wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Alivio] Montaż kółek prowadzących
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
evemir Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4768 (68%)
Postów: 98
Wiek: 34

Częstochowa - 1000lecie

Post Sob 09 Lut 13, 16:05:11     [Alivio] Montaż kółek prowadzących Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy zimowym serwisowaniu roweru rozebrałem prowadnicę przerzutki w celu jej wyczyszczenia. Jak przyszło do poskładania kółek to zapomniałem które gdzie idzie.



Które jest dolne napinające a które górne prowadzące? I którą stroną do koła powinienem założyć to asymentryczne?
Pomożcie. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4670 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Sob 09 Lut 13, 19:10:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinno być napisane na kółeczku, które jest które (up i down), patrząc na zdjęcie wydaje mi się, że to po lewej jest dolne, a po prawej górne. Górne kółeczko shimano ma tzw. luz roboczy i w tym kółeczku w którym będzie on większy to powinno być górne, przynajmniej teoretycznie, bo z moim obserwacji wynika że przerzutka z kółeczkiem bez luzu szybciej zmienia biegi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
virus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4590 (65%)
Postów: 119
Wiek: 33

Borowno Kolonia

Post Sob 09 Lut 13, 19:16:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napinające jest większe, a prowadzące mniejsze. Jeżeli chodzi o to asymetryczne(idzie na dół) to powinieneś założyć je "wybrzuszeniem" nie wiem jak inaczej to nazwać ;p do koła Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
evemir Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4768 (68%)
Postów: 98
Wiek: 34

Częstochowa - 1000lecie

Post Nie 10 Lut 13, 0:37:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie. Okazało się że dobrze zgadłem. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy