wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[ Siodełko ] Wybór nowej kanapy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dernel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5080 (72%)
Postów: 51

Cz-wa płd.

Post Pią 19 Sie 11, 14:48:28     [ Siodełko ] Wybór nowej kanapy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Aktualnie seryjnie w crossowym mam zamontowane siodełko San Marco Ponza Power.
Niestety dla mnie za twarde (m in dlatego nie jeździłem daleko i jest mało używane) na dłuższe wycieczki nie zda egzaminu.
Zamierzam je sprzedać i kupić jakieś wygodne i tu pytanie jakie polecacie.
Dobrze aby miało wcięcie/zagłębienie na środku.

Dotychczas upatrzyłem sobie WTB Pure V race / team / pro? i troche ciężkie ale wyczytałem, że wygodne SPEED V Pro Gel


Dan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 19 Sie 11, 15:01:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie da się polecić komuś konkretnego modelu siodełka. Tzn polecić można ale kwestia siodła jest sprawą mocno subiektywną. To co dla jednego będzie wygodne dla drugiego może okazać się udręką. Dzieje się tak z powodu innej budowy morfologicznej miednicy (konkretnie kości kulszowej) każdego z nas. Subtelne różnice w budowie tej kości powodują, że każdy z nas jazdę na tym samym siodełku będzie odczuwał nieco inaczej. Również miękkość siodła niekoniecznie przekłada się na wygodę. Ważne jest odpowiednie wyprofilowanie siodła pasujące do naszego tyłka. Ideałem byłaby możliwość przetestowania siodła przed zakupem (koledzy?). Nie wiem o jakiej półce cenowej mówimy, ale np. niektóre sklepy rowerowe oferują program testów siodełek selle italia. Z tym że ostrzegam - tanie nie są.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5436 (77%)
Postów: 174


Post Pią 19 Sie 11, 17:34:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bodajże w Katowicach jest sklep gdzie można kupić siodła Selle Italia i mają oni takie specjalne urządzenie, na którym można posadzić swoje 4-litery, a po wykonaniu pomiaru, dobierze nam najodpowiedniejsze siodełko. Z tego co wiem w Cz-wie nie ma nigdzie takiego urządzenia...

Poza tym zgadzam się w 100% z tym co Arek napisał bo sam jeżdżę na San Marco Ponza Power (w szosówce) i na Ponza MTB w moim pseudo góralu i uważam, że są wygodne (choć dość twarde).

Jeśli mogę coś polecić to słyszałem pozytywne opinie o siodełkach w/w Selle Italia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Pią 19 Sie 11, 20:57:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dernel napisał:
tu pytanie jakie polecacie.

pewnie nie będziesz chciał uwierzyć ale Tune Speedneedle to najwygodniejsze na czym miałem okazje jeździć Smile
puki nie zacząłem go używać też niedowierzałem Smile
tak to San Marco SKN podobno jest wygodne. z takimi opiniami się spotkałem. dla mnie wygodne ono nie było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
mario66 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5037 (71%)
Postów: 151
Wiek: 57

Częstochowa , Raków

Post Pią 19 Sie 11, 21:48:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W moim Mbiku też było San Marco Ponza .Na krótki dystans ok , na dłuższe nie dałem rady . Probowałem się przystosować , ale po przejechaniu około 700 km poddałem się . Przelożylem ze starego roweru siodło dosłownie o 1 centymetr szersze i jest ok . Jak pisze Arektacana trzeba dobrać siodło indywidualnie , pod rozstaw kości miednicy . Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
dernel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5080 (72%)
Postów: 51

Cz-wa płd.

Post Sro 09 Maj 12, 19:12:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zakupiłem w Ransporcie (polecam sklep) model Sportourer Zoo Gel Flow. Na razie wiele nie mogę napisać bo przejechałem tylko testowe 12km. Pierwsze wrażenie: miękkie i jakby mało było tego, że jest żel to środkowa część ugina się. Zrobię więcej kilometrów to napisze coś więcej. Smile


Dan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
virus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4591 (65%)
Postów: 119
Wiek: 33

Borowno Kolonia

Post Nie 10 Cze 12, 11:09:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dernel napisał:
model Sportourer Zoo Gel Flow. Na razie wiele nie mogę napisać bo przejechałem tylko testowe 12km.


Ja zakupiłem to siodełko właśnie jakieś 10dni temu, zrobiłem na nim 150km w jeden dzień i mam przetarcia na tyłku, na drugi dzień jeździć na rowerze nie mogłem ;p. Siodełko ma szerokość 160mm. Siodełko bardzo fajnie wykonane i wygodne jak na krótkie odległości... na długie jak dla mnie już nie bardzo. Będę musiał je wymienić chyba na węższe jeśli dobrze myślę... Sportourer można testować 30dni po czym wymienić na inny model i po testach któreś z dwóch zachować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy