może Straż Pożarną?

Czy specjaliści, którzy to wszystko projektują i organizują w ogóle myślą o takich rzeczach? I jak to jest, że tylko w przypadku pieszych i rowerzystów mają takie zaćmienie umysłu? Bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć, żebym widział gdzieś w Częstochowie ulicę węższą niż samochód.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
matiz9376Status: Offline
Dni: 2133 (40%)
Postów: 70
Wiek: 25

Częstochowa - Stradom

Post Pią 20 Gru 13, 15:59:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 15:20 20.12.2013 ----------

Zgadza się. To prawda, zdecydowanie trafiłeś.
Inaczej, gdy idzie matka z wózkiem, albo rowerzysta jedzie z naprzeciwka to trudno się wyminąć, a jeszcze gdy ktoś jedzie z wózkiem doczepionym z dzieckiem jak opisał Kombryg.
Co mnie to obchodzi że to jest droga krajowa, że wiadukt, że przed i za są ścieżki jak tam po prostu jest ZA WĄSKO.
Poruszam się tą drogą czasem 4-5 razy dziennie i jest to zbyt uciążliwe, a objeżdżać Monte Cassino przez Bór, albo też przez Zacisze nie będę (trasa dużo dłuższa, po prostu na około).
Ktoś nie przewidział, że ten znak to jest NONSENS. A jeszcze większy nonsens, że postawili go teraz, a kiedyś go nie było. A postawili ponieważ budują ciągi pieszo-rowerowe i PRZEMIANOWALI jak to ktoś już kiedyś powiedział ten wiadukt na drogę wielce rowerową.. Gdzie nie powinni dopuścić rowerów do ruchu.
Do tego jeszcze nie taki równy. A więc czy jest szansa po tej stronie jechać jezdnią ZGODNIE z przepisami NASZEGO prawa.... bo do 16.12.2013 taka możliwość była, żaden znak ZAKAZU nie stał.

---------- 15:59 ----------

Omawiany : Zakaz na MONTE CASSINO :


Uploaded with ImageShack.us

Jak widać na początku robią kawałek drogi rowerowej, później już niestety mamy WĄSKI i nierówny wiadukt na którym ciężko się wyminąć.


Matiz9376
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marlotnik MężczyznaStatus: Offline
Dni: 2192 (41%)
Postów: 55
Wiek: 26

Częstochowa Raków-Zachód

Post Pią 20 Gru 13, 20:40:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyznam szczeże że macie rację... Jadąc jednym rowerem na wiadukcie jest luz, dwoma już ciężko bo zawsze podczas wymijania jest ryzyko zawadzenia o barierkę co może się skończyć źle dla obydwu rowerzystów. Prawda jest taka że robią ścieżki ale tak naprawdę nie przewidują i nie wiedzą że są miejsca gdzie są one za wąskie. Gdyby osoby które podejmują się planu i robienia ścieżek jeżdziły na rowerach, sprawdzały jak to będzie w praktyce wyglądać wiedziały by że nie wszędzie jest bezpiecznie i praktycznie. Ale w naszym kraju prawo jest tylko prawem a w praktyce jest zupełnie inaczej. Gdyby większość osób przestrzegała pewnych reguł zasad norm nakazów zakazów żyło by się o wiele lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
matiz9376Status: Offline
Dni: 2133 (40%)
Postów: 70
Wiek: 25

Częstochowa - Stradom

Post Pią 20 Gru 13, 23:54:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sam jechałem z kimś tym rowerem (jeszcze w dawnych latach, chyba z 5-6 lat temu) jak byłem mniejszy jak "równy z równym" tzn. obok siebie .. i tak się skończyło, że jeden zahaczył o drugiego i w barierki..
Wiadukt jest za wąski, więc ten zakaz jest kompletną paranoją.
To że zrobili ścieżkę od pewnego momentu na ul. Monte Cassino do wiaduktu i za wiaduktem to nie oznacza, że na wiadukcie też jest ścieżka....
Gdzieś czytałem, że nawet w pewnych planach było zrobić pasy rowerowe na tym wiadukcie. Zabranie samochodom 1 pasa z 4 i zrobienie po bokach pasów rowerowych, czy to nie byłoby najlepsze rozwiązanie?! Skoro już ZROBILI ŚCIEŻKI wzdłuż Bohaterów Monte Cassino ??!!


Matiz9376
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
kombryg MężczyznaStatus: Offline
Dni: 3394 (64%)
Postów: 79
Wiek: 47

Częstochowa-Północ

Post Sob 28 Gru 13, 12:28:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zmierzyliśmy z kumplem szerokość na moście między barierkami, wyszło ciut więcej niż myślałem. Pomiar w trzech różnych miejscach: 170 cm, 170 cm, 166 cm.

Niemniej nie jest to szerokość zgodna z przepisami rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. Dwa rowery o "przepisowej" szerokości 90 cm nie mają szans się minąć na wiadukcie. Trzeba też brać pod uwagę, że nikt o zdrowych zmysłach nie jeździ ocierając się kierownicą o barierkę tylko zachowuje pewien odstęp. Dlatego droga musi być szersza niż prosta suma szerokości dwóch pojazdów i mieć skrajnię po bokach.

Szerokość pasa dla samochodów (po stronie zachodniej) wyniosła 337 cm. Warto dodać, że zgodnie z rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz ich niezbędnego wyposażenia szerokość pojazdu (bez lusterek) nie może przekraczać 2,55 m a w przypadku samochodu-chłodni - 2,60 m. Wyjątkowo ciągniki i maszyny rolnicze mogą mieć szerokość 3,0 m.

Ciekawe też jest, że rozporządzenie reguluje szerokość wózka inwalidzkiego i nie może ona przekroczyć 1,50 m. Z takim wózkiem nie minie się na tym wiadukcie żaden rower.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Bartek MężczyznaStatus: Offline
Dni: 2178 (41%)
Postów: 13
Wiek: 43

Częstochowa-Dźbów

Post Sob 28 Gru 13, 12:53:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem okazję przejechać się wczoraj po nowej drodze i niestety polscy flachowcy jak mają coś zrobić to sp...... odcinek od straży do stacji Bliska jak dla mnie niedoróbka. Na nawierzchni od czasu do czasu są wgłębienia z jakimiś klapkami od kanalizacji czy czegoś innego. Jechałem po ciemku i na rowerze bez amortyzatora te wgłębienia były dość odczuwalne. Druga sprawa to skrzyżowania z asfaltem. Niestety ułożenie krawężników tak aby były równo z asfaltem i ścieżką rowerową wykracza poza możliwości wykonawców. Co ciekawe odcinek od stacji benzynowej do wiaduktu jest wykonany lepiej. Także się da. Ogólne myślałem, że pierwsze wrażenie będzie dużo lepsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
matiz9376Status: Offline
Dni: 2133 (40%)
Postów: 70
Wiek: 25

Częstochowa - Stradom

Post Nie 29 Gru 13, 1:32:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli wszystko wskazuje na to, że zakazu na Monte Cassino być nie powinno.. Znów trzeba walczyć o wiadukt po tej jednej stronie, bo zbytnio nie widzi mi się wymijanie się z pieszymi, wózkami, innymi rowerzystami itd. i jeszcze jazda po tej nierównej nawierzchni.
Rozmawiałem z paroma ludźmi którzy jeździli w okolicy wiaduktu i ich relacje są takie same lub podobne.. Zbyt wąsko!

Co do krawężników też nie wszędzie jest to zrobione jak być powinno, jest dużo lepiej niż powinno, ale jednak lepiej się jeździ ulicą, która jest "ciągła". Da się, pewnie, wystarczy podlać asfalt i jest piękny podjazd.. tragedia. Da się przejechać, ale trzeba na hamulec i znów się rozpędzać.


Matiz9376
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
matiz9376Status: Offline
Dni: 2133 (40%)
Postów: 70
Wiek: 25

Częstochowa - Stradom

Post Wto 11 Lut 14, 2:26:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://wczestochowie.pl/artykul/16612,rowerem-po-sciezkach-o-europejskim-standardzie

Czyżbyśmy doczekali się faktu zdjęcia znaku zakazu wjazdu rowerów na wiadukt Monte Cassino (w relacji: Centrum - Stradom) ?

i jeszcze to:
http://www.czestochowa.pl/samorzad/wydarzenia_samorzad/kolejne-dzialania-na-rzecz-rowerzystow

"Ponadto - dzięki apelom rowerzystów, a także interwencji powołanego niedawno społecznego konsultanta ds. komunikacji rowerowej - ujednolicone zostanie oznakowanie w alei Bohaterów Monte Cassino, co z pewnością usprawni komunikację w tym rejonie.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie zobowiązał się do usunięcia znaków zakazu ruchu rowerowego w okolicach wiaduktu w alei Bohaterów Monte Cassino po południowej stronie jezdni. Dotychczas cykliści mieli możliwość przejazdu przez wiadukt, tylko korzystając z bocznego pasa pieszo- rowerowego. Znaki mają zostać zdjęte w najbliższym dniach."


Matiz9376
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
kruk MężczyznaStatus: Offline
Dni: 3247 (61%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Nie 23 Lut 14, 14:16:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prawda jest taka, że cały czas należy patrzeć na ręce mzdit bo jak mają okazję to starają się coś 'zrobić po swojemu'. w tym roku planowanych jest kilka inwestycji drogowych gdzie uwzględniane są w ten czy inny sposób potrzeby rowerzystów. warto sprawdzać i zgłaszać uwagi Wink


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
matiz9376Status: Offline
Dni: 2133 (40%)
Postów: 70
Wiek: 25

Częstochowa - Stradom

Post Pon 24 Lut 14, 1:26:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak sytuacja z wiaduktem na Monte Cassino?
Minęły już 2 tygodnie, a znaki nadal stoją... Jakby nie patrzeć "dokąd stoi znak, dotąd przejazd jest zabroniony".
Druga sytuacja jest taka - jechać cały czas ciągiem rowerowym, czy jechać ciągiem rowerowym, potem jezdnią (bo wiadukt wąski) i znów ciągiem rowerowym? Czy jest jakaś szansa, że kiedyś powstaną tam pasy rowerowe?


Matiz9376
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
kruk MężczyznaStatus: Offline
Dni: 3247 (61%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Pon 24 Lut 14, 1:44:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a to ciekawe bo w zeszłym tygodniu dostałem informację z mzd, że znak na tym wiadukcie został zdjęty...
nie jeżdżę tamtędy zbyt często więc nie wiem tego dlatego też mam pytanie: jak dużo rowerzystów tamtędy jeździ na co dzień?


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
matiz9376Status: Offline
Dni: 2133 (40%)
Postów: 70
Wiek: 25

Częstochowa - Stradom

Post Pon 24 Lut 14, 2:31:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znak przed wjazdem na wiadukt i znak koło przystanku "Hoene-Wrońskiego" cały czas jest.. Smile Przejeżdżam tam dziennie po 4-5 razy i niestety nie został on zdjęty.

Jak dużo jeździ na co dzień?
Na pewno sam fakt, że zostały wybudowane tam ścieżki mówi sam za siebie, że rowerzyści tam jeżdżą.
Ale moja odpowiedź na pytanie: sam jadąc mijam się z wieloma osobami na rowerach, czy to jadąc wiaduktem po stronie ciągu rowerowego, czy widząc ich gdy jadę jezdnią wiaduktem (od Stradomia do Centrum).

Jednoślady są popularne na Stradomiu Smile

Zdejmijmy zakaz. Smile


Matiz9376
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
kruk MężczyznaStatus: Offline
Dni: 3247 (61%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Pon 24 Lut 14, 2:53:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

telefon do mzd + wewnętrzny 132 - inżynier ruchu M. Lewandowski

a jak możesz jutro z rana cyknąć foto i wrzucic tu w temat lub wysłać prosto do mnie to byłbym wdzięczny najlepiej z włączonym datownikiem Wink . byłem święcie o tym przekonany, że zdjęto go. w poniedziałek blabla mi o tym mówił na korytarzu mzd jak byłem zanieść pismo w sprawie wolności.


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
matiz9376Status: Offline
Dni: 2133 (40%)
Postów: 70
Wiek: 25

Częstochowa - Stradom

Post Pon 24 Lut 14, 3:01:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie ma problemu, cyknę foto jak będę jechał jutro tamtędy;)
nawet jakieś już zrobiłem,ale to parę dni temu i nie chce mi się szukać.

Ale znaki zostaną zdjęte? Smile

___
Przejeżdżałem już dzisiaj tamtędy:
z godziny 9:30 24/02/2014
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1939743_680746078649300_1860819910_n.jpg
Nie wiem czy zadziała Razz


Matiz9376
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
kruk MężczyznaStatus: Offline
Dni: 3247 (61%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Sro 26 Lut 14, 1:00:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dostałem dziś zapewnienie, że do piątku znaki z tej ulicy mają zniknąć.


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy