wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[odzież] Zestaw jesień/wiosna Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kobe24la Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4560 (65%)
Postów: 230
Wiek: 38

Częstochowa - Błeszno

Post Pon 10 Paź 11, 14:55:10     [odzież] Zestaw jesień/wiosna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ponieważ za oknem coraz chłodniej, przymierzam się do zakupu bluzy/kurtki na obecne warunki. No właśnie Panowie/Panie, co polecacie na takie chłodne dni jak teraz czyli od 5-10 stopni? Spodnie zamówiłem Rogelli Ferrara, ale mam problem co na górę. Czy kupić kurtkę membranową, np. http://www.mikesport.pl/rogelli-merano-kurtka-rowerowa-z-dynatech.html i pod to normalną koszulkę rowerową z krótkim rękawem, a może termoaktywna z długim. A może kupić bluzę lekko ocieplaną, np. http://www.mikesport.pl/rogelli-carpi-lekko-ocieplana-bluza-rowerowa.html i pod to koszulka termoaktywna z długim rękawem i ewentualnie w jak będzie już mocno gwizdać, to jeszcze do tego koszulka rowerowa z krótkim ?? Może macie już coś sprawdzonego, pomóżcie, bo ile osób tyle opinii i tak naprawdę ciężko się zdecydować. Dobrze by było się zmieścić tak do maks 200zł Wink Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez kobe24la dnia Pon 10 Paź 11, 15:14:31, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5012 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Pon 10 Paź 11, 15:06:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja korzystam z bluzy z membraną. Latem i jesienią, gdy robi się chłodniej, zakładam ją na wierzch na koszulkę. Zimą, nawet w okolicy 0 st. C, wkładam pod spód dodatkowo koszulkę termoaktywną. Sam się zdziwiłem, że podczas jazdy taka bluza zapewnia komfort termiczny w temperaturze od poniżej 0 do 15 st. C. Swoją kupiłem w decathlonie na wieszaku z końcówkami serii Wink.


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 10 Paź 11, 15:43:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekka kurta z membraną jest bezkonkurencyjna. Posiadamy z piterem identyczne kurtki Biemme i oboje jednakowo je chwalimy. Do użytku w przedziale temperatury +10 (np tylko z koszulką pod spód) do -10 (więcej warstw pod spód). Ochrona przed przewiewaniem jest tutaj decydująca. Zwykła ocieplana bluza rowerowa nie będzie tak uniwersalna.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5035 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Pon 10 Paź 11, 15:45:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak Markon;

Na nogi mam B'Twin 7 z Decathlona, cena to 260zł ale po sezonie kupiłem je za połowę. Na górę też wybrałem coś z oferty tego sklepu, kurtka z membraną B'Twin i pod spód jakaś jedna warstwa z długim rękawem. W temperaturach przedziału 5-10 nawet krótki rękaw pod spodem daje radę. To o ile się nie przebywa za długo w miejscu (postój) sprawdza się wyśmienicie.

Nie zapominaj też o rękawiczkach i czapce pod kask, zwłaszcza ta ostatnia wielokrotnie mi d..e ratowała a właściwie to uszy Wink



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
kobe24la Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4560 (65%)
Postów: 230
Wiek: 38

Częstochowa - Błeszno

Post Pon 10 Paź 11, 16:04:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co myślicie o tej kurtce http://www.mikesport.pl/rogelli-merano-kurtka-rowerowa-z-dynatech.html ? Czytałem trochę o niej na necie i sobie chwalą. Do tego pod spód krótki rękaw albo koszulka termoaktywna z długim rękawem ?

Cytat:
Posiadamy z piterem identyczne kurtki Biemme i oboje jednakowo je chwalimy.


A możesz podać jakieś dokładniejsze namiary tej kurtki (model) ?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5012 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Pon 10 Paź 11, 16:13:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba każda bluza z membraną działa podobnie. Ale zanim zaczniesz zamawiać przez Internet, zajrzyj do Decathlonu. Jest tam wieszak z końcówkami serii.
Ja moją kurteczkę kupiłem chyba za 150 zł, a kosztowała wyjściowo ponad 250. Spodnie, które pokazuje Tomas, widziałem ostatnio za ok. 100 zł, z tym, że były tylko rozmiary S i XXXL (te XXXL już prawie kupiłem, ale żona powiedziała, że ciężko mi będzie nawet zimą je wypełnić brzuchem Very Happy).
Abovo jeździ w takiej kurteczce - twierdzi, że jest aż za ciepła. http://www.decathlon.com.pl/PL/bluza-comp-czarna-09-96280373/
Wydaje mi się, że w rozmiarze S widziałem ją przecenioną o ponad 50 %.


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 10 Paź 11, 16:17:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj to będzie ciężko. Kupiliśmy je w 2006 roku. Ja już nie pamiętam co to za model.
A co do tego co, ile i jak ubrać? Nie dostaniesz raczej gotowej odpowiedzi. Lub co gorsza możesz się rozczarować zdając się na czyjeś rady w sprawie ilości warstw i rodzaju ubioru. Odczucia termiczne (ciepłota, komfort, chłód) to sprawa bardzo subiektywna. To w czym tobie może być za zimno dla drugiej osoby będzie komfortowe. Każdy organizm jest inny...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5012 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Pon 10 Paź 11, 16:46:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak widać z wypowiedzi Arka, to zakup na długie lata. Z kurtki z membraną na pewno będziesz zadowolony. Do tego bielizna termoaktywna (na zimę, to raczej z z długim rękawem Wink)
W zeszłym sezonie, gdy temperatura spadała w okolice 0 st.C, zakładałem na rower buty trekingowe z membraną. W tym zamierzam nie rezygnować z SPD, kupiłem ochraniacze - zobaczę czy są skuteczne. No i oczywiście ciepłe rękawiczki i czapeczka pod kask.


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
kobe24la Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4560 (65%)
Postów: 230
Wiek: 38

Częstochowa - Błeszno

Post Pon 10 Paź 11, 16:50:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja moją kurteczkę kupiłem chyba za 150 zł, a kosztowała wyjściowo ponad 250. Spodnie, które pokazuje Tomas, widziałem ostatnio za ok. 100 zł, z tym, że były tylko rozmiary S i XXXL (te XXXL już prawie kupiłem, ale żona powiedziała, że ciężko mi będzie nawet zimą je wypełnić brzuchem Very Happy).
Abovo jeździ w takiej kurteczce - twierdzi, że jest aż za ciepła. http://www.decathlon.com.pl/PL/bluza-comp-czarna-09-96280373/
Wydaje mi się, że w rozmiarze S widziałem ją przecenioną o ponad 50 %.


Byłem wczoraj, niestety w moim rozmiarze jest tylko ta kurtka http://www.decathlon.com.pl/PL/bluza-3-polarowa-czarna-193583681/ , ale obawiam się, że może być troszkę za zimno nawet jakby założyć pod to termoaktywną koszulkę.
Tą kurtkę, którą kolego markon podałeś też oglądałem, widziałem ją w kolorze czerwonym, owszem fajna, ale kosztuje już 300zł Sad

Cytat:
Odczucia termiczne (ciepłota, komfort, chłód) to sprawa bardzo subiektywna. To w czym tobie może być za zimno dla drugiej osoby będzie komfortowe. Każdy organizm jest inny...


Właśnie wiem, że każdy ma swoje upodobania, ale ja jestem jeszcze w tym temacie kompletnie zielony, dlatego wolę popytać bardziej doświadczonych. Jak to mówią, kto pyta nie błądzi Wink Zdecyduję się chyba na tą kurtkę z membraną Rogelli Merano. Najwyżej dokupię jeszcze koszulkę termoaktywną z długim rękawem i powinno starczyć. Dzięki serdeczne wszystkim za szybką odpowiedź i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Pon 10 Paź 11, 16:56:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do Decathlona warto zaglądać na końcówki serii.
czyli teraz szukamy lata Smile
zimowa oferta jest mało promocyjna
http://www.decathlon.com.pl/PL/skarpetki-rowerowe-17533200/
dwa miesiące temu kosztowały 7,99pln...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
mario66 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5037 (71%)
Postów: 151
Wiek: 57

Częstochowa , Raków

Post Pon 10 Paź 11, 18:59:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W Intersporcie jest coś takiego ; http://esklep.intersport.pl/pl/product/68700/bluza-berkner-noah , może jest w Galeri Jurajskiej . Zawsze dobrze przymierzyć . Mam letnią bluzę tej firmy i spisujesię ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 10 Paź 11, 20:19:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam kurtkę Rogelli i uważam że te ciuchy to jakiś kompromis między ceną a jakością. Niby nie mogę powiedzieć nic złego ale i zachwycony nie jestem, membrana działa średnio ale dobrze działają tylko topowe membrany. Jeśli kurtka do 200zł to można brać ale jak możesz dać więcej to bierz biemme. Minusem Rogelli jest oszczędzanie na materiale tzn na jego ilości np mój rozmiar kurtki ma za krótkie rękawy, kiepskie mają też zamki (zbyt delikatne)
Moim zdaniem świetnie spisuje się ubieranie na cebulkę, jak nie miałem kurtki to spokojnie daje radę polar + na to np kamizelka powiem że zestaw nawet lepiej 'oddychał' niż ta kurtka Rogelli.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
kobe24la Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4560 (65%)
Postów: 230
Wiek: 38

Częstochowa - Błeszno

Post Wto 11 Paź 11, 11:24:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli kurtka do 200zł to można brać ale jak możesz dać więcej to bierz biemme.


No niestety cena odgrywa tutaj najistotniejszą rolę Sad

Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc. Wybór padł na kurtkę Rogelli Merano, zobaczymy jak się będzie spisywać w taką pogodę jak teraz Wink Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Wto 11 Paź 11, 14:16:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam tą kurtkę. Przy tych temperaturach to się ugotujesz. Dobrze się jeździ jak jest bliżej zera i mniej. Przy drobnym deszczu na krótkich odcinkach (ja testowałem na 4,5 km odcinku do pracy) nie przemaka. Jeździłem przy -20 i dało radę, rękawiczki nie. Największym minusem jest kołnierzyk. Mógłby być wyższy.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
virus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4591 (65%)
Postów: 119
Wiek: 33

Borowno Kolonia

Post Wto 11 Paź 11, 15:19:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja się podepnę pod temacik, ponieważ również szukam kurtki. Moje pytanie brzmi: ktoś się może orientuje, czy w Częstochowie są gdzieś kurtki Biemme??

O tak przy okazji już zapytam: na co zwrócić uwagę przy zakupie bluzki termoaktywnej?? Nigdy nie kupowałem, dlatego lepiej się dowiedzieć niż potem kupić bluzkę nietermoaktywną ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
mario66 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5037 (71%)
Postów: 151
Wiek: 57

Częstochowa , Raków

Post Wto 11 Paź 11, 16:56:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciuchy Biemme w Częstochowie widziałem kiedyś na Drogowców i w Narty-Rowery . Niestety nie są tanie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 11 Paź 11, 18:09:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Biemme znajdziesz także u Przemka na Okólnej. Generalnie powinni mieć wszystko do ściągnięcia co tutaj: http://www.rowersport.pl/


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
mario66 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5037 (71%)
Postów: 151
Wiek: 57

Częstochowa , Raków

Post Czw 03 Lis 11, 21:07:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kobe24la , mógłbyś napisać swoją opinię o kurtce Rogelli , która kupiłes ?
Ja zastanawiam się nad Rogelli Trento ,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
kobe24la Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4560 (65%)
Postów: 230
Wiek: 38

Częstochowa - Błeszno

Post Pią 04 Lis 11, 0:31:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jasne Smile W kurtce przejechałem już parę kilometrów i mogę powiedzieć, że model Merano jest zdecydowanie na temp. bliskie zera i poniżej. Kurtka owszem fajnie izoluje, nie przepuszcza wiatru, ale jej oddychalność jest słaba. Jeździłem w niej w temp. ok 5 stopni i niżej, przy dość intensywnej jeździe w terenie dość szybko się spociłem, a miałem pod tą kurtką tylko koszulkę rowerową z krótkim rękawem. Trzeba dość często rozsuwać kurtkę, żeby trochę tego ciepła stracić, bo inaczej szybko człowiek się potem zalewa. Czytałem gdzieś na internecie, że założenie koszulki termoaktywnej bardzo pomaga, ale nie miałem jeszcze okazji tak testować.
Do wykonania nie mam żadnych zastrzeżeń, kurtka jest ładnie wykonana, z solidnych materiałów. Mogła by mieć odrobinkę dłuższy kołnierz, tak jak Trento.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5035 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Pią 04 Lis 11, 21:40:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobra, potrzebuję pomocy związanej z tematem; właśnie wróciłem z kolejnego wieczornego wypadu i w sumie zaczyna mi doskwierać mały/duży problem związany z odzieżą, no więc; marzną mi stopy ... buty Shimanowskie które mam mają siatkę na przodzie i przewiewa mi nogi, ochraniaczy na całość chciałbym uniknąć, ale może są jakieś skarpety z windstoperem czy cuś Wink pomożecie?



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
EdytKa Kobieta



Status: Offline
Dni: 4564 (65%)
Postów: 521
Wiek: 37

Częstochowa - Wrzosowiak

Post Pią 04 Lis 11, 21:46:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moge się dołączyć do pytania, ja mam problem ze stopami i łapkami


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 04 Lis 11, 22:51:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tomas_1982 napisał:
Dobra, potrzebuję pomocy związanej z tematem; właśnie wróciłem z kolejnego wieczornego wypadu i w sumie zaczyna mi doskwierać mały/duży problem związany z odzieżą, no więc; marzną mi stopy ... buty Shimanowskie które mam mają siatkę na przodzie i przewiewa mi nogi, ochraniaczy na całość chciałbym uniknąć, ale może są jakieś skarpety z windstoperem czy cuś Wink pomożecie?


Skarpety z windstopperem niby są na rynku tylko czy jest sens ich kupowania? Co Ci po skarpetach jak przez buty będzie Ci się lać woda. Co z tego, że nawet nie będziesz jeździć w deszczu. Jesień czy wiosna ma to do siebie, że często nie przewidzisz opadów. A wtedy co z tego, że masz skarpetki z windstopperem skoro masz mokro w butach. Zimą też, nawet jak nie pada, to pewnie zdarzy się, że wejdziesz w zaspę itd. i znów mokro w bucie.

Sensu kupowania skarpet nie widzę. Tylko ochraniacze ew. pełne buty z blokami (większy koszt).


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sob 05 Lis 11, 0:37:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
[...] co z tego, że masz skarpetki z windstopperem skoro masz mokro w butach.

Spokojnie, są jeszcze skarpetki Sealskinz Very Happy
Dla przykładu: http://www.sklep.napieraj.pl/product-pol-12-Skarpety-SealSkinz-Mid-Light.html


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
EdytKa Kobieta



Status: Offline
Dni: 4564 (65%)
Postów: 521
Wiek: 37

Częstochowa - Wrzosowiak

Post Sob 05 Lis 11, 0:46:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cena tych skarpet mnie rozwaliła


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sob 05 Lis 11, 13:59:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tomku - jeśli nie chcesz ochraniaczy i tych skarpet to tak jak Lukas pisał pozostają buty zimowe ale taniej wychodzą skarpetki.
http://www.centrumrowerowe.pl/Odziez%20i%20buty-Buty%20row-Zimowe/Kategoria.aspx
Edyta - nie jeździsz w blokach to cieplejsze adidaski powinny wystarczyć. Rękawiczki to jakieś z membraną czy polarowe byle nie za ciepłe. Ja mam takie
http://www.kanfor.pl/site/index.php?menu=m4&m=showprod&id=46&lang=pl#
Nie są rowerowe ale dają radę jak jest na plusie. Na zimę sam ciągle szukam jakiegoś rozwiązania.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy