wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Projekt enduro - przemyślenia, wzdychania i stękania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5466 (77%)
Postów: 174


Post Nie 02 Paź 11, 11:58:47     Projekt enduro - przemyślenia, wzdychania i stękania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zakładam taki temat ponieważ już od dawna chodzi mi po głowie nowy rower. Z racji tego, że ciągnie mnie bardziej w kierunku zaawansowanej turystyki rowerowej, a mniej w stronę XC i maratonów zastanawiam się nad czymś w stylu enduro.

Pierwsza myśl: składać czy kupić gotowca?

Jakieś 3 lata temu składałem sobie szosę i muszę przyznać, że dało mi to wiele radości i satysfakcji. Dlatego skłaniam się ku budowie enduro od podstaw. Wiadomo, że na pierwszy ogień pójdzie rama...

Interesuje mnie takie cudo:
http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBCProduct.jsp?spid=61528&scid=1100&scname=G%C3%B3rskie

Cena zbija z nóg, ale może trafi się coś używanego albo jakaś podwyżka w pracy Wink

Propozycje i komentarze mile widziane Smile

Dodam, że nie mam absolutnie żadnego ciśnienia na ten rower (w grę wchodzi nawet opcja, że ktoś wybije mi z głowy ten pomysł) dlatego też będę mógł sobie pozwolić na troszkę większy budżet.

Temat raczej do luźnych rozmów na temat sprzętu (jeśli nadaje się do Hyde-Park to proszę o przeniesienie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6991 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 03 Paź 11, 9:33:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rower enduro? Określ najpierw gdzie chcesz jeździć, ja tylko raz żałowałem że jadę na hardtailu mianowicie na zjeździe dla downhillowców w Alpach. Na pewno nie wykorzystasz tego roweru na Jurze.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Reklama
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5466 (77%)
Postów: 174


Post Pon 03 Paź 11, 18:18:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi mi o Jurę (chodź też pewnie jeździłbym tutaj). Myślę coś o typowych "górkach" i dłuższych wyprawach. Rowery do DH to istne czołgi, znowu full'e do XC mają jednak geometrię do jazdy raczej pochylonej, co na całodniowe wyprawy też nie jest zbyt komfortowe.

Zastanawiam się nad ramą o geometrii pozwalającej siedzieć na rowerze w bardziej wyprostowanej pozycji. Najlepiej też aby damper miał min 100 mm skoku i do tego ok. 140 mm skoku na widelcu. Wisienką na torcie były by 29'' koła.

Hardtail raczej nie wchodzi w rachubę, ponieważ mam cross'a podchodzącego pod mtb (daje radę na Jurze Wink ) i nie chcę składać czegoś podobnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6991 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 04 Paź 11, 7:24:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Więc jeśli preferujesz taki styl jazdy (enduro też są ciężkie) i masz tyle kaski ile trzeba to kupuj i ciesz się jazdą. Chociaż na początek warto zastanowić się nad tańszymi propozycjami bo jak Ci nie podejdzie to potem ciężko będzie odsprzedać tak drogi rower.
Co do całodniowych wypadów na fullach mtb to ja nie widzę problemu, ludzie jeżdżą na długie wyprawy np. w góry ukraińskie i nie marudzą, no chyba że masz chory kręgosłup.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5466 (77%)
Postów: 174


Post Wto 04 Paź 11, 17:27:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o masę to enduro będzie czymś pośrednim między XC a DH. Co do różnic między fullem mtb a enduro to głównie geometria ramy (ewentualnie skok amortyzatorów) - przynajmniej tak mi się wydaje Rolling Eyes

A propos tańszych rozwiązań to będę szukał czegoś używanego ale z wyższej półki i jednak zdecyduję się na budowanie roweru od podstaw.

Czas pokaże... Tak jak pisałem - nie śpieszy mi się.

Gdyby ktoś natknął się na jakąś ciekawą ramę to będę wdzięczny za informację. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
bartek034



Status: Offline
Dni: 4702 (66%)
Postów: 87
Wiek: 38

częstochowa

Post Wto 04 Paź 11, 17:43:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze chcesz takie coś : http://www.specialized.com/us/en/bc/SBCBkModel.jsp?sid=09Pitch stan Igła cena 5.000zł.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5466 (77%)
Postów: 174


Post Wto 04 Paź 11, 20:34:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cena za cały rower, czy ramę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
bartek034



Status: Offline
Dni: 4702 (66%)
Postów: 87
Wiek: 38

częstochowa

Post Sro 05 Paź 11, 10:16:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

za cały rower, jak byś chciał jakieś info to zapraszam- PW


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5065 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Sro 05 Paź 11, 11:36:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajny ten SPEC Cool art1986 jeśli technicznie jest jak napisano "igła" to chyba znalazłeś swoje enduro Smile





Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy