wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Propozycje tras rowerowych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Trasa Katowice - Częstochowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6951 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 26 Cze 13, 10:10:15     Trasa Katowice - Częstochowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ma ktoś może opracowaną, fajną trasę szosową z Katowic do Cz-wy? Oczywiście nie jedynką Wink


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Kasik Kobieta



Status: Offline
Dni: 4734 (67%)
Postów: 45
Wiek: 30

Raków

Post Sro 26 Cze 13, 20:01:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio jechałam w przeciwną stronę przez
Łaziec, Rększowice, Miasteczko Śląskie i bokami Bytomia już prosta trasa wzdłuż Chorzowskiej do Katowic (ja tam jechałam bokiem ala chodnikiem, ale zakazu na ulicy obok dla rowerów nie zauważyłam) Dosyć duży ruch niestety. Akurat jechałam w niedziele to było lepiej.
http://www.sports-tracker.com/#/workout/kasikk/cjsipfecqqgcn2d8




Ostatnio zmieniony przez Kasik dnia Sro 26 Cze 13, 22:12:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6129 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sro 26 Cze 13, 20:39:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak asfaltowo to to co podała Kaśka jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ja podobną trasę pokonałem w sobotę i jakoś większego ruchu nie zauważyłem. Dopiero przed Bytomiem zrobiło się gęsto. No ale każdy inaczej odbiera nasilenie ruchu a mnie osobówki raczej nie ruszają. Możesz też kierować się na Myszków i odbić na Siewierz ale jak tu z trasą to nie wiem. Kolejna ewentualność to dojechać aż do Dąbrowy Górniczej ale tego nie polecam bo już dwa razy tam się motałem.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6939 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 26 Cze 13, 20:50:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tydzień temu wytyczyłem sobie identyczną trasę przejechaną przez Kasik. Wszystko wskazuje na to, że jutro ją przetestuję to zdam relację z aktualnego natężenia ruchu w środku tygodnia.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6951 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 27 Cze 13, 7:22:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trasa Kasik chyba mi będzie pasować, co do ruchu to podobną trasą tnę często na Gliwice, nie jest to optymistyczne - natężenie jest dość duże szczególnie w okolicach Miasteczka Śląskiego.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
siwuch Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3964 (56%)
Postów: 253
Wiek: 61

zawiercie

Post Czw 27 Cze 13, 7:59:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na Myszków, Siewierz, Trzebiesławice, podwarpie , na czeladź a potem to już katowice Wink)


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6939 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 27 Cze 13, 17:04:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż - szału nie ma. Jeśli ktoś lubi wyzwania na drodze to ta trasa jest dla niego. Do Konopisk i dalej do Rększowic jak jest każdy wie. Od ronda w Rększowicach zwiększa się ruch Tirów jadących w kierunku Tarnowskich Gór. Od Kalet, gdzie włączają się Tiry z kierunku Lublińca aż do Miasteczka Śląskiego istny hardcore. Następnie trochę spokoju przez Świerklaniec aż do wjazdu na drogę 78. Na 78 ruch masakra. Potem względnie aż do Piekar Śląskich, za którymi wjeżdżamy na dwupasmówkę o natężeniu trasy szybkiego ruchu... I tak przez Bytom i Chorzów już do samych Katowic. Na tym odcinku są chodniki - niektóre nawet asfaltowe - więc można jakoś boczkiem przemknąć, tracąc na czasie przejazdu.
Zaliczone - raczej nie polecam.
http://ridewithgps.com/routes/2685316


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6830 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Sob 29 Cze 13, 22:22:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli miała by to być trasa stricte szosowa to moja propozycja nie jest taka do końca. Ma ona jednak tę zaletę, że omija ruchliwe drogi krajowe i wojewódzkie i nie trzeba za wiele kręcić.
W skrócie z Częstochowy do Rudnika Wielkiego przez Brzeziny, Sobuczynę, Młynek, Starczę. Potem w prawo do Rudnika Małego i za nim Pakuły - tu w lewo do Ligoty Woźnickiej przez Skrzesówkę. Dalej Woźniki. I tutaj przez las szeroką i twardą szutrówką śladem przyszłej autostrady do Bibieli (to taka niewielka wieś w lesie), dalej asfaltem do Brynicy. Potem do Ożarowic gdzie w prawo do Dobieszowici opłotkami Bobrownik przez Koszutkę do centrum Katowic. Trasa prosta - z Czewy jakieś 90 km.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6951 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 01 Lip 13, 9:06:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jacek - brzmi interesująco, muszę zerknąć na mapie


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6830 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Pon 01 Lip 13, 22:08:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
Jacek - brzmi interesująco, muszę zerknąć na mapie


Powiem krótko - jazda drogami wojewódzkimi czy krajówką w tamtym rejonie to porażka. Ruch duży , brak pobocza. Ja w takich warunkach wcale nie czerpię przyjemności z jazdy. Wprost przeciwnie - wracam z potężnym bólem głowy.

Co do zaproponowanej przeze mnie trasy - jechałem nią po Ożarowice i Rogoźnik i jest tam naprawdę super. Dalej to już aglomeracja śląska i ruch,
im bliżej Katowic, będzie się pewnie zwiększał, ale na to jesteś pewnie przygotowany.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6951 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sob 31 Sie 13, 10:23:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to udało się z dobrą trasą z Katowic do Częstochowy. Trasę wyznaczył googlemap z opcją dla rowerzystów (jeszcze wersja beta, pokrywa się w dużej części z opisem Jacka). Jazda cały czas lokalnymi asfaltami o małym natężeniu ruchu, długość ok 70km. Jedynie 2,5 km duktem leśnym który kiedyś chyba był asfaltem, więc dla szosówek pewna niewiadoma, sam chciałbym się dowiedzieć czy szosa da radę, może ktoś się wypowie na ten temat. Niedługo na bikestats wrzucę opis trasy.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Propozycje tras rowerowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy