wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
MTB do 1600
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FlapJack Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4004 (57%)
Postów: 7
Wiek: 49


Post Czw 11 Kwi 13, 11:44:58     MTB do 1600 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jako że jestem tu nowy wiec się przywitam Very Happy
Panie i Panowie planuje kupić nowy rower mój budżet zamyka sie w kwocie 1600 zł. Mój wzrost to 180 cm waga 90kg wiec pytanie pierwsze jaka rama 20 czy 21 ? Jeżdżę typowo rekreacyjnie asfalt, okoliczne lasy i jura tak 50%- na 50 myślałem nad crossem ale bardziej skłaniam sie ku mtb. Na rowerach nie znam sie całkowicie, wiec prosiłbym o porady jaki kupić i ewentualnie gdzie w cz-wie a może przez neta?
Aczkolwiek napisze ze na starym rowerze już troche kilometrów przejechałem a wymagający też zbytnio nie jestem, chodzi o to że nie chce żadnej "marketówy" w miare dobry osprzęt i mało awaryjny. Jedynie w kwesti hamulców to wole jakies v-ki lepsze od tarczy.
Jak na razie brałem pod uwage krossa x5 ewentualnie coś z meridy, ale jestem otwarty na inne propozycje

Pozdrawiam FlapJack Very Happy


Nigdy nie dyskutuj z debilem najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
skate_style Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5136 (73%)
Postów: 156
Wiek: 32


Post Czw 11 Kwi 13, 13:42:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam również. Do tej ceny ciężko jest znaleźć coś z dobrym osprzętem i mało awaryjnego. Chociaż jeśli o sprzęt się dba to i wielu awarii można uniknąć. Szczerze mówiąc zastanowił bym się nad używką z allegro, poszperał trochę na aukcjach i postarał się znaleźć coś w przyzwoitej cenie.

Jeśli chodzi natomiast o nowy rower, to z tego co się dowiedziałem do sklepu Bikemania na wolności przyszedł właśnie Mbike Avenger Pro 19' w cenie katalogowej 1599zł.

http://sklep.rowmot.eu/mbike-avenger-pro-19-quot-red,sp,128,473#p

Jestem pewien, ze dało by się coś ugrać jeszcze bo na pewno jakiś niezły rabat zaproponują. Do sklepu możesz podskoczyć, zobaczyć, przejechać się na rowerze. Plusem jest to, że będziesz mieć darmowy serwis przez okres gwarancji roweru z tego co się orientuję no i wesprzesz polską markę rowerów Wink

Nowego roweru przynajmniej w takiej cenie nie kupował bym przez sprzedaż wysyłkową (allegro, sklepy internetowe) bo jak coś się spierniczy to będziesz musiał męczyć się z przesyłkami co chwilę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
FlapJack Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4004 (57%)
Postów: 7
Wiek: 49


Post Czw 11 Kwi 13, 13:53:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale chyba do mojego wzrostu i wagi to bardziej rama 21 niz 19 ?


Nigdy nie dyskutuj z debilem najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
skate_style Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5136 (73%)
Postów: 156
Wiek: 32


Post Czw 11 Kwi 13, 14:00:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, rozmiar powinien być większy, ale obejrzeć rower z nieco mniejszą ramą moim zdaniem warto. Napisałem, że w tej chwili mają na stanie ramę 19'. Jeśli się zdecydujesz, to zamów po prostu większy rozmiar.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6839 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Czw 11 Kwi 13, 14:40:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z mojej strony polecam coś na czym sam jeżdżę od dobrych paru lat - Author Basic. Rower po ośmiu latach katowania bezawaryjny. Oczywiście dbać o niego trzeba.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Pią 12 Kwi 13, 9:37:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

skate_style napisał:
... Jeśli chodzi natomiast o nowy rower, to z tego co się dowiedziałem do sklepu Bikemania na wolności przyszedł właśnie Mbike Avenger Pro 19' w cenie katalogowej 1599zł ...


Byłem w swojej sprawie w BikeMania i przyglądnąłem się temu MBike'owi Shocked Naprawdę ciekawa oferta, wizualnie i osprzętowo (ten w BikeMania i ten z linku ma ciut inną konfigurację) rowerek na tle konkurencji wypada całkiem porządnie. Naprawdę warto się tam przejść bo póki co dostali tylko jedną sztukę. Idę o zakład że nie dotrwa do przyszłego tygodnia Wink



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
FlapJack Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4004 (57%)
Postów: 7
Wiek: 49


Post Pią 12 Kwi 13, 11:10:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ech mam ostanio pod górkę z tym rowerem zawsze cos wyskoczy Confused Myślę że dopiero w połowie przyszłego tygodnia bede miał czas pojeżdzić po sklepach i cos wybrać. Co do używanych rowerów jakoś nie mam przekonania , wiec pozostaje wybór nowego, co nie znaczy że nie może być np. model z 2012 r czy 2011.

Które sklepy z rowerami polecacie, chodzi mi o to aby właściciel czy też sprzedawca widzdzac "zielonego" nie wcisnał czegoś co zalega na magazynie.


Nigdy nie dyskutuj z debilem najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Pią 12 Kwi 13, 12:23:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ile ludzi tyle gustów Smile Pewnie każdy tu poleci Ci coś innego. Ja osobiście mogę wypowiedzieć się tylko o dwóch sklepach z którymi miałem jakieś większe przygody niż tylko wdepniecie po jednorazowy zakup.

- Dwa lata temu kupowałem dwa trekkingi w Kocot Bike na Dekabrystów, złego słowa nie mogę powiedzieć o nich. Sporo kaprysiłem i do tego na koniec i tak kupiłem rower w innym rozmiarze niż zamówiłem. Ten który miał być dla mnie okazał się za krótki, w trakcie skręcania i pedałowania jednocześnie zahaczałem stopą o przedni błotnik. Mimo tego dostałem rabat i za friko kask LAZER'a dla córki (kosztował u nich wtedy 149zł)

- Krótko po tamtym zdarzeniu wylądowałem z polecenia w RanSporcie na Wolności i związałem się z tą ekipą chyba już na zawsze Smile Obecnie pracownicy Ransportu prowadzą właśnie sklep pod szyldem BikeMania (również na Wolności). Lubię pojeździć, mam kilka rowerów ale cóż; kompletny ze mnie lajk. Kiedy trafiłem do w/w ekipy padła mi klamkomanetka Tiagry w szosie. W NartyRowery od ręki proponowali wymianę na nową za ponad 350zł, podobnie w serwisie w InterSportcie w Jurajskiej. Adam z BikeMania przesiedział nad nią 2h i okazało się że awaria była spowodowana wciągniętym do środka kawałkiem pancerzyka, konkretnie tą metalową końcóweczką. Naprawił ją i skasował mnie jakieś śmieszne 20zł za to, do tego jeszcze wymienił wszystkie końcówki we wszystkich pancerzykach bo jak stwierdził - były do kitu. Spokojnie gdyby wtedy chcieli mogliby mnie naciągnąć na 10x tyle. Ekipa godna polecenia o czym wielu już tu na forum pisało nie raz i nie dwa xD



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
czarny_mario Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4580 (65%)
Postów: 53
Wiek: 50

Częstochowa 1000

Post Pią 12 Kwi 13, 13:29:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dorzucę swoje 3 grosze.
Osobiście w tej cenie kupiłbym Kands Energy 1300, osprzęt bardzo porównywalny z ww mbike'm a 400 PLN zostaje w kieszenii.
Tu oferty na allegro
Też polska firma, tyle tylko, że zakup przez net, aczkolwiek tu masz stronę producenta http://www.transrower.pl/ , zadzwoń, może jest gdzieś w czewie lub okolicach dystrybutor.
Kolega w zeszłym roku kupił Energy 1100 (model niżej) i złego słowa powiedzieć na sprzęt nie może.
Co do rozmiaru to myślę, że 19" byłby dla Ciebie odpowiedni, ja mam 178 i tenże rozmiar najbardziej mi odpowiada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
FlapJack Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4004 (57%)
Postów: 7
Wiek: 49


Post Pią 12 Kwi 13, 22:13:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co sądzicie o tym ? może być czy przereklamowany ?
http://www.activsport.eu/product-pol-16395-Unibike-Mission-21-czarno-czerwony.html


Nigdy nie dyskutuj z debilem najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sob 13 Kwi 13, 11:57:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to ja bardziej w kwestii rozmiaru ramy 21 cali będzie za duża, celowałbym w 19-20 zależnie od firmy i geometrii. Oczywiście radziłbym się przymierzyć do ramy bo wzrost to nie wszystko, ważna jest jeszcze długość nóg. Rama mtb nie powinna być za duża.


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 13 Kwi 13, 12:27:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadza się. Wszyscy piszą o wzroście ale to nie jedyny czynnik przy wyborze ramy. Jestem od Ciebie niższy o 2 cm (czyli nie cały cal...) a ze względu na fakt, że mam nóżki jak kaczka wyścigowa nawet rama w rozmiarze 19 cali jest na mnie nieco za duża. 21 cali to będzie dość duży trzepak. Tak jak napisał blabla: 19-20 cali i na 100% się przymierzyć.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
FlapJack Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4004 (57%)
Postów: 7
Wiek: 49


Post Pon 15 Kwi 13, 9:12:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajny ten Kands cena tez fajna Very Happy model energy 1300 fajny wygląd a i sprzetowo ok. Tyle że w cz-wie i okolicach nie ma szans na żaden sklep i przymiarka odpada, gość mnie zapewniał że właśnie rama 19 będzie dla mnie odpowiednia. Myślę że jak nie wyskoczy żaden kataklizm to w tym tygodniu powinienem coś kupić, ewentualnie zamówić. Dzieki wszystkim za opinie i porady, na chwile obecna chyba Kands wygrywa, ale licze na dalsze sugestie z Waszej strony.


Pozdrawiam Very Happy


Nigdy nie dyskutuj z debilem najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
FlapJack Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4004 (57%)
Postów: 7
Wiek: 49


Post Sro 17 Kwi 13, 11:08:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie prosze pomóżcie dylemat :
ten ? http://allegro.pl/rowery-rower-univega-ht-510-slx-schwalbe-gratis-i3112191152.html
czy ten ? http://allegro.pl/kands-energy-1300-vb-wysoka-polka-full-alivio-2013-i3113433283.html
wrzuce jeszcze tego cene zbliżona z kandsem
http://allegro.pl/rower-rowery-univega-ht-500-deore-shimano-xct-hit-i3162645580.html
ewentualnie ten
http://allegro.pl/rower-gorski-romet-jolene-2-wyprzedaz-i3159841963.html


Nigdy nie dyskutuj z debilem najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 17 Kwi 13, 12:00:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie zdecydowanie Romet. Porównywalny do pozostałych osprzęt (no może poza Univegą 510). Niezła korba. Najlepszy amortyzator.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
skate_style Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5136 (73%)
Postów: 156
Wiek: 32


Post Sro 17 Kwi 13, 23:47:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Również stawiałbym na rometa. Całkiem niezły osprzęt, powiedziałbym nawet, że lepszy niż w pozostałych modelach które podałeś. No i ten amortyzator to różnica klas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
czarny_mario Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4580 (65%)
Postów: 53
Wiek: 50

Częstochowa 1000

Post Sro 17 Kwi 13, 23:51:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Popieram przedmówców (a może raczej przedpiszców Wink ) Bezapelacyjnie wygrywa romet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
FlapJack Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4004 (57%)
Postów: 7
Wiek: 49


Post Czw 18 Kwi 13, 20:17:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panie i Panowie The winner is..... UNIVEGA ALPINA HT-510 SLX
Przeciwko rometowi wystąpiła rama (dla mnie jakaś takaś inna) i hamulce, wolę V, pewnie zaraz posypia się na mnie gromy, ale rower univegi jakoś bardziej do mnie przemówił i lepiej wyglądał. Mam nadzieje że nie dokonałem beznadziejnego wyboru Very Happy Wszystkim serdeczne dzięki za porady i wskazówki, mam nadzieje że rower mi trochę posłuży i niedługo gdzieś się spotkamy na trasie ewentualnie na browarze Very Happy, jeszcze raz serdeczne dzięki.
Pozdrawiam FlapJack


Nigdy nie dyskutuj z debilem najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Czw 18 Kwi 13, 20:30:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To Twój rower i jestem przekonany że żadnych gromów nie będzie. Po prostu nie spasowała Ci tamta rama i tyle. Życzę wielu przejechanych bezawaryjnie kilometrów. No i teraz trzeba się na jakiejś wycieczce pokazać, a na Masie Krytycznej to już obowiązkowo.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
gach99



Status: Offline
Dni: 3996 (57%)
Postów: 1


Post Pią 19 Kwi 13, 20:49:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie warto to kupować ;|


kohls coupon codes 30% Lowes Coupons 20%stopka ukryta (adresy www widoczne po przekroczeniu 10 postow / tresci reklamowe sa platne!)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Pią 19 Kwi 13, 20:58:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gach99, rozwiniesz wątek, czy tylko chciałeś pierwszego posta napisać, sorki za OT


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy