wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Archikatedra w Częstochowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamil_101010



Status: Offline
Dni: 4036 (57%)
Postów: 1


Post Nie 10 Mar 13, 21:00:47     Archikatedra w Częstochowie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy byliście w Archikatedrze w Częstochowie? Jestem ciekaw jak wygląda w środku. O to miejsce dokładnie mi chodzi:
http://www.znanenieznane.pl/zaplanuj-sam/zabytki/bazylika-archikatedralna-swietej-rodziny-w-czestochowie


Ostatnio zmieniony przez kamil_101010 dnia Sob 16 Mar 13, 16:15:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5012 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Nie 10 Mar 13, 22:49:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ups! Nie pamiętam czy byłem, a to znaczy, że... Chyba nie byłem Shocked
Obiecuję sobie, że przy najbliższej okazji wejdę i zapamiętam, że wszedłem Smile


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Nie 10 Mar 13, 23:00:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Że się tak wyrażę; "d00py nie urywa" Jakoś latem rok lub dwa temu gnaliśmy z żoną i córką rowerami w plener i akurat wracaliśmy koło katedry. Córka bardzo chciała zobaczyć "kościołek" więc stanęliśmy i poszliśmy na zwiad. Trzema zapięciami spinałem rowery razem do słupa, potem obładowany kaskami, licznikiem i wszystkim co cenne poszliśmy obadać co w trawie piszczy. W środku trwał remont, część była wyłączona ze zwiedzania i zasłonięta pionowymi foliami i rusztowaniem, mimo wszystko doskonale można było się zaznajomić z wnętrzem. Zwiedzałem kilka katedr w życiu m.in tą w Kolonii w Niemczech i powiem wprost że blado wypadamy na tle innych.

Z ciekawostek dodam że po wyjściu spokojnie spacerkiem idziemy do rowerów i nagle moja żona sprintem popyla w ich kierunku, nie wiedziałem o co kaman a okazało się że na murku zostawiła całą swoją sakwę na kierownicę wypchaną portfelem, telefonem, pieniędzmi i dokumentami - nic nie zginęło Mr. Green



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Nie 10 Mar 13, 23:22:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 23:07 10.03.2013 ----------

Warto wiedzieć trochę więcej...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bazylika_archikatedralna_%C5%9Awi%C4%99tej_Rodziny_w_Cz%C4%99stochowie

---------- 23:22 ----------

Byłem /oczywiście na rowerku / w Sewilli ,Mediolanie .Paryżu, Kolonii zwiedzając tamtejsze wielkie katedry. Katedrę w Kolonii budowano sześćset lat a naszą niewiele mniejszą budowano tylko 26 lat ! I kto tu wypada blado ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Nie 10 Mar 13, 23:41:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie, tylko że między pierwszym wbiciem łopaty w ziemie obu budowli jest jakieś 7 wieków rożnicy. Co i ile budowano nie jest jednak dla mnie żadnym argumentem. Wolałbym żeby budowali ją 300lat i zahaczyła w tym czasie o kilka epok architektonicznych. Z zewnątrz katedra robi wrażenie, wewnątrz jest już po prostu dużym trzynawowym ładnym kościołem. Może wolę bardziej barokowe wnętrza, radosne, kipiące przepychem, takie gdzie człowiek lądując nie wie z wrażenia na czym oko zawiesić. Najlepiej będzie jak każdy sobie zobaczy na własne oczy co kryje jej środek i wyrobi sobie własne zdanie na jego temat, najlepsza opinia to swoja własna Wink



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy