wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Kupno nowego roweru.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lawliet Lawsford Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4376 (62%)
Postów: 18

Częstochowa - Północ

Post Czw 05 Kwi 12, 13:13:40     Kupno nowego roweru. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jestem nowym użytkownikiem, ale przeglądam forum już od dłuższego czasu. Postanowiłem się zarejestrować, ponieważ tak jak w temacie chcę kupić rower.
Jako, że w tej kwestii w porównaniu z Wami jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę, więc zwracam się do Was o pomoc. Czy możecie dla mnie polecić jakiś dobry, nowy rower, który można kupić w Częstochowie? Ewentualnie do których sklepów powinienem zajrzeć. (allegro też)
Wzrost 185cm
Waga 76kg
Głównie będę jeździł asfaltem plus szuter i polne czyli mniej więcej stosunek 80-20%.
Jeśli jest taka możliwość, to kupno roweru "na części" też wchodzi w grę ale rower musiałby być złożony przed odebraniem. Tak jak np. przy kupnie komputera.
Budżet: 1500zł, ale nie obrażę się jak trochę zostanie Wink
Pozdrawiam!
Piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
nemoo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4471 (63%)
Postów: 62
Wiek: 46

Częstochowa Tysiąclecie

Post Czw 05 Kwi 12, 16:56:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dołączę pytanie a co z rowerkiem z praktikera jest tam taki srebrny aluminiowy pełna amortyzacja, hamulce tarczowe , nie podnosiłem wiec nie wiem ile waży za 800 zł ...... mi wygląd pasuje ale poproszę o jakąś fachową opinie .


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 05 Kwi 12, 18:29:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koledzy wysilcie się trochę, podajcie parę linków rowerów, choćby z allegro które was interesują w danym zakresie cenowym a my ewentualnie przeanalizujemy.

nemoo napisał:
jest tam taki srebrny aluminiowy pełna amortyzacja, hamulce tarczowe , nie podnosiłem wiec nie wiem ile waży za 800 zł


Moja szklana kula mówi mi że ten rower jest do du..py

Dzieci neostardy?

Wzór jak należy podejść do tematu:
http://rower.czest.pl/viewtopic.php?t=2341


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4574 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Czw 05 Kwi 12, 18:42:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Outsider ma sporo racji .
Ja na początek wybrałbym typ roweru.
Z tego co piszesz 80% asfalt 20% szuter i utwardzone ścieżki wskazywałoby na rower trekkingowy bądź miejski, ale może Ty jesteś nastawiony na typowy rower górski i innego nie bierzesz pod uwagę.
Sprecyzuj pytanie, powiedz co już widziałeś na czym się przejechałeś, co Ci się podobało a co nie, będzie łatwiej pomóc.

Nemoo nie bardzo rozumiem twojego posta ???


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 05 Kwi 12, 19:25:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nemoo raczej niewielu użytkowników tego forum to ludzie, którzy szukają i oglądają rowery w sklepach typu Praktiker, więc nie sądzę żeby ktoś wiedział o jaki rower chodzi. Chyba jeszcze mniej z nich powie o takich rowerach choćby pół dobrego słowa. Zresztą temat rowerów z marketów był poruszany na tym forum wielokrotnie. Pełna amortyzacja i tarczówki za 800 zł? Jest to absolutnie NIEMOŻLIWE żeby był to w miarę przyzwoity sprzęt. Oprócz tego tani rower z pełną amortyzacją na 100% nie ma łożysk w osiach obrotu zawieszenia. Są tam zwykłe śruby wsadzone w otwory, które po pewnym czasie zrobią się jajowate od wycierania ich przez śruby. Rama zacznie żyć swoim życiem i poruszać się w każdym z możliwych kierunków. Amortyzatory to będą imitacje kompletnie nie działające i nie dające się wyregulować. O wadach można by jeszcze napisać naprawdę sporo. To rzecz, która wygląda jak rower, ale nim nie jest. Szkoda kasy i nerwów.

Lawliet Lawsford z danych , które podałeś można podać co najwyżej prawdopodobny rozmiar ramy: 20 - 20,5 cala. Co do rodzaju roweru stosunek asfalt - teren 80-20% i lekkie szutry czy pola skłąniają raczej do zakupu trekinga I tyle można napisać po podanych przez Ciebie wytycznych.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5012 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Czw 05 Kwi 12, 22:10:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli rzeczywiście zamierzasz jeździć głównie po asfalcie, to rower typowo górski może nie być najlepszym wyborem. Zerknij na mój rowerek. To jest typowy treking. Z marnym raczej osprzętem, ale w podanym przedziale cenowym wysokiej klasy turystycznego roweru nie kupisz. Natomiast mogę powiedzieć, że jest wygodny, niedrogi i niezawodny (póki co). Jeździ mi się na nim na tyle dobrze, że przestałem myśleć o wymianie roweru i dostosowuję go do swoich potrzeb wymieniając poszczególne elementy w miarę zużycia.
http://www.bikestats.pl/rowery/GoSport-Explorer_8578_6520.html
W pawilonie Go-sport w Auchan stoi tegoroczny model Go-sport Explorer za 1500 zł. Przymierz się, przejedź i zobacz, czy nie tego szukasz.
Jeśli nie potrzebujesz osprzętu w stylu bagażnik, błotniki - rozejrzyj się za rowerami typu cross - to takie "gołe" trekingi Wink.
A... i koniecznie dobrze dobierz sobie rozmiar ramy - do twojego wzrostu pewnie 21" nie będzie za duży.


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
nemoo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4471 (63%)
Postów: 62
Wiek: 46

Częstochowa Tysiąclecie

Post Czw 05 Kwi 12, 23:41:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobra dobra... biję się w pierś i proszę o przebaczenie ...
ja wiem ze to tani i raczej słaby odpowiednik prawdziwego górala
ale co się ma to się lubi albo zostawia na pastwę złomiarzy żeby nie mieć problemu z utylizacją...tego wynalazku.
po prostu jak każdy nowy rowerek kusił mnie błyszczącym lakierem. Laughing


cytat: Oprócz tego tani rower z pełną amortyzacją na 100% nie ma łożysk w osiach obrotu zawieszenia. Są tam zwykłe śruby wsadzone w otwory, które po pewnym czasie zrobią się jajowate od wycierania ich przez śruby. Rama zacznie żyć swoim życiem i poruszać się w każdym z możliwych kierunków. Amortyzatory to będą imitacje kompletnie nie działające i nie dające się wyregulować.


i o takie opinie mi chodziło ......
mądry polak po szkodzie.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Gość







Post Pią 06 Kwi 12, 0:43:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem



Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 03 Maj 13, 0:35:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 06 Kwi 12, 9:57:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zakupiłem ramę odpowiednią do swojego wzrostu.Pozostałe części dobierałem tak aby rower był dostosowany do moich wymagań a portfel to
wytrzymał. Wszystkie zakupy konsultowałem z serwisantem który rower
poskładał. Części w rowerze ulegają zużyciu trzeba je sukcesywnie wymieniać,
Do dobrze dobranej ramy możemy zakładać taki osprzęt jaki odpowiada naszym potrzebom i zasobności portfela. Kross/trekking jest bardziej uniwersalny od "górala. Przewidując więcej jazdy w terenie możemy zmienić ogumienie na "grubsze". Trekking /kross ma większe koła 28" więc za jednym
obrotem pedałami pokonasz większą drogę ! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lawliet Lawsford Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4376 (62%)
Postów: 18

Częstochowa - Północ

Post Pią 06 Kwi 12, 10:57:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za szybkie odpowiedzi Wink
Po przeczytaniu Waszych postów pod uwagę biorę tylko crossa i górski. Nie potrzebuję bagażnika, czy dynama, więc nie ma sensu za nie płacić.
Zależy mi na tym aby rower był lekki. Posiadał przedni amortyzator. Nie wiem jak z hamulcami, dobrze jakby miał tarczowe, ale nie wiem czy w tej cenie taki się znajdzie. Zależy mi na tym, żeby rower był solidny i tani eksploatacji, chociaż jest to kwestia subiektywna.
Na allegro znalazłem coś takiego, niestety bez tarczowek:
http://allegro.pl/merida-crossway-10-v-52cm-2012-gratisy-lublin-24h-i2248137041.html
Proszę o opinie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 06 Kwi 12, 13:08:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przedni amortyzator zwiększy wagę roweru no i musi być dobrej jakości /cena/.
Hamulce tarczowe do takiej jazdy jaką preferujesz zupełnie zbędne.
Nie wszystkie ramy "górskie" nadają się zamocowania bagażnika. A jak zatęsknisz za długimi wyjazdami bagażnik będzie niezbędny. Dynamo ?
Jest szeroki wybór przednich i tylnych lampek na baterie. Oświetlenie niezbędne ! Na Masy Krytyczne w okresie jesienno-zimowym musisz mieć oświetlenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 06 Kwi 12, 20:35:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W rowerach budżetowych zapomnij o tarczówkach, więcej szkody niż pożytku dobre v-ki wystarczą, lekki również nie będzie ale może być po prostu solidny.
Jak dla mnie pojawiła się od jakiegoś czasu trzecia droga: rower mtb 29' ma zaletę o której pisał Jurczyk tylko chyba w tej cenie jednak ciężko będzie np:
http://allegro.pl/specialized-hardrock-sport-disc-29-rozm-19-i2244842501.html


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Lawliet Lawsford Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4376 (62%)
Postów: 18

Częstochowa - Północ

Post Sob 07 Kwi 12, 10:08:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jako, że w zakładanej na początku cenie ciężko będzie coś znaleźć, stwierdzam, że dorzucę z dwie setki więcej. Rezygnuję też z tarczówek. Rozumiem, że lepiej brać kasete? Rolling Eyes
Co sądzicie o tych:
http://www.nartyrowery.pl/lato/rower-giant-roam-3-model-2012/giant
or
http://www.rowerymerida.pl/produkt429/crossway-20-v-rower-merida.html
Osobiście skłaniałbym się do Gianta. :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sob 07 Kwi 12, 14:27:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://esklep.intersport.pl/pl/product/72911/rower-giant-roam-4-802500
Inny sklep.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
MK Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6526 (93%)
Postów: 178
Wiek: 33

Częstochowa - Raków

Post Sob 07 Kwi 12, 15:23:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możesz jeszcze rozważyć Unibike'a, bo 1700 zł za Giant'a na takim osprzęcie to moim zdaniem trochę dużo http://www.rowerzysta.pl/cross/rower-crossowy-unibike-viper-gts-2011.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lawliet Lawsford Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4376 (62%)
Postów: 18

Częstochowa - Północ

Post Czw 19 Kwi 12, 12:35:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co sądzicie o tym:
http://www.unibike.pl/crossfiregts.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
PRZEMO2 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5417 (77%)
Postów: 575
Wiek: 41

czestochowa raków

Post Pią 20 Kwi 12, 13:49:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jerzeli morzna to zaproponpwal bym to http://www.dobresklepyrowerowe.pl/rowery/cross/author/reflex-4/ dostępny w cyklo na galibardziego


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy