wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zakup roweru komunijnego 24cale dla dziewczynki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spinner



Status: Offline
Dni: 4008 (57%)
Postów: 3


Post Nie 07 Kwi 13, 19:02:13     Zakup roweru komunijnego 24cale dla dziewczynki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam !
Mam pytanie do ekspertów(sam nim w tej dziedzinie nie jestem) z tego forum.Czeka mnie zakup roweru komunijnego na kołach 24cale,jak w temacie.
Odwiedziłem 3 sklepy częstochowskie tj.NartyRowery ,Erowery i Cyklo obok Filharmonii. Pytanie do Was :co wybrać z tych trzech:
http://www.nartyrowery.pl/lato/rower-dema-aggy-24-bialy-fioletowy-model-2013/kola-24-cale-wiek-7-12-lat
http://www.erowery.pl/p/9625/rower-kross-lizzy-24-model-2013/m
http://allegro.pl/nowy-rower-agang-2012-angel-24-jasnozielony-i3132620167.html
Ten ostatni wg słów właściciela byłby do sprzedaży za 900zł,podobnie jak te wyżej.Z góry dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 08 Kwi 13, 8:28:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takim przedziale cenowym rowery niewiele różnią się od siebie. W tym przypadku jest podobnie. We wszystkich trzech modelach osprzęt na podobnym poziomie. Różnicę stanowi "amortyzator" w Kross`ie, aczkolwiek pytanie czy nie będzie on stwarzał więcej kłopotów niż da pożytku (jeśli w rowerze za 900 zł jest amortyzator to z pewnością nie jest to szczyt techniki...). Przy zakupie Demy dostajesz kilka fajnych gratisów, ale w tym przypadku traci się na wadze roweru (nigdzie nie mogę znaleźć z jakiego materiału jest zbudowana rama. Kross i Agang to aluminium). Jeśli dziewczynka ma rozpędzać 12,9 kg zamiast 11,3 kg w Agangu to już robi różnicę. Osobiście polecam Aganga - rower ładnie się prezentuje (choć wiem, że to kwestia gustu) a poza tym nie będziesz miał żadnych problemów z naprawami gwarancyjnymi załatwianymi często "od ręki".


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5035 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Pon 08 Kwi 13, 9:18:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie tak dawno sam zakładałem podobny temat Smile Obecnie czekam na dostawę 24" rowerków UNIBIKE'a do sklepu BikeMania (dawni pracownicy Ransportu). Podejdź sobie do nich i przeglądnij ofertę - jest naprawdę ciekawa i do tego w przystępnej cenie. Ja w sumie już się zdecydowałem, oprócz 24'ki kupię jeszcze pierwsze pędzidło dla mojej 4letniej córki. Miejsce zakupu nie pozostaje tu przypadkowe, obsługa i ewentualny późniejszy kontakt serwisowo-eksploatacyjny mile Cię zaskoczy Smile

Pozdrawiam Smile



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
bajk



Status: Offline
Dni: 4007 (57%)
Postów: 1


Post Pon 08 Kwi 13, 14:05:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam podobny problem i zastanawiam się nad Giantem http://www.skapiec.pl/site/cat/2215/comp/6019373

W sumie to chyba go wezmę. Jedyne co powstrzymuje mnie przed zakupem tego Gianta to fakt, że ma on stalowe obręcze. I nie wiem czy nie lepiej wziąć Authora http://www.skapiec.pl/site/cat/2215/comp/6387834 ? - trochę droższego, ale za to z aluminiowymi obręczami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5035 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Wto 09 Kwi 13, 18:19:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale "fopa" miałem na myśli MBIKE'a a napisałem UNIBIKE'a. Konkretnie to MBIKE Avenger 24" - jest w trzech odmianach kolorystycznych więc i dla chłopca i dziewczynki coś się znajdzie Wink Very Happy



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
spinner



Status: Offline
Dni: 4008 (57%)
Postów: 3


Post Sro 10 Kwi 13, 15:59:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedzi !
Zrobię tak , na 70% biorę Agang-a ale po drodze zajrzę do Bikemania.Tamte sklepy też znalazłem dzięki temu forum.Dzięki za pomoc!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
tobikon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5347 (76%)
Postów: 10
Wiek: 34

Błeszno

Post Czw 11 Kwi 13, 22:27:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozważałeś możliwość kupienia roweru na 26 calowych kołach ale o jak najmniejszym rozmiarze ramy? Wtedy taki "dorosły" rower starczy na dłużej, a i osoba obdarowana bardziej doceni fakt że zamiast jakiejś miniaturki jak wszyscy inni w klasie dostała prawdziwy rower. Oczywiście sporo zależy od wzrostu ale myślę że 14 calowa rama na 26 calowych kołach powinna być właściwa.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5035 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Pią 12 Kwi 13, 9:29:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już mi się ostatnio dostało za podobny wywód w niemal bliźniaczym temacie. Mój wynikał jednak z niewiedzy i braku rozeznania w rowerach o rozmiarach juniorskich i nie będę tu ściemniał sugestii pracowników jednego ze sklepów rowerowych. Zresztą nie ma nic bardziej karykaturalnego od takiego Chłystka na przerośniętym bike'u obijającego sobie jajka o ramę. Efekt jest taki że kumple z klasy zajebiście się bawią na swoich pędzidłach a taki obdarowany komunista męczy się niemiłosiernie na swoim "dorosłym" rowerze. Mój chrześniak ma 130cm wzrostu i robiliśmy przymiarki u Kocota na rowery z małą ramą na 26" kołach. Każdy był za wielki i sam przyszły użytkownik uciekał od nich jak od ognia. Zważywszy na to że zeszły sezon śmigał na 20" kołach to i tak będzie dla niego duży przeskok. Na 26" miał problemy z wsiadaniem, zsiadaniem i już nie mówiąc co by było gdyby musiał zeskoczyć na nogi Sad Zapewne sromotnie zakończyłoby się to niezłą jajecznicą w kroczu. Na to jednak i też znaleźli ludzie rozwiązanie, sam ostatnio byłem świadkiem zakupu w markecie dla drobnego 8latka roweru na 26" kołach z damską ramą, co tam że młody siedząc na siodełku, pedałów w dolnym położeniu dotykał tylko końcówkami palców Sad ważne że rower będzie na dłużej i że się nie pozbawi płodności przy zsiadaniu z siodełka Smile

Ogólnie doedukowany przez Brać forumową stwierdzam że nie można zrobić dzieciakowi większej krzywdy od kupienia mu roweru na wyrost. Idąc tym tropem rozumowania powinniśmy naszym pociechom serwować za duże buty, gacie, kurtki itp - zawsze starczyłyby na dłużej.

Pomijam ewentualną sytuację w której 9latek jest nadwyraz wysoki i naturalne wydaje się dla niego kupno 26'tki To jednak wyjątek od reguły więc nie ma sensu się o niego rozbijać Smile



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
tobikon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5347 (76%)
Postów: 10
Wiek: 34

Błeszno

Post Pią 12 Kwi 13, 11:50:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Twoimi argumentami, szczególnie z ostatnim akapitem. Kwestią najważniejszą jest właśnie wzrost. Jeżeli będzie to 130cm to faktycznie masz tu całkowitą rację. Jednak patrząc na tych obecnych komunistów często mam wrażenie że są co najmniej o głowę wyżsi niż ich poprzednicy choćby z mojego rocznika, czyli zapewne sporo więcej niż moje ówczesne 148cm. Także dalej uważam że przymierzenie się do takiego roweru jest dobrym pomysłem bo być może taki rower będzie właściwszy.
Co do kupowania roweru typowo "na wyrost", kiedy w wieku 17 lat kupowałem swój rower myślałem że jeszcze urosnę... No i teraz po latach wciąż jeżdżę na za dużej dla siebie ramie - także takim zakupom mówię zdecydowane NIE! Smile

Teraz już wiem że rower w momencie kupowania powinien być idealny ale jeżeli dawałby przy okazji jeszcze możliwości dalszego "rozwoju" wraz z jego użytkownikiem to myślę że warto rozważyć taką możliwość i nie ograniczać się myślą że na komunie to musi być produkt przejściowy.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy