wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Rower Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Czw 14 Kwi 11, 15:25:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam nadzieję że jesteś słusznego wzrostu, rama na małą nie wygląda...


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Rooney Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4792 (68%)
Postów: 136
Wiek: 33

Częstochowa - Kawodrza Górna

Post Czw 14 Kwi 11, 16:41:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To samo miałem powiedzieć.
Zapytaj się najpierw o rozmiar , a potem jedź jeszcze przymierzyć się do tej szosy żeby potem nie było płaczu ,że rama za duża, a uwierz mi ,że nie będzie wygodnie jak będziesz jeździł długie dystanse.


Ponad wszystko nie ustalaj ograniczających reguł.

Merida Road Race 880, rocznik 2010

Blog o amatorskim kolarstwie szosowym w moim wydaniu.
rooney.bikestats.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
Sarqu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4765 (67%)
Postów: 80
Wiek: 27

Częstochowa-Brzeziny Kolonia

Post Czw 14 Kwi 11, 20:28:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok zobaczę jak nie w piątek to w poniedziałek pojadę,ale powiem wam że jeszcze idę na giełdę w Niedzielę zobaczyć rowery Wink.Ale jak napisałem wyżej jak kupię sprzęt ktoś chętny na przejażdżkę ? :] W okolicę Złotego Potoku trasa do ustalenia ;]


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
GozDD Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5152 (73%)
Postów: 159
Wiek: 30

Brzeziny Kolonia

Post Czw 14 Kwi 11, 22:32:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O której giełdzie mówisz? Ostatnio na samochodowej była ładna kolarka, koła na obręczach Mavic, osprzęt Shimano 105 i karbonowy widelec, oczywiście z klamkomanetkami. Waga na pewno poniżej 10kg. Także może uda Ci się coś ciekawego upolować Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Sarqu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4765 (67%)
Postów: 80
Wiek: 27

Częstochowa-Brzeziny Kolonia

Post Pią 15 Kwi 11, 13:19:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koło Amasolu jest w niedziele Giełda,a dzisiaj na Rynek też podobno są rowery na Zawodziu Smile


I miałem rację były rowery kupiłem jeden,jest wszystko ładnie pięknie licznik kupiłem opony na zmianę także hamulce pod ciągnę i strój kupiłem Smile Teraz tylko czekać na ładną pogodę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
elziomallo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5425 (77%)
Postów: 196

Śródmieście/Wrocław

Post Pią 15 Kwi 11, 17:06:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ty mi rower podkupiłeś dzisiaj Mr. yellow

Wrzuć zdjęcia, ciekawe jestem co przegapiłem.


rower
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sarqu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4765 (67%)
Postów: 80
Wiek: 27

Częstochowa-Brzeziny Kolonia

Post Pią 15 Kwi 11, 18:35:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możliwe kupiłem go dosyć tanio bo za 250 zł Smile+Kombinezon i inne zabawki do roweru ;].Zdjęcia jutro wkleje bo nie chce mi się specjalnie wychodzić z domu teraz.Jeszcze po kościele jestem byłem na drodze krzyżowej to mnie nogi bolą;/ Very Happy


PS:Zmienie oponki ;] i hamulcę po prawię to wtedy wkleję zdjęcie tzn. Jutro gdzieś na wieczór Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
elziomallo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5425 (77%)
Postów: 196

Śródmieście/Wrocław

Post Pią 15 Kwi 11, 23:18:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Żadnych gwałtownych ruchów!

Zbyt wiele szosówek cierpi przez błędy właścicieli, pisz co chcesz robić to cię uchronimy przed nimi ;] I rozpiskę osprzętu wrzuć.


rower
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sarqu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4765 (67%)
Postów: 80
Wiek: 27

Częstochowa-Brzeziny Kolonia

Post Sob 16 Kwi 11, 8:56:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przerzutki przy ramię firmy nie znam ;/
Hamulec za bardzo trze mi oponę muszę to jakoś zmienić
Opony są za bardzo zdartę ;/ Trudno mi będzię jechać na dłuższe trasy.Dętki są różne też muszę wymienić kupiłem z B'twin z Decathlonu doradzali mi że to będzie odpowiednie ...Rower wyczyściłem bo był trochę brudny licznik zamątowałem i to wszystko jak na razie


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Sarqu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4765 (67%)
Postów: 80
Wiek: 27

Częstochowa-Brzeziny Kolonia

Post Pon 18 Kwi 11, 19:43:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Temat raczej do zamknięcia bo Szosówkę już zakupiłem Smile


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5065 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Pią 09 Wrz 11, 22:11:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podepnę się pod ten temat bo szkoda zakładać kolejny dla jednego pytania;

Panowie, Panie pomocy ...

Mam około 177 wzrostu i po sprzedaży szosy będę chciał kupić MTB, oglądałem dzisiaj oferty z cz-wy i padło na kilka typów, o ile z modelem sobie poradzę tak w jednej sprawie proszę o porady. Problem w doborze ramy, oglądałem różne tabelki z sieci jednak sporo poradników podaje różne informacje. Może ktoś ma zbliżony wzrost do mnie i jeździ na MTB Wink Jakie ramy macie panowie ...

Dodam że KTM o którym myślę jest to 17stka



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6935 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 09 Wrz 11, 23:01:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam 175cm i jeżdżę na 17", nie wiem czy nie jest dla mnie ciut za mała. Jeździ mi się na niej bardzo fajnie, duża zwrotność, ale meridowskie 18" są chyba idealne dla naszego wzrostu Wink

Dużo zależy od samej geometrii ramy jak i Twojej budowy ciała - 17-19" z "teoretycznym" naciskiem na 17", ale i tak musisz "przymierzyć" pod siebie i porównać, w którym rozmiarze dana rama Ci leży i na której czujesz się pewniej. Niestety każdy producent stosuje inne rozmiary rur i ciężko jednoznacznie Ci doradzić. Potem dopasować ją zawsze możesz regulacją siodła i mostkiem. Ja bym jednak teraz raczej kupił 19", a najlepiej 18" Meridy.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6169 (87%)
Postów: 877
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sob 10 Wrz 11, 7:18:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W przypadku kół 26" to może być nawet 19", ale jeśli zdecydował byś się na 29" to maks 17". I wcale nie jesteś za niski czego doskonałym przykładem jest Maja Włoszczowska.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5065 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Sob 10 Wrz 11, 7:40:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koła 26"

Dzięki za odzew, kurde nadal nie wiem, mam jeszcze tydzień na decyzję. KTM bije pozostałe rowery o głowę (lepszy osprzęt), ta 17stka jest z dużym rabatem bo to pozostałość po sezonie ... przysiadałem się na nią i ogólnie to było OK, jest jedna wyczuwalna różnica między nim a GIANTEM czy MERIDA które też ogladałem a miały większe ramy ...

Question



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7020 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 11 Wrz 11, 0:57:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam 178 cm wzrostu, lubię raczej dłuższe ramy, do tej pory jeździłem na rowerach zbudowanych na ramach:
Kelly's Salamander 19,5 cala - rama dość krótka, ale wysokość OK,
Author Context 19 cali - OK
RDR Team Pro 19 cali OK
W każdym z rowerów miałem mostek tej samej długości i sztycę z off setem więc ewentualne różnice w długości wynikały tylko z ramy, myślę, że 17 cali w każdym przypadku była by zbyt mała dla mojego wzrostu, ale kwestia co kto lubi.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5895 (83%)
Postów: 732


Post Nie 11 Wrz 11, 19:40:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przy 183cm używam XTCka M czyli ok 17,5'.
jeździłem troche na Kellysie Majestic czy jakoś tak. też 17,5'
ramy w sam raz dla mnie Smile
tyle że długością porównywalne do niektórych 20' więc raczej rozmiarem jako wysokością bym się nie sugerował.
jeśli na 17 czujesz się dobrze to ja bierz. choć jeśli możesz przymierz się wcześniej do innego rozmiaru by mieć pewność Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6681 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Nie 11 Wrz 11, 21:09:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wg mnie z ramą trochę tak jak z siodełkiem ile osób tyle opinii, myślę że to mocno indywidualny wybór i nikt ci nie poda idealnego rozwiązania, a ewentualnie zakres rozmiarów który oscyluje jak pisali wyżej od 17 do 19 cali. dla poparcia mojej tezy podam krótki przykład - szczepan 178cm wzrostu rama 19 cali, ja 186cm wzrostu i ten sam rozmiar ramy (ramy o tej samej geometrii i tego samego producenta), a co lepsze oboje twierdzimy że jest to rozmiar idealny dla nas Very Happy


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5065 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Nie 11 Wrz 11, 22:15:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wiem, wiem Sad Nie oczekuje że ktoś podejmie za mnie decyzję czy da mi jednoznaczną odpowiedź; kup ramę x!

Robię tylko mały wywiad środowiskowy Smile zastanawiając się czy jakieś dryblasy mojego wzrostu śmigają na 17stkach ... jak widać tak więc jak będę miał kasę to po prostu wezmę KTM'a na przejażdżkę żeby podjąć decyzję ...

:>



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6991 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 12 Wrz 11, 9:01:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To działa raczej w jedną stronę czyli teoretycznie za duża rama może być ok. Za mała już nie przejdzie bo jest zbyt 'nerwowa' czytaj łatwo się wywalić i bardzo niewygodna w dłuższym rowerowaniu czytaj wszystko boli po dwóch godzinach bo sylwetka nie jest optymalna.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5065 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Wto 13 Wrz 11, 7:43:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz dzięki wszystkim za porady co do ramy; raczej poszukam 18", może przymierze się też na 19stkę. Ale po kolei bo trochę zgłupiałem i nie wiem jeszcze co wybrać. Mam 4 typy co do roweru, macie jakieś sugestie co do nich?

http://ktm-bikes.net/rowery-ktm-2011/item/ktm-sport-2011/ktm-ultra-fun-2011

http://www.arkus.sklep.pl/rower-giant-revel-1-disc-2012-p-3076.html

http://www.skleprowerowy.pl/TREK-4300-DISC-rozmiar-19-5-kolor-czarny-rocznik-2%2827,17157,17230%29.aspx

Ten ciut przekracza budżet ale jeśli przebija pozostałe to również może być brany pod uwagę > http://moto.allegro.pl/cube-analog-disc-18-2011-wroclaw-i1809209435.html

Z góry dziękuje za pomoc i porady Wink



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6991 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 13 Wrz 11, 8:03:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli możesz dołożyć bierz cuba najsensowniejsza konfiguracja no i wygląd cacuszko a o estetykę też trzeba dbać. Znajdź na necie te ramy i poczytaj ile ważą żeby mieć dobrą podstawę do późniejszej rozbudowy. I pamiętaj że np 19' meridy to nie to samo co 19' authora. Dlatego kupowanie bez przymiarki może być chybione. Nie wiem też ile masz wzrostu ale 18-ka to raczej na mnie jest (176cm) jeśli jesteś wyższy może być za krótka i jak pisałem zbyt nerwowa chyba że lubisz krótkie wyścigi xc (do 35 km)


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5065 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Wto 13 Wrz 11, 11:59:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisalem powyzej. Mam okolo 177 w porywach do 178 cm wzrostu. Co do ram to wiem ze sa rozne. Nie zamierzam kupowac bez przymiarki. Cube mi sie podoba najbardziejj. Sek w tym ze jest we wroclawiu i ciezko o przymiarke. Raczej jesli sie zdecyduje ro pojade juz z kasa i wroce z rowerem.



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
czarny_mario Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4611 (65%)
Postów: 53
Wiek: 50

Częstochowa 1000

Post Wto 13 Wrz 11, 18:22:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W martes-sport są zdaje się Cube'y to tam możesz się "przymierzyć" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5895 (83%)
Postów: 732


Post Wto 13 Wrz 11, 20:55:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak Cube to raczej 18'
powinna być uniwersalna. 16' może była by ok ale nie jeździłem i trudno mi ocenić. Orbea Alma w 16 jak dla mnie ( 183cm wzrostu ) była ramą mocno nerwową. po części to zasługa niskiego widelca. set raczej nie na maraton. bardziej na szybki, krótki wypad w teren.
widziałem ostatnio jakieś Cube'y w cze-wie. gdzieś muszą być dostępne więc może wypad do wskazanego przez Czarnego Martesa będzie dobrym wyborem:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5065 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Nie 25 Wrz 11, 21:04:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok, poszukiwania nadal trwają, kasa leży i zaczyna śmierdzieć Smile z uwagi na ciut przebrany asortyment nie moglem dostać KTM'a w Cz-wie we właściwym rozmiarze, jutro jadę do Warszawy i przy okazji zaklepałem w sklepie rowerowym dwa okazy do oględzin i przymiarki ... padło na takie rowery;

http://allegro.pl/nowy-rower-cube-aim-disc-model-2012-roz-18-i1836235661.html
http://allegro.pl/vat-ktm-ultra-fun-2011-sklep-warszawa-trybik-pl-i1827513649.html

Z racji że kompletnie nie umiem podjąć tej decyzji prośba o porady i Wasze opinie co do tych rowerów ... Ceny są identyczne KTM po obniżce wychodzi posezonowej wychodzi również 2100. Cube mi ciut bardziej odpowiada wizualnie ... masakra



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy