wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Trenażer] Kompatybilność przerzutki x8 z kasetą x7
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
evemir Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4768 (68%)
Postów: 98
Wiek: 34

Częstochowa - 1000lecie

Post Sob 16 Lip 11, 22:51:27     [Trenażer] Kompatybilność przerzutki x8 z kasetą x7 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie. Jako że od jakiegoś miesiąca jeżdżę na zmianę raz w domu na trenażerze raz na dworze, stosuje dwa koła. Problem jest taki że koło od starego rozklekotanego GTXa ma kasetę x7, a Scott ma przerzutkę Alivio x8. Mimo wszystko kilka przełożeń działa przyzwoicie bez klekotania.
Czy taka kombinacja może negatywnie wpływać na zdrowie przerzutki bądź jej rozregulowywanie? Ostatnio musiałem dać ją do regulacji bo (o dziwo) rozlegulowała się nagle i bardzo mocno. Ciężko się jechało z Siedlec jak przy prędkości 27+ łańcuch podskakiwał co 2-3 obroty korbą. Btw. Zapłaciłem 15zł. To dużo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Nie 17 Lip 11, 9:40:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napęd 7 i 8 rzędowy ma takie same skoki pomiędzy zębatkami i tą samą szerokość łańcucha, więc teoretycznie wszystko powinno działać. Uważaj tylko abyś nie wrzucił sobie łańcucha na szprychy. Być może problem wynika z niekompatybilności lub niedopasowania łańcucha do kasety (różne zużycie) bądź minimalnie innej odległości najmniejszej koronki od ramy (do korekcji naciągiem linki). Tutaj masz co nieco o łańcuchach a tu o kasetach. W zimówce mam kasetę 8 rzędową a resztę od 7 rzędówki i wszystko działa (działało bo tej zimy zajechałem napęd na śmierć). Problem zaczyna się przy 9 rzędówce, ale Ciebie to nie dotyczy ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Nie 17 Lip 11, 13:13:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

15 zeta to 6 browarów.. regulacja przerzutki przedniej i tylnej (potrzebny śrubokręt Wink ) trwa łącznie 4 minuty. Sam sobie odpowiedz..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy