wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Trening zimą - prośba o pomoc ;)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4746 (67%)
Postów: 174
Wiek: 40

Częstochowa 1000-lecie

Post Wto 08 Lis 11, 13:30:36     Trening zimą - prośba o pomoc ;) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam !!

Za chwile za oknami będzie na tyle paskudna pogoda, że raczej niemożliwe będzie regularne pedałowanie. W związku z tym mam pytanie: jak ćwiczycie zimą? Zastanwiam się jak trenować żeby efekty były widoczne na wiosnę i lato.
Zastanawiam się czy nie zacząć biegać oraz podnosić jakiegoś żelastwa w domu - z tym, że mam tylko 2 hatelki więc niewiele zrobię. Może basen byłby lepszy? A czy ktoś z Was ma może jakiegoś Obitreka? - bo wyczytałem, że to podobno dobre urządzenie dla kolarzy. Do tej pory jakoś nie udawało mi się ćwiczyć zimą poza kilkunastoma wejściami na spinning ale to było już w lutym a później jak już te największe śniegi stopniały starałem się jeździć ze 3 razy w tygodniu po przynajmniej 30 km + jakiś dłuższy wypadzik w weekend tak ok 60-70 km.
Jeśli macie jakieś sugestie czy porady wynikające z doświadczenia będę wdzięczny.
Z góry dzięki!!Smile

pozdrawiam
_omar_


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Wto 08 Lis 11, 14:39:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z doświadczenia wiem, że paskudna pogoda nie przeszkadza w regularnym pedałowaniu. Problemem może być tylko brak motywacji i samozaparcia. Jeżeli jednak pedałowanie nie wchodzi w grę, proponuje basen, który pozwoli utrzymać ogólną formę.


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
bartek034



Status: Offline
Dni: 4672 (66%)
Postów: 87
Wiek: 38

częstochowa

Post Wto 08 Lis 11, 14:47:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

basen,spinning,rower dwa razy w tygodniu,a raz w tygodniu siłownia i w przypadku moim mocna dieta.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Rooney Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4761 (68%)
Postów: 136
Wiek: 33

Częstochowa - Kawodrza Górna

Post Wto 08 Lis 11, 19:26:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja kręcę na trenażerze. Do tego bieganie , siłownia. Dla relaksu jeszcze może wplotę w to saune , ale się okaże.


Ponad wszystko nie ustalaj ograniczających reguł.

Merida Road Race 880, rocznik 2010

Blog o amatorskim kolarstwie szosowym w moim wydaniu.
rooney.bikestats.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6485 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Wto 08 Lis 11, 21:59:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

_omar_ napisał:
A czy ktoś z Was ma może jakiegoś Obitreka? - bo wyczytałem, że to podobno dobre urządzenie dla kolarzy.

Tylko dla zawodowców co wjeżdżają na 6cio/kg rowerkach pod górkę na stojąco ostatnie kilometry.
Zwykłemu człowiekowi wystarczy do treningu spiningowy.


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
zbyszko61 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5421 (77%)
Postów: 210
Wiek: 62

Częstochowa-Raków

Post Sro 09 Lis 11, 10:53:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zwykłemu człowiekowi wystarczy do treningu spiningowy.


Dokładnie tak jest.Jak tylko pokaże się dużo śniegu kupuję sobie karnet na spining i saunę.Doskonały trening,świetna atmosfera i nogi pracują jak należy.Staram się chodzić trzy razy w tygodniu i na wiosnę nie mam specjalnych problemów.Polecam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szeju Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4991 (71%)
Postów: 39
Wiek: 41

Częstochowa/Północ

Post Czw 10 Lis 11, 9:27:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

siłownia i spining fajna sprawa ale ni każdy ma czas Smile a co do treningów zimowych to zaden problem po sniegu i lodzie fajnie sie jezdzi i do tego sie cwiczy równowagę bo co by nie było w zeszłym roku zaliczyłem pare upadków i nie omieszkam stwierdzic ze bolało hehe a do tego mina kierowców jak widza jak jedziesz w zime na rowerku bezcenna (oni stoją w korku a ty cisniesz )


Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy,
ponieważ wiedza jest ograniczona
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy