wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Imprezy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2011 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Pon 19 Wrz 11, 19:58:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WSPANIALE!
świetnie, że sie dzieje. wcale wam tego zjadliwie nie zazdrościmy. coś sie dzieje - to jest ważne. a nie to że ja może iksińsiego nie lubię więc nie napiszę nic o jego imprezie albo napiszę o niej wyłącznie źle. takie podejście jest mało fajne, jeżeli chodzi nam wszystkim o to samo czyli o rowery.
nie musimy sie kochać ani wyłącznie poklepywać po ramionach, ale krytyka niech będzie konstruktywna a ewentualna współpraca niech będzie dla wspólnego celu. nikt tu nie myśli o tym by sie wyślizgać na cudzych placach na górę - jeżeli macie takie wspomnienia z jednym radnym to tu nie o to chodzi.

co do ETZT sam byłem sceptyczny, bo magistrat tak niefajnie pogrywał, że żal w ogóle o tym pisać. to ile było osób to i tak jest sukces i sie z niego cieszymy. przypuszczam że na pierwszych przejazdach Masy też nie było setek osób, tylko grupa ludzi którym sie coś chciało...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
alex-kopia Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5302 (75%)
Postów: 23

Częstochowa-śródmieście/Essen

Post Wto 20 Wrz 11, 7:21:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiem tak: cieszę się, że zaczęliśmy rozmawiać! Mamy różne koncepcje dot. promocji roweru i nikt z nas nie ma patentu, jak to robić najlepiej. Nie ma sensu licytować się co kto zrobił, ile pism wysłał i co powiedział w telewizorze... Liczą się efekty. I każdy z nas ma na swoim koncie coś co zrobił dobrze i coś co spieprzył...

Ponieważ środowisko powinno mówić jednym głosem zwłaszcza relacjach z magistratem, ale także z mediami i co najważniejsze - z rowerzystami!!!
- powinniśmy usiąść i pogadać, stworzyć plan działania, przygotować strategię na najbliższe lata... Naturalnie, że będzie to proces, w którym będziemy się docierali, ale im szybciej go rozpoczniemy tym prędzej widoczne będą efekty naszej współpracy.

Na spotkaniu w MZDiT 2. września była mowa o kolejnej "nasiadówie" pod koniec miesiąca. Moglibyśmy więc już na to kolejne spotkanie wspólnie się przygotować.

Dlatego proponuję, spotkajmy się w piątek lub sobotę.


www.obywatelenarowery.pl
www.miastadlaludzi.pl
www.alex-kopia.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 20 Wrz 11, 8:51:40     "Społecznie" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeszcze niedawno rower w Częstochowie kojarzył się niemal wyłącznie z przejazdami masy krytycznej, albo z facetami w obcisłych, lajkrowych spodenkach i oddychających koszulkach pełnych kolorowych napisów reklamującymi (można powiedzieć społecznie) od włoskich pastylek miętowych po czeski przemysł samochodowy.


źródło:
http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,10279497,Obywatele__Na_rowery__.html

Alex, mam do Ciebie żal o to "można powiedzieć społecznie".

Po co ten tekst był Ci w ogóle potrzebny?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Wto 20 Wrz 11, 8:58:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bo na koszulkach sportowych, zwłaszcza tych 'cywilnych', nie klubowych ze sponsorami, masz różne loga więc robisz za słup ogłoszeniowy nie mając z tego nic - czyli reklamujesz kogoś za free Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 20 Wrz 11, 9:05:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kruk napisał:
bo na koszulkach sportowych, zwłaszcza tych 'cywilnych', nie klubowych ze sponsorami, masz różne loga więc robisz za słup ogłoszeniowy nie mając z tego nic - czyli reklamujesz kogoś za free Razz


Jak kupujesz samochód (nowy lub używany) to odrywasz logo z maski i klapy tylnej?

Mogę jeździć z czarną koszulką i wielkim, odblaskowym męskim przyrodzeniem na plecach po to żeby być dobrze widocznym i nikomu nic do tego. Tak samo wali mnie to, że Alex jeździ w garniturze. Ciekawe czy wyrwał sobie metkę, bo panie w pralni przypadkiem zobaczą logo Vistuli czy Bytomia.

Pytam się - po co był w ogóle ten tekst? Dla mnie to było chamskie zagranie prowadzące m.in. do tej przykrej dyskusji w tym wątku. Artykuł jest z 13 września, więc chyba jasne jest kto zaczął.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
MK Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6525 (93%)
Postów: 178
Wiek: 33

Częstochowa - Raków

Post Wto 20 Wrz 11, 9:23:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem napisać o tych reklamach, ale widzę, że Lukas mnie uprzedził, zresztą bardzo trafnie wszystko ujmując Wink
Dodam tylko, że ,,faceci w obcisłych, lajkrowych spodenkach" stanowią może 1/3 uczestników Masy. Ogólnie cała dyskusja odnośnie ubrań jest bez sensu, każdy niech jeździ w czym mu wygodnie - dla mnie logiczne jest, że idąc na rower ubieram się w kolorowe koszulki z reklamami, a na egzamin czy inną ważną okazję zakładam garnitur...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
alex-kopia Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5302 (75%)
Postów: 23

Częstochowa-śródmieście/Essen

Post Wto 20 Wrz 11, 12:34:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 12:31 20.09.2011 ----------

Lukas, MK,

muszę przyznać, że tekst zabrzmiał złośliwie... Nie miałem jednak zamiaru wywoływać złych emocji, a raczej pokazać, że jest jeszcze inna forma rowerowania. To, że jazda rowerem dla sporej części mediów i 99% polityków traktowana jest wyłącznie jako sport lub turystyka przekłada się niestety na stan rowerowej infrastruktury w mieście! Zobaczcie, prezydent cały w skowronkach wita kolarzy Tour de Pologne, a na postulaty wysuwane przez zwyczajnych rowerzystów nie reaguje. Dlatego zależy mi na przełamaniu stereotypu rowerzysta-sportowiec.

Tak jak w masie biorą udział "normalnie" ubrani rowerzyści, tak i wśród nas są "lajkrowcy". Dajmy więc spokój takim sporom Wink

Czewa Cycle Chic posługuje się sloganem "Style Over Speed -100% Lycra Free!" - podobnie jak setki Cycle Chic na świecie . Jest to po prostu taki styl rowerowania...

---------- 12:34 ----------

A co z propozycją spotkania?


www.obywatelenarowery.pl
www.miastadlaludzi.pl
www.alex-kopia.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 20 Wrz 11, 15:50:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do spotkania: grupa zaangażowana w comiesięczną organizację Masy Krytycznej spotka się jak zawsze po Masie. Ustalimy wtedy czy ktoś z nas jest zainteresowany udziałem w takim spotkaniu oraz ewentualnie współpracowaniem z Waszymi organizacjami. Szczegóły przekażemy Wam na forum po przyszło piątkowym przejeździe.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
mario66 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5037 (71%)
Postów: 151
Wiek: 57

Częstochowa , Raków

Post Wto 20 Wrz 11, 20:21:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jako zwykły biker bywam czasem na masie . Gdyby tam propagowano modę na jazdę tylko w lajkrze to bym tam nie bywał . Na rower ubieram się różnie , czasem w dżinsy i koszulkę , czasem w lajkrę . Sorry , ale ruch taki jak Cycle Chic wydaje mi się śmiesznym lansem . Jeśli łyknąłeś bakcyla jazdy na rowerze to nie ma znaczenia jak się ubierzesz . Najważniejsza jest jazda . Smile Ale jeśli ludzie z Czewa Cycle Chic chcą zrobić coś dla ogółu rowerzystów w tym mieście , to życzę im powodzenia .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 20 Wrz 11, 23:23:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Alex, uderz się w pierś zamiast pisać:
"Nie jesteśmy obrażalscy jak niestety niektórzy z uczestników tego forum. [...] Szkoda, że zabrakło Masy ze swoją... masą rowerzystów. Moglibyśmy pokazać siłę środowisk rowerowych. No cóż, może uda się to następnym razem..."

a potem chcąc "pokazać, że jest jeszcze inna forma rowerowania" piszesz w lokalnej gazecie, o sporym nakładzie, jakieś złośliwe animozje do sporej części środowiska rowerowego. Nie wiem nadal w ogóle po co ten tekst był??? Co sobie pomyślał taki hutnik, urzędnik z MZDiT czy panie z poczty jak przeczytały Twoją rycinę. Z pewnością przekonałeś ich, że jesteśmy silni!

Na pozostałą część Twojej odpowiedzi też mam wiele kontrargumentów, ale żeby nie offtopować to już mój ostatni post w tej sprawie, bo to wszystko jest tak głupie, że aż mi wstyd. Straciłeś u mnie zaufanie, które i tak było niskie od pewnego czasu. Jeśli środowisko Masy uzna, że warto się spotkać to pogadamy, do tego czasu dla mnie EOT.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
ProPhet



Status: Offline
Dni: 5869 (83%)
Postów: 182

Olsztyn k/CZ-wy

Post Czw 22 Wrz 11, 22:16:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uczestniczyłem w dzisiejszej grze miejskiej, wydarzenie to miało na celu sprawdzić empirycznie jaki środek transportu jest najszybszy w miejskiej dżungli, do wyboru były: samochód, autobus, "z buta" oraz rower, wynik zaskoczył wszystkich gdyż wygrał ten ostatni Smile Trzeba było zaliczyć cztery pkt kontrolne: AJD na Armii Krajowej, UM, informacje turystyczną w III alei, oraz siedzibę GW niestety po przybyciu na ul. Piłsudskiego zastałem pusty lokal Smile gdyby nie to pewnie bym wygrał Cool
A teraz kilka uwag:
Na rowerach wystartowało około 15 osób, z czego tylko jedna miała kask!
W grze brało udział kilka osób w wieku 18-20 lat, straszni narwańcy, notorycznie łamali przepisy ruchu drogowego!
Byłem świadkiem wypadku w którym brał uczestnik wyścigu, wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu ul. Waszyngtona z Nowowiejskiego, on przecinał ul. Nowowiejskiego w dół w kierunku UM i z pełną prędkością wjechał na skrzyżowanie !!! Rolling Eyes efekt był taki, że uderzył w drzwi samochodu osobowego, stukł szybę od strony kierowcy, otrzepał się ze szkła po czym zbiegł z miejsca kolizji aby zaliczyć kolejny punkt kontrolny Smile cała sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie, tego kolegi nie widziałem na podsumowaniu imprezy, mam nadzieję, że wszystko skończyło się dobrze, ciekawe co na to policja?
Na miasto wyjechało grono rowerzystów, które za wszelką cenę chciało osiągnąć jak najlepszy czas nie zaważając na przepisy ruchu drogowego i zdrowy rozsądek, chłopaki dosłownie wypluwali płuca, poziom lekkomyślności po prostu mnie przeraził.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
dernel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5080 (72%)
Postów: 51

Cz-wa płd.

Post Czw 22 Wrz 11, 22:56:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ProPhet napisał:

Na rowerach wystartowało około 15 osób, z czego tylko jedna miała kask!
W grze brało udział kilka osób w wieku 18-20 lat, straszni narwańcy, notorycznie łamali przepisy ruchu drogowego!
Byłem świadkiem wypadku w którym brał uczestnik wyścigu, wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu ul. Waszyngtona z Nowowiejskiego, on przecinał ul. Nowowiejskiego w dół w kierunku UM i z pełną prędkością wjechał na skrzyżowanie !!! Rolling Eyes efekt był taki, że uderzył w drzwi samochodu osobowego, stukł szybę od strony kierowcy, otrzepał się ze szkła po czym zbiegł z miejsca kolizji aby zaliczyć kolejny punkt kontrolny Smile cała sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie, tego kolegi nie widziałem na podsumowaniu imprezy, mam nadzieję, że wszystko skończyło się dobrze, ciekawe co na to policja?
Na miasto wyjechało grono rowerzystów, które za wszelką cenę chciało osiągnąć jak najlepszy czas nie zaważając na przepisy ruchu drogowego i zdrowy rozsądek, chłopaki dosłownie wypluwali płuca, poziom lekkomyślności po prostu mnie przeraził.


Pomysł z grą może i dobry.. ale wiedziałem, że beda jechać na złamanie karku i znajdą sie kaskaderzy Confused


Dan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Pią 23 Wrz 11, 10:24:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to pięknie , Alex i jego rowerzyści-samobójcy bez kasków zaszaleli na częstochowskich drogach. "Czewa Cycle Chic" dali popis jak organizować takie imprezy , a Alex niech się cieszy ,że nikomu nic się nie stało. Ale cóż kask niestety nie jest w modzie i widać że podstawy ruchu także. Może lepiej ,żeby pomysłodawca zapewnił jakiś wykład o zasadach ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po mieście wśród samochodów niż organizować wyścig , którego wynik jest z góry wiadomy.

Dzięki takim pomysłom pana Alexa , na pewno kierowcy będą na nas patrzeć z większym zrozumieniem , gratuluję i z niecierpliwością czekam na kolejne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
mario66 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5037 (71%)
Postów: 151
Wiek: 57

Częstochowa , Raków

Post Pią 23 Wrz 11, 21:31:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

E tam , kask nie pasuje do stylu "Cycle Chic " Very Happy . Alex w garniturze i kasku na rowerze , to byłby widok Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Sro 06 Cze 12, 19:09:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakby chciał.. to by zadbał o bezpieczeństwo -->http://www.loveloshop.pl/letnie/89-kask-yakkay-tokyo-colour-stripe.html i jako "działacz" dawał przykład wszystkim wystrojonym, że kolorowe szmaty to tylko kolorowe szmaty a bezpieczeństwo najważniejsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Imprezy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy