wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[opona] semislick ok. 26x1.9
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jammiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5082 (72%)
Postów: 102
Wiek: 42

Częstochowa/Łódź

Post Sob 24 Mar 12, 16:21:01     [opona] semislick ok. 26x1.9 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej.

na nadchodzący sezon będę musiał zmienić oponkę na tył bo stara już kończy swój żywot.
obecnie jeżdzę na semislicku rubena trilobit 26x1.9.
przyjemna oponka, niskie opory toczenia, lekka, ale jedna wada - wytrzymała jakieś 3000km :/
co polecacie do jazdy w większości asfaltem/leśnymi traktami/szutrami?
budżet powiedzmy 50-60zł.
kryteria (wiem wiem - trochę wzajemnie się wykluczają) - niskie opory toczenia/lekka/wytrzyma trochę więcej niż sezon...
rubena sciera się bardzo szybko, z kendą pewnie będzie podobnie, w ransporcie widziałem Continentala Double Fighter - ale jak patrzę na wagę tej oponki to niezły kloc Wink

ewentualnie myślałem jeszcze o innym patencie - ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie: semislicka na tył a na przód dać jakiegoś slicka a'la kenda kwest??


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6839 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Sob 24 Mar 12, 17:05:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ritchey innovader - kapitalne opony. Sprawdzone w terenie, na asfalcie, pod solidnym obciążeniem i na lekko.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Szympex Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4667 (66%)
Postów: 52
Wiek: 28

Jaskrów

Post Sob 24 Mar 12, 20:03:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oponki Kenda Kwest jak najbardziej polecam. Zacząłem na nich sezon i sprawują się bardzo dobrze. Idealne na asfalt i czasami zjazd na boczną droge.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Nie 25 Mar 12, 0:10:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szympex napisał:
Oponki Kenda Kwest jak najbardziej polecam.

Jammiq - jeżeli Ci odpowiada slick 1.5'' to Kendę Kwest możesz brać. Wagi nie znam, ale cena fajna ok. 33zł (na Śląskiej mają, a jeśli nie mają to sprowadzą). U mnie jedna taka opona ma przebieg ok. 5800 km i jest ciągle w dobrym stanie. Druga opona znacznie młodsza, zastąpiła wysłużonego Authora.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6839 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Nie 25 Mar 12, 8:44:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż - jeśli o przebiegach mowa mam polecane przeze mnie oponki od 2004 roku tj. od momentu kiedy kupiłem aktualnie użytkowany rower. Przejechałem na nich pewnie z kilkanaście tysięcy km i jeszcze jeżdżę. Co ciekawe nie złapałem na nich gumy ani raz.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Tomi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4390 (62%)
Postów: 11
Wiek: 42

Olsztyn k/Częstochowy

Post Nie 25 Mar 12, 12:10:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ja od zeszłego roku jeżdżę na Kenda Kwest 1,50 co prawda po asfalcie i leśnych drogach i jestem zadowolony polecam są nie drogie a świetnie się jeżdzi na nich polecam


Sport to zdrowie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
jammiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5082 (72%)
Postów: 102
Wiek: 42

Częstochowa/Łódź

Post Nie 25 Mar 12, 15:05:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

eee troszke mi się pomotało - o slicka chodziło mi nie o kende kwest a kende k-838. 1,50 to chyba jednak ciut mało.
poszukuję pewnego kompromisu - jak najmniejsze opory toczenia, ale przy tym jednak pewna stabilność.
więc obmyśliłem że na przód slick, a na tył semi - co by miało co "pociągnąć" w lesie na lekkim piachu. przód zużywa się sporo mniej więc jakaś kenda myślę, że powinna wystarczyć, a na tył coś lepszego.
nie wiem czy slick 1,5 pozwolił by na bezpieczne pokonywanie zakrętów po lesie powiedzmy 25km/h (no, ostatecznie 20...) Wink
jeśli gadam brednie to nakierujcie mnie na właściwy tor Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
jammiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5082 (72%)
Postów: 102
Wiek: 42

Częstochowa/Łódź

Post Wto 27 Mar 12, 22:15:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok, znalazłem dzisiaj chwilkę na kolejną część rozeznania częstochowskich sklepów i trafiłem dwa semislicki które mnie zaciekawiły:
author spanker 26x1.95 i author cross mtb 26x1.75.
zwłaszcza chodzi mi o tego drugiego. względnie lekki i niezbyt szeroki semislick. wydaje mi się, że mógłby zapewnić mi to czego oczekuję. jakieś opinie? miał ktoś styczność? na forach w necie coś ciężko cokolwiek znaleźć o authorach...

Jacek napisał:
Ritchey innovader


które? bo chyba nie wersja wcs za ~160pln?Smile zresztą innovader pro też przekracza mój budżet z tego co widzę... założenie było 50-60 złociszy...


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6839 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Sro 28 Mar 12, 7:02:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jammiq napisał:

Jacek napisał:
Ritchey innovader


które? bo chyba nie wersja wcs za ~160pln?Smile zresztą innovader pro też przekracza mój budżet z tego co widzę... założenie było 50-60 złociszy...


Ależ nie. Chodziło mi o wersję pro z bieżnikiem w kształcie trójkątów. Nie sprawdziłem wcześniej aktualnej ceny ale w ubiegłym roku kupowałem zwijane za 60 zł od sztuki na allegro. Teraz widzę że tam ich nie ma a koszt w sklepach rzeczywiście przekracza Twój budżet. Jednak moim zdaniem zdecydowanie warto.

http://www.rower.com/archiwum.php?art=1918

Na samym dole trochę o tej oponce. Jest też wersja cieńsza 26x1,95


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 28 Mar 12, 7:11:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś się pokręciło: jak chcesz niskie opory toczenia i stabilność to oczywiście na tył slick na przód semislick :>


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
jammiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5082 (72%)
Postów: 102
Wiek: 42

Częstochowa/Łódź

Post Sro 28 Mar 12, 12:41:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm.
co forum to inne teorie Wink
znaczy ze szerszą oponę z bardziej agresywnym bieżnikiem na przód a węższą i bardziej delikatną na napęd??
jaki by to miało mieć cel?
ja wychodzę z analogii motocyklowej - fajnie to widac w chopperach Smile
szersze kółko na tył, węższe na przód...
bo jak bym miał dać slicka na tył to co pociągnie w piachu??? trzeba będzie zejśc z bika i tyle Wink
a w konfiguracji odwrotnej faktycznie stabilnośc może być mniejsza, ale najwyżej się troszkę zwolni ale przejedzie...
tak to sobie wymyśliłem Smile
ciekaw jestem waszych przemyśleń Smile
mam nadzieję, że jakiejś wojny teoretycznej nie wywołam Smile
przypominam, że założenia setupu to w większości asfalt plus leśne szlaki rowerowe, deszczu raczej unikam...
a i generalnie temat jest o semislickach, slick tak dodatkowo się pojawił. ale powiedzmy, że chodzi o to samo. mniej zużytego semi (tego przedniego koła) zostawiam, a dokupuję delikatnego i węższego semislicka (chyba, że właśnie nie warto i lepiej już dać slicka). i kwestia jak to teraz zmontować Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 28 Mar 12, 12:49:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To teraz pojedź w teren i zobacz jak zachowuje się rower Smile (a motory sobie daruj wbrew pozorom inaczej to wygląda). Wyjaśniam: głównie opory toczenia generowane są przez tylną oponę, rower prowadzony jest w skręcie przez oponę przednią, zadaj sobie pytanie kiedy się szybciej wyglebisz przy uślizgu przedniego koła czy tylnego.

Przy czym dotyczy to zdecydowanie bardziej terenu niż asfaltu.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy