wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
pedały spd
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darsji Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4652 (66%)
Postów: 25

3W

Post Nie 25 Mar 12, 20:53:05     pedały spd Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odnośnie pedałow spd jaki model bedzie najlepszy? mam jedenna oku http://allegro.pl/shimano-pd-m505-pedaly-spd-bloki-model-2012-rt-i2216030152.html co o nich sadzicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
bartek034



Status: Offline
Dni: 4672 (66%)
Postów: 87
Wiek: 38

częstochowa

Post Nie 25 Mar 12, 22:22:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

505 to porażka , kup 520 to minimum , 505 straaaaaasznie się zapychają błotem i nie są warte polecenia.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
elziomallo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5394 (76%)
Postów: 196

Śródmieście/Wrocław

Post Nie 25 Mar 12, 22:32:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

520 spoko, łapią luzy po jakimś czasie ale da się je skasować, jest klucz do tego specjalny. 540 lepsze ale chyba podrożały sporo, w klasie budżetowej 520 raczej wygrywają.

W ogóle te 505 wyglądają na nierozbieralne, choć mogę się mylić.


rower
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
bartek034



Status: Offline
Dni: 4672 (66%)
Postów: 87
Wiek: 38

częstochowa

Post Nie 25 Mar 12, 22:38:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

da sie rozebrać, ale mija to się z celem
fakt łapią luz ale są o niebo lepsze od 505


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
kobe24la Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4559 (65%)
Postów: 230
Wiek: 38

Częstochowa - Błeszno

Post Nie 25 Mar 12, 22:48:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Da się luz skasować do pewnego stopnia. W 520 z jednej strony są plastikowe bieżnie i jak dostanie się tam choćby drobinka piasku, to zaczynają się wycierać. U mnie po 2 tyś km tak się stało w prawym pedale, i jest minimalny luz nie do skasowania. Jeśli ktoś sporo jeździ w terenie, błocie, itp to nie polecam. Uszczelnienie w postaci pseudo uszczelki można o d**e potrzaskać. Drugi raz bym ich nie kupił. Pojeżdżę jeszcze trochę i zainwestuje w 540.

Cytat:
łapią luzy po jakimś czasie ale da się je skasować, jest klucz do tego specjalny


Nie trzeba żadnego specjalnego klucza, wystarczy imadło i klucz "żabka" Wink Ten specjalny klucz to plastikowa nasadka, która i tak pewnie rozleci się po dwóch trzech użyciach.

PS. Tutaj jest link do serwisowania 540 http://mtbikes.pl/artykuly/warsztat/serwis-pedalow-shimano-pd-m540-i-pd-m520/, widzę, że tutaj też jest ta plastikowa bieżnia przy łożysku, ale w 540 woda, błoto i piach raczej nie mają szans się dostać, w przeciwieństwie do 520.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Sikor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5567 (79%)
Postów: 128
Wiek: 48

Częstochowa - Lisiniec

Post Pon 26 Mar 12, 7:42:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja przerabiam teraz 2 komplet SPD Shimano. Pierwsze były chyba 520-tki teraz 540-tki. Pierwsze służą zresztą do tej pory na zastępczym rowerze do wszelkich jazd miejskich i innych wypadów obarczonych ryzykiem kradzieży.
W obu modelach po przejechaniu kilkuset km zaczęły być słyszalne dziwne cykania, doprowadzały mnie do szewskie pasji. W obu przypadkach pomogło dokręcenie łożysk w pedałach z tym, że za pierwszym razem męczyłem się z nimi przez 3 miesiące zanim wyeliminowałem inne przyczyny i obsłyżyłem je za pomocą imadła. Za drugim razem po prostu zawiozłem ja w ramach gwarancji do sklepu (Ransport), gdzie bez najmniejszych problemów zostały dokręcone i służą już co najmniej od roku. Nie zmienia to faktu, że właśnie po to kupiłem 540-tkia aby uniknąć takiej sytuacji Cry. No ale może mam za ciężką nogę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
darsji Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4652 (66%)
Postów: 25

3W

Post Pon 26 Mar 12, 10:40:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki wielkie za informacje Smile wezme sobie 520 bo 540 so dla mnie troszkie za drogie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy