wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Spawanie ramy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bajker Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4295 (61%)
Postów: 10
Wiek: 37

Częstochowa - Śródmieście

Post Nie 24 Cze 12, 13:29:31     Spawanie ramy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam w moim wysłużonym już rowerze górskim zauważyłem ostatnio całkiem przypadkiem pęknięcie w ramie. Pękniecie znajduje się w miejscu w którym sztyca wchodzi w ramę trochę poniżej zacisku. I tutaj moje pytanie czy znacie jakieś miejsce w którym mogli by mi to w miarę sprawnie pospawać ( rama stalowa ). Ewentualnie czy ktoś z was spotkał się już z podobnym problemem i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Z góry dzięki za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
elziomallo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5393 (76%)
Postów: 196

Śródmieście/Wrocław

Post Nie 24 Cze 12, 14:59:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja spawałem swoją alu ramkę tutaj http://www.prospaw.pl/uslugi.php dałem 30zł i działa.

Ze stalową sprawa prostsza, mniejsze ryzyko że pęknie po pospawaniu, ale jak rama nie jest jakaś wypasiona to nie wiem czy nie wolałbym przełożyć gratów na inną stalówkę. Dobre ramy na rurkach cro-mo np. Tange pękają bardzo rzadko i wiele wytrzymują, na allegro można taką ramę w dwucyfrowej kwocie często dorwać.


rower
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
Bajker Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4295 (61%)
Postów: 10
Wiek: 37

Częstochowa - Śródmieście

Post Nie 24 Cze 12, 15:47:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedz. Kupna innej ramy raczej nie biorę pod uwagę bo rower jest dość stary i nie ma sensu jakoś więcej w niego inwestować ale jednocześnie chciałbym na nim jeszcze trochę pojeździć, tak więc raczej przychylam się do opcji pospawani tego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sikor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5567 (79%)
Postów: 128
Wiek: 48

Częstochowa - Lisiniec

Post Pią 10 Maj 13, 12:24:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odświeżam temat.
Właśnie pękła mi rura podsiodłowa przy wejściu sztycy. Gdzie ja mam ten paragon sprzed 16 lat - z tego co pamiętam rama miała dożywotnią gwarancję Cry
Ale do rzeczy gdzie to najlepiej spawać? W/w Prospaw, na Wyczerpach Warszawska/Morsztyna czy w jakimś innym miejscu. Oczywiście aby było dobrze i tanio. Rower Trek na ramie chromowo-molibdenowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
elziomallo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5393 (76%)
Postów: 196

Śródmieście/Wrocław

Post Pią 10 Maj 13, 18:36:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prospaw dobry ale drogi, tam gdzie spawałem swoją (post wyżej) chyba zrobią to taniej.


rower
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 10 Maj 13, 23:42:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sikor napisał:
Gdzie ja mam ten paragon sprzed 16 lat - z tego co pamiętam rama miała dożywotnią gwarancję


Jeśli dany model ma "dożywotnią" gwarancję, to nie istotna jest data zakupu. Spróbuj uderzyć do dystrybutora przed spawaniem, może się uda.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy