wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Wymiana kasety i łańcucha na nowy, kompatybilność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GrzesiuDrummer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4724 (67%)
Postów: 17


Post Nie 03 Mar 13, 15:16:12     Wymiana kasety i łańcucha na nowy, kompatybilność Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Obecnie posiadam kasetę 8-kę SRAM pg 830 11-32 i łańcuch cn hg 40 114 ogniw, kasetę obsługuje przerzutka SHIMANO alivio. W kasecie w koronce 14T ułamał mi się ząb (przy okazji jak ktoś może to prosiłbym o wypowiedź na temat tego czy można z takim defektem jeździć czy też nie) a że kaseta i łańcuch są już lekko zużyte to zdecydowałem się przy okazji wymienić je na nowe. Spodobał mi się zestaw (chyba dość ciekawy stosunek jakości do ceny): http://allegro.pl/zestaw-8-rzed-alivio-hg51-11-30-lanc-kmc-x8-gold-i3064559354.html#tabsAnchor. Tu proste pytanie: bezkarnie zamieniam starą kasetę i łańcuch na nowy powyżej prezentowany zestaw i wszystko śmiga? Pozdrawiam maniaków 2 kółek;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6940 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 03 Mar 13, 16:11:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie widzę powodów, dla których miało by to nie działać. No może poza tym, że możliwe jest przeskakiwanie łańcucha na zębatkach korby o ile ich nie wymienisz a są poważnie zużyte.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG


Ostatnio zmieniony przez Poisonek dnia Nie 03 Mar 13, 17:18:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6476 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Nie 03 Mar 13, 17:03:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

GrzesiuDrummer napisał:
w koronce 14T ułamał mi się ząb (przy okazji jak ktoś może to prosiłbym o wypowiedź na temat tego czy można z takim defektem jeździć



Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing W mojej kasecie sram jeździłem bez 3zębów w przedostatniej koronce. Co prawda starałem sie ją omijać i na niej nie cisnąć ale do puki nie wymieniłem całego zestawu to dawała radę. Wiec możesz spokojnie jeździć.


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy