wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Hamulce Avid BB7, ktoś używał?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Pon 05 Mar 12, 19:46:39     Hamulce Avid BB7, ktoś używał? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Poniewż będę składał nowe koła do mojego mtb, zacząłem myśleć o zmianie hamulców na tarczowe (dotychczas vbrake). Chcę zaznaczyć że zarówno na ramie i widelcu mam mocowania pod zaciski Rolling Eyes .
Ogólna opinia jest taka że mechaniczne hamulce tarczowe to lipa, jednak bb7 to podobno wyjątek.Czytalem o nich sporo i maja naprawdę niezłe noty.
Często też słyszałem że lepiej wziąć te avidy niż budżetową hydraulike. Koszt tych Avidów BB7 to 400-450 zł (tarcze 160). I tu moje pytanie, czy ktoś ich używał, może coś podpowiedzieć.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
konarider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5061 (72%)
Postów: 112
Wiek: 42

Częstochowa - Lisiniec

Post Pon 05 Mar 12, 22:41:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym się nie bawił w "linkowe" tarcze. W cenie 400 masz komplecik ( bez tarcz) deore 486 np http://allegro.pl/hamulec-tarczowy-deore-br-m486-p-195pln-i2120527778.html

moja kona katalogowo była na tych 486 i byłem zadowolony.


Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Pon 05 Mar 12, 23:43:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

konarider napisał:
Ja bym się nie bawił w "linkowe" tarcze. W cenie 400 masz komplecik ( bez tarcz) deore 486 np http://allegro.pl/hamulec-tarczowy-deore-br-m486-p-195pln-i2120527778.html

moja kona katalogowo była na tych 486 i byłem zadowolony.


Była?
To jednak wymieniłeś?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4670 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Pon 05 Mar 12, 23:58:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lepiej kupić nowe, znacznie lepsze m596 niż przestarzałe 486.http://allegro.pl/hamulce-shimano-deore-bl-m596-br-m596-p-t-2012r-i2149597369.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
konarider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5061 (72%)
Postów: 112
Wiek: 42

Częstochowa - Lisiniec

Post Wto 06 Mar 12, 10:49:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 09:43 06.03.2012 ----------

voit napisał:


Była, bo wymieniałem praktycznie cały osprzęt na wyższe grupy. Ponadto lubie czasem przycisnąć z górki i xt jednak lepiej sobie radzą.
Pixel -doradziłem sprawdzone osobiście rozwiązanie, pierwsze lepsze z allegro. Bo w tej cenie jest trochę hydraulików- choćby avid juicy 3. A chciałem dać przykład że rozwiązani na linkę jest nieopłacalne.
A z czym są takie przestarzałe wytłumacz mi ? Bo budowa samego zacisku nie jest i tak monolityczna. Więc jakiegoś mega przeskoku technologicznego nie ma. Nie sądzę że jest duża różnica w działaniu przy podstawowej grupie.


Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Wto 06 Mar 12, 18:17:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie w tej cenie najniższa pólka hydraulików np J3 postrzegana kiepsko i najwyższa mechaników a jeszcze nie słyszałem złej opini o BB7, których prostota obsługi porównywana jest z vbrakiem.
Dlatego miałem nadzieję że ktoś używał i dowiem się coś z pierwszej ręki.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z przewagi systemu hydraulicznego, ale wiem też że nie ma co brać najtańszych czytaj z najniższej półki.
Dodam jeszcze, że wystarcza mi w zupełności skuteczność moich vbraków, po prostu przy wymianie koł zacząłem rozważać opcję hamulców tarczowych.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4670 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Wto 06 Mar 12, 18:35:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie znam się bardzo na tarczówkach, ale miałem okazję jeździć na 486 i 596.Nowa deorka jest lepsza pod każdym względem, a oba były testowane jeszcze na fabrycznych klockach.Po za tym jeśli różnica w cenie jest znikoma to po co brać starszy na pewno nie lepszy hamulec?Jeśli zaś chodzi o samą zmianę hamulców to jeśli v-ki Ci wystarczają nie ma to najmniejszego sensu, no chyba, że myślisz przyszłościowo o zmianie ramy czy widelca.Z tymi pod v-ki zwłaszcza czegoś lepszego będzie problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Wto 06 Mar 12, 20:06:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o matko, uwielbiam pieprzenie w stylu:
Piksel napisał:
Nowa deorka jest lepsza pod każdym względem

najpierw przestarzale, teraz gorsze pod każdym względem, pisanie dla pisania - skoro testowałeś oba modele napisz obiektywne odczucia, co jest lepszego, dlaczego itp
voit napisał:
Dodam jeszcze, że wystarcza mi w zupełności skuteczność moich vbraków, po prostu przy wymianie koł zacząłem rozważać opcję hamulców tarczowych

mechaniczne tarczówki nie mają sensu - modulacja w nich to tylko pobożne życzenia, w twoim przypadku przy wymianie kół, zastosowałbym piasty z mocowaniem pod tarcze, został przy v-kach, a przy sprzyjających wiatrach finansowych wymienił (przy dużym parciu na tarczówki) na hydrauliki z średniej półki


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4670 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Wto 06 Mar 12, 20:24:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Temat był o mechanicznych tarczach, Jacek napisał o hydraulicznych ja zaproponowałem inne nie zagłębiając się w szczegóły, bo autor nie o to pytał.Natomiast jeśli chodzi o porównanie samych hamulców.Plusem m596 jest sporo większa siła i nieco lepsza modulacja, wygląd to kwestia gustu, mi osobiście się podobają, wygoda podobna ja przynajmniej nie odczułem dyskomfortu podczas ich używania.Gdybym miał wybierać pomiędzy nimi dwoma to bym się nie zastanawiał, bo różnica w cenie bardzo mała, a dwa różne hamulce, dodatkowym plusem jest fakt, że 596 łatwiej będzie później sprzedać niż 486.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Wto 06 Mar 12, 21:49:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blabla napisał:
w twoim przypadku przy wymianie kół, zastosowałbym piasty z mocowaniem pod tarcze, został przy v-kach, a przy sprzyjających wiatrach finansowych wymienił (przy dużym parciu na tarczówki) na hydrauliki z średniej półki


Laughing Kurcze taki był właśnie mój pierwszy plan na nowe koła


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
konarider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5061 (72%)
Postów: 112
Wiek: 42

Częstochowa - Lisiniec

Post Sro 07 Mar 12, 10:04:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jasne że lepiej brać nowszy model, ale nie uważam że 486 są przestarzałe - nie w działaniu.
Co do tematu, jak na linkę to tylko V, nie inwestuj w tarcze mechaniczne- nie ta siła nie ta modulacja.


Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Sob 31 Mar 12, 19:38:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za podpowiedzi.
Założyłem przyzwoite V-ki (Avid SingleDigit 5), a koła które złożyłem, a raczej serwis to :
Piasty Dartmoor Vee One tył na 4 maszynach, Vee Two przód na 2 maszynach (piasty pod tarcze)
Szprychy Dt Swiss
Obręcze Mavic 317 (v-brake)
Jeżeli będę kiedyś zakładał tarcze to faktycznie tylko hydrauliczne.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy