wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Pedały] Co kupic? Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mlyn Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4598 (65%)
Postów: 3


Post Pon 03 Paź 11, 12:40:31     [Pedały] Co kupic? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szanowne kolezanki i koledzy Smile
Wczoraj zlamalem pedal no i trzebaby bylo kupic cos nowego. Nie jestem wyczynowcem, na SPD jednak sie nie zdecyduje (lezalbym przez nie juz kilkanascie razy wiecej)... Stosunek jazdy Asfalt-teren: fifty-fifty Smile
Generalnie - Bez szalu, cos w miare wytrzymalego, powiedzmy do 50-70 zl
Co byscie polecili?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5011 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Pon 03 Paź 11, 12:55:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj
Nie odżegnywałbym się od systemu SPD (choć też kilka razy ucierpiał mi honor Wink), gdyż zalet ma kilka. Ja korzystam z takich pedałów i bardzo sobie chwalę.

http://www.decathlon.com.pl/PL/peda-y-dwufunkcyjne-17883899/

Po jednej stronie SPD, a po drugiej platforma - przydatne, gdy akurat wskoczyłeś na rower w cieplejszych butach. Jeśli chodzi o wytrzymałość - jeżdżę drugi sezon i oberwałem jedynie odblaski.


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
mlyn Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4598 (65%)
Postów: 3


Post Pon 03 Paź 11, 12:59:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurde, myslalem ze spd + platformy to cena od 200 wzwyz Smile Mile zaskoczenie, zatem jade do decathlonu
A tak przy okazji spytam o buty spd. Jakies godne polecenia?
Czy do tych pedalow i butow trzeba cos dodatkowo dokupowac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6485 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Pon 03 Paź 11, 17:40:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mlyn napisał:
Czy do tych pedalow i butow trzeba cos dodatkowo dokupowac?


Polecam ubezpieczenie w PZU Laughing


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5435 (77%)
Postów: 174


Post Pon 03 Paź 11, 18:32:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przejeździłem dwa sezony w podobnym wynalazku. Jeśli chodzi o jazdę na platformie to jeszcze daje radę bo jeśli nadepniesz na zatrzask spd płaskim butem to nic takiego się nie stanie (chyba, że masz cienką podeszwę).

Gorsza sprawa gdy jeździsz w spd - wpinanie w terenie to kompletna klapa. Tego typu pedały mają tendencje do obracania się zatrzaskiem ku dołu (środek masy nie jest w osi obrotu - fizyki nie oszukasz). Efekt tego jest taki, że ciężko jest szybko wpiąć się w zatrzask.

Osobiście nie polecam. Jeśli już to zwykłe pedały spd + nakładka platformowa (choć słyszałem opinie, że tego typu rozwiązanie też nie jest za dobre)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5011 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Pon 03 Paź 11, 21:35:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

młyn, nie daj się wystraszyć Wink
Pewnie, że jest to hybryda, czyli do wyczynowego sportu pewnie się nie nadaje, ale do tzw. "turystyki" - super się sprawdza, Co do wpinania... w moim przypadku ważniejsze, by się szybciej wypinać, niż wpinać Wink. A tak serio. Jeżdżę głównie w SPD i po roku użytkowania zauważyłem, że mam delikatny problem, gdy chcę wychwycić platformę - zatrzask sam pod but podchodzi Smile


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
mlyn Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4598 (65%)
Postów: 3


Post Wto 04 Paź 11, 7:11:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wizja niewypiecia sie na czas z spd w terenie ciagle spedza mi sen z powiek Razz Ale dziekuje za wszystkie odpowiedzi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Wto 04 Paź 11, 9:02:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co prawda główny zainteresowany już coś tam wybrał ale pociągnę wątek dla potomnych ...

Tydzień temu naszło mnie na SPD i kupiłem sobie taki wynalazek; http://allegro.pl/pedaly-spd-shimano-slx-pd-m530-model-2012-nowosc-i1842936423.html

Większa powierzchnia pozwala spokojnie użytkować pedały również w tradycyjnym obuwiu, grunt to odpowiednio gruba podeszwa bo jednak niektóre elementy wystają ... mimo wszystko jestem zadowolony, czas pokaże co dalej Idea



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
kobe24la Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4559 (65%)
Postów: 230
Wiek: 38

Częstochowa - Błeszno

Post Wto 04 Paź 11, 12:51:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam te pedały tylko wersje M520, czyli bez platform. Jedno co o tych pedałach mogę powiedzieć, to dziadostwo. Po przejechaniu ok. 1000km prawy złapał delikatny wyczuwalny luz. Rozebrałem oba i w prawym widać było, że łożysko zaczęło wycierać tą plastikową nakładkę http://mtbikes.pl/pliki/image/serwis_spd_5.jpg Samo uszczelnienie pedałów przed błotem, piachem i kurzem to taka lipna gumowa podkładka, która mało co zabezpiecza. W drugim pedale ta plastikowa nakładka nie miała śladów zużycia i pedał luzów nie miał. Oczywiście wszystko wyczyściłem, nasmarowałem od nowa i złożyłem. Teraz po przejechaniu coś koło 2000km luz złapał drugi pedał (pewnie też się przytarł ten plastik), masakra jakaś. Do tego tego Shimano nie wiem czemu wymyśliło do tego modelu SPD specjalną nasadkę żeby odkręcić pedał, jakby nie mogło być na płaski tak jak w M540. Można jednak poradzić sobie i bez tego klucza (wystarczy francuz, tylko trzeba kawałkiem szmatki owinąć, żeby nie zniszczyć tej plastikowej nakrętki).
Jak dla mnie lepiej dołożyć do M540 i mieć święty spokój.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Sro 09 Lis 11, 19:43:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej ponownie

Jak pisałem powyżej użytkuję takie pedały > http://allegro.pl/pedaly-spd-shimano-slx-pd-m530-model-2012-nowosc-i1874429596.html

Zapragnąłem czegoś bardziej uniwersalnego zwłaszcza na wypady terenowe gdzie spięcie z rowerem nie zawsze jest dobrym pomysłem, mam możliwość kupić okazyjnie (niemal za pół ceny) nowe pedały jednostronne shimano (też 530tki) dokładnie jak w tej aukcji > http://allegro.pl/pedaly-shimano-pd-a530-komplet-bloki-ciclo-i1891522172.html

Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tego drugiego rozwiązania, takie uniwersalne pedały wydają mi się dobrym pomysłem dla mnie tylko niestety nie mam kompletnie żadnego doświadczenia ... dzięki z góry za informację Wink



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sro 09 Lis 11, 20:16:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu mam takie w swojej drapace. Ot normalne, jednostronne 520. Dla mnie zaletą w nich jest to, że latem mogę do pracy, czy po mieście śmigać w sandałach co na normalnych spd już takie wygodne nie jest. Na tej platformie w blokach też można jeździć, stopa się nie ześlizguje. Ale na 520 lub innych też się da bez wpięcia jeśli zajdzie potrzeba.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4670 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Sro 09 Lis 11, 20:38:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że się da, pewnego razu byłem zmuszony, bo jechałem do szkoły.Dojechałem cały, ale komfortowo i bezpiecznie się nie czułem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Sro 09 Lis 11, 22:23:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie, ale ostatnio pojechałem na jakieś wykopki, fajny teren sporo podjazdów, stromych zjazdów, pełno błota, trochę fajnych przeszkód i ogólnie to co tygryski lubią najbardziej Wink Wpięte nogi to była ostatnia rzecz jaką chciałem wtedy wykorzystywać, próbowałem na tych platformach (link 1) jakoś przesunąć nogę żeby się nie spiąć ale dupa, za każdym razem jakoś bloki znajdywały się z pedałami i trzask. Te pedały z linku drugiego akurat mam możliwość tanio kupić i w sumie spodobał mi się ten pomysł; nie chciałem jednak wpaść z deszczu pod rynnę Sad



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
kobe24la Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4559 (65%)
Postów: 230
Wiek: 38

Częstochowa - Błeszno

Post Sro 09 Lis 11, 23:54:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tych drugich może być ten problem, że pedał będzie ustawiał się zawsze zapięciem do góry i w terenie będziesz musiał za każdym razem przekręcać pedał na tą stronę bez wpięcia, co uważam za niezbyt wygodne :/


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
markon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5011 (71%)
Postów: 452
Wiek: 50

Raków-Zachód

Post Czw 10 Lis 11, 8:40:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja jeżdżę w "jednostronnych". Nie zagłębiając się w nierozwiązywalny temat, które lepsze, chcę uspokoić ludzi, którzy chcieliby łączyć zalety SPD i platform. Tak, jak po krótkim czasie but sam ustawia się do wpięcia w SPD, tak samo jest z tymi pedałami. Ja częściej jeżdżę wpięty, więc (mimo, że to wydaje się wbrew fizyce) pedał "sam mi się ustawia" do wpięcia, a pomyśleć o nim muszę, gdy chcę wykorzystać płaską stronę. To kwestia odruchu, który się nabywa jeżdżąc. Smile


Bo mnie na uśmiech zawsze stać Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4670 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Czw 10 Lis 11, 15:09:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W drugim rowerze mam jednostronne tuningowane 520stki na początku z wpinaiem były problemy, teraz to już odruch.Myślę, że w platformo-spd pedałach też będzie podobnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Czw 10 Lis 11, 15:52:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje jakoś nie ustawiają się blokiem do góry, ale to dlatego, że kręcą się z lekkim oporem. Może się to zmieni jak nabiorą luzów.
kobe24la napisał:
w terenie będziesz musiał za każdym razem przekręcać pedał na tą stronę bez wpięcia

Albo w drugą stronę. I zgadzam się, będzie to wkurzające. Tak sobie myślę, że trochę więcej praktyki i na początek zluzuj sprężynę a zawsze zdążysz się wypiąć. A jak nie zdążysz to też nic się martw bo trochę błotka jeszcze nikomu nie zaszkodziło a w końcu to jest to co świnki lubią najbardzej Cool. Natomiast przy większych prędkościach wyrwie cie z pedałów i polecisz bez roweru co zminimalizuje straty w sprzęcie Twisted Evil .
A tak na serio jak chcesz to mogę ci swoje pożyczyć na parę dni. przekonasz się czy warto je kupić.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Czw 10 Lis 11, 16:05:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobra coraz bliżej mi jednak do moich dwustronnych 530'tek Smile Te co mogę kupić też mógłbym wypróbować więc dzięki MR. DRY za propozycję ale nie ma potrzeby żebym Ci zdzierał twoje pedały ...

Qrde, sezon się skurczył więc pewnie i tak ich nie sprzedadzą, pojeżdżę jeszcze z trochę i może wtedy coś się wyklaruje w mojej głowie.

Tak czy siak dzięki Panowie za rady Wink



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
KsRydzyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6017 (85%)
Postów: 203
Wiek: 33

Energetyków

Post Pon 22 Kwi 13, 20:28:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, uaktualnię trochę temat, odświeżam swój rower, i na celowniku są pedały... stan aktualnych jest juz tragiczny... i potrzebuję nowych w cenie do 70zł, możecie mi polecić coś ciekawego ? mówię z góry że spd odpada, gdyż przez prace jeżdżę sporadycznie... interesują mnie zwykłe pedały, pozdrawiam i czekam na odpowiedzi Smile


http://img177.imageshack.us/img177/4101/rydzolaz8.jpg
http://img54.imageshack.us/img54/8152/ksrydzykja2.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
tomista Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 2991 (42%)
Postów: 6
Wiek: 48

Częstochowa

Post Wto 19 Sty 16, 9:55:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jako ze jestem tu nowy witam wszystkich. Teraz mój dylemat przymierzam sie do zakupu pedalow i chciałem zapytać o konkretne marki mianowicie Time i Look. Co polecicie do kwoty 400 zł która z wymienionych wcześniej marek jest lepsza a może macie coś innego co możecie polecić.
Rower Giant XTC wiec w teren ale nie ukrywam ze jest tez szosowy setup, buty pod spd. Mam nadzieje ze wyraziłem sie jasno. Zaczynam ponownie przygodę z rowerem i chcę kupić coś w miarę dobrego ale tez w granicach rozsądku cenowego.


Giant XTC Composite
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 19 Sty 16, 16:10:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to nikt ze znanych mi użytkowników tego forum nie używa do MTB pedałów LOOK i TIME. Kilku z nas używało Crank`ów i zdecydowanie odradzamy. 99% jeździ na Shimano i w takich pieniądzach bez problemu kupisz XTR. Z tym że jeśli jakimś cudem udało by Ci się kupić starszy model (Shimano XTR PD-M970) to zdecydowanie polecam. Pode mną przejechały około 50 tysięcy km i nie mają ani grama luzu. Nie wiem jak te najnowsze wersje - czytałem, że są mniej wytrzymałe, ale nie mam więc się nie wypowiadam.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
tomista Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 2991 (42%)
Postów: 6
Wiek: 48

Częstochowa

Post Wto 19 Sty 16, 17:12:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poisonek a czy XTR'y posiadają jakiś luz roboczy po wpięciu buta,bo zależy mi właśnie na nim chcę chronić stare już Very Happy kolana.


Giant XTC Composite
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 19 Sty 16, 17:42:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tomista napisał:
chronić stare już kolana.


Moje są starsze Smile
XTR mają luz roboczy jak każde inne pedały zatrzaskowe Shimano: około 10 stopni w sumie (po pięć na każdą ze stron wypięcia)


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
tomista Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 2991 (42%)
Postów: 6
Wiek: 48

Częstochowa

Post Wto 19 Sty 16, 17:51:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba mnie przekonałeś jutro jadę na miasto na polowanie dziś poszukam w necie tej starszej wersji "970" może coś trafię .Dzięki za podpowiedz .Jak kupię to dam znać Laughing


Giant XTC Composite
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 19 Sty 16, 18:15:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kupienie nowych XTR PD-M970 graniczy z cudem. Możesz próbować gdzieś w sklepach internetowych ale szanse są marne. Co do zakupów u nasz w Częstochowie to taniej niż najtańsza obecnie oferta na allegro za nowszy model (XTR PD-M980) nie kupisz:
http://allegro.pl/shimano-xtr-pd-m980-nowe-pedaly-bloki-i5906935116.html


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy