wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Dlaczego nie jeździsz w kasku? Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Parker Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3909 (55%)
Postów: 91
Wiek: 37

Częstochowa

Post Nie 18 Sie 13, 21:01:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak się zastanawiam czemu rodzice ubierają swoje pociechy w kaski a sami w nich nie jeżdżą? Może mi to ktoś wytłumaczyć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Pon 26 Sie 13, 8:58:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po części z troski, tak to już jest że bardziej dba się o swoje dzieci niż o siebie samego, nie wiem czy jesteś rodzicem ale jeśli to doświadczenie życiowe jeszcze przed Tobą, to szybko się o tym przekonasz.

Ponadto dzieciaki, zwłaszcza Ci najmniejsi cykliści mają niewielkie doświadczenie, częściej się wywracają, zdzierają kolana, łokcie czy nabijają sobie guzy. Cechują się mała przewidywalnością na drodze, jeżdżą niepewnie, często"wężykiem", dużo częściej zajeżdżają innym drogę. Nie mam na to żadnych badań czy danych statystycznych ale pewnie jest takie przekonanie w głowach rodziców, wynikające zapewne z obserwacji i klasycznego "jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz"

To tak trochę np: jak z jazdą na rolkach, uczące się dziecko ma często komplet ochraniaczy, kask, nakolanniki, ochronę na nadgarstki i łokcie, przeważnie przy nim też można zobaczyć dorosłego asekurującego malucha za rękę. Późniejsze fazy szlifu umiejętności to już przeważnie dzieciak w rolkach i w przypadku 1 na 100 ma jeszcze na głowie kask lub ochraniacze na nadgarstkach. Takie życie, nie myślimy o konsekwencjach do momentu aż się coś nie wydarzy.



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Reklama
Lenna



Status: Offline
Dni: 3553 (50%)
Postów: 1


Post Nie 06 Lip 14, 17:18:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja dzisiaj widziałam całą rodzinkę na rowerach i nikt nie miał kasku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pią 11 Cze 21, 10:54:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duńczycy nakręcili całkiem ciekawy klip zachęcający do zakładania kasków.
https://skandynawiainfo.pl/dunscy-wikingowie-przestrzegaja-nos-kask-ochronny-bezpieczenstwo-przede-wszystkim/
I bezpośredni link do filmu na YT
https://youtu.be/0m-c4GixUpg


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
zbyszko61 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5421 (77%)
Postów: 210
Wiek: 62

Częstochowa-Raków

Post Pią 11 Cze 21, 12:03:00     kask Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanie powinno brzmieć: Jak można jeździć bez kasku? Mnie kilka razy głowę uratował a dwukrotnie to nie waham się powiedzieć że życie! Na youtube jest pełno filmików o kaskach rowerowych:
https://www.youtube.com/results?search_query=kask+rowerowy


http://zbychu.eu/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pią 11 Cze 21, 23:18:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No bo widzisz Zbyszku, my mamy swoje lata i co nie co w głowie dlatego zakładamy skorupy; choć ja czasem nie. Ale wtedy jadę bardzo zachowawczo. Natomiast gro osób w ogóle jeździ bez kasków bo pewnie jak w duńskim spocie - fryzura się popsuje.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5935 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sob 12 Cze 21, 17:45:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też nie rozumiem, jak można jeździć bez kasku? Ostatnio śmigałem alejami w naszym pięknym mieście i jakoś odruchowo zerknąłem w prawo, a tam, w odbiciu w błyszczących, szklanych, lustrzanych prawie witrynach, zobaczyłem pędzącego jak szaleniec rowerzystę. Oczywiście bez kasku jechał, idiota! Powiedziałbym mu dwa słowa, co o takich myślę, gdybym tylko był w stanie go dogonić.

Mr. Dry napisał:
Ale wtedy jadę bardzo zachowawczo.

Ale wiesz, że np. samochód, jako bezwładnościowa masa żelastwa, ma w rurze wydechowej twoją zachowawczą jazdę? Very Happy

Zresztą na poprzedniej stronie tego tematu jest wyszczególnienie najważniejszych powodów, dlaczego ludzie nie jeżdżą w kasku. Myślę, że nie zmieniło ono swej aktualności.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Gość







Post Sob 12 Cze 21, 22:23:09     Re: Dlaczego nie jeździsz w kasku? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akonbike napisał:
Szukam powodów, przez które ludzie nie jeżdżą w kasku - zachęcam do przesyłania swoich propozycji:

- bo źle się czują w kasku/jest niewygodny
- bo uważają, że źle w nim wyglądają
- bo to jest dla mięczaków, a hardkorowcy jeżdżą bez
- bo nie mają/bo jest za drogi

Odnosząc się do pierwszego wpisu to nie jeżdżę w kasku dopóki prawo na to zezwala.
http://wrower.pl/prawo/kask-rowerowy,2310.html
Powrót do góry
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Nie 13 Cze 21, 12:02:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sebiq napisał:
Ale wiesz, że np. samochód, jako bezwładnościowa masa żelastwa, ma w rurze wydechowej twoją zachowawczą jazdę?

Wiem, wiem. I wiem też, że cmentarze są pełna takich co też wiedzieli lub mieli pierwszeństwo. Z drugiej strony; jest ryzyko, jest zabawa Mr. Green


Gbr napisał:
Odnosząc się do pierwszego wpisu to nie jeżdżę w kasku dopóki prawo na to zezwala.

I dobrze, że nie ma nakazu bo pewnie sporo ludzi przesiadłoby się do samochodów. Kilka lat temu gdzieś czytałem, że taki obowiązek wprowadzono w Australii i według danych około 90% pań zrezygnowało z roweru. Ilu facetów tego nie pamiętam. A znając mentalność naszych politykierów to pewnie za brak skorupy byłyby mandaty. Tak jak to ma teraz miejsce w przypadku pieszych na pasach korzystających z komórek czy słuchawek. Oczywiście łupiliby nas dla naszego doba.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy