wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Imprezy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2011 Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Pon 12 Wrz 11, 22:29:18     Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2011 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W ramach ETZT w najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się parę imprez, więcej informacji tutaj:

http://www.obywatelenarowery.pl

http://www.rowerowy.slask.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
emul_007 Kobieta



Status: Offline
Dni: 5881 (83%)
Postów: 597
Wiek: 30

Teraz Krakow/Wreczyca Wielka

Post Wto 13 Wrz 11, 18:25:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś się zaczyna dziać, ciekawe co z tego wyjdzie. Smile


"Nemo nascitur sapiens, sed fit"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Wto 13 Wrz 11, 21:01:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wyścig 22.09 brzmi zachęcająco tyle że będę wtedy w drodze do Istebnej na troche inny wyścig Rolling Eyes
sama idea promowania roweru jako środka transportu w obecnej sytuacji-wszechobecnych remontów dróg jak najbardziej słuszna Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Nie 18 Wrz 11, 13:33:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem dziś z ciekawości zobaczyć co się dzieje w 3 Alei. Wygląda na to że należę do gorszego gatunku rowerzystów - nieodpowiedni strój i "chłopaki z masy" nie są zbyt mile widziani na imprezach organizowanych przez Pana Alexa. Odniosłem wrażenie że tego Pana bardziej interesuje robienie wokół siebie szumu medialnego niż faktycznie jazda na rowerze. Jako rowerzysta nie chcę być kojarzony z jego osobą ...


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Nie 18 Wrz 11, 14:52:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie łam się - my z Alexem też sie tak czuliśmy bo to impreza nie rowerzystów tylko harcerzy, a my odpowiadamy wyłącznie za pojedyncze punkty programu.
jeśli masz jakieś konkretne personalne pretensje to je po prostu opisz bo czasami można mieć mylne wrażenia.

nie mamy ŻADNEJ woli do tego by dzielić środowiska rowerowe bardziej niż dotychczas są podzielone. wręcz na odwrót jest z naszymi zamiarami bo inaczej urzędasy z mzd, magistratu i bogowie jeszcze wiedzą skąd będą nami rozgrywać przeciwko sobie jak to miało miejsce z tym sławetnym chodnikiem na jagiellońskiej - bo "ktoś powiedział, że jest ok".

więc wracając do Twojej powyższej wypowiedzi napisz jakie masz zarzuty wobec Alexa czy tej części imprez za którymi stoi, że
Cytat:
Jako rowerzysta nie chcę być kojarzony z jego osobą ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Nie 18 Wrz 11, 15:23:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może nie macie zamiaru dzielić środowiska rowerowego. Jednak np. w tym artykule na łamach GW uczestnicy masy krytycznej i osoby jeżdżące w rowerowych ciuchach zostały ukazane jako ktoś gorszy - przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie czytając go. Podczas dzisiejszej imprezy z ust Pana Alexa padło stwierdzenie "chłopaki z masy" po czym odjechał - zabrzmiało to jak coś pogardliwego ... Pan Alex nie budzi mojego zaufania, każdy może mieć inne zdanie i nie neguję tego. Mieliśmy już na forum aktywistów rowerowych i po jakimś czasie niewiele z tego wychodziło. Od tamtej pory mam ograniczone zaufanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Nie 18 Wrz 11, 15:36:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

możesz mieć uprzedzenia bo sam też nie lubię gatunku 'forumowych aktywistów', ale tym razem coś sie dzieje a nie tylko pisze na forum...
a w ogólnym zarysie ETZT jest Harcerzy i urzędu miasta...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
alex-kopia Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5302 (75%)
Postów: 23

Częstochowa-śródmieście/Essen

Post Nie 18 Wrz 11, 16:09:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drogi Sti, pragnę przypomnieć, że zaproponowałem Masie wspólne organizowanie ETZT i Dnia bez Samochodu i Masa tej propozycji nie przyjęła. To, że ja lansuję inną modę rowerową niż ty, nie przeszkadza chyba w tym, abyśmy razem działali na rzecz WSZYSTKICH częstochowskich rowerzystek i rowerzystów.
Także dziś zaprosiłem Ciebie i Twoich znajomych do udziału w naszej paradzie Cycle Chic Sunday i skwitowałeś to tylko lekceważącym uśmiechem... Mnie Twoje obcisłe gatki jakoś nie przeszkadzały. Tobie widać moja marynarka - tak.
Gdybyś tylko zechciał raz wziąć udział w naszej rowerowej imprezie, przekonałbyś się, że potrafimy fajnie się bawić bez względu na wiek, rodzaj roweru czy rowerowe lub nierowerowe ubranie (polecam przeglądnąć zdjęcia z wczorajszego pikniku w Olsztynie). Potrafimy też skutecznie walczyć o prawa rowerzystów i to nie tylko w Częstochowie. Zamiast więc lać łzy, weź się w garść i zróbmy coś razem.

Pozdrawiam - Alex

PS
Trudno byłoby utożsamiać jazdę na rowerze wyłącznie z moją skromną osobą. Nie mam na to monopolu. I Ty też nie... Więc głowa do góry! Zapraszam na czwartek na kolejną imprezę - wyścig: rower, samochód, autobus/tramwaj. Info na naszych stronach internetowych.


www.obywatelenarowery.pl
www.miastadlaludzi.pl
www.alex-kopia.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
evemir Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4768 (68%)
Postów: 98
Wiek: 34

Częstochowa - 1000lecie

Post Nie 18 Wrz 11, 18:16:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedyne co ja chcę dodać w temacie ETZT to kompletne skrytykowanie kolorystyki strony. TEGO NIE DA SIĘ CZYTAĆ. Proszę, jeżeli nie chcecie odstraszać ludzi od czytania programu zmieńcie kolor na nieco mniej pikantny. Np. na taki ██████████ (#CCFF99)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Nie 18 Wrz 11, 18:36:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Chłopaczku w Garniturku" - wyskakujesz z propozycjami do wszystkich, ale najlepiej żeby ktoś to zrobił za ciebie - poniżej przykład
http://ckmkm.inds.pl/forum/viewtopic.php?t=1589

Tak samo było gdy kiedyś pojawiłeś się na masie - myśląc ,że fajnie byłoby mieć taką ilość rowerzytów za sobą , niestety jesteśmy uprzedzeni do tego typu osób próbujących wozić się na naszych plecach, a nie wnoszących nic oprócz oklepanych sloganów i projektów dla naszych włodarzy wręcz 'kosmicznych'. Więc Alex się już na masie nie pojawiał...

Ale nic to , zorganizowałeś sobie imprezę - wpadło ze 20 osób i jest git. Gdybyś się wysilił , zrobił jakieś plakaty , naklejki okolicznościowe z okazji "tygodnia" - na pewno przyciągnęłoby to więcej osób. Ciekaw jestem , czy na te imprezy dostałeś jakieś dofinansowanie jako fundacja, bo jeśli tak to szkoda ,że wczoraj w Olsztynie nie zapewniłeś ludziom chociaż butelki wody. Ale tak to już jest , gdy ma się parcie na szkło...Ja, wtedy jestem najważniejszy, Ja mam pomysł , Ja mam rację...
Ja będę na focie w poniedziałkowej wyborczej....tak trzymaj.
pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Abovo Kobieta



Status: Offline
Dni: 4798 (68%)
Postów: 228
Wiek: 50

Częstochowa- Północ

Post Nie 18 Wrz 11, 20:41:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Muszę wtrącić wątek, bo mnie skręci Evil or Very Mad Byłam wczoraj w Olsztynie i wydawało mi się że wszyscy, którzy jadą w zwartej grupie, jadą w tym samym celu: bo lubią rower, bo ta forma relaksu jest dla nich najlepsza! Nie przeszkadza mi czy ktoś jeździ w garniturze, czy z pampersem w kroku (jak ja) czy nago! Very Happy Niech jeździ jak chce! - Jeśli jeździ a nie rozgrywa jakieś polityczne gierki! TO CHORE! Dzisiaj z koleżanką byłam w III alei i jestem rozczarowana zachowaniem ludzi, których uważałam za sympatycznych. Słyszałam hasło o którym piszę STi "aha, chłopaki z masy" i stwierdzenie starszej pani: "to już ostatnie dni masy"Oboje rzucili hasło i pojechali! Co to ma być Exclamation Question
Nie podobało mi się to, jestem "zniesmaczona" Confused
Może być milion formacji, grup które wymyślą sobie plan, jakiś cudowny program, świetną nazwę i co z tego jak będą "walczyć" ze sobą Exclamation
A może...poprostu wsiąść na rower i JEŹDZIĆ Exclamation Smile


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5035 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Nie 18 Wrz 11, 21:07:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Abovo napisał:
... Może być milion formacji, grup które wymyślą sobie plan, jakiś cudowny program, świetną nazwę i co z tego jak będą "walczyć" ze sobą Exclamation A może...poprostu wsiąść na rower i JEŹDZIĆ Exclamation Smile


Dobrze powiedziane Exclamation Gdzie ten chole*ny guzik "Lubię to" Question Aha to nie ten portal Wink



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 18 Wrz 11, 22:07:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masa miała propozycję zorganizowania przejazdu... Czyli kto? Kto to jest Masa? Jeśli ktoś chce poznać Masę niech przyjedzie w OSTATNI PIĄTEK MIESIĄCA O GODZINIE 18:00 na Plac Pamięci Narodowej. I nie w innym terminie. Terminie w którym ktoś chce coś pokazać. Tak jak na całym świecie: W OSTATNI PIĄTEK MIESIĄCA O GODZINIE 18:00! Bo Masa to nie ktoś. Masa to tradycyjny od wielu lat PRZEJAZD rowerzystów. Przyjeżdża kto chce, nie przyjeżdża kto nie chce. Nie ma statutu, prezesa, skarbnika, prawnika i sprzątaczki. Masa to przejazd. Czy ktoś jeszcze tego nie ogarnia? Organizatorzy? Czyli kto? W jednym miesiącu więcej robi Zdzichu Nowak ale w drugim nie może bo ma drugie zmiany, więc plakaty rozlepia Mietek Kowalski. SPONTAN. Ale działa... Ludzie przyjeżdżają i będą przyjeżdżać - zapewniam "starszą panią". Może nie zawsze po 300 sztuk, ale będą. W ilości zapewniającej zwrócenie na siebie uwagi. Nikt tu nie powie, że "ten łoś przyjechał w dresie, ten w garniturze a ten w gumiakach". Organizatorzy Masy to NIEZORGANIZOWANA grupa zapaleńców, która robi to dla swojej satysfakcji i radochy uczestników, ale która NIGDY nie brała i nie będzie brała za to co robi ŻADNYCH PIENIĘDZY tudzież ciepłej posadki w jakimś wydziale...
Zaczynam się zastanawiać czy nie było błędem to, że kilkoro z nas (uczestników/organizatorów Masy) zaangażowało się w kłótnie z UM czy tam innymi organami. Od tego są oficjalne, zarejestrowane organizacje, a nie NIEFORMALNY RUCH SPOŁECZNY jakim jest Masa Krytyczna. Być może to był błąd. Ale to tylko moje zdanie.
A tak przy okazji: obcisła gatki? Zapraszam kogoś, kto wyśmiewa się z takiego stroju do przejechania z nami kilkudziesięciu lub kilkuset (tak - takie dystanse też robimy) kilometrów w choćby jeansach, Życzę pachwinom i dolnym częściom pleców powodzenia. Że dziś ktoś przyjechał w III Aleję w kolarskich ciuchach? Może dlatego, że właśnie kończył 75 km trasę i nie zdążył się przebrać w garnitur...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Nie 18 Wrz 11, 23:35:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sorka Abovo za przaśny dowcip o pieluchach Wink mam nadzieję, że wybaczysz Very Happy

co do sprawy wody w Olsztynie - masz rację Piter. ten pomysł by sie sprawdził, ale tak wyszło, że nikt na niego nie wpadł. nikt z nas też nie dostał ANI GROSZA dofinansowania na imprezy. organizatorem jest hufiec ZHP i urząd miasta (w osobie pani A. Wierny) więc to do nich powinieneś sie zwrócić o wyjaśnienie spraw finansowych. my sie cieszymy, że byliśmy z naszymi punktami programu na plakatach i ulotkach. wystarczy nadmienić, że dostałem je dopiero w czwartek i piątek do rozwiezienia po sklepach więc czasu na informację poza siecią było mało...

co do samej frekwencji na imprezach to było nieco więcej osób niż 20, ale niedzielną trudno ocenić bo pewnie część sie pojawiła na happeningu, część na oddaniu do użytku stojaków a tylko część sie nakierowała na CCS.

co do kolejnych punktów programu to z miłą chęcią zapraszam Cię Piterze na sobotni piknik i grę miejską organizowane przez harcerzy. tam będziesz z pewnością mógł zapytać dlaczego my tak sie źle zachowaliśmy.

evemir - mnie też drażni ten kolor, ale to zamierzone by było to 'oczojebne' i pokrywało sie z kolorem używanym w oznakowaniu informacyjnym. na naklejkach (własnych a nie fundowanych przez dofinansowanie) wygląda to całkiem dobrze, ale to różnica wynikająca z tego, że monitor świeci...

arektacana - oki Arku. możecie za takich nieformalnych i niezorganizowanych sie uważać. ale to po tylu latach nie do końca prawda. jesteście zorganizowani a magistrat uważa was za oficjalną organizację. a co do 'oficjalnych' organizacji, które ustawiasz w opozycji do Was to tak sie nie da! wszystko sie sprowadza to prostego wyboru: wspólnie albo wcale. paru wariatów chcących odbijać sie od urzędasów potrzebuje WAS jako tych którzy aprobują i popierają nasze działania.
ja sie nie lansuję, nie mam parcia na szkło (już to sprawdzano). jeżdżę rowerem i mam dość takich przyjemności jak rozwalone wiązadła w kolanie i artroskopie (i utrata pracy przez długie L4 ). mam dość badziewia nazywanego infrastrukturą rowerową w tym mieście. mam dosyć urzędasów którzy odbijają mnie od jednych drzwi do drugich więc staram sie coś zrobić. ale nie da sie nic zrobić solo i bez poparcia, a wręcz w kontrze wobec tych których to dotyczy!

a co do obcisłych gatek to sobie doskonale radzę na poziomie 75 km czy wyścigu kolarskim wokół Mstowa (34 km) bez nich. jakoś zwyczajne spodenki do kolan wystarczają Wink . a garnitur włożyłem dzisiaj pierwszy raz od jakiś 2-3 lat Razz

====================

jeśli ktoś uzna że mnie poniosło to sorka. nie lubię gadać i to zostawiam Alexowi. ale czasami lubię powiedzieć za dużo....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 19 Wrz 11, 8:47:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisałem co myślałem, ale uderz w stół a nożyce się odezwą.
Próbowałem jasno wyjaśnić czym jest Masa Krytyczna. Alex wystosował propozycję organizacji ETZT do imprezy. Bo Masa to impreza. Masa Krytyczna to ilość osób przyjeżdżających na przejazd rowerowy przez miasto. A ktoś tu na siłę stara się wmówić nam, że jest inaczej i zrobić z Masy stronę w rozmowach czy sporach. Jeśli ktoś chce coś organizować to niech sobie to robi w ramach ŚIR, MDL czy innych grup.
1. To co uważa magistrat w naszej kwestii akurat najmniej mnie obchodzi. Oczywistym jest, że zawszę będą stać na wygodnym dla siebie stanowisku i interpretować fakty tak jak im się podoba. Nie zmienia to faktu, że Masa nie była i póki co nie zapowiada się żeby była ORGANIZACJĄ. Czy to komuś pasuje czy nie.
2. Nigdzie nie napisałem ani nie sugerowałem, że stoimy w opozycji do Was. Opozycja o której piszesz wynika tylko i wyłącznie z FAKTU, że jesteście organizacją a Masa nie. I konkretnie to nas różni. Niestety wielu odnosi przeciwne wrażenie w kwestii stosunku kilku organizacji do Masy. Mamy wrażenie że to my jesteśmy solą w czyimś oku. Zresztą sedno sprawy ujął piter - rozumiem, że fajnie byłoby mieć za sobą kilkuset rowerzystów. Zróbcie więc coś co ich przyciągnie. Nikt z nas nie lubi robić czegoś na siłę. Nie mam ochoty to nie uczestniczę. Nie utożsamiam się to nie udaję, że jest inaczej. Może dlatego na dwóch ostatnich Masach było 393 uczestników na na dwóch ostatnich Cicle Chic`ach niecała 30... Może to nie to co interesuje rowerzystów w Częstochowie. Mnie i moich kolegów to akurat nie kręci. Ale ok - wiem, że warto coś robić nawet dla kilku osób i szanuję to.
3. Wspólne działania jednym frontem. Ok. Ale z pewnością tylko realne. A nie radykały których nie mają szans na realizację w sytuacji gdy MZDiT nie ma grosza na wykonanie choćby połowy piktogramu. (patrz "realne" propozycje ŚIR w sprawie Alei - m.in. przestawianie ławek...)
A co do wspólnych działań. W pewnych sytuacjach KATEGORYCZNIE NIE!!! Zwłaszcza w sytuacji gdy ktoś jednym PODKREŚLAM: OFICJALNYM zdaniem niweczy w oczach urzędników SPOŁECZNY CHARAKTER tego co częstochowscy rowerzyści wypracowali w kontaktach z UM do tej pory. I czy się to komuś podoba czy nie są na to TWARDE FAKTY. Jeśli to ma być opozycja Masy w stosunku do organizacji to tak: jesteśmy w opozycji do takich działań. A w tej konkretnej sytuacji za wywołanie podziału w środowisku rowerowym nie jesteśmy odpowiedzialni my...
Howgh. Powiedziałem...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
alex-kopia Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5302 (75%)
Postów: 23

Częstochowa-śródmieście/Essen

Post Pon 19 Wrz 11, 9:37:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Muszę zmartwić wszystkich, którzy najchętniej widzieliby mnie jako faceta, który "rozbił kasę"... :) Fundacja niestety nie otrzymała złamanego grosza na przeprowadzenie ETZT. Całą pulę zgarnęli harcerze. Mimo to zorganizowaliśmy nasze imprezy, były gadżety (także naklejki) i nawet kilka cenniejszych nagród dla uczestników pikniku w Olsztynie i przejazdu Czewa Cycle Chic :) Odblaskowe opaski na rower otrzymywali także przypadkowi rowerzyści nie biorący udziału w naszej paradzie. Trochę jeszcze zostało gdyby ktoś reflektował :)
Nie jesteśmy obrażalscy jak niestety niektórzy z uczestników tego forum. Mimo, że to ZHP dostało całą kasę my uzupełniliśmy ich program o nasze pomysły. Szkoda, że zabrakło Masy ze swoją... masą rowerzystów. Moglibyśmy pokazać siłę środowisk rowerowych. No cóż, może uda się to następnym razem...

I na koniec... Niestety mój udział w przejazdach częstochowskiej masy jest niemożliwy z przyczyn technicznych... Pracuję dość daleko od Częstochowy. Ale jak ktoś będzie przejazdem w Zagłębiu Ryhry - to zapraszam. Tam też jeździ Masa...

Pozdrawiam - facet w garniturze :)


www.obywatelenarowery.pl
www.miastadlaludzi.pl
www.alex-kopia.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 19 Wrz 11, 10:00:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanie jest proste: Panie Alex chce Pan reprezentować środowisko rowerowe w Urzędach czy organizować po prostu imprezy dla rowerzystów?


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
alex-kopia Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5302 (75%)
Postów: 23

Częstochowa-śródmieście/Essen

Post Pon 19 Wrz 11, 10:19:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź jest prosta. Potrzebny jest przedstawiciel środowisk rowerowych w magistracie. Zaproponowaliśmy żeby był to zespół ds. tworzenia infrastruktury rowerowej (przypomnę, że pod pismem w tej sprawie podpisali się także przedstawiciele Masy). Magistrat natomiast proponuje powołanie społecznego doradcy prezydenta. Niejasne jest wciąż stanowisko MZDiT, które działa trochę jakby na własną rękę organizując spotkania dot. inwestycji rowerowych.
Dlatego fajnie byłoby o tym pogadać na spokojnie.

Piastowanie funkcji doradcy prezydenta ds. rowerowych przeze mnie jest niemożliwe Smile I mów mi Alex... Bez pan.


www.obywatelenarowery.pl
www.miastadlaludzi.pl
www.alex-kopia.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 19 Wrz 11, 10:57:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście fajnie by było na spokojnie ale mleko się rozlało i nie będzie łatwo bo przez kilka swoich wypowiedzi zraziłeś sporą część środowiska do siebie (patrz posty wyżej). Jeśli mogę zasugerować odpowiednią osobę to sądzę że pełne nasze zaufanie mają Jurczyk i Arek. Jurczyk już od lat walczy pismami z urzędami (do tego jest uznanym podróżnikiem rowerowym i ma szacunek wielu z nas co jak się przekonałeś nie jest prosto uzyskać) a Arek naprawdę jest zaangażowany w nagłośnianie medialne masy i problemów. Oczywiście te osoby muszą się wypowiedzieć same czy chcą brać w tym udział. Jest też pytanie o realny wpływ owego doradcy i jego umocowanie prawne. Bo może być to tylko tzw. dupochron dla urzędników. Bez odpowiedniego umocowania w projektach drogowych ta funkcja to fikcja.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Pon 19 Wrz 11, 11:00:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem akurat o co Ci Arku chodzi z nożycami. jak ktoś błotem rzuca to wypada zareagować by to błoto nie przyschło.

co ja myślę na temat masy. masa to nie impreza bo inaczej jak mógłbyś być przedstawiony w Orionie jako przedstawiciel imprezy? za każdą imprezą kryją sie ludzi i to właśnie oni stanowią o jej jakości. tak więc Masa to Ty, Kamil, Paweł i wszyscy którzy robią przy jej organizacji. zresztą dla magistratu jesteście organizacją przynajmniej od momentu gdy ludzie od Was sie podpisywali 'Masą' przy okazji przedstawiania się na tych sławetnych konsultacjach o rowery w alejach. to już nie mój czy Alexa wymysł Razz

realne działania - owszem, bardzo chętnie. odkopanie i oczyszczenie drogi rowerowo-pieszej na Okulickiego. szybsze niż planowane zamknięcie wykopu na wiadukcie na Niepodległości (w ciągu rowerowo-pieszym) i likwidacja kładeczki nad nim gdzie ciężko sie było zmieścić. wyjaśnienie z mzd sprawy oznakowania Alej i pisemna interpretacja oznakowania według nowych przepisów którą można stosować w zasadzie do większości ciągów rowerowo-pieszych w mieście.

zapraszamy Arku do współpracy w takim razie. gdy będziesz bliżej nas to będziesz mógł korygować nasze skrzywienia i będziesz mógł wnosić swoje zdanie do działań na bieżąco zamiast być konfrontowanym z faktami dokonanymi. jak masz czas to można by sie spotkać i porozmawiać bo jest to wygodniejsza forma niż literki na forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 19 Wrz 11, 11:35:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Określenie mnie w materiale TV ORION jako przedstawiciela Masy było spowodowane brakiem zagłębienia się w tą kwestię przez prowadzącą program na samym początku jego trwania. W dalszej części materiału w stopce widnieje określenie "rowerzysta, współorganizator Masy Krytycznej". Tak to miało być i tak ZAWSZE przedstawiałem się w TV ORION i tak byłem podpisywany - "rowerzysta" (mam 6 takich filmików - mogę zaprezentować...). No cóż - takie są media. Inna sprawa, że to było moje ostatnie wystąpienie w kwestii infrastruktury rowerowej. Przyznaję, że był to mój błąd gdy się w to zaangażowałem jako współorganizator Masy. Od tego jesteście Wy. Od tej chwili ktoś kto gdziekolwiek wypowie się w kwestii infrastruktury rowerowej nie będzie tego robił jako przedstawiciel Masy. Jeśli ma ochotę udzielać się w tej sprawie i coś w tej kwestii działać z pewnością zostanie przez Was przyjęty i będzie mógł się wypowiadać jako osoba zrzeszona.
Co do zaproszenia do organizacji - dziękuję, nie.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Pon 19 Wrz 11, 12:49:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nikt cie do organizacji nie ciągnie na siłę.
każdy kto ma chęć by coś podziałać i miejmy nadzieję dać w kość urzędasom, jest mile widziany. na nikogo nie zamierzamy sie obrażać, ale chcielibyśmy tego samego od innych. Alexa nie lubicie bo pisuje w wybiórczej, ma własne zdanie i bogowie wiedzą za co jeszcze poza garniturem. mnie możecie ni lubić za jazdę z zamkniętymi oczami i bez kasku na Masie. ale na 'nielubieniu' niczego sie nie zrobi bo każdy na każdego będzie sie fochał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 19 Wrz 11, 13:07:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masa Krytyczna – nieformalny ruch społeczny, polegający na organizowaniu spotkań maksymalnie licznej grupy rowerzystów i ich wspólnym przejeździe przez miasto.../koniec cytatu / .W ubiegłych latach za organizację Masy w Częstochowie brały się organizacje pozarządowe i polityk. Próby te omal nie doprowadziły do likwidacji imprezy. Pisma kierowane do urzędów zaczynamy zawsze od słów : Obywatele Miasta Częstochowy zebrani ....
.........................................................................................................
http://forum.obywatelenarowery.pl/index.php?board=60.0
Częstochowska Masa Krytyczna nie była współorganizatorem w/w imprez.
........................................................................................................
Zespół d.s.tworzenia infrastruktury rowerowej... W ostatnich latach odbyło się wiele konsultacji środowiska rowerzystów z urzędnikami dot. infrastruktury rowerowej w Częstochowie. I co ? I ..... !
Metoda konsultacji jest skuteczna wtedy gdy obie strony chcą prawdziwych zmian. A w naszym mieście urzędnicy ignorują ustalenia podjęte podczas konsultacji albo działają zupełnie wbrew ustaleniom. Za nasze pieniądze robią nam na złość ! Uważam że same konsultacje nie wystarczą i w związku z tym nie zamierzam brać w nich udziału. Może obok konsultacji spróbować jeszcze innych metod wpływania na decyzje urzędników ?
Tu otwiera się pole do działania dla stowarzyszeń i fundacji !
"po czynach ich poznacie ich" mówi Pismo Święte.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Pon 19 Wrz 11, 13:29:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

panie Jurczyku (nie wiem jak odmieniać czy sie zwracać więc proszę wybaczyć potencjalne błędy) właśnie o to chodzi by magistratowi nie odpuszczać!
mieliśmy przykład w potraktowaniu doniesień na Jagiellońskiej na wady konstrukcyjne, że wystarczy jeden głos po myśli miasta by miasto go wykorzystało dla siebie. dlatego stowarzyszenia i fundacje muszą robić swoje, ale muszą mieć poparcie dla swoich działań. krytykowanie tylko dlatego, że sie kogoś nie lubi, albo sie nie podoba z jakiegoś powodu to strzelanie w kolano wszystkim, razem z sobą.

co do czynów - zaraz gdy tylko mzd postawiło w alejach inne oznakowanie to reagowaliśmy. tylko dzięki temu pojawiło sie sprostowanie od strony urzędu miasta oraz pisma z wyjaśnieniami.
przebudowa wiaduktu na Niepodległości też budzi mój niepokój bo już sobie wyobrażam przełożenie drogi rowerowej na nasypie po stronie wschodniej i trzeba będzie pilnować mzd by nie dowalili do pieca jak to oni potrafią.
panie Jurczyku, zapraszam także na sprawdzenie drogi pieszo-rowerowej na Okulickiego po stronie północnej na odcinku od Nowobialskiej do św. Krzysztofa. skromne, ale są już jakieś owoce. trzeba urzędom nie popuszczać i nie przyjmować do wiadomości ich kretyńskich odpowiedzi!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 19 Wrz 11, 18:31:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kruk ! Panie Jurczyku nie jest zbyt poprawne ale brzmi sympatycznie. Opuszczaj "pana" tak jak proponuje Alex.
A wracając do tematu Imprezy...
Z imprezami rowerowymi jest tak jak z Dniem Wagarowicza. W tym dniu dyrekcje szkół organizują różne "fajne imprezy". A na prawdziwych wagarach jest większa frekwencja i są one mile wspominane jeszcze długo po opuszczeniu szkoły.
Przykładów nie trzeba szukać daleko. PRZEMO2 wymyślił i przy pomocy przyjaciół zrealizował Rowerowy Dzień Dziecka. Krzara wymyślił Orbity w których co roku mimo zwiększania dystansu bierze udział coraz więcej rowerzystów.
Nieśmiało wspomnę o zimowych Masach na które mimo śniegu i dużego mrozu stawiają się Rowerzystki i Rowerzyści i nieletni Rowerzyści.
Inne imprezy mimo wzniosłych celów nie cieszą się takim zainteresowaniem.
Moim zdaniem.............. A Waszym ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Imprezy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy