wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[piasta] - Piasta tynia - Co wybrać :?: Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 27 Kwi 05, 22:21:32     [piasta] - Piasta tynia - Co wybrać :?: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chcę sobie wymienić pisatę z tyłu tak aby była pod kasetę bo teraz mam na nakręcany wolnobieg Neutral
Widziałem dzisiaj dwie piasty JoyTech'a za 109 zł
Jedna na łożyskach maszynowych,
Druga na kulkowych uszczelnianych,
Obie na zacisk,
Gość w sklepie twierdzi, że ta na łożyskach kulkowych jest bardziej wytrzymała, ale mnie się wydaje, że lepsza będzie na łożyskach maszynowych.
Obecnie ta piasta, co mam też jest na maszynach ale jak juz pisałem na wolnobieg.
Co o tym sądzicie Question
P.S. Jeszcze myslałem, żeby może wziąść piastę pod tarczę tak na przyszłość bo nie wiadomo co będę chciał jeszcze kupować


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved




Ostatnio zmieniony przez szczepan dnia Sro 14 Mar 07, 22:51:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Sro 27 Kwi 05, 22:38:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tego co mi wiadomo to maszyny sa dobre ale jak zlapia luzy to trzeba wymienic lozyska (plusem jest to ze sa tanie)...
kulki sa dobre (tylko te powyzej 120zl) ale trzeba je smarowac i dbac ...
mam piaste lx`a (gold ediction) na kulki i jak dla mnie jest fantastyczna.. ma juz 10000km i dopiero raz ja smarowalem.
po rozebraniu (8000km) smar byl idealnie zloty (taki dziwny kolor dali), kulki zlote i miski zlote... praktycznie moglem jeszcze nie smarowac Smile .. jak narazie sprawuje sie prawie idelanie (bebenek troche szwankuje ale to przez to ze uzytkowalem go w niewlasciwy sposob) ..

osobiscie wole dobrej klasy piaste na lozyskach kulkowych ...


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 28 Kwi 05, 7:19:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łożyska maszynowe są lepsze ale bardzo trzeba uważać na jakość wykonania bo te źle wykonane szybko się sypią no i są cięższe (tak gdzieś czytałem), imho w cenie ok 120 zł lepiej zdecydować się na kulkowe, LX mają dość dobrą opinię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6950 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 28 Kwi 05, 15:22:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja powiem tak.. Tylko maszyny Exclamation Odsyłam do mojego testu piast sachs`a. Te piasty są praktycznie bezobsługowe. Żadnych regulacji czy czegoś w tym stylu. Zero smarowania.Bardzo prosta budowa. Jak się łożysko rozsypie to nie ma problemów z zakupem nowego. Bo nie wiem czy wiecie jedne z najlepszych łożysk na świecie robi się w... Polsce Exclamation Tak tak. Są nawet w niemieckich piastach Exclamation Łozysko nawet jak się zepsuje to koszt wymiany na nowe to około 8 zł, natomiast jak ci np w LX`ie kulki zrobią wyrwy w konusie to już lipa - bardzo ciężko dostać zapasowy do danego modelu piasty. To moje skromne zdanie...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 28 Kwi 05, 15:47:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie obecnie jestem posiadaczem piast na łożyskach maszynowych, wprawdzie nie przejechałem jeszcze na nich nie wiadomo ile kilometrów to jestem zadowolony, bo chodzą super, żadnych luzów jak to miałem wcześniej z pisatach na kulkach, ale tamte to już inna historia ...


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 29 Kwi 05, 7:08:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ile te piasty sachsa kosztują? Też są jakieś grupy czy coś? Bo pewnie na przyszły sezon będę zmieniał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Pią 29 Kwi 05, 7:12:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sachsy podobno ciężko dostać ale są chyba stosunkowo nie drogie... :]

bo chyba iich już nie produkują... Cool


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6950 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 29 Kwi 05, 7:54:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No niestety już ich nie produkują Crying or Very sad Ale może jeszcze gdzieś znajdziecie. Ale np. bardzo tanie - jak na piasty z maszynowymi łożyskami - są piasty Novatec. O ila się nie mylę to za komplet zapłacicie ok. 150 zł - oczywiście za określony model, bo są też Novatec`i za dużo więcej. Po info na temat tych piast udajcie się do Wieczorka. I nie zrażajcie się ich psioczeniem na temat tych piast - oni z zasady uważają za badziew wszystko co nie kosztuje kilku stów Very Happy


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Pią 29 Kwi 05, 12:55:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
... Też są jakieś grupy czy coś? ....


- Neos - najslabsza
- Centera
- Quarz - wypasiona - z niej pochodzi kultowa przerzutka "Plazma" ..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 29 Kwi 05, 13:17:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co myślicie o tych piastach:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48782735
i tych:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49851117


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6950 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 29 Kwi 05, 14:57:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No jedna z tych aukcji to jest właśnie Novatec o którym pisałem wyżej. Z tego co słyszałem to są super piasty a nawet jak się Wam coś zepsuje to sami widzicie ile kosztuje nowa...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 29 Kwi 05, 19:42:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Takie też były w tym sklepie ale kosztowały koło 100 zł więć jak coś to biorę na allegro, czekam tylko na kasę


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 04 Maj 05, 7:38:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem kupić spodenki ale znów piasek w bębenku mi skrzypi Evil or Very Mad więc muszę jednak zmienić piastę, chyba się skuszę na tego novateca skoro w sklepie stówka to też spróbuję z allegro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 04 Maj 05, 8:13:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy warto dołozyć i kupić piastę z czterema łozyskami?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49895698
czy wystarczy ta z dwoma co rzucił link szczepan?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 04 Maj 05, 9:39:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja aż tak się nie znam ale jeśli nie jeździmy wyczynowo to chyba Nam wystarczy na dwóch łożyskach


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Sro 04 Maj 05, 10:11:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

4 lozyska to o 2 wiecej przy wymianie jak luzow dostanie... wiec.. zastanow sie Wink ..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6950 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 04 Maj 05, 11:00:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piasta z dwoma łożyskami to piasta, której oś obraca się na maszynach a bębenek na kulkach. Piasta z czterema łożyskami to już full wypas - oś i bębenek na maszynkach. Warto wg mnie zainwestować w cztery łożyska... Ale to już tylko kwestia kasy Very Happy


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 04 Maj 05, 13:26:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli jednak jak pisałem że znam się średnio to pisałem prawdę, w takim razie faktycznie lepiej zainwestować w 4 maszyny Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 04 Maj 05, 14:33:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale ta piasta będzie ok czy w tej cenie jeszcze czegoś szukać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6950 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 04 Maj 05, 14:43:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No piasta jest spoko. Tak jak pisałem wcześniej nie jest to jakaś totalna rzadkość. Jedynie co tam się może zrąbać to ewentualnie bębenek, bo ośki na łożyskach to raczej nie zajedziesz. Ale nie jest powiedziane, że bębenek Ci się zepsuje. A co do części zamiennych to te piasty są na rynku więc nie powinno być problemu, ale pewności nie mam. Ja myślę, że warto spróbować.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 04 Maj 05, 14:45:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A da się wymienić sam bębenek w razie czego Question


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6950 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 04 Maj 05, 14:56:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście. Tylko, że do Novatec`a będzie pasował tylko Novetec, a do Shimano tylko Shimano. Cwaniaki się zabezpieczają.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 04 Maj 05, 14:58:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co masz na myśli? Kaseta nie będzie pasować? Czy ewentualnie wymiany bębenka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sro 04 Maj 05, 15:00:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o bębenek chodzi, co to by były za piasty, zeby wybrane modele kaset pasowały Smile



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6950 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 04 Maj 05, 15:01:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie no kaseta będzie pasować. Tylko jak Ci się wysypie bębenek np. w Novatec`u to sobie nie założysz bębenka od Alivio. I odwrotnie...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy