wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Hamulec bębnowy [paskowy?]
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tobikon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5347 (76%)
Postów: 10
Wiek: 34

Błeszno

Post Pon 22 Sie 11, 18:11:32     Hamulec bębnowy [paskowy?] Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was miał do czynienia z tytułowym ustrojstwem z decathlonowych rowerów? Dzisiaj wybrałem się z koleżanką na przejażdżkę w trakcie której okazało się że jej rower ma opory przed tym by zatrzymać się wtedy kiedy zachodzi taka konieczność. Nie wiedząc co za wynalazek czai się na tylnym kole stwierdziłem że zaraz to poprawie bo to nie jest żaden problem. No i właśnie... Po stwierdzeniu że hamulca nie ma tam gdzie się go spodziewałem zorientowałem się że to może nie być tak oczywiste jak mi się początkowo wydawało.
Niestety poradników żadnych nie znalazłem ale może ktoś z Was wie jak zmusić ten wynalazek do właściwego działania?

Dla jasności mówię dokładnie o takim typie:



Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Pon 22 Sie 11, 20:09:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja mama ma ten rower, nie narzeka bo od początku działa bez zarzutu, ten hamulec to taka pseudo-tarczówka Wink jakiś gumowy pas, koło, docisk i niby powinno spowalniać, może spróbuj podciągnąć linkę, skoro to nowy rower to pewnie elementy nie są zużyte tylko nie zostało to dobrze wyregulowane, jeśli to nie pomoże to sam już nie wiem, podejrzę jutro ten hamulec u rodzicielki i najwyżej coś skrobnę jeszcze, no chyba że ktoś ma większe o tym pojęcie i napisze wcześniej Very Happy



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Reklama
tobikon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5347 (76%)
Postów: 10
Wiek: 34

Błeszno

Post Pon 22 Sie 11, 22:35:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To było pierwsze o czym pomyślałem jednak mam wrażenie że to może nie wystarczyć bo do połowy wykręcona śruba nie dała wyraźnego efektu.
Przyznać muszę że te skontrowane śruby sterczące z obudowy wyglądają intrygująco ale wolałem za bardzo nie grzebać przy tej kosmicznej technologii z dala od domu bo nie wiadomo jakich spodziewać się efektów.

Niestety nie mam dostępu do tego roweru obecnie to też sam tego nie rozpracuje, a ciekawość zżera, a i na przyszłość dobrze byłoby to wiedzieć.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
dernel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5080 (72%)
Postów: 51

Cz-wa płd.

Post Pon 22 Sie 11, 23:44:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja mama też ma taki "bębnowy" z przodu w starej damce, działa raczej jak wspomagacz hamulca w piaście bo słabiutki jest i nie miałem kiedy rozkręcić tego a też korci mnie aby zerknąć co tam za dziadostwo w środku siedzi i ew czy da sie poprawić skuteczność.


Dan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Wto 23 Sie 11, 9:14:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Wspomagacz hamulca"? Heh dobre Wink może jak pracownicy Decathlona składali rower mojej mamy to akurat mieli dobry humor bo u niej ten pasek naprawdę potrafi dobrze zahamować, bez trudu blokuje koło Smile Dzisiaj po pracy będę miał okazję pogabić się z bliska na ten hamulec więc jak coś dojrzę to dam znać ...



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
tobikon Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5347 (76%)
Postów: 10
Wiek: 34

Błeszno

Post Wto 23 Sie 11, 9:40:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję że to faktycznie nie tylko wspomagacz i coś z tego będzie. Uwielbiam tego typu "bezobsługowe" rozwiązania... zawsze z nimi najwięcej problemów.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy