wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Suntour XCR 100mm i 90kg wagi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GrzesiuDrummer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4764 (67%)
Postów: 17


Post Sro 13 Kwi 11, 13:00:53     Suntour XCR 100mm i 90kg wagi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Niedługo będe musiał już ostatecznie zadecydować, czy montuje w swoim rowerze tenże amortyzator (wersja z blokadą skoku) zamiast obecnego XCU 80mm. Moje pytanie brzmi: jeśli ważę 85-90 kg, to czy ten amortyzator będzie dla mnie dobry?. Mój rower to kelly's SCARPE z 2007 roku, rama 17,5. Jeżdżę delikatnie, zwykłe leśne wycieczki ze znajomymi, żadnych dropów, góra powolny zjazd z krawężnika. Nie hamuje ostro i mam hamulce V-Brake. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
evemir Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4799 (68%)
Postów: 98
Wiek: 34

Częstochowa - 1000lecie

Post Sro 13 Kwi 11, 16:16:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wypowiem się od strony technicznej tego amortyzatora bo aż tak się nie znam, ale przy mojej wadze (74kg) i stylu jazdy w miarę podobnym do Twojego jest on:

1. zdecydowanie zbyt miękki (ale co kto lubi)
2. blokada zaczyna przepuszczać. po przejechaniu kilku kilometrów po naszych częstochowskich drogach i chodnikach na zablokowanym amorku, podczas wyłączania blokady podnosi go trochę. im więcej przejadę tym bardziej się wbije.
3. ma zdartą farbę (czy jak się to zwie inaczej) z golenia, przez co wygląda nieestetycznie.

rower mam dopiero od roku, i przejechane na nim 770km. z amorka nie jestem zbytnio zadowolony. niestety części rowerowe do najtańszych nie należą (szczególnie amortyzatory), więc jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Reklama
GrzesiuDrummer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4764 (67%)
Postów: 17


Post Sro 13 Kwi 11, 16:45:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ale ostatecznie ujdzie? nie dobijasz go? na innych forach sa wypowiedzi, że nawet przy 95 kg chodzi dobrze. Ja co do miekkośći to bym raczej nie narzekał... wolałbym sie pobujać niż jeździć na swoim sztywnym XCU... chcesz mozemy sie zamienic Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5895 (83%)
Postów: 732


Post Sro 13 Kwi 11, 21:22:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Axon DRL był dla mnie za miękki. ważę ok 60kg a SAG w tym amorze zabieral mi z 1/3 skoku.
w dodatku był przetłumiony.
moze lepiej zainteresować się czymś pewniejszym Arrow http://lato.bikershop.pl/produkt/5452/amortyzator_marzocchi_mz_comp_z_piwotami.aspx
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7020 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 13 Kwi 11, 22:13:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z przedmówcami, w zimówce mam Axon'a DRL na sprężynach, strasznie miękki i do tego ugięcie wstępne to jakaś masakra.
We flagowcu mam Marcoka MX Pro z LO, mam w nim powietrze i dzięki temu ustawienie nie stanowi problemu, amor działa płynnie i dobrze wybiera (jak na tę klasę widelców) nierówności. Dodatkową zaletą jest to, że jest pancerny, niestety dość ciężki (nawet bardzo dość)
Ogólnie warto mieć sprężynę powietrzną.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
evemir Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4799 (68%)
Postów: 98
Wiek: 34

Częstochowa - 1000lecie

Post Sro 13 Kwi 11, 22:41:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powiem tak. jak nie wymagasz od rowera za wiele, uzywasz go jedynie do rekreacyjnej jazdy to XCR wystarczy. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
GrzesiuDrummer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4764 (67%)
Postów: 17


Post Sro 13 Kwi 11, 23:26:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No jeżdżę tylko i wyłacznie rekreacyjnie. Dziennie na przeciętnej wycieczce wyciągam 20 km... czasem bardzo zadko w sensie do3 do 5 razy na rok porwe sie na trase jednodniową która wynosi 120km, i mówie jazda to polne drogi, utwardzone drogi leśne i asfalt. Nie jeżdżę tak jak to widać na niektórych filmach na YouTube, ze amor zapierdziela jak nóż do cięcia ciasta na taśmie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
evemir Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4799 (68%)
Postów: 98
Wiek: 34

Częstochowa - 1000lecie

Post Czw 14 Kwi 11, 0:40:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to może i da rade. ale obstawiałbym, że więcej niz 2000km się na nim nie zrobi. później będzie już mocno zjechany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
GrzesiuDrummer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4764 (67%)
Postów: 17


Post Czw 14 Kwi 11, 12:11:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co masz na mysli mówiąć zjechany? Luzy? to, że elastometr zesztywnieje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
evemir Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4799 (68%)
Postów: 98
Wiek: 34

Częstochowa - 1000lecie

Post Czw 14 Kwi 11, 13:07:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to i jeszcze luzy przy blokadzie moga byc denerwujace. albo bedzie jeszcze bardziej przepuszczala niz mi teraz. no ale prawda jest taka ze w tej kategorii cenowej nie ma wyboru wielkiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
skate_style Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5167 (73%)
Postów: 156
Wiek: 32


Post Pią 15 Kwi 11, 16:47:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

XCR'a naprawdę NIE polecam. Przejechałem na nim niecałe 3000km i amortyzator nadaje się do wymiany. Co prawda lekko ze mną nie miał, ale praktycznie od nowości jego funkcjonalność jest na poziomie zerowym. Dobrze, że wybiera przynajmniej naprawdę duże dziury. Dosyć, że anoda z goleni się ściera, to jeszcze ciężkie to cholerstwo jak diabli. 2300-2400 g to wynik naprawdę niezadowalający. Nie wiem jak z blokadą, mam model bez niej więc w tym temacie się nie wypowiem. Wydaje mi się, że już lepiej za niewiele większą cenę kupić sobie jakiegoś Darta.

http://allegro.pl/rock-shok-dart-3-blokada-z-cube-idealny-i1562277159.html

Może tutaj uda się osiągnąć zadowalającą cenę. Przed XCR'em przestrzegam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
evemir Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4799 (68%)
Postów: 98
Wiek: 34

Częstochowa - 1000lecie

Post Pią 15 Kwi 11, 19:08:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

popieram przedmówce. lepiej dołożyć odrobinę i kupić darta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy