wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Pierwsze BUTY SPD
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marlotnik Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3907 (55%)
Postów: 55
Wiek: 30

Częstochowa Raków-Zachód

Post Pią 15 Lis 13, 19:45:19     Pierwsze BUTY SPD Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Was koledzy i koleżanki.
Chciałem się Was zapytać i doradzić w kwestii pierwszych butów SPD. Pedały już kupiłem teraz tylko kwestia tanich butów i kasku. W miarę tanich do 200zł butów i 150zł na kaska. Dziś byłem w Decathlonie i są tylko rockridery na 2 rzepy i cena jak z kosmosu 279zł. Ja chciałbym na 2 rzepy i klamrę bo chce brać udział w przyszłym roku w maratonie Smile Czy moglibyście mi coś doradzić bo wieże w wasze wieloletnie doświadczenie w kolarstwie, nawet kilkunastoletnie doświdczenie co niektórych. Smile Co do kasku też się zastanawiam i nie wiem co jest dobre i w miarę tanie. Jakie sklepy polecacie. ? Może jakieś konkretne modele butów i kasku Smile Bardzo wszystkim dziękuję z góry za doradztwo Wink

Pozdrawiam Marek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Pią 15 Lis 13, 19:50:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja może wypowiem się w sprawie kasku. Każda głowa (jeżeli chodzi o kask) jak każda dupa (jeżeli chodzi o siodełko) jest inna. Rada jest jedna. Przymierzać i jeszcze raz przymierzać i sprawdzać, który najlepiej leży na głowie. Kwestie mody, kolorów i wzorów wg mnie idą na plan drugi.


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pią 15 Lis 13, 20:04:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o kask to jakakolwiek skorupa jest lepsza w przypadku kraksy niż jej brak. Jakoś nie za bardzo chce mi się wierzyć w "lepszość" tych z górnej półki Owszem są lżejsze co jest ich niebywałą zaletą. Ktoś kiedyś też mi wspominał, że jego kask ma w środku jakiś tam pręt mający na celu coś tam coś tam i dlatego jest taki "de best". Najważniejsze byś przed zakupem przymierzył kilka kasków, wtedy będziesz wiedzieć jak to tak naprawdę leży. Co do butów to w tej cenie oprócz exustar'ów nie widziałem. Paru ludków ma i coś tam o nich skrobnęli na www.forumrowerowe.org więc tam sprawdź.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
marlotnik Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3907 (55%)
Postów: 55
Wiek: 30

Częstochowa Raków-Zachód

Post Sob 16 Lis 13, 14:38:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 21:12 15.11.2013 ----------

Dużo czytałem na temat butów na tym forum bo jestem na nim od dłuższego czasu zarejestrowany i sporo czytam. Na temat butów to dowiedziałem się że dobre są takie które mają klamrę bo ona stabilnie trzyma nogę w bucie czyli np. SHIMANO M087. Tylko im lepsze buty tym wyższa cena. Jutro bede chciał jechać do Galeri do InterSportu może tam się coś zobczy, lub w innych sklepach w jurajskiej Smile Są to moje pierwsze buty więc nie chciałbym kupować nie wiadomo za jaką cenę Smile

---------- 14:38 16.11.2013 ----------

Dziś byłem i intersporcie i są shimano M087 i M088. W poniedziałek pójdę i będe chciał zamówić jedne z nich tylko teraz pytanie które ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 16 Lis 13, 15:41:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc to nie sądzę, żebyś dostrzegł jakąkolwiek różnicę podczas użytkowania obu tych modeli. Ja bym sugerował się ceną, bo jeśli chodzi o porównanie tych dwóch modeli to ta sama półka.
BTW - wydaje mi się, że zakupy w Intersporcie to nie jest zbyt dobry wybór pod katem konkurencyjności ceny do np sklepów internetowych...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
marlotnik Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3907 (55%)
Postów: 55
Wiek: 30

Częstochowa Raków-Zachód

Post Sob 16 Lis 13, 23:16:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co patrzyłem na alledrogo to rozmiar 44 M087 jest za 210zł a intersporcie 240. Oczywiscie wybieram M087 bo M088 kosztuja 280zł wiec mnie na nie niestac a cena jest duzo wyzsza wiec różnice raczej nie wielkie jak dla mnie czyli osoby która jeszcze niejeżdziła w SPD. A jakie wy macie opinie na temat tych butów ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4670 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Nie 17 Lis 13, 0:10:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Buty jak buty, czego nie wybierzesz i tak na początek będziesz zadowolony, moje 87 po 1.5roku mocno straciły na sztywności, ale umówmy się, to tylko podstawowy model shimano, a nie SIDI za 1000zł. Za taką cenę, to ja jestem ze swoich zadowolony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Nie 17 Lis 13, 0:21:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do M088 się nie wypowiem, byłem użytkownikiem M086 i jestem M087. Szczerze mówiąc M086 lepiej leżał mi na nodze (wrażenie subiektywne). Minusem jest siatka i klejenie plastiku trzymającego blok z podeszwą (piszę o M086 - fakt że zrobiłem na nich "parę" kilometrów) ... co do trwałości M087 się nie wypowiadam bo zrobiłem w nich raptem parę tysięcy Very Happy


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
siwuch Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3974 (56%)
Postów: 253
Wiek: 61

zawiercie

Post Nie 17 Lis 13, 8:21:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a zaglądałeś na cyklotur.com ? to sklep internetowy z poznanie i bydgoszczy- czasami majś fajne promocje i wyprzedaże , ja akurat nie lukałem Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
ewapol



Status: Offline
Dni: 3781 (54%)
Postów: 2


Post Sro 20 Lis 13, 17:10:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja wiem z doświadczenia, że najtaniej i tak będzie na allegro.


Jadę rowerem... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marlotnik Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3907 (55%)
Postów: 55
Wiek: 30

Częstochowa Raków-Zachód

Post Czw 21 Lis 13, 19:45:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 20:27 20.11.2013 ----------

Jutro się wszystko wyjaśni czy będą pasować na mnie M087 czy nie. Jeśli nie to trudno. A jeśli tak będę bardzo zadowolony Wink I pewnie kupie. Za ponad 200zł i tak nic lepszego bym pewnie nie dostał. A na oko nigdy nie kupuję bo musze przymierzyć Smile

---------- 19:45 21.11.2013 ----------

No i nastała wiekopomna chwila. Zakupiłem buciki M087. Zobaczymy pierwsze jazdy jak mi pójdą Smile Może obędzie się bez "gleb" Wink

Dziękuję Wszystkim za doradzenie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy