wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Szlak przełomu warty,dębowcówka??
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasik Kobieta



Status: Offline
Dni: 4744 (67%)
Postów: 45
Wiek: 30

Raków

Post Sob 02 Kwi 11, 17:04:07     Szlak przełomu warty,dębowcówka?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Smile

Od końca zeszłego sezonu zaczęłam jeździć na rowerze. Teraz zaczyna się nowy. O szlakach w Częstochowie nie miałam żadnego pojęcia.
Wybrałam się niedawno Częstochowa Kręciwilk. Pojeździłam sobie trochę po tamtym lesie. Dzisiaj wybrałam się pomarańczowym szlakiem przełomu warty. Albo oznaczenia były okropne albo ja bylam ślepa?
Trasę Korwniów-Nowa Wieś-Poczesna przejechałam ok. Chociaż już w Poczesnej jechałam na domysły. Jakoś dojechałam do końca trasy autobusu 65 tam jeszcze jakoś znalazłam szlak mimo że wcześniej go sporo nie widziałam. Ale zaraz po przejechaniu torów (za tą pętlą) szlak zgubiłam. Domyślam się, że przez jakiś czas jechałam dobrze bo ten szlak łączy się na mapie z Dębowcówką do Poraja. Ale poźniej już kompletnie nie miałam pojęcia jak jechać. Wkońcu trafiłam na czarny szlak i dojechałam sobie do Olsztyna. Jednak może zna ktoś ten pomarańczowy szlak i poprowadził by mnie mniejwiecej jak on biegnie już po pętli autobusu 65. Była bym bardzo wdzięczna Smile
I jeszcze pytanie czy ten szlak Dębowcówka z Kręciwilka jakoś fajnie prowadzi do Poraja? Fajnie ta trasa oznaczona?
I czy ktoś mogł by polecić proste trasy w okolicach tak do 50 km na razie Wink


Ostatnio zmieniony przez Kasik dnia Pon 16 Maj 11, 8:40:49, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 02 Kwi 11, 17:49:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na Zumi są dostępne szlaki (http://www.zumi.pl/), a tak ogólnie to polecam kupno zwykłych mapek i podróżowania z nimi. Warto od czasu do czasu przejść się do księgarni, bo np. jesienią w Matrasie były przeceny o 30% na wszystkie mapy.

Ostatnimi czasy niektóre szlaki zmieniły kolor i być może dlatego miałaś takie problemy. Rozwiązaniem są aktualne mapy.

Dębowcówkę polecam i na te 50km moim zdaniem się nadaje. Bardzo dobrze oznaczona i większość prowadzi lasem. Z początku jednak bardzo piaszczysto jest :-/


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pon 04 Kwi 11, 18:12:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dębowcówka jest ok a piachu aż tak dużo nie ma. Ot kolega straszy Laughing . Ogólnie fajnie jest się "pogubić" w sokolich. Teren jakoś rozległy nie jest więc zawsze się gdzieś wyjedzie.
Jeśli chciałabyś asfaltem to polecam Ostrowy na Okszą. Niewiele ponad 50 km, ale na końcu zalewu jest bar, więc można coś ciepłego wtrząchnąć i odsapnąć przed powrotem.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 04 Kwi 11, 20:15:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mr. Dry napisał:
Dębowcówka jest ok a piachu aż tak dużo nie ma. Ot kolega straszy Laughing .


Racja, piachu jest raptem może z 1-1,5km na samym początku Smile ale wolałem o tym napisać żeby się nie zniechęcić od razu, bo potem naprawdę warto się nią przejechać.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy