wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Rower zimą
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 29 Kwi 05, 12:13:28     Rower zimą Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Większość z nas w zimie robi sobie przerwę a tu proszę Smile :
http://www.icebike.org/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7017 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Pią 29 Kwi 05, 12:50:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i tak powinno byc:) ... ja jestem zdecydowanie na tak Very Happy ...


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7019 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 29 Kwi 05, 13:12:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Super sprawa, choć sam się przyznam bez bicia, że u mnie zimą to rower tylko spontanicznie.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 29 Kwi 05, 13:18:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A przeglądaliście ciuchy? Super są, ale pewnie można splajtowac na takie wyposażenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6979 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 29 Kwi 05, 15:14:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak pewnie wiecie ja wyznaję zasadę, że prawdziwego bike`era poznaje się w zimie Exclamation Śmigam cały rok i choć czasem lepiej czasem gorzej to jak to mówią w Idolu " jestem zdecydowanie na TAK Exclamation "


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 05 Paź 05, 10:02:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powoli zastanawiam się nad jazdą rowerem w zimie. W zasadzie większość rzeczy mam ale nie wiem jak chronić kolana przed zimnem bo niestety nie mogę do pracy śmigać w ocieplanych gatkach rowerowych ale w zwykłych spodniach + cos pod nimi np kalesony Laughing . No i chodzi o temp graniczną do jazdy w zimie (Arka nie biorę pod uwagę w tym względzie bo on i przy -16 śmiga)


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6979 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 05 Paź 05, 10:05:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
(Arka nie biorę pod uwagę w tym względzie bo on i przy -16 śmiga)

Poprawka: -17 Very Happy . Ale to już extremum. Trzeba się dobrze kremem nasmarować, bo zamarzają mięśnie twarzy. Very Happy


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6958 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Sro 05 Paź 05, 20:35:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Trzeba się dobrze kremem nasmarować, bo zamarzają mięśnie twarzy. Very Happy


a później się wygląda jak JarJar Binks z Star Wars jak go poraził prąd na podwórku Anakina xD


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 06 Paź 05, 9:36:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 09:33 06.10.2005 ----------

Pogrzebałem trochę w necie i są ocieplacze na kolana. Niestety w sklepach raczej brak, widziałem kilka na allegro ale coś mi nie podchodzą. Spory wybór jest motorowych ale są za sztywne. Macie jakieś namiary czy konkretne modele?

---------- 09:36 ----------

No i chyba doposaże rower na zimę w błotniki są jakieś dobre warte polecenia? Takie żeby szybko założyć i zdjąć.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6979 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 06 Paź 05, 10:33:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ty się lepiej zastanów nad kupieniem jakichś lipnych części na zimę. Bo jak zamierzasz przejeździć całą zimę na "flagowym" modelu, to na wiosnę będziesz załamany. No chyba, że będą to tylko sporadyczne wypady. Wtedy myślę, że sprzęt nie ucierpiał by tak bardzo. A co do błotników ja mam jakieś "no name" - komplet kupiłem za ok 35 zł. Łatwy montaż do amora i na sztycę. Szybko się też je demontuje. zdaje się, że kupiłem w bramie w Alejach.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 06 Paź 05, 10:46:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co się najbardziej kaszani? Rama alu to chyba nic jej nie rusza, na łańcuchu mi nie zależy, kaseta średnio na jeża. Generalnie napędu nie chciałbym jeszcze wymieniać po zimie bo wolę kupić spd.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6979 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 06 Paź 05, 10:55:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najgorzej jest z całym napędem: łańcuch, kaseta i korby. Potem w kolejności koła a zwłaszcza powierzchnie hamulcowe (przynajmniej tak było w moim przypadku) no i hamulce z pancerzami i okładzinami też dostają po tyłku. Z tym, że ja jeździłem przez ostatnie dwie zimy dzień w dzień, tak że napewno u mnie ten efekt był bardziaj widoczny niż bym jeździł np. tylko w weekend`y. Ja jak już pisałem na zimę mam praktycznie komplet zapasowych części do roweru. Brakuje tylko ramy...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6919 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 06 Paź 05, 19:20:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a olej w amorku stosujesz jakiś wybitny do pracy przy ujemnych temperaturach ?? to zamo sie tyczy kostek hamulcowych bo pobobno standardy sie spisują tak sobie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7081 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 06 Paź 05, 20:42:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
...temperatórach...


proooszeee nieeee Exclamation Idea Confused

sory OT i wracamy do tematu...

Moderowany przez Speedy:
Było jeszcze kostek chamulcowych, ale to poprawilem. Ludzie! Patrzcie jak piszecie Exclamation :]




...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 07 Paź 05, 7:40:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to mnie trochę jednak przestraszyłeś, napęd to jeszcze bym może przeżył bo i tak z jeden sezon i po nim ale reszta :/ , no nic zobaczymy co będzie dalej.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6979 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 07 Paź 05, 13:31:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
a olej w amorku stosujesz jakiś wybitny do pracy przy ujemnych temperaturach ?? to zamo sie tyczy kostek hamulcowych bo pobobno standardy sie spisują tak sobie

Amora też mam na zmianę. To taki stary zwykły Manitou z elastomerem i sprężyną, choć na dobrą sprawę mógłbym mieć sztywny widelec bo elastomer na mrozie utwardza się do tego stopnia, że amor praktycznie nie ma skoku. A co do hamulcy - nic na zimę nie zmianiam. Poprostu zajeżdżam do końca okładziny z sezonu letniego a na wiosnę kupuję nowe. Nie mam problemów z zatrzymaniem sprzętu. Chyba że tak jak w zeszłym roku - okładziny starły się do tego stopnia, że zacząłem hamować kardridżami Very Happy . Ale to tylko przez ostatni tydzień zimy...




Moderowany przez szczepana:
temat zamknięty, zapraszam do tematu Co tą zimą




Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy