wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Raport o stanie dróg rowerowych w Częstochowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alex-kopia Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5302 (75%)
Postów: 23

Częstochowa-śródmieście/Essen

Post Sob 16 Kwi 11, 6:15:16     Raport o stanie dróg rowerowych w Częstochowie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://obywatelenarowery.pl/images/raport_czewa_2011.pdf


www.obywatelenarowery.pl
www.miastadlaludzi.pl
www.alex-kopia.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5935 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sob 16 Kwi 11, 11:50:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aleja Niepodległości - swoista "droga śmierci" Very Happy - dobre! I, niestety, kurza mać, prawdziwe! Inne przykłady również jaskrawe...

Pytanie mam, co dalej z tym raportem? Bo nam, rowerzystom, to tylko jeszcze bardziej przykro się robi po obejrzeniu rozwiązań innych miast w zestawieniu z cz-wskimi bublami. Może by ta informacja trafiła tak do odpowiednich urzędników??

I jeszcze jedna rzecz mi chodzi po głowie. Czy budowane "ścieżki" na przykładzie dużej budowy, jak ul. Kanał Kohna, mają dofinansowanie unijne? Bo jeśli tak, to może nie byłoby głupim oddolne, obywatelskie zgłoszenie unijnym urzędnikom faktycznego stanu rozwiązań drogowych i ich przydatności?


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
alex-kopia Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5302 (75%)
Postów: 23

Częstochowa-śródmieście/Essen

Post Sob 16 Kwi 11, 11:55:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przygotowujemy oficjalne pismo w tej sprawie. projekt juz przeslalem pawlowi szubertowi...


www.obywatelenarowery.pl
www.miastadlaludzi.pl
www.alex-kopia.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4962 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Pon 18 Kwi 11, 16:26:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I jeszcze jedna rzecz mi chodzi po głowie. Czy budowane "ścieżki" na przykładzie dużej budowy, jak ul. Kanał Kohna, mają dofinansowanie unijne? Bo jeśli tak, to może nie byłoby głupim oddolne, obywatelskie zgłoszenie unijnym urzędnikom faktycznego stanu rozwiązań drogowych i ich przydatności?

pewnie można to zrobić tylko trzeba sie liczyć z konsekwencjami z urzędasów strony, że później oni zaczną robić na złość rowerzystom, albo nagle sie okaże, że nie ma funduszy na drogi rowerowe...


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5935 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pon 18 Kwi 11, 17:00:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kruk napisał:
[...]trzeba sie liczyć z konsekwencjami z urzędasów strony, że później oni zaczną robić na złość rowerzystom, albo nagle sie okaże, że nie ma funduszy na drogi rowerowe...

Mam wrażenie, że tak właśnie się już dzieje.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
ProPhet



Status: Offline
Dni: 5869 (83%)
Postów: 182

Olsztyn k/CZ-wy

Post Pon 18 Kwi 11, 19:41:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na złość to oni już nam robią, zlecając budowę takich bubli jak np na ul. Orkana, tyle milionów do wydania a pomysłu żadnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Pon 18 Kwi 11, 22:10:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I jeszcze jedna rzecz mi chodzi po głowie. Czy budowane "ścieżki" na przykładzie dużej budowy, jak ul. Kanał Kohna, mają dofinansowanie unijne? Bo jeśli tak, to może nie byłoby głupim oddolne, obywatelskie zgłoszenie unijnym urzędnikom faktycznego stanu rozwiązań drogowych i ich przydatności


Też mi to samo chodzi po głowie. Jednak nie jest to nie taka prosta sprawa. Po pierwsze dofinansowanie przyznają nie urzędnicy unijni a polskie ministerstwa. Po drugie nikt nie lubi problemów, urzędnicy unijni także. Po trzecie jeśli damy podatnikom i mediom z zachodniej Europy argument, że Polska marnuje ich ciężko zarobione pieniądze, które nam przekazują to może się to zwrócić przeciwko nam.

Myślę, że trzeba niestety zacząć mozolną pracą od własnego podwórka i gnębić urzędników lokalnych. Pojedyncza osoba niewiele może zdziałać, ale jeśli zapisze się do organizacji pozarządowej, lub sama taką założy jej możliwości znacząco rosną.
Sam się ostatnio o tym przekonałem, bo od niedawna działam w ramach Śląskiej Inicjatywy Rowerowej.

Stowarzyszenie ma doświadczenie, kontakty z podobnymi organizacjami w całej Polsce i zagranicą, program działania, ma skoordynowaną strukturę. Stowarzyszenie może występować jako strona w postępowaniach administracyjnych, przed sądem, składać odwołania od decyzji, skargi itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy