wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Ku przestrodze.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 31 Mar 12, 10:03:16     Ku przestrodze. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wrzucam tutaj dyskusję z SB, gdyż za jakiś czas zniknęła by w naturalny sposób. A szkoda stracić możliwość dowiedzenia się z kim mamy do czynienia. Tak ku przestrodze:
[Pią 22:03] ZIPer: Uff... na szczęście żadnego masowicza nie ukrzyżowano
[Pią 23:00] endecja_czwa: Kpij sobie, kpij...
[Pią 23:19] STi: dobrze że w białych kapturkach nie szli, albo w płaszczykach z krzyżem ... bo by było po nas Wink
[Pią 23:19] STi: z niektórych rzeczy nie wolno żartować?
[Pią 23:20] ZIPer: Ze wszystkich wolno, o ile jeździsz dość szybko.
[Pią 23:23] STi: Nie narzekam, choć przy przerywającym napędzie może mnie jakaś laska sprawiedliwości dosięgnąć Wink
[Pią 23:27] mario66: nie chciałbym nikogo urazić , ale sytuacja kojarzy mi się z "Żywotem Brayana " Monty Pythona
[Pią 23:42] STi: Stary świetny film, a u nas dalej nie można żartować z takich rzeczy. " ...wiara czyni cuda, lecz ślepa powoduje zbrodnie ..."
[Sob 7:38] EdytKa: no jak Wy tak możecie żartować Razz ukrzyzują Was
[Sob 8:25] endecja_czwa: Ten eksces to nie było żadne "żartowanie" tylko próba celowego zagłuszenia i wyśmiania w prymitywny i chamski sposób ludzi modlących się, co uraziło uczucia religijne, myślę że nie tylko moje. Po drugie takie zachowanie nie buduje pozytywnego wizerunku ro
[Sob 8:33] STi: No tak, tylko jedni mogą hałasować, drudzy już nie. W kościele mają ciszę i spokój ...
[Sob 8:40] arektacana: Jakie zachowanie??? Eksces??? Ten przejazd wyglądał identycznie jak dziesiątki poprzednich. Na każdej Masie brzmi megafon Janka i klakson z rikszy. A co do chamstwa i prymitywności: proszę nie mierzyć nas swoją miarą.
[Sob 8:53] arektacana: Tolerancja ma to do siebie, że dotyczy wszystkich. Nie można rozgrzeszać hałasu wywołanego przez procesją jednocześnie potępiając hałas emitowany przez Masę.
[Sob 8:57] arektacana: Nie wyśmiewam katolicyzmu, ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Równie dobrze mógłbym napisać że to prowadzący procesję w "prymitywny i chamski sposób" próbował przez megafon zagłuszyć ludzi jadących w Masie.
[Sob 9:01] arektacana: I na koniec: Polska to wolny kraj w którym Konstytucja gwarantuje wolność wyznania. Każdemu. Nie tylko katolikowi. Gdybym był wyznawcą Buddy urażało by mnie wysłuchiwanie za oknem katolickich pieśni i modlitw. Bo mam prawo wierzyć w Kogoś lub Coś innego.
[Sob 9:06] Kasik: a no właśnie a o tej tolerancji "z drugiej strony" to juz co niektórzy zapominają..
[Sob 9:13] endecja_czwa: Ciekawe, czy np. gdybyś grzebał kogoś bliskiego i koło konduktu pogrzebowego ktoś szedł i walił w bęben, mówiłbyś to samo?
[Sob 9:20] blabla: a zapierdalanie z megafonali po alejach i opowieści dziwnej treści przy kolejnych stacjach mające tyle wspónego z prawdziwą wiarą co masa z Wyścigiem Pokoju
[Sob 9:23] endecja_czwa: Zawsze ceniłem sobie naukowe opinie "barowych teologów" Smile
[Sob 9:24] arektacana: A czy tu była takowa sytuacja? Był jakiś pogrzeb? Proszę nie dostosowywać faktów do swoich poglądów. Wczoraj nic takiego nie miało miejsca. Poza tym dla kultu religijnego są wyznaczone miejsca do teo celu. W takim wypadku cmentarz.
[Sob 9:30] arektacana: Oczekujesz, że wychodząc "w miasto" z procesją wszyscy dookoła nagle padną na kolana? Staną samochody? Ptaki przestaną latać? W kościele nikt nie będzie trąbił ani dzwonił.
[Sob 9:30] arektacana: Zresztą szkoda słów - z fanatykami i ludźmi o skrajnych poglądach nie da się racjonalnie dyskutować.
[Sob 9:31] pietro1978: endecja_czwa-chłopie daj już sobie spokój
[Sob 9:33] pietro1978: jak nie pisownia to ścieżki,galerie teraz przejazd masy i zakłócenie spokoju-co to ma być!!!!!
[Sob 9:33] endecja_czwa: Sytuacja była podobna. Tak czy inaczej takie zachowanie (a mieliśmy jeszcze do czynienia z prezentowaniem symboli satanistycznych przez osobę prowadzącą przyczepkę) wizerunku Masy i rowerzystów wcale nie poprawiały. )
[Sob 9:33] blabla: napewno umacniają we wszystkich prawdziwy obraz Polaka Katolika, zaślepionego nienawiiścią do wszystkiego co inne- ksenofoba, nacjonalisty, homofoba wiernie walczącego o jedynie słuszne idealy , ktore wklada mu do głowy radio maryja i tv trwam
[Sob 9:36] pietro1978: ku*** brak słów -Mr Dry oberwało ci się
[Sob 9:37] blabla: jesli ktoś jedzie rikszą masową i prezentuje symbole satanistyczne to wiedz, że coś się dzieje, że szatan się nim zainteresował
[Sob 9:38] pietro1978: kkolego uczestniczyłeś w tym pochodzie a może jesteś od Jarosława prezesa
[Sob 9:41] arektacana: "prezentowaniem symboli satanistycznych" - Tak. Bo ten człowiek tak samo jak prezentujący w procesji Krzyż ma w Polsce prawo wierzyć w Kogo lub Co chce...
[Sob 9:43] arektacana: I tak samo jak eksponujący na zewnątrz swoją wiarę uczestnicy procesji miał prawo eksponować swoją...
[Sob 9:44] endecja_czwa: Myślałem, że mAsa Krytyczna jest apolityczna i "niewyznaniowa" ale cóż. Wnioskuję, że każdy ma prawo przynieść swoje symbole i transparenty na następną masę...
[Sob 9:47] Tomas_1982: No i wydało się, Mr Dry sypia w mogile, a na śniadanie jada małe kotki Wink Nie wybaczę sobie mojej wczorajszej nieobecności Sad
[Sob 9:51] zbyszko61: endecja_czwa wyglądasz na fajnego gościa a pie*** dziś strasznie.No massskra.......czytam i nie wierzę
[Sob 9:51] blabla: panie endecja jedynie słuszny i prawdziwy teologu prawdziwy obrońco wiary nikt ci nie zabrania na nastepnej masie co chwila wykonywać znak krzyża
[Sob 9:52] blabla: szkoda że za późno się urodziłeś w wyprawach krzyzowych napewno byś się odnalazł mógłbyś nieskrępowanie nawracać niewiernych
[Sob 9:52] zbyszko61: Nieczesto zabieram tu głos ale dziś nie wytrzymałem
[Sob 9:55] endecja_czwa: Wobec tak powalających i rzeczowych argumentów, oświeconej i wyedukowanej reprezentacji społęczeństwa, wymiękam Smile
[Sob 9:56] blabla: a abstrahując od tego wszystkiego jeszcze jedno ostatnie pytanie - co w czasie wielkiego postu w ostatni piątek miesiąca fanatyczny katolik robi na masie zamiast siedziec w kosciele ewentualnie łazić po ulicach w ramach obchodów drogi krzyzowej


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sob 31 Mar 12, 13:06:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Katolicy kontra "innowiercy" kontra cykliści... Budda na to patrzy i się śmieje. Wink A zatargów z kierowcami nie było? Wszyscy w tym mieście się zmieszczą, jeśli tylko będą to robić w sposób wyważony, nikomu nic nie narzucając. Tak, tak, o tolerancję i rozumu parę deka się rozchodzi... jak zwykle zresztą.

Obrazek znaleziony na wczestochowie.pl. Wierni podnoszą krzyż w procesji Drogi Krzyżowej. W tle większy, przewrócony, którego już podnieść się nie da. Wymowna symbolika wklejona w obraz poza jasnogórskiej Częstochowy.




"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Sob 31 Mar 12, 14:47:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sebiq, dobrze powiedziane.
Ja też uważam ze tolerancja i szacunek musza iść w parze.
A tak z drugiej strony na pewno wśród rowerzystów uczestniczących w Masie Krytycznej są katolicy, i wśród osób uczestniczących w Drodze Krzyżowej są cykliści.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Sob 31 Mar 12, 15:06:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy mogę prosic autora tematu o skonkretyzowanie zestawienia tytułu "Ku przestrodze" ze stwierdzeniem "Żeby było wiadomo z kim mamy do czynienia"? Bo mnie to wygląda na zwykłe "napuszczanie" jednych na drugich.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 31 Mar 12, 15:40:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

endecja_czwa napisał:
Bo mnie to wygląda na zwykłe "napuszczanie" jednych na drugich

Szczerze mówiąc przestało mnie interesować Twoje zdanie i to na co to Tobie wygląda, ale proszę:
Temat zatytułowałem "Ku przestrodze" w celu ukazania jak skrajne i pozbawione krzty tolerancji mogą być opinie wygłaszane przez użytkowników tego forum. Uważam pewne z nich za bardzo niebezpieczne, podszyte nienawiścią i ewidentnie konfrontacyjne. W związku z tym uznałem, że użytkownicy powinni mieć możliwość zapoznania się z tym kto je wygłasza i mogli posiąść wiedzę na temat tego, jakie poglądy reprezentuje osoba jadąca obok nich podczas Masy...
Ja np staram się ograniczyć do niezbędnego minimum kontakty z osobami reprezentującymi skrajności w jakiejkolwiek dziedzinie.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Sob 31 Mar 12, 16:24:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cała sprawa zasadza się na tym, iż zwróciłem jedynie uwagę na fakt, iż osoba, która prowadziła przyczepkę z flagą Masy Krytycznej wykonywała różne dziwne gesty w kierunku uczestników drogi krzyżowej co mogłoby sugerować, i zapewne tak zostało odebrane przez osoby do których owe gesty były zwrócone, że wszyscy uczestnicy przejazdu mają takie zdanie i się z tym zgadzają. Chciałem jedynie wyrazić swoją dezaprobatę dla tego rodzaju działań, bo przecież nasz przejazd przez miasto nie ma na celu głoszenia żadnych przekonań religijnych czy politycznych. Poza tym buduje to negatywny wizerunek rowerzystów i Masy jako całości.
W związku z powyższym to nie ja jestem osobą która sieje nienawiść i prowokuje. W ogóle nie rozumiem o co to zamieszanie i dlaczego to mnie się uważa za "prowokatora" skoro to nie ja zaczepiałem uczestników innego pochodu?


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6485 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Sob 31 Mar 12, 16:35:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A dokąd zanieśli ten krzyż? Może poszli byśmy go bronić przed bandą heretyków na rowerach Twisted Evil


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 31 Mar 12, 16:56:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

endecja_czwa napisał:
Cała sprawa zasadza się na tym, iż zwróciłem jedynie uwagę na fakt, iż osoba, która prowadziła przyczepkę z flagą Masy Krytycznej wykonywała różne dziwne gesty w kierunku uczestników drogi krzyżowe

Niestety nie. Swoje wypowiedzi na ten temat rozpocząłeś od stwierdzeń:
endecja_czwa napisał:
Kpij sobie, kpij...

oraz:
endecja_czwa napisał:
Ten eksces to nie było żadne "żartowanie" tylko próba celowego zagłuszenia i wyśmiania w prymitywny i chamski sposób ludzi modlących się

"Zagłuszała" (o ile można to nazwać zagłuszaniem) nie tylko osoba wykonująca "dziwne gesty" ale wielu innych uczestników przejazdu korzystających podczas niego np z gwizdków. Tak jak to robi od początku istnienia Masy. Nie specjalnie po to by zagłuszyć akurat w dniu wczorajszym kogokolwiek. Tak, że wyraziłeś swoją dezaprobatę nie tylko wobec jednej osoby a wielu innych. Głośny przejazd trwał całą Masę: 30 minut a nie 4 minuty podczas mijanie procesji. Więc nikt "celowo nie zagłuszał ludzi modlących się". O tym że chodziło Ci o "dźwięki" może również świadczyć kolejny wpis:
endecja_czwa napisał:
koło konduktu pogrzebowego ktoś szedł i walił w bęben

Poza tym o tym, że nie chodziło Ci tylko o osobę "gestykulującą" świadczy Twój kolejny wpis:
endecja_czwa napisał:
Sytuacja była podobna. Tak czy inaczej takie zachowanie (a mieliśmy jeszcze do czynienia z prezentowaniem symboli satanistycznych przez osobę prowadzącą przyczepkę) wizerunku Masy i rowerzystów wcale nie poprawiały. )

Słowo "jeszcze" świadczy o tym, że nie chodziło Ci tylko o gesty.
Proszę nie przeinaczać własnoręcznie stworzonych faktów w dyskusji.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Sob 31 Mar 12, 17:13:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wcale nie zaprzeczam że to powiedziałem, natomiast czepiając się słówek taka debata może trwać w nieskończoność. W każdym bądź razie, jeżeli pewne rzeczy mnie skonsternowały to miałem prawo to powiedzieć. Dziwne jednak jest to, że tak bardzo domagasz się tolerancji, sprawiedliwości, zwalczasz nienawiść a ani razu nie zareagowałeś kiedy pod moim adresem leciały obelgi i przekleństwa.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sob 31 Mar 12, 20:48:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy kolarz wygrywający wyścig i pokazujący "V-kę" to zwolennik solidarności? Cyba tak bo Wałęsa użył takiego gestu.
Jaka byłaby reakcja gdybym "zamawiał pięć piw"? Czy nagle zza rogu wyskoczyłby kelner z kuflami?
Panie endecja_czewa i wszyscy inni, którzy tego nie wiedzą. Gest, który zresztą nie tylko ja wykonałem (ale o tym ciii) to gest METALOWCA a nie satanisty. Pokazując go pokazuję, że słucham muzyki metalowej i łączę się z tą subkulturą. Jest to równierz forma pozdrowienia widoczna na koncertach. Niestety w mentalności społeczeństwa wszysto co związane z "metalem" to dzieło szatana i jego wyznawców a nawet Black Metal (ta najbardzej plugawa odmiana muzyki gitarowej) często nie ma nic wspólnego z diabłem. Pomijam fakt, że dla chrześcijan i muzułmanów wszystko co inne jest diabłem. Nie wymieniam żydów bo nie mam pojęcia jak zapatrują się na innowierców.
Wiem, że dla wielu moje zachowanie mogło być szczeniackim wygłupem, ale nie mogłem się powstrzymać. Jak widzę tego typu procesje w miejscu gdzie nie ma nawet jednego poświęcąnego ziarenka piasku to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Komu oni oddawali cześć? Bo ja nie widziałem żadnego pomnika Confused. Mogli chociaż jakieś dmuchane ustawić. Dla mnie to paranoja a dodatkowo śmiem twierdzić, że znamienita większość z nich to hipokryci. Święci tylko przed publiką a w życiu codziennym mający głęboko gdzieś nauki Jezusa. Można ich spokojnie podpiąć pod satanistyczną koncepcję LaVey'a Twisted Evil. Niesty mam codziennie z takimi do czynienia. Za swoje zachowanie nie przepraszam i głowy popiołem nie posypię.
I jeszcze gwoli ścisłości. Jestem niechętny chrześcijaństwu ale nie jestem wrogiem żądnym krwi. Nie jestem też satanistą, a osobą która powowli skłania się ku rodzimej wierze.
Kurde, ale burze wywołałem Very Happy


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
darsji Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4652 (66%)
Postów: 25

3W

Post Sob 31 Mar 12, 20:54:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

można powiedziec ze jestes juz slawny Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Sob 31 Mar 12, 21:20:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mr Dry to wyłącznie twoja sprawa jakie masz poglądy, ja to szanuję, ale jeśli uczestniczysz w tym przypadku w Masie, jedziesz rikszą z flagą Masy to w jakimś sensie reprezentujesz środowisko Częstochowskich rowerzystów.
Naprawdę zwisało by mi to gdybyś jako prywatna osoba pokazywał co Ci się żywnie podoba, wtedy to byłaby wyłącznie Twoja sprawa.
I serio nie chodzi mi o to czy była Droga Krzyżowa czy inny przemarsz (oczywiście legalny) to Ich sprawa, Ich przekonania.
Pozdrawiam i do zobaczenia na kolejnej Masie.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sob 31 Mar 12, 21:59:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ech... Nie chcę takiej sławy. Następny razem co najwyżej pomacham komuś ręką. Ale mowy nie ma otym bym zdjął palec z klaksonu. Według Janka to i tak za mało trąbię Smile A teraz zamilknę bo jeszcze przez przypadek doleję oliwy do ognia.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5233 (74%)
Postów: 251


Post Sob 31 Mar 12, 22:52:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mówiłem ! Niech rikszę prowadzi Pan Kozakiewicz Twisted Evil


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6859 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Sob 31 Mar 12, 22:57:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przez blisko 2 tysiące lat "nawracali" innowierców a teraz biedni ciemiężeni Evil or Very Mad Czyżby zapomnieli już o swojej historii Question Nie jestem fanatykiem, tylko ten kraj jest daleki od normalności. Równość wyznania to tylko w konstytucji ...


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Nie 01 Kwi 12, 0:09:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nooo i pięknie się wpisuje w ta nasza dyskusję forumową opinia następnego prawdziwego katolika z forum częstochowskiej gazety wyborczej:
"IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gość: gość 30.03.12, 21:09 Odpowiedz
Obok ludzi, którzy biorąc udział w Drodze Krzyżowej szli środkiem Alei NMP
-jechała dwa razy hałaśliwa fura gnoju.
Dyszlem tej fury gnoju był radiowóz policyjny na sygnale, a kończył tę furę gnoju
-też radiowóz na sygnale!!!!!!!! ......."koniec cytatu
link do całego wątku :http://forum.gazeta.pl/forum/w,55,134698745,,W_piatek_Droga_Krzyzowa_w_Alejach_NMP.html?v=2


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 01 Kwi 12, 0:21:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Obok ludzi, którzy biorąc udział w Drodze Krzyżowej szli środkiem Alei NMP
-jechała dwa razy hałaśliwa fura gnoju.
Dyszlem tej fury gnoju był radiowóz policyjny na sygnale, a kończył tę furę gnoju
-też radiowóz na sygnale!!!!!!!! .......


Cóż, każdy swoją miarką innych mierzy. Nie ma sensu dyskutować i walczyć z ciemnotą i zacofaniem. W takich sytuacjach bardzo się cieszę, że wyprowadziłem się z ciemnogrodu, gdzie duża część społeczeństwa zachowuje się jakby była sterowana przez kler.

pan "gość" ma na tyle odwagi cywilnej, że swoje zdanie wykrzykuje anonimowo, mnie to wystarcza za komentarz.

Reasumując gnój jest tam gdzie przebywa bydło, skoro Masowicze to fura gnoju ..


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 01 Kwi 12, 22:33:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mr. Dry napisał:
Gest, który zresztą nie tylko ja wykonałem (ale o tym ciii) to gest METALOWCA a nie satanisty


Ja ten ten "gest" także często wykonuję, podczas Masy też go wykonałem i to nie tylko na tej Smile Prawda Mr. Dry? Wink

Wykonuję go jednak zdecydowanie mniej niż żegnanie się, w związku z tym mogę zostać spalony na stosie.

Dowalmy jeszcze Owsiakowi, tak przy okazji Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
ZIPer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4704 (67%)
Postów: 145
Wiek: 31

Zawodzie

Post Pon 02 Kwi 12, 16:09:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://picasaweb.google.com/114165925513531413713/73CzestochowskaMasaKrytyczna30032012?authuser=0&feat=directlink&fgl=true&pli=1#5726525352373617298 No Jajo też zdegustowany jest zachowaniem Mr. Dry Very Happy


pozdrawiam,
Grzegorz Szyda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5293 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Pon 02 Kwi 12, 19:21:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego wszystkiego wynika, że nie wolno na tym forum wypowiedziec żadnej negatywnej opinii odnośnie zachowania uczestników Masy Krytycznej nawet jeżeli dla kogoś pewne zachowania są naganne i czuje się on urażony (gdyby wszystko było ok., to główny wodzirej przedsięwzięcia chyba nie żartowałby na koniec; cyt. „Mam nadzieję, że „Niedziela” o nas nie napisze” ; czy jakoś tak.
Co więcej, można taką osobę „zgnoic”, wyzywając od fanatyków, ksenofobów czy faszystów jeżeli jej postawa odbiega od linii ideologicznej moderatora, administratora itd., chociaż regulamin mówi, o tolerancji dla poglądów i opinii innych użytkowników, oraz nie używaniu słów wulgarnych, a takowe również padały – nie widziałem żadnej reakcji ze strony moderatorów, kiedy takie sformułowania były wypowiadane.
No ale cóż, ciemnogród i reakcja, które reprezentuję ma pod górkę. Trudno.
Dobrze, że ten temat został założony, KU PRZESTRODZE, dla wszystkich, by nie sięgac poza ideały, administratora.

Tyle na koniec tej dyskusji z mojej strony.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Pon 02 Kwi 12, 20:49:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ręce opadają jak to wszystko czytam...
Mam nadzieję ,że na następnej masie kolego endencja , nie pójdziesz po całości i nie będziesz z nas ściągał czarnych , "lajkrowych" gaci jako symbolu szatana. Bo z tego co widzę, masz poglądy dotyczące wszelkich gestów na poziomie mocherów i dobrze znanego księżula o równie skrajnych poglądach dotyczących zła , szatana i czarów.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
elziomallo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5394 (76%)
Postów: 196

Śródmieście/Wrocław

Post Wto 03 Kwi 12, 0:11:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tam rozumiem kolegę o trudnym do odmiany nicku, jestem katolem praktykującym, bywam na drogach krzyżowych i przyznam, że czułbym się w sytuacji dość nieswojo (gdybym brał udział w masie). Stety niestety nie było mnie na masie. Wnioskuję jednak, że masa jadąc jak zwykle głośno (co mi absolutnie nie przeszkadza) minęła się z coroczną drogą krzyżową przez Aleje, skupiającą modlących się ludzi, choć jak twierdzą niektórzy, będących tam tylko na pokaz. Owszem, znajdzie się grupa, ale nie nam oceniać jej liczność chyba że macie wgląd w ludzkie dusze. Ja nie mam.

Tak więc bezpieczniej będzie chyba uznać że ci ludzie są tam jednak na poważnie i uszanować ich wiarę. Nie twierdzę, że masowicze powinni mijając drogę krzyżową zamilknąć jak grób, przybrać przygnębione miny i zacząć biczować się po plecach niklowanym łańcuchem bez smaru. Nic by się pewnie nie stało gdyby masa na minutę przestała gwizdać, ale masa to przecież nie jest zwarte ciało, dywagacje takie są zresztą pozbawione sensu.

Zastanawiam się tylko czy da się uniknąć szkodliwego wrażenia konfrontacji masy z drogą, któremu gesty prowadzącego rikszę(czyli ktoś ważny) pewnie nie pomogły.

Czemu szkodliwego? Bo chyba nie przeszkadza masie droga krzyżowa, a chamscy kierowcy i niedołężni urzędnicy. Katolicy nie jeżdżą na rowerach? Jeżdżą, całkiem sporo, na JG jest przecież sporo pielgrzymek rowerowych, więc po co zrażać ich do inicjatywy masy? Stąd niestosowność corna, stosując go drogi Mr.Dry (jak oponki? ;]) miałeś świadomość tego jak jest odbierany. Mogę wyjść na ulicę ze swastyką na plecach, ale czy wytłumaczę wszystkim że to znak boginii Kali czy prasłowiański znak solarny?
Kiepski przykład bo to u nas prawnie zabronione, nieważne. Tak czy inaczej przeciętny uczestnik drogi pewnie nie miał o masie zbyt dobrego zdania, a mógłby być przecież jej potencjalnym uczestnikiem w przyszłości. Nie mam tu recepty, zresztą to musztarda po obiedzie.

Kolega w zasadzie słusznie, choć może w niezbyt zręczny początkowo sposób poruszył ważny dla siebie temat. Ale poziom większości odpowiedzi nie pomógł w dalszej dyskusji ;] A przytaczanie postów z siedliska trolli to raczej kiepski pomysł.
Nie podoba mi się wezwanie do ostracyzmu wobec kolegi płynące z tego tematu, ewidentnie konfrontacyjne i nieadekwatne moim zdaniem zupełnie do sytuacji.


rower
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5012 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Wto 03 Kwi 12, 8:06:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

elziomallo, w sytuacjach gdy dyskusja z przeróżnych powodów zmierza do konfrontacji, a nie bardzo czuję się uprawniony do zabrania głosu (bo np. temat znam tylko z mediów Wink ), z wytęsknieniem wyczekuję "głosu rozsądku". Tym razem doczekałem się go w Twoim poście. Dzięki Smile


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Wto 03 Kwi 12, 19:41:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
Ja ten "gest" także często wykonuję

Tak, potwierdzam. Widziałem nie tylko na tej masie i nie tylko na masie. I pewnie nie raz zobaczę Smile.
elziomallo napisał:
chyba że macie wgląd w ludzkie dusze. Ja nie mam

Ja też nie. Ale z ludzkich twarzy można co nieco wyczytać. Na początku grupka mundurowych. Znudzeni do cna, obudzili się dopiero na dźwięk klaksonu. Fotoreporter ten akurat czujny, bo w końcu w pracy. To jemu pierwszemu pokazałem rzeczony gest bo nie mógł się zdecydować czy "strzelić słitaśną focię". Dostał co chciał. "Cywile" byli w większości zwróceni w kierunku krzyża, skupieni na wypowiadaniu modlitw i naprawdę nie mam pojęcia czy któryś z nich zauważył "rogi". I na koniec coś ekstra. Jeden z kapłanów stojących na początku procesji i dość blisko krawędzi placu, a który w spojrzeniu miał coś więcej niż niechęć - i to jeszcze zanim podniosłem dłoń!!! Dalej nie wiem bo zacząłem pozować Smile Lukasowi do zdjęć. Całość trwała kilka sekund ale od razu stanął mi przed oczami obraz Przenajświętrzej Rzeczpospolitej, Kto czytał ten rozumie. Dla mnie wyglądało na początek drogi do budowy takiego kraju.
elziomallo napisał:
uszanować ich wiarę

Mimo swej niechęci do KK wiarę jako taką szanuję. Natomiast wyrażam kategoryczne NIE dla przenoszenia w każde możliwe miejsce tego typu "spektakularnych" aktów wiary. Jak napisałem wcześniej, gdyby były tam pomniki przedstawiające ostanie chwile Chrystusa to co innego. Takowe za to są pod Jasną Górą i tam jest odpowiednie do tego miejsce. Dla mnie to nawet nie jest odpowiedni czas na to, bo przecież zaraz była niedziela palmowa i można by było energię i zapał włożyć w jakieś ładne przedstawienie ku pamięci tamtego wydarzenia. I takie coś w alejach jak najbardziej. Ale chyba dzięki umartwianiu łatwiej robić z ludzi fanatyków a takimi to już łatwo sterować. I tu znów [i]Przenajświętrza...
elziomallo napisał:
Bo chyba nie przeszkadza masie droga krzyżowa, a chamscy kierowcy i niedołężni urzędnicy.

Masie Krytycznej na pewno nie. Ale masie kierowców stojących w korku na Śląskiej baardzo przeszkadzała (akurat wracałem od Janka). Pierwsi dwaj jakby mogli to by rozjechali tłum. Przypuszczam, że na pozostałych skrzyżowaniach było podobnie.
elziomallo napisał:
Kiepski przykład bo to u nas prawnie zabronione

Z tego co wiem to tylko ta od Hitlera. Ale pewnie za każdą inną dostałbyś byś oklep w całej europie. No może poza jakimiś "enklawami" jak Wolin i okolice tudzież Biskupin.
elziomallo napisał:
w niezbyt zręczny początkowo sposób

Może kiedyś się dowiem w jaki, bo najciekawsze mnie ominęło.
OT
A oponki leżą i czekają na nabranie mocy urzędowej Smile. Ale jak nabiorą jako pierwszego cię powiadomię.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy