wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ogłoszenia, dyskusje nt. forum

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
SPAM na forum.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pią 12 Paź 12, 11:55:39     SPAM na forum. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

voit w innym temacie napisał:
P.S. Dobrze byłoby się przywitać w odpowiednim dziale.

Notatka dodana przez Sebiq:
Chodzi o ten wątek. Odpisuję jednak w tym dziale, żeby było na temat.

Voit, nie oczekuj powitań od osób, które zakładają konto na forum w celu dodania linków do reklamowanych przez siebie stron. Ostatnio obserwuję, że codziennie powstaje po kilka kont, których założyciele umieszczają linki do stron w profilach, bądź/oraz w na szybko napisanym poście, rzadziej w kilku postach, jak przykładem jest wpis powyżej Twojego postu.

Nasze forum zaczyna ewoluować w kierunku struktury śmietnika... Czy podobają Wam się takie posty: http://rower.czest.pl/viewtopic.php?p=39603#39603 ? Bo mnie nie. Rozumiem, że regulamin pozwala na umieszczenie linku do swojej strony internetowej zarówno profilu, jak i w podpisie w postach, jednak w cz. I, pkt. 3 wyraźnie mówi: "Zabronione jest umieszczanie niechcianych treści reklamowych." Linkowanie do np. tłumacza języka niemieckiego z siedzibą w Poznaniu czy Wa-wie taką treścią reklamową właśnie jest.

W większości przypadków widać od razu czy ktoś zamierza dłużej zabawić na naszym forum, czy ma zgoła inne plany związane z zakładaniem konta. Przypuszczam, że wprowadzenie systemowego wyłączenia opcji "Strona www" i "Podpis" przez 1. miesiąc dla nowych użytkowników w znacznym stopniu ograniczyłoby zapał do zakładania kont dla spamu. Taki jest mój pomysł.

Temat daję pod rozwagę.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 12 Paź 12, 13:08:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozwaga nakazuje się z tym zgodzić Sebiq! Popieram to swoimi rękoma, nogami i uszami Wink

Generalnie cała sprawa rozbija się o PageRank naszego Forum (wskaźnik atrakcyjności w skali Google). Im wyższy PR tym Google lepiej indeksuje wszystkie linki na takich stronach z wysokim PR. Niestety.. jeśli na stronie z wysokim PR pojawia się dużo śmieciowych linków to Google zmniejsza tej stronie PR i automatycznie spada ona w wynikach wyszukiwania.

Zatem - jeśli chcemy mieć atrakcyjne Forum to musimy walczyć z tym robactwem. Kwestie merytoryczne to już inna sprawa... posty w stylu "A wczoraj 20km dom - ulica - dom" też nie robią temu Forum splendoru... oczy i serce od tego bolą o_#


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Pon 19 Lis 12, 22:11:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć

Forum miało być aktualizowane do phpbb3 - prawie 80% prac było skończonych, ale buchnęli mi lapka i nie mogę się zabrać, żeby od początku to przygotować Sad.

Zmiany, które teraz "na szybko" wprowadziłem:

1) Osoby, które miały poniżej 3 postów (w większości spamerzy, lub Ci który daaawno nie korzystali) - usunięte adresy stron + sygnaturki. 141 przypadków

2) Przy rejestracji jest wyraźna informacja, że zamieszczanie w polu www i podpis treści reklamowych jest płatne - 100zł /mc + 23%VAT

3) Myślę, żeby zmienić regulamin i mieć prawne zabezpieczenie, aby móc wystawiać spamerom FVAT za reklamę - a'la pobieraczek Smile

4) Jeśli ktoś ma poniżej 10 postów - blokowane są URL'e w stopce i pod przyciskiem WWW w widoku tematu.

5) Zrobiłem sobie kopię bazy userów - w wolnej chwili zadzwonię do firm i dopytam, czy są zainteresowane płatną reklamą. Nawet rabat 10% mogę dać Wink



Pozdrawiam.


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pią 04 Sty 13, 14:17:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nowy rok, nowy spam na forum...

Speedy napisał:
Jeśli ktoś ma poniżej 10 postów - blokowane są URL'e w stopce i pod przyciskiem WWW w widoku tematu.

Nie do końca to się sprawdza: http://www.picshot.pl/pfiles/271742/cfr.png
Ponadto widzę, że niektórzy osobnicy z typowo polską zawziętością są gotowi napisać te 10 postów, o wartości których dyskutować nie warto.

Tak więc przeglądam sobie co ostatnio pojawiło się na forum i nachodzi mnie pytanie: a może tylko mnie to przeszkadza? Co w tym złego, że ktoś założy konto z linkiem do krematorium dla zwierząt? Co w tym złego, że ktoś zagada w temacie wspólnych wyjazdów, na których przecież nigdy się nie stawi? I co złego w końcu, że ktoś jak z rękawa wysypie 5 czy 10 postów?

Z innej strony jednak patrząc... Skoro ktoś przez ponad rok na forum nie nauczył się prostej zasady, że zdanie rozpoczynamy dużą literą, a kończymy kropką... Skoro słownik polski w Firefoksie jest bo jest, podobnie jak nasz regulamin... Skoro ktoś wrzuca nic nie mówiące linki, bo ciężko jeszcze dopisać dwa słowa... I gdy widzę jak ktoś dzielnie przebija się w Internecie przez coraz wymyślniejsze i nachalniejsze reklamy, a ja tu z takimi duperelami wyskakuję... To czegoż ja właściwie oczekuję?

Wypijam kawę i idę na rower. Co będzie się tu działo już nie ode mnie zależy. Zrobiłem co mogłem.

______
Edycja: usunąłem brzydkie słowo z postu.



"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)


Ostatnio zmieniony przez Sebiq dnia Pią 04 Sty 13, 17:54:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 04 Sty 13, 14:41:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sebek masz jakieś rozwiązanie poruszanych przez Ciebie "problemów"?


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
zbyszko61 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5422 (77%)
Postów: 210
Wiek: 62

Częstochowa-Raków

Post Pią 04 Sty 13, 17:42:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sebiq z mętami bardzo trudno wygrać. Pomagam czasem chłopakom w prowadzeniu dość dużego forum. Był czas że kiedyś na tym forum było pół miliona ludzi. Znałem naprawdę dobrych fachowców którzy usilnie starali się robić z tym porządek a i tak zdarzały się takie posty i nadal zdarzają.Można zrobić blokadę proxy,można blokować IP,włączyć captcha itd,itd ale i tak nie wyeliminuje się wszystkich. Zatem moim zdaniem po prostu trza tego pilnować i usuwać takie posty razem z jego właścicielem.

Pozdrawiam

Aby nie być gołosłownym właśnie przed chwilką znalazłem tam na forum taki post:
http://www.iv.pl/images/27417692634215541720.jpg

Posta już nie ma.......właściciela także


Ostatnio zmieniony przez zbyszko61 dnia Pią 04 Sty 13, 17:59:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pią 04 Sty 13, 17:56:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Sebek masz jakieś rozwiązanie poruszanych przez Ciebie "problemów"?

Nie mam. Przedstawiłem tylko swoje przemyślenia i spostrzeżenia na pewien temat i zdaję sobie sprawę, że mogą one przypominać "gorzkie żale". Szczerze boleję nad tym, że nie mam sensownej recepty na rozwiązanie moich "problemów". Chcę jednak zaznaczyć, że jako użytkownik forum o poglądach zdecydowanie mniejszościowych dostosuję się do większości i nie będę już niepotrzebnie siał zamętu. Zawsze byłem przychylny temu forum i nie chciałbym aby było inaczej.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 04 Sty 13, 18:26:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też nie mam. Ale wspólnymi siłami próbujemy jakoś eliminować cwaniaków. Przeglądając czasem inne fora myślę, że nie wychodzi nam to najgorzej. Tak jak napisał Zbyszek: wszystkich sposobów przemycania tutaj tego, czego nie chcemy nie wyeliminujemy. Choćby dlatego, że nasze działanie jest zawsze o krok w tyle za nowym, wymyślonym sposobem. Sam też nie mam dostępu do wszystkiego - nie jestem głównym Adminem. Sam wiesz, że był czas, że hurtowo kasowałem strony z profilów. Niektóre wracały. Jak to nazwałeś "walczyłem z wiatrakami". Póki mam czas dalej będę dbał, aby było tu względnie "czysto".


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 04 Sty 13, 19:47:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio niewiele piszę, ale jestem bardzo często, jak widzę takie posty zwyczajnie je kasuję. Kont usuwać niestety nie mogę.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Gość







Post Nie 06 Sty 13, 13:05:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem



Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Czw 02 Maj 13, 23:56:56, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Galeria użytkownika
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 06 Sty 13, 13:18:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie adres działa bez problemu na 3 przeglądarkach i dwóch laptopach...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
kobe24la Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4559 (65%)
Postów: 230
Wiek: 38

Częstochowa - Błeszno

Post Nie 06 Sty 13, 18:28:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłem u siebie na Chrome, Mozilla Firefox, IE, na wszystkich trzech działa.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5756 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Nie 06 Sty 13, 20:16:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gaber: kto jest twoim dostawcą internetu?

Z menu start wybierz Wszystkie programy -> Akcesoria -> Wiersz polecenia. W oknie wpisz
ipconfig /all i podeślij wynik polecenia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Gość







Post Nie 06 Sty 13, 21:14:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem



Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Czw 02 Maj 13, 23:57:25, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5756 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Nie 06 Sty 13, 21:16:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podeślij te dane o które prosiłem..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Gość







Post Nie 06 Sty 13, 21:20:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem



Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Czw 02 Maj 13, 23:55:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5756 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Nie 06 Sty 13, 22:32:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak dla porządku: problem rozwiązany przez zmianę DNS na Googlowe: 8.8.8.8. W DNS z SM Północ musi być coś nie tak...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ogłoszenia, dyskusje nt. forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy