wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
76 Częstochowska Masa Krytyczna 29 czerwca 2012. Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 28 Maj 12, 22:03:16     76 Częstochowska Masa Krytyczna 29 czerwca 2012. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zakładam temat już dziś bo potrzebuję pomysłów co do uatrakcyjnienia przejazdu. Dysponujemy kwotą 274 zł za szprychówki. Macie może jakieś sugestie na co można by ją spożytkować? A może poczekać jeszcze jedną Masę, dozbierać kasy i wtedy coś zakupić dla uczestników. Lampki już były. Opaski też. Jakieś sugestie???


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
virus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4591 (65%)
Postów: 119
Wiek: 33

Borowno Kolonia

Post Pon 28 Maj 12, 22:24:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można poczekać jeszcze jedną masę, a przez ten czas zrobić projekt koszulki CMK i zamówić np. TUTAJ. Koszt jak widać 17zł, jakość fajna(mam z tegorocznych juwenaliów i materiał jest bardzo fajny jak za tą cenę, nie jest to żadna "szmata"). To luźna propozycja z mojej strony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
EdytKa Kobieta



Status: Offline
Dni: 4564 (65%)
Postów: 521
Wiek: 37

Częstochowa - Wrzosowiak

Post Pon 28 Maj 12, 22:43:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

też uważam, że pomysł z dozbieraniem kasy jest dobry
co do koszulek - ciekawa opcja, tylko za wiele się ich nie kupi, no i pytanie jakby to było ewentualnie z rozmiarami i kto by dostał koszulkę? losowanie numerów ze szprychówek?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Wto 29 Maj 12, 9:46:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Loteria odpada, przerabialiśmy to i można się nie wypłacić jak ktoś życzliwy doniesie o akcji do skarbówki Sad

Promowanie bezpieczeństwa to nie tylko dobry pomysł ale w sumie to i po części nasz obowiązek (nas wszystkich), pomysł z opaskami był bardzo dobry, jak dla mnie replay byłby uzasadniony, oświetlenie również ale o tej porze roku lampki nie są aż takim priorytetem, dużo osób lata i tak tylko za widoku ...

Widziałem kiedyś w takie karty identyfikacyjne grupy krwi, kosztowało to jakieś 7-8zł, wykorzystywane było na jakimś rajdzie. Nie wiem jednak czy to jest wiarygodne źródło dla lekarzy czy ratowników gdybyśmy (odpukać) mieli jakiś wypadek. Podejrzewam że wypełnienie takiego identyfikatora musiałoby się odbyć w punkcie krwiodawstwa lub szpitalu czy laboratorium. Fajnie byłoby poszukać coś takiego co można by mieć np: przypięte przy rowerze. Nie wiem czy coś takiego istnieje w wolnej sprzedaży, podrzucam jako luźny pomysł do zweryfikowania.



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4746 (67%)
Postów: 174
Wiek: 40

Częstochowa 1000-lecie

Post Wto 29 Maj 12, 9:53:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tomas_1982 napisał:
Loteria odpada, przerabialiśmy to i można się nie wypłacić jak ktoś życzliwy doniesie o akcji do skarbówki Sad

Promowanie bezpieczeństwa to nie tylko dobry pomysł ale w sumie to i po części nasz obowiązek (nas wszystkich), pomysł z opaskami był bardzo dobry, jak dla mnie replay byłby uzasadniony, oświetlenie również ale o tej porze roku lampki nie są aż takim priorytetem, dużo osób lata i tak tylko za widoku ...

Widziałem kiedyś w takie karty identyfikacyjne grupy krwi, kosztowało to jakieś 7-8zł, wykorzystywane było na jakimś rajdzie. Nie wiem jednak czy to jest wiarygodne źródło dla lekarzy czy ratowników gdybyśmy (odpukać) mieli jakiś wypadek. Podejrzewam że wypełnienie takiego identyfikatora musiałoby się odbyć w punkcie krwiodawstwa lub szpitalu czy laboratorium. Fajnie byłoby poszukać coś takiego co można by mieć np: przypięte przy rowerze. Nie wiem czy coś takiego istnieje w wolnej sprzedaży, podrzucam jako luźny pomysł do zweryfikowania.


pomysl z taką karta jest jak najbardziej godny rozwazenia. Problem polega na tym, ze sam sobie takiej karty nie zrobisz. Te karty są wyrabiane w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ktore obecnie w Czewie znajduje sie w szpitalu na Parkitce. Wyrobienie takiej karty jest poprzedzone jakąś ankieta (przynajmniej bylo) oraz tym, ze trzeba oddac krew do badan. Nie wiem czy tylko krwiodawcy moga dostac taka karte za free (ja jako krwiodawca nie placilem nic) czy kazda "obca" osoba tez ma takie prawo.
Wpadlem teraz na inny pomysl - co Wy na to, zeby kiedys wieksza grupa pojechac rowerami na Parkitke oddac krew? Taką akcje moznaby naglosnic pokazujac przy tym, ze rowerzysci myślą i dbają nie tylko o sobie ale tez o innych, nawet nie-rowerzystach ?? Smile


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Wto 29 Maj 12, 12:40:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też myślałem o akcji zbiorowego upuszczenia osocza Very Happy

Taki powrót na rowerze z Parkitki na Stare Błeszno po pozbyciu się z organizmu 0,5 litra smaru byłby pewnie dość interesujący Twisted Evil

Jakby co to jestem gotowy się zaangażować Very Happy

Co do identyfikatorów, może dałoby się dogadać z punktem krwiodawstwa i wykupić od nich in blanco kilkanaście identyfikatorów? Rozdać następnie chętnym na masie; zyskamy wiele bo ludzie będą zabezpieczeni w razie (znowu odpukać) wypadku, a na dodatek punk poboru krwi zyska być może kilku nowych honorowych dawców.

//EDIT @Down

Z tym osoczem to taka gra słów była Smile Załóżmy może osobny temat i zobaczmy ile osób chciałoby wziąć w czymś takim udział ...



Kontakt: 502 606 949


Ostatnio zmieniony przez Tomas_1982 dnia Wto 29 Maj 12, 12:54:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4746 (67%)
Postów: 174
Wiek: 40

Częstochowa 1000-lecie

Post Wto 29 Maj 12, 12:57:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 12:46 29.05.2012 ----------

[quote="Tomas_1982"]Też myślałem o akcji zbiorowego upuszczenia osocza Very Happy

Taki powrót na rowerze z Parkitki na Stare Błeszno po pozbyciu się z organizmu 0,5 litra smaru byłby pewnie dość interesujący Twisted Evil

Jakby co to jestem gotowy się zaangażować Very Happy

oddajesz nie osocze, ale pełną krew, więc jestes o pół litra (nie mylić z innym pół litra:P) lżejszy, jako plus dostajesz dzien wolny w pracy który jest normalnie płatny + gratis wszystkie badania łąćznie z testem na nosicielstwo HIV czy jakieś inne równie groźne choroby (tak, tak, wiem, że HIV to wirus a nie choroba Smile ) . Nie wspominam o jakichś wyrobach czekoladopodobnych bo to pie***ła jak dla mnie - liczy się chęć pomocy.
Jeśli chodzi o jazdę na rowerze to spokojnie Smile ja tempem rekreacyjno-turystycznym dojechałem jak mieszkalem jeszcze na Blesznie Smile

---------- 12:57 ----------

jasne, mozna zalozyc osobny temat, poza tym moznaby jeszcze przedstawic ludziom wizje zapisania sie (przy okazji honorowego oddania krwi) do banku potencjalnych dawcow szpiku kostnego Smile zapewniam, ze warto !!


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 30 Maj 12, 23:26:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prowadzicie dyskusje jak uatrakcyjnić czerwcową Masę a ta może nie dojść do skutku ! Nie posiadamy zgody UEFA na zorganizowanie imprezy ! Sądzę że kwota 274zł może ich nie zadowolić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
EdytKa Kobieta



Status: Offline
Dni: 4564 (65%)
Postów: 521
Wiek: 37

Częstochowa - Wrzosowiak

Post Sro 30 Maj 12, 23:29:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

euro miało by przeszkodzić w Masie?
tak być nie może

jeśli nie ma chętnych na kierowanie rikszą mogę porpowadzić Smile


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
helenka Kobieta



Status: Offline
Dni: 4533 (64%)
Postów: 224
Wiek: 99

Trzech Wieszczy

Post Sro 30 Maj 12, 23:33:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Edytka...widzę że spodobało Ci się kierowanie rikszą Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 30 Maj 12, 23:36:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chętnych jest wielu ale nie wszyscy ukończyli S K J R .Klakson naprawimy będziesz mogła trąbić do oporu !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Sro 30 Maj 12, 23:37:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jurczyk napisał:
... 274zł może ich nie zadowolić.


Dorzucimy 226 i będzie kolejne 500zł wydane na pokrycie mandatu z tytułu zorganizowania Masy bez pozwolenia.

Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 04 Cze 12, 10:31:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

-Wniosek do MZDiT
-Regulamin Częstochowskiej Masy Krytycznej
-Wykaz osób odpowiedzialnych za przebieg imprezy
-Program imprezy
-Plan zapewnienia bezpieczeństwa podczas imprezy
-Opłata skarbowa 48 zl za wydanie zezwolenia na wykorzystanie drogi w sposób szczególny...
Te wszystkie dokumenty organizatorzy muszą posiadać aby zgodnie z Rozp.
Ministra Infrastruktury z 23 IX 2003 r. i art.65a Ustawy Prawo o Ruchu drogowym zorganizować przejazd Masy Krytycznej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5233 (74%)
Postów: 251


Post Pon 04 Cze 12, 13:07:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jurczyk napisał:
Klakson naprawimy

Janku w tym tygodniu klakson będzie naprawiony Wink


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5756 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Pon 04 Cze 12, 15:09:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś czuję, że ostatnia szprychówka się niektórym nie spodobała...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Pon 04 Cze 12, 15:42:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pbm z ust mi to wyjąłeś Confused



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 04 Cze 12, 17:10:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przepisy dotyczące przejazdów takich jak Masa obowiązują już od 2006 roku. Do tej pory jak widać nie były rygorystycznie egzekwowane przez policję. Jednak ostatnio zmienił się Naczelny Wódz policji w Częstochowie i chce mieć to wszystko zgodne z literą prawa. Myślę, że wystąpił tutaj klasyczny zbieg okoliczności.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 04 Cze 12, 20:26:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jeśli nie wystąpił tu zbieg okoliczności ...
Naruszenie przepisów prawa powinno być ukarane lub jeśli sprawa jest mniejszej wagi sprawca powinien odczuć że zrobił BEE ! Można to zrobić w sposób żartobliwy . Nie trzeba się bać zwrócić uwagę widząc niewłaściwe zachowanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 04 Cze 12, 21:04:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Jednak ostatnio zmienił się Naczelny Wódz policji w Częstochowie i chce mieć to wszystko zgodne z literą prawa.

yyyy... idąc tym tokiem myślenia:



W takim razie co Policja i Straż Miejska robiły na dotychczasowych Masach?

Róbmy Masy w formie pielgrzymek i wtedy żaden włos nam z głowy nie spadnie.

"Częstochowa to dobre miasto" - "weselmy się i radujmy się tym, i radujmy się tym".. i wszyscy razem... http://www.youtube.com/watch?v=uXVgmnGHeEE


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 04 Cze 12, 21:33:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że cała sprawa nie warta jest rozdmuchiwania. Z tego co ustaliliśmy z jurczykiem i blablą nie będzie nas to kosztowało więcej wysiłku niż zazwyczaj. Po prostu urzędnicy dostaną to co kochają najbardziej: 2 kartki papieru na miesiąc więcej. Co do kosztów finansowych wydania zezwolenia na przejazd pozostaje nam ustalić kto wydał taką dyspozycję i w miarę możliwości wystąpić do tegoż organu o zwolnienie z opłaty. Jeśli to UM to w sytuacji panującego ostatnio w mediach boom`u na rowery i naszych dobrych kontaktów z prasą i innymi środkami masowego przekazu to nikt w urzędzie nie zaryzykuje odmowy i wkurzenia kilkuset rowerzystów - Masowiczów - wyborców.

Aha. Jak zwykle chylę czoła przed Jankiem. Odwala czarną robotę gdzie tylko się da. Regulamin Masy i uaktualnienie pism do urzędów to jego robota. A później wypycha mnie na piedestał z megafonem stojąc skromnie z boku. Janek masz moją dozgonną rowerową wdzięczność i szacunek za wszystko co dla nas robisz.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Pon 04 Cze 12, 22:03:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
... moją dozgonną rowerową wdzięczność i szacunek ...

Naszą Wink



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
EdytKa Kobieta



Status: Offline
Dni: 4564 (65%)
Postów: 521
Wiek: 37

Częstochowa - Wrzosowiak

Post Pon 04 Cze 12, 22:16:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

helenka napisał:
Edytka...widzę że spodobało Ci się kierowanie rikszą

no nie mogło być inaczej Smile

jurczyk napisał:
Chętnych jest wielu ale nie wszyscy ukończyli S K J R .Klakson naprawimy będziesz mogła trąbić do oporu !!!

czy muszę ponownie przechodzić SKJR czy kwalifikuję się bez ponownego kursu?

arektacana napisał:
Janek masz moją dozgonną rowerową wdzięczność i szacunek za wszystko co dla nas robisz.

zdecydowanie naszą

arektacana napisał:
Myślę, że wystąpił tutaj klasyczny zbieg okoliczności.

nie ma co dochodzić czy to efekt szprychówki czy nie, więc pozostaje myśleć, że to zwykły splot zdarzeń


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
bzyku Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4752 (67%)
Postów: 17
Wiek: 31

Częstochowa, Raków

Post Pon 04 Cze 12, 22:22:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na czas Euro 2012 będzie rozstawiona na Placu Biegańskiego strefa kibica, więc trzeba wcześniej zobaczyć czy znajdzie się miejsce na zbiórkę uczestników Masy, taka moja sugestia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 04 Cze 12, 22:44:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://czestochowa.naszemiasto.pl/artykul/1424345,strefa-kibica-na-euro-2012-w-czestochowie-na-placu,id,t.html Zmieścimy się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Wto 05 Cze 12, 19:54:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ze względu na planowane całkowite zamknięcie skrzyżowania Al. NMP z Al.Kościuszki/Wolności w terminie czerwcowej masy zmieniona została trasa przejazdu na następującą: pl. Biegańskiego, Nowowiejskiego, Sobieskiego, Pułaskiego, 1-go Maja, rondo Mickiewicza, Wolności, Waszyngtona, Śląska, Kilińskiego, Jasnogórska, Dąbrowskiego, pl. Biegańskiego.


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy