wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Dlaczego nie jeździsz w kasku? Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Parker Mężczyzna

Status: Offline
Dni: 1857 (37%)

Częstochowa

Post Nie 18 Sie 13, 21:01:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak się zastanawiam czemu rodzice ubierają swoje pociechy w kaski a sami w nich nie jeżdżą? Może mi to ktoś wytłumaczyć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna

Dni: 2982 (60%)

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Pon 26 Sie 13, 8:58:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po części z troski, tak to już jest że bardziej dba się o swoje dzieci niż o siebie samego, nie wiem czy jesteś rodzicem ale jeśli to doświadczenie życiowe jeszcze przed Tobą, to szybko się o tym przekonasz.

Ponadto dzieciaki, zwłaszcza Ci najmniejsi cykliści mają niewielkie doświadczenie, częściej się wywracają, zdzierają kolana, łokcie czy nabijają sobie guzy. Cechują się mała przewidywalnością na drodze, jeżdżą niepewnie, często"wężykiem", dużo częściej zajeżdżają innym drogę. Nie mam na to żadnych badań czy danych statystycznych ale pewnie jest takie przekonanie w głowach rodziców, wynikające zapewne z obserwacji i klasycznego "jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz"

To tak trochę np: jak z jazdą na rolkach, uczące się dziecko ma często komplet ochraniaczy, kask, nakolanniki, ochronę na nadgarstki i łokcie, przeważnie przy nim też można zobaczyć dorosłego asekurującego malucha za rękę. Późniejsze fazy szlifu umiejętności to już przeważnie dzieciak w rolkach i w przypadku 1 na 100 ma jeszcze na głowie kask lub ochraniacze na nadgarstkach. Takie życie, nie myślimy o konsekwencjach do momentu aż się coś nie wydarzy.

Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Reklama
Lenna

Dni: 1501 (30%)

Post Nie 06 Lip 14, 17:18:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja dzisiaj widziałam całą rodzinkę na rowerach i nikt nie miał kasku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: