wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Rower] Cube vs. Trek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ainod Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4566 (64%)
Postów: 28
Wiek: 31

Częstochowa - Jagiellońska

Post Sro 28 Gru 11, 2:31:40     [Rower] Cube vs. Trek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W połowie stycznia planuję zakup nowego sprzętu.

Cena? +/- 2.000zł

Przeznaczenie... jak dotąd jeździłem głównie asfaltem, terenem nie lubiłem jeździć, ale moje poglądy się zmieniły - chcę częściej zasuwać lasem, ale nie ukrywam, że mam plany co do dłuższych asfaltowych wypadów.

Rozmiar rany: 19" - 21"

Znalazłem jak dotąd dwie ciekawe oferty na allegro, lecz przed decyzją chciałem poradzić się ekspertów Very Happy

Cube ACID 2011:
http://allegro.pl/cube-acid-2011-20-cali-i2022852031.html

TREK 6000:
http://allegro.pl/trek-6000-19-5-cala-i2012766114.html

Oba rowery są używane, lecz ich stan jest zadowalający. Moim faworytem jest Cube, ale nie znam się na szczegółach. Możecie coś powiedzieć o nich? A może ktoś ma któregoś i może dopowiedzieć coś z własnego doświadczenia?

Jutro tj. 28.12.2011 jadę przeszukać częstochowskie rowerowe. Jeśli znajdę coś godnego uwagi, zaraz dopiszę propozycje.

Chyba, że macie coś we własnym zapleczu godnego uwagi w tej cenie? Wink


Niech Wam się kółka kręcą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6991 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 28 Gru 11, 8:08:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cena +/- 2000 do czego Wink

Cube ma chyba lepszą specyfikację chociaż ten od treka nie podał wszystkiego. Pedały i koszyk na bidon sugerują że właściciel Cuba za dużo nie jeździł (no chyba że to chłyt marketingowy) . Ja bym brał Cuba.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Reklama
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5065 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Sro 28 Gru 11, 9:16:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cube i jeszcze raz Cube,

Wątpię jednak aby cena zatrzymała się na 2000, obstawiam że sześcian pójdzie za jakieś 2500 ... no chyba że wstrzeliłeś się w martwy sezon i nikt się nie połaszczy na niego :>

Powodzenia,

Co do zawartości sklepów to w październiku zmieniałem rower i mam oblatane prawie wszystko,

W Martesie, zostały 3 ciekawe Cube'y z 2011, rozmiary to jednak 18" i mniej więc jeśli jesteś wysoki to odpada,

W Narty Rowery na Kościuszki był TREK w dobrej specyfikacji, bardziej zbliżonej do tego Cube'a z aukcji, cena była mocno zniżona jednak rower był cały czerwony i mnie osobiście się nie podobał,

Pamiętam też jedną sztukę ciekawego roweru który był w Galerii Jurajskiej w sklepie sportowym na górze (nie pamiętam nazwy), taki duży w jednym z naroży hali, marka żadna mi znana, ichniejszy wyrób, jednak specyfikacja zbliżona do dwóch kołek z półki cenowej 3000, 40000zł. Wyjściowo u nich też kosztował powyżej 3k, teraz widzialem go za niewiele ponad 2tyś. Biało czarny, rozmiar 20,5" warto się przejechać

Bardzo ciekawe dwa kółka znajdziesz na Wolności w Ransporcie, ostał im się KTM Ultra Fun, katalogowo rower był za niecałe 3000, teraz pewnie coś bliżej twojej ceny, rozmiar to 43cm czyli 17stka, tutaj masz aukcje z identycznym rowerem, miałem go sam kupować, mieliśmy kilka jazd próbnych ale było nam razem zbyt nerwowo (preferuje większe ramy)

Więcej grzechów nie pamiętam, powodzenia



Kontakt: 502 606 949


Ostatnio zmieniony przez Tomas_1982 dnia Sro 28 Gru 11, 9:41:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4701 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Sro 28 Gru 11, 9:24:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten cube wcale nie jest taki świetny, amortyzator to porażka na całej linii.http://allegro.pl/merida-hfs-2000-model-2008-i2004565447.html jeśli nie zależy Ci na tarczówkach, które są i tak zbędne na jurze, to ta merida jest o wiele lepsza propozycją.Dobre koła i amortyzator, niezła rama, napęd srama i niska waga.Tomas gość go w życiu nie sprzeda za 2500zł, za taką kasę jeśli się dobrze poszuka, można kupić używany rower na xt.Już po wyjściu ze sklepu stracił dobre kilka stówek wartości.A po za tym bez sensu, że gość sprzedaje rower z tymi wszystkimi pie***łami, które później i tak nie są używane, bo każdy ma swoje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5065 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Sro 28 Gru 11, 9:45:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem o Meridzie, na stradomiu (Sabinowska) były 2 fajne Meridy, nie pamiętam modelu ale też warto tam zajrzeć ...

Cytat:
... Tomas gość go w życiu nie sprzeda za 2500zł

Poczekajmy do końca aukcji, mam wrażenie że cena wyskoczy Confused



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Ainod Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4566 (64%)
Postów: 28
Wiek: 31

Częstochowa - Jagiellońska

Post Sro 28 Gru 11, 12:12:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piksel napisał:
Ten cube wcale nie jest taki świetny, amortyzator to porażka na całej linii.


Czytałem wiele opinii na stronach od wujka Google, doszedłem do wniosku, że zdania są bardzo podzielone na temat tego amortyzatora. Wydaje mi się, że w tym przedziale cenowym ciężko będzie znaleźć rower z osprzętem na tym poziomie + lepszy amortyzator.

Co do hamulców - teren działania jak dotąd kończył się na jurze, jak tylko zacznie robić się cieplej chcę pojechać w góry, poszerzyć swoje doświadczenie o bardziej wymagający teren. No i wychodzę z założenia, że lepiej mieć coś w posiadaniu jak jest tylko możliwość, niż później zbierać grosze nie wiadomo ile (bo jeszcze nie zarabiam) na zakup nowego lepszego podzespołu.

Ta Merida HFS 2000 nie przypadła mi do gustu, szczególnie manetki - w poprzednim rowerze takie miałem i strasznie się do nich zraziłem - mimo, że technologia poszła krok naprzód, to i tak mam co do nich obawy.

Zaraz wychodzę z domu i pojadę na Kościuszki, a wracając na Wolności do Nartyrowery (nie wiem czy będą mieli jakieś rowerki, bo zaczął się sezon narciarski - czego za bardzo nie widać) i RanSportu.


Niech Wam się kółka kręcą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4701 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Sro 28 Gru 11, 12:20:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do amortyzatora w tej klasie(czyli niskiej) lepszym wyborem jest powietrzy raidon.Co do osprzętu to masz rację, ale wolałbym zaoszczędzić na napędzie niż na amortyzatorze.Hamulce kwestia techniki byłem na v-kach w górach i dawałem radę.Manetki w Meridzie zauważ, że kosztuje jednak 1900zł i manetki zawsze można zmienić na triggery co nie jest takim dużym kosztem.A amortyzator r7 do darta ma się jak mercedes do fiata.Na wolności mają rowerki przez cały rok, ale nie tak dużo jak w sezonie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5264 (74%)
Postów: 251


Post Sro 28 Gru 11, 15:46:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ainod napisał:
A może ktoś ma któregoś i może dopowiedzieć coś z własnego doświadczenia?

Posiadam Treka model 6000 (rok 2007).
Co mogę powiedzieć o tym modelu to to, że rama (17,5") świetnie spisuje się zarówno na górzystych terenach jak i na drogach asfaltowych. Sztywna, dobrze skrojona, estetycznie wykonana jednak Trek nigdy nie robił ultra lekkich ram i z tym trzeba się liczyć.
Moja dziecinka w fabrycznej konfiguracji sprzętowej ważyła lekko ponad 13,5kg.


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5065 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Sro 28 Gru 11, 16:07:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@jeziu

Zapomniałeś jedna dodać że masz słabość do sześcianów Very Happy



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5264 (74%)
Postów: 251


Post Sro 28 Gru 11, 16:31:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To się zgadza - mam słabość do sześcianów Wink ale jednak treczynki też mają to coś w sobie Wink


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
Ainod Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4566 (64%)
Postów: 28
Wiek: 31

Częstochowa - Jagiellońska

Post Sro 28 Gru 11, 20:07:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Objechałem nasze rowerowe sklepiki:

RanSport na wolności ma fajnego tego KTMa 17", sprzedawca powiedział, że za 2.100 może go sprzedać, siedziało mi się podobnie jak na moim obecnym (19,5" rama), ale boja się, że mogę to odczuć dopiero po jakimś czasie.

Na Sabinowskiej zamknięte.

Na Garibaldiego zamknięte - inwentaryzacja do 2.01.2012.

Na Kościuszki nic ciekawego - KTM Ultra Fire, bez żadnej rewelacji cenowej. Dzisiaj doszła im Merida, którą też proponował, ale cena była dość wygórowana.

Na Drogowców - tragedia, hala pusta Very Happy same miejskie, jedyne co mieli wpadającego w oko to MBK M 485 -> http://www.rowermax.pl/MBK_M_485-69.html w promocyjnej cenie 2.500

Przeszukując allegro natrafiłem na kolejne ciekawe oferty:

1. TREK 6300 - używany, obawiam się, że rama 18,5" będzie zbyt mała.
http://allegro.pl/trek-6300-nie-wheleer-giant-kona-merida-gt-wtp-i2000159846.html

2. COPPI - używany, również rama 18,5"
http://allegro.pl/ladny-coppi-na-deore-monitou-stan-praktycznie-nowy-i1999741200.html

3. PROFI - używany, rama 21"
http://allegro.pl/mega-rower-profi-deore-hydraulika-conti-wys-0zl-i2007570965.html

Jeśli uda mi się kupić rower za 1400-1700, to w styczniu będę mógł sobie pozwolić na wymianę amortyzatora na lepszej klasy.

Rozmawiałem ze sprzedawcą roweru Cube ACID 2011, którego podałem w pierwszym poście - za komplet (rower + dodatki) chce 3.000zł + koszt przesyłki, co dla mnie jest trochę śmieszne, bo nówka kosztuje 2.800 Smile


Niech Wam się kółka kręcą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6169 (87%)
Postów: 877
Wiek: 45

Częstochowa

Post Czw 29 Gru 11, 22:34:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ainod napisał:
Rozmiar rany: 19" - 21"


W terenie lepiej jeździ się na mniejszym rozmiarze, więc ten Trek może nie być za mały. Jest to zresztą kwestia około 1,5 cm na podsiodłówce a ten probrem można zlikwidować zakładając dłuższą sztycę. Podobnie z mostkiem. Sprawdź geo (wyślij
"mejle" z zapytaniem) i porównaj z obecnym i z tym KTM'em, na którym siedziałeś. Może jest on dłuższy od twojego i dlatego miałeś wrażenie, że jest podobnie. Zwróć uwagę na długości TT/h i S/T
. To jest geo od 29" Authora więc nie sugeruj się nim za bardzo.
Ainid napisał:
chcę częściej zasuwać lasem, ale nie ukrywam, że mam plany co do dłuższych asfaltowych wypadów.

A może przesiadka na coś większego?
http://www.bikeman.pl/rower-gorski-giant-talon-29er-2-2012-p-1563.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-12&utm_content=1563#nclid=df84c4b5827397d9292094df09a091b4
Jest to też cięższe ale baza do rozbudowy pewnie na podobnym poziomie, co te które wymieniłeś. Obojętne co kupisz to sprzęt po jakimś czasie i tak wymienisz. Na minus koronka 42, na asfalt przydałyby się te 2 kły więcej, na plus na obręcze wrzucisz oponki 700x25 albo nawet 700x23 (rozmiar na jakim jeżdżą szosowcy) i możesz "połykać" kilometry na asfalcie. Giant'a wrzuciłem jako przykład bo mnie strasznie kręcą wielkie kiszki ale musisz wiedzieć, że 29er'y są ciągle droższe niż 26". A u nas w mieście masz np
http://allegro.pl/nowy-rower-author-2011-model-dexter-29-i2020004035.html


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Ainod Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4566 (64%)
Postów: 28
Wiek: 31

Częstochowa - Jagiellońska

Post Pią 30 Gru 11, 0:49:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przekonałem się do tej Meridy:
http://allegro.pl/merida-hfs-2000-model-2008-i2004565447.html

Sprzedawca nie jest właścicielem - ten wyjechał świętować Nowy Rok do Berlina, jeśli rower nie zostanie sprzedany podczas tej aukcji to prawdopodobnie zadzwonię w sprawie konkretów w nowym roku, obgadam szczegóły i zakupię rowerek Wink Chyba, że coś jeszcze do tego czasu wpadnie w oko

Jutro podjadę ze swoim rowerem do RanSportu - porównam swoją pozycję na obu rowerach - może jednak da się dopasować do moich wymiarów.

Tego Author'a mógłbym zobaczyć dopiero 3 stycznia, bo w sklepie trwa inwentaryzacja do 2.01.2012 (jeśli to ten sklep na rogu Wilsona i Garibaldiego).

Cytat:
A może przesiadka na coś większego?
http://www.bikeman.pl/rower-gorski-giant-talon-29er-2-2012-p-1563.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-12&utm_content=1563#nclid=df84c4b5827397d9292094df09a091b4


Na moje oko ciekawa propozycja, ale w tych sprawach jestem laikiem Very Happy Nie wiesz czy można go zobaczyć gdzieś w Częstochowie? Jutro trochę pojeżdżę przed Masą i popytam o niego, ale dobrze by bylo gdybym konkretnie wiedział Laughing


Niech Wam się kółka kręcą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6935 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 30 Gru 11, 1:10:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ainod napisał:
Przekonałem się do tej Meridy:
http://allegro.pl/merida-hfs-2000-model-2008-i2004565447.html


Sprzęcik pierwsza klasa. Dobry amortyzator, gripy, napęd Srama, wypasione kółka, kokpit też trzyma poziom. Jeśli to wszystko jest w dobrym stanie to świetny wybór. Świetny tym bardziej, że to Meridka - ubóstwiam je Wink

tylko ta cena... mam nadzieję, że nie jest kradziony.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Ainod Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4566 (64%)
Postów: 28
Wiek: 31

Częstochowa - Jagiellońska

Post Pią 30 Gru 11, 1:23:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
Ainod napisał:
Przekonałem się do tej Meridy:
http://allegro.pl/merida-hfs-2000-model-2008-i2004565447.html


Sprzęcik pierwsza klasa. Dobry amortyzator, gripy, napęd Srama, wypasione kółka, kokpit też trzyma poziom. Jeśli to wszystko jest w dobrym stanie to świetny wybór. Świetny tym bardziej, że to Meridka - ubóstwiam je Wink

tylko ta cena... mam nadzieję, że nie jest kradziony.


Fakt - stosunek ceny do jakości niezły, ale stan roweru (i pochodzenie jak wspomniałeś) nie jest pewny, dlatego ewentualnie chciałbym wiedzieć, czy opłacałoby się wziąć tego KTMa Ultra Fun (2.100zł) na 17" ramie (jeśli uda się jakoś dostosować do mnie) - rower nowy, więc mam gwarancję na części oraz fakt, że w najbliższej przyszłości nie będę musiał ładować do niego kasy.


Niech Wam się kółka kręcą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6991 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 30 Gru 11, 10:01:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mr. Dry napisał:

W terenie lepiej jeździ się na mniejszym rozmiarze,

He dobre, a od kiedy to tak jest? Bo ja myślałem że to kwestia indywidualna.

Czasem nie kupuj tej meridy to jedna z bardziej nieudanych ram tej firmy. Miałem ją i nie chcę więcej (nazwałem ją "trzeszcząca").

Tak na marginesie za mała rama to tragedia dla jeżdżącego, przede wszystkim męczarnia na dłuższych trasach, wszystkie rady typu przedłuż mostek to pie***ły. Kup ramę taką jak należy nawet kosztem słabszego osprzętu który i tak będziesz wymieniał w trakcie jeżdżenia. Pamiętaj rama to podstawa na której wisi cała reszta.

Napisz ile masz wzrostu, jeśli 180cm lub powyżej zapomnij o 17''. Ja jestem niższy i jeżdżę na 19''


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5065 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Pią 30 Gru 11, 10:29:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ainod napisał:
... dlatego ewentualnie chciałbym wiedzieć, czy opłacałoby się wziąć tego KTMa Ultra Fun (2.100zł) na 17" ramie (jeśli uda się jakoś dostosować do mnie) - rower nowy, więc mam gwarancję na części oraz fakt, że w najbliższej przyszłości nie będę musiał ładować do niego kasy.


KTM ma bardzo fajne ramy, do tego 5 lat gwarancji,
Na osprzęt masz 2 lata, spokojne dni a jak coś padnie to blisko do sklepu.

Pogadaj z Magdą lub Adamem w Ransporcie, weź KTM'a na przejażdżkę, ja bardzo mocno go brałem pod uwagę, jeździłem nim z godzinę ale niestety nie spasował mi (wyłącznie kwestia indywidualna, preferuje większe rowery), było mi jednak wygodnie i nie miałem dyskonfortu ani na asfalcie, ani w terenie.

Mam prawie 180cm wzrostu, tabelki można sobie darować jeśli masz możliwość się przymierzyć do roweru. To najlepsze co może Ci pomóc dobrać ramę.

Powodzenia,



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6169 (87%)
Postów: 877
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pią 30 Gru 11, 11:33:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
za mała

Nigdzie nie napisałem, że ma kupować za małą. Sugeruję kupno mniejszej ale takiej, która względną długością nie będzie zbytnio odbiegać od tej, na której obecnie jeździ. Nigdzie też nie pisałem żeby mostkiem "przedłużać ją w nieskończoność" ale nie można też zastosować zbyt krótkiego, bo wyjdzie kupa. Z własnego doświadczenia wiem, że
- na asfalcie dobrze jest jak można się wyciągnąć, oprzeć dłonie na rogach, więc dłuższa rama jest ok
- w terenie mam problem z przerzuceniem tyłka za siodło, więc dłuższa rama nie jest ok
Mam 181 cm wzrostu, jeżdżę na crossie w rozmiarze 21,5 cala i uważam, że jest wygodnie i ogólnie rewelka. Czy w tej sytuacji mam kupić równie wielką ramę na górala? No chyba nie, ale ja nie jestem specem od tych spraw więc pewnie się mylę.
Ainod też nie napisał czy jeździ na crossie czy na góralu a tu też może objawiać się różnica w odczuciach. Dlatego zwracałem uwagę właśnie na te dwie długości bo to one decydują w większości o wygodnej pozycji.

Tomas_1982 napisał:
Pogadaj z Magdą lub Adamem w Ransporcie

Nie jestem do końca pewien ale chyba jeszcze są na urlopach i będą dopiero w przyszłym roku.

Ainod napisał:
czy można go zobaczyć gdzieś w Częstochowie?

Niestety nie wiem. Do głowy przychodzi mi tylko Kocot na Okólnej ale to i tak sprawa wątpliwa. W ogóle to on jest droższy o jakieś 400pln. W Czewie 29" widziałem w postaci jednego Treka w rozmiarze 19" na Kościuszki i Authory 17" i 19" na Wilsona.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
mario66 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5068 (72%)
Postów: 151
Wiek: 57

Częstochowa , Raków

Post Pią 30 Gru 11, 15:19:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ainod , spojrzyj jeszcze tutaj ;
http://www.mbike-rowery.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Ainod Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4566 (64%)
Postów: 28
Wiek: 31

Częstochowa - Jagiellońska

Post Nie 01 Sty 12, 21:41:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolejny sprzęcik wpadający w oko:

http://allegro.pl/gary-fisher-piranha-trek-sram-x-5-rock-shox-i2026085506.html

Rama 19" - jak najbardziej pasująca.
Amortyzator - Rock Shox Tora (szczegóły na zdjęciach)
Przerzutka przód - SRAM X.5
Przerzutka tył - SRAM X.5
Manetki - SRAM X.5
Hamulce hydrauliczna Shimano BR-M486
Piasty - Shimano FH-M495A

Reszta na zdjęciach - nie potrafię dokładnie wypisać co i jak, a specyfikacji tekstowej sprzedawca nie podał.

Co o tym myślicie?

EDIT: Już po napisaniu posta natrafilem na 3 kolejne ciekawe propozycje:

1. HAIBIKE Light
http://allegro.pl/rower-haibike-light-skladak-mtb-xc-polecam-i2009591791.html

2. TREK 6300
http://allegro.pl/trek-6300-i2013412372.html
Trochę przekracza budżet, ale może się coś uskubie...

3. Cube ACID
http://allegro.pl/cube-acid-xt-i2019617919.html

Myślałem, że będzie kłopot ze znalezieniem czegoś ciekawego w tej cenie, ale widzę, że jak się trochę w necie posiedzi, to można znaleźć okazje.


Niech Wam się kółka kręcą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
pietro1978 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4798 (68%)
Postów: 186
Wiek: 45

Częstochowa-Północ

Post Pon 02 Sty 12, 18:26:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tych co tu wymieniłeś wybrałbym Cuba,a co wybierzesz i jaki masz budżet to już twoja sprawa.
Powodzenia w zakupie najbardziej optymalnego sprzętu Very Happy


pietro1978
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4701 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Pon 02 Sty 12, 18:43:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cube to nic szczególnego, po prostu taki średniak.Haibaik ma słaby osprzęt, a rama no cóż... ja nie miałbym zaufania do ramy alu ważącej 1300g.Trek całkiem fajny oprócz średniej korby i nie najlżejszych kół nie ma się do czego przyczepić.Dobra rama nadająca się pod rozbudowę i solidny amor.Jednak przydałoby się dokładniejsze foto kasety, aby ocenić jej stan.Cena 2500 zł jest przesadzona jeśli napęd jest w dobrym stanie to moim zdaniem jest wart 2200-2300zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6169 (87%)
Postów: 877
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pon 02 Sty 12, 21:09:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

2500 PLN przy tej cenie to wolałbym poczekać, dozbierać jeszcze z 200-300 pln i kupić coś nowego. Albo łyknąć choćby Authora Dextera. Może i gorszy sprzęt ale nowy a tu liczą się zrobione kilometry a nie data produkcji. Co z tego, że lepszy jak zajedziesz w podobnym czasie i wymienisz na to na co będziesz mieć ochotę i fundusze. Jedynie co to waga może boleć.

Z tych co teraz wymieniłeś to GF. Po części dlatego, że moje zaufanie do Shimano poleciało ostatnio ostro w dół. Po drugie tak jak w Treku dożywotnia gwarancja na ramę, po trzecie malowanie Smile.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy